VII-ма национална среща - есен 19 - 21.09. 2009

shooter

Потребител
Относно датата и часа на ОС
имаше предложения да се проведе предния ден на 19.09.09 г.

За съжаление ако беше станало така, можеше да се повдигне въпроса, че събранието е нелегитимно понеже е променена датата му

по закон / устав - то е едно и също понеже устава преписва закона /
ОС се обявява като дата, час и място 15 дни преди провеждането му с определен дневен ред
с цел всички заинтересовани да се подготвят и явят на време
едно събрание може да закъснее от предвидения час в случай, че няма кворум например,
но не може да се провежда по-рано

Както писа и Архитекта по горе климатичните условия не ни позволиха да реализираме програмата си така както я планирахме
и се получи това което коментираме

Относно състезанието по ФТ и аз /към настоящия момент/ смятам , че трябваше да се обяви класиране без грамоти и медали
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Узана - привлекателна и непредвидима, години подред пази своя чар и символика и събира любителите на пневматиката в България. Ако тази традиция е скъпа и за вас - единственото което бих препоръчал за следващите срещи е : забравете изобщо за състезателна програма, постреляйте за удоволствие и се насладете на уюта в компанията на много колеги, с които можете да се чукнете не с иконката :cheers: , а с истинска бира ! Всичко останало е .... вятър и мъгла - като тези на ... Узана :)! Благодаря на всички, които дойдоха и до скоро!
 

bor1968

Потребител
andi написа:
Да , беше по скоро хубава среща , особено събота , заради времето . Не разбрах защо ОС не се проведе тогава , когато бяхме вси4ки , и топлата зала беше на разположение ?
Неделя стана мазало - не стигна времето за нищо както трябва !
ФТ при тези условия , правила (???), и мишени - изобщо трябваше да няма класиране , медали и купи . Може би само резултати по азбу4ен ред .
Бен4а при толкова желаещи , малко коридори и много вятър 3х5 или 5х5 щеше да спести време ( 7х5 е странно така или ина4е) . И без това не видях дисквалификации , наказания за 4 или 6 дупки , и за дупка извън квадрата ( кои ти гледа при тоя вятър и бързане) ;) ;) ;) Накрая видях само 2-3 4исти мишени :eek:
Готиното е 4е сме ентусиасти и 4е си помагаме , затова и се събираме ! Това е важното ! :cheers:
Аз бях на мнение изобщо да няма състезание, а да има просто някакви стрелби. Състезанието се проведе най-вече хората които са направили някакви разходи да си ги върнат /с такова впечатление поне аз останах/. При това положение освен знайните спонсори остана и един незнаен. Това е st_beer, който дари направените табели и номерца :bravo:. Освен двете мишени, които имаше, за срещата направи още две :bravo:, а дори и не участва в състезанието.
Относно класирането и начина на провеждане на състезанията не съм съгласен с Анди.
1. Не знам дали знаеш как се смятат точките за бенчреста. Но щом говориш за дисклалификации, явно не знаеш. За по-малко или повече изстрели се поставят наказателни точки, които оказват влияние при общия сбор. Нима се съмняваш, че резултатите са зачетени коректно?
2. Мишените за ФТ бяха еднакви за всички, вятъра също. Може да е имало проблем при по-слабите пушки, но твоята не е от тях.
3. Хората имащи добри резултати при ФТ имат такива и при бенчреста. Това би трябвало да говори, че резултатите им не са случайни.
4. Че трасето за ФТ не бе на ниво е така, но ти с какво допринесе да е по-добро? Колко мишени донесе и колко постави? Или е по лесно да се критикува отколкото да се направи нещо?
5. При условие, че мероприятието не бе за този ден, че няма достатъчно налични служебни мишени, че нямаше предварителна подготовка на терена, че много малко хора донесоха мишени и се включиха да помагат при реденето, мисля, че по-добро от настоящото тресе за ФТ трудно можеше да се направи.
Относно това, че сме ентусиасти и трябва да изпитваме удоволствие от подобни срещи си прав. Въпреки, че това не би трябвало да включва недоволство от направеното, особено пък ако не си направил нищо за да стане по-добре.
 

dinkata

Редовен Потребител
Абе какво не ви хареса толкова това трасе ? На мен лично много ми хареса ! За минималното време с което разполагаха хората заели се с подреждането на мишените трасето беше меко казано Прекрасно ! + това вече всичко приключи стига сте се връщали за минали неща назад гледайте напред !
 

st_beer

Редовен Потребител
dinkata написа:
Абе какво не ви хареса толкова това трасе ? На мен лично много ми хареса ! За минималното време с което разполагаха хората заели се с подреждането на мишените трасето беше меко казано Прекрасно ! + това вече всичко приключи стига сте се връщали за минали неща назад гледайте напред !
Само ще добавя още малко към думите на dinkata.
Гледайте фото сесиите и си спомняйте само хубавите моменти от срещата. За мен всеки един миг от срещата си беше супер готино изживяване. Ако е имало лоши такива то те ги няма на тези снимки. Останали са там някъде в планината и нека си бъдат завинаги там .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Архитекта написа:
Узана - привлекателна и непредвидима, години подред пази своя чар и символика и събира любителите на пневматиката в България. Ако тази традиция е скъпа и за вас - единственото което бих препоръчал за следващите срещи е : забравете изобщо за състезателна програма, постреляйте за удоволствие и се насладете на уюта в компанията на много колеги, с които можете да се чукнете не с иконката :cheers: , а с истинска бира ! Всичко останало е .... вятър и мъгла - като тези на ... Узана :)! Благодаря на всички, които дойдоха и до скоро!
Много точно казано.
Подкрепям напълно.
 
A

Anonymous

Гост
За момент на ОС исках да предложа идеята една от срещите, а именно есенната в Узана, да не е състезателна, а организационна и за свободни стрелби, най-много плюс пистолет.
Но немалко хора идват заради състезанията и една такава среща ще загуби масовост. Особено ако в близките 2-3 седмици има някоя регионална състезателна среща.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Архитекта написа:
Узана - привлекателна и непредвидима, години подред пази своя чар и символика и събира любителите на пневматиката в България. Ако тази традиция е скъпа и за вас - единственото което бих препоръчал за следващите срещи е : забравете изобщо за състезателна програма, постреляйте за удоволствие и се насладете на уюта в компанията на много колеги, с които можете да се чукнете не с иконката :cheers: , а с истинска бира ! Всичко останало е .... вятър и мъгла - като тези на ... Узана :)! Благодаря на всички, които дойдоха и до скоро!
Много точно казано.
Подкрепям напълно.


И не само ти подкрепяш :bravo: Ако си спомнят по-старите любители на пневматиката, още в стария форум за четвъртата нац. среща в Русе, с Купона обсъждахме този въпрос. Тогава се взе решение едната среща през годината /без значение дали пролетна или есенна/ да е със състезателен характер, а другата с развлекателен :cheers:. Може би сега е момента да се повдигне този въпрос отново, сега когато има време да се вземе спокойно решение, а не в последните дни преди следващата нац. среща :) По този начин всички трябва да са доволни... или поне би трябвало ;)
 

bor1968

Потребител
SEABOY написа:
ivodoc написа:
Архитекта написа:
Узана - привлекателна и непредвидима, години подред пази своя чар и символика и събира любителите на пневматиката в България. Ако тази традиция е скъпа и за вас - единственото което бих препоръчал за следващите срещи е : забравете изобщо за състезателна програма, постреляйте за удоволствие и се насладете на уюта в компанията на много колеги, с които можете да се чукнете не с иконката :cheers: , а с истинска бира ! Всичко останало е .... вятър и мъгла - като тези на ... Узана :)! Благодаря на всички, които дойдоха и до скоро!
Много точно казано.
Подкрепям напълно.


И не само ти подкрепяш :bravo: Ако си спомнят по-старите любители на пневматиката, още в стария форум за третата нац. среща в Русе, с Купона обсъждахме този въпрос. Тогава се взе решение едната среща през годината /без значение дали пролетна или есенна/ да е със състезателен характер, а другата с развлекателен :cheers:. Може би сега е момента да се повдигне този въпрос отново, сега когато има време да се вземе спокойно решение, а не в последните дни преди следващата нац. среща :) По този начин всички трябва да са доволни... или поне би трябвало ;)
+1
И аз подкрепям веднъж годишно да има една такава среща с общ характер. Мисля, че Узана е мястото за това. От там е започнало всичко и там са проведени най-много национални срещи. Освен това е в центъра на България.
Разбира се че ще си носим пушките и ще стреляме, но ей така - само за удоволствие, без трасета, състезания и награди. Или както казва Иво само нещо синволично като пистолет, което не отнема време, ресурс и не е трудоемко.
 

bor1968

Потребител
Аз не виждам нищо лошо в това след като някой е направил някакви разходи, после те да му се върнат от събраните такси. :pardon:
 

shooter

Потребител
Взе да ми става интересно
кой ще има желание
да организира следващата среща

/и да извади от джоба си 300 - 400 лв, както направи Архитекта например,
колко сме му върнали ще разберете като публикувам отчета,
колко време и нерви е загубил си знае той,
а километрите, които е навъртял са около 400+
или както st_beer който плати табелите за състезанието и ги подари на Асоциацията,
донесе мишени специално изработени за срещата, след което тича сутринта да прави трасето за ФТ/




ПП
По време на състезанията на Узана
никой не дойде при мене и не каза
че има някъде проблем - правила,мишени или нещо друго

това се прави на момента,
а не след като всичко е свършило
 

bor1968

Потребител
Разбира се че направеното от Пламен /Архитекта/ не е никак малко.
Естествено е че направените разходи трябва да се връщат. По този въпрос с Пламен имахме разговор в събота вечерта. Не мисля този разговор да го предоставям и ще го запазя за себе си.
Защо тогава от таксите не се покриха и част от разходите на Станимир? Поне за табелките?
Бях помолил двама от организаторите /Пламен-Архитекта и Стефан-shooter/ , на хората които са дали лични средства да не се взема поне такса участие, но Станимир дори не участва.
Поне единствено shooter бе съгласен с това.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Както когато стреляме важно е не единичното попадение, а групата, така и в прохождането на една организация важна е не крачката, а пътят по който тя ще поеме. Факта, че продължават коментари кой с какво и как е помогнал за една малка крачка, говори че малцина търсят посоката на пътя.
fatalen написа:
Аз лично не виждам какво ще бъде бъдещето на Асоциацията :'(
Написах това с огромна тъга, но това е реалността.
+1
Мисля, че бях прав темата да не се отключва.
 

andro

Потребител
Аз съм от хората за които пневматиката не е само временно увлечение ,а хоби ли ,страст ли не знам и аз с което ще си умра.Присъствал съм само на една среща в Русе от която и до сега пазя много добри спомени .нямах възможност да присъствам на други поради ред обективни и субективни причини,което не значи че няма да го направя в бъдеще.Отностно асоциацията и членуването в нея ,от ясно по ясно беще че ще се обособи своебразен елит ,по точно колеги които имат финансовата възможност и желанието да имат необходимото класно оръжие и екипировка което неминуемо бе и последвано от желанието състезанията да бъдат правени по межд. правила и изисквания нещо спроред мен и правилно и необходимо ,с оглед покана за участие на стрелци от чужбина.Само си представете как биха ни гледали чужденците когато на трасето се изтъпанят Суматри ,Еваникси и прочее мощни пушкала способни да отнесат не мишената ами и клона на който е закачена!Та мнението ми е че когато се прави състезание по ФТ,и другите дисциплини участниците да са наясно за какво става въпрос ,който има съответното оръжие да заповяда а други като мен да зяпат или стрелят в некой обособен сектор по шишета, ламарини шишарки ....Или както писаха и погоре да има нац среща събор на любителите ,и отделно нац турнири по ФТ,бренчрест и така на татък.Така че според мен федерацията има бъдеще ,трябва само добра воля и по малко инати .Лично аз ако след време имам възможност да се екипирам с необходимите оръжия одговарящи на изискванията ще кандидатсвам за членство нищо че догодина ставам на 50 .
 

s73r01d

Потребител
Колеги виждам че темата за асоциацията вълнува доста, публикувах резултати от решенията на ОС (по памет) тук: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... hp?t=5.105

Андро не ти трябва някаква особена пушка за да си член на каквото и да е. Това с елитаризма (в неприятния смисъл на израза) не знам от къде го видя. Но такъв дух не е имало на ОС и аз лично не бих искал и да има, каквото зависи от мен да се подтискат всякакви видове отделянки ще го правя. В крайна сметка ние сме си едни българи живеем си в една България и кой харесва кой не тва е положението, трябва да се научим да живеем заедно ако не можем.

Айде че много се разфилосовствах :crazy:
Поздрави! :rambo:
 

DANNY

Редовен Потребител
s73r01d написа:
Колеги виждам че темата за асоциацията вълнува доста, публикувах резултати от решенията на ОС (по памет) тук: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... hp?t=5.105

Андро не ти трябва някаква особена пушка за да си член на каквото и да е. Това с елитаризма (в неприятния смисъл на израза) не знам от къде го видя. Но такъв дух не е имало на ОС и аз лично не бих искал и да има, каквото зависи от мен да се подтискат всякакви видове отделянки ще го правя. В крайна сметка ние сме си едни българи живеем си в една България и кой харесва кой не тва е положението, трябва да се научим да живеем заедно ако не можем.

Айде че много се разфилосовствах :crazy:
Поздрави! :rambo:


:eek: :eek: :eek: :eek:
А ми тогава да вкараме национала по футбол в национала по волейбол....
...нали са българи, научи ги да живеят заедно!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Shocked Shocked Shocked Shocked
А ми тогава да вкараме национала по футбол в национала по волейбол....
...нали са българи, научи ги да живеят заедно!

Право си личи са ти махнали банна не можеш да се стърпиш да не изкоментираш нещо без да си вникнал в смисъла на написаното, не е необходимо винаги на всеки 2-3 поста да има и твой пост да не гониш някакви рекорди по най-много постове ??? А относно казаното за стероид се отнася за почитателите на въздушното оръжие ако не си разбрал и го е казал кратко и много добре в живота винаги трябва да се правят компромиси неизбежно е, дори ти се извинявам за този си пост ама не ми е приятно да чета подобни работи и с нищо не помагаш по този начин дори и ти беше предложил нещо добро с което и аз бях горе долу съгласен, нека всеки сам си направи сам за себе си изводите :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
@akraba1
Пич, не знам какъв ти е проблема, явно нещо ти е криво и си го изкарваш тук. Вместо да киснеш по цял ден във форума като единствения "СКРИТ" потребител може да използваш времето и да изкараш някой лев допълнително. Помага на самочувствието! :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
@andro
Не е така, колега.
Целта ни е да има място за всички. По срещите да има и добрите приказки и стриктни състезания. И на състезанията да могат да стрелят ВСИЧКИ, и тези с фините пушки и с яките и с масовите пружинки, всеки съответно в своя клас. И като дойдат споменатите чужденци може и да се чудят на нашите топове, ама няма да останат на сухо - имаме си клас Интернашинъл с отделно класиране. А кой знае, може и да се изсипят при нас някой ден точно "тежкотоварните" от цялата Европа защото на друго място подобни състезания в клас "Истински Анлимитед" май никой не провежда.
Вярно е че още не сме напълно готови от към материална база, и не само. Но вече са приети конкретни стъпки в тази посока, скромни може би засега, според възможностите. Но това толкова по-бързо ще стане, колкото сме повече.
И колкото повече ще има съмняващи се, чакащи да дойдат на готово да видят к'во става, толкова по-бавно ще станат нещата. Но те все едно ще станат - обещавам ти.
 
Нагоре