VII-ма национална среща - есен 19 - 21.09. 2009

bor1968

Потребител
А сигурно ли е че попаденията са били директни, а не е закачено ръбчето на отвора и после убойната зона?
 

bor1968

Потребител
Не че съм Тома неверни, но щом същата тази мишена пада от по-слабите и по-силните от 16 дж. пушки .......
Явно проблема е бил само за пушките 16 дж. :eek:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
bor1968 написа:
Не че съм Тома неверни, но щом същата тази мишена пада от по-слабите и по-силните от 16 дж. пушки .......
Ако след това е пипана, нагласяна или раздвижвана - може.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
bor1968 написа:
Не че съм Тома неверни, но щом същата тази мишена пада от по-слабите и по-силните от 16 дж. пушки .......

Само да спомена! Това беше същата тази мишена от Русе (също в първи коридор), на която ти стоя отстрани (в качеството си на съдия) и се убеди в същото, което се случи и на Узана.
 

bor1968

Потребител
fatalen написа:
bor1968 написа:
Не че съм Тома неверни, но щом същата тази мишена пада от по-слабите и по-силните от 16 дж. пушки .......

Само да спомена! Това беше същата тази мишена от Русе (също в първи коридор), на която ти стоя отстрани (в качеството си на съдия) и се убеди в същото, което се случи и на Узана.
Може и да си прав, а може и да не си. Понеже имаше претенции аз застанах на един метър от въпросната мишена. Отчетливо видях, че имаше попадение в убойната зона, но не съм сдигурен дали не е засегнато и лицето на мишената. Точно същата тази мишена след това от другата пушка 16 дж. в групата си падна без проблем.
 

братушка

Редовен Потребител
@fatalen
Само да се уточня: за мен ли говориш?
Очевидно става въпрос за мишена №1 в първи коридор. Няма да казвам нищо в моя подкрепа и чужд укор (той си знае кой е), но да правиш на идиоти (без извинение) мен (майната ми) и още поне 4-5 човека (и на тях майната им ), които бяха зад мен при "пропуска" и видяха всичко, е меко казано...............
Ако е така, то много се учудвам от реакцията ти :eek:
Припомни поста ми:
Цитат: Имаше мишени които не можеха да бъдат съборени с 16J пушка дори от няколко изстрела.
Въпросната мишенка беше успешно съборена от Dinkata с моя CFX. Аз специално го замерих там на полянката пред свидетели и с очудване констатирах, че дава 134м/с с чашка 1.02г. Това прави точно 9Дж.
Аз само твърдя, че когато ни дойде редът мишенката падна не от 59, не от 19, а от 9Дж.
При това лично аз я пропуснах, след като колегата я събори.
 

lynx

Редовен Потребител
Знаех си аз.... :cool:
След време всички "ще размислят" и постепенно ще подменят Оружието с 50J, даже и да не уцелиш-мишената пада ;)
Това ще стане българския "майсторски клас" ;)
П.С. Продавам си Еваникса, бута мишени със звука от изстрела ;)
 

s73r01d

Потребител
Колеги искам да ви помоля да не се връща тона от преди срещата.

А относно мишените дали падали или не падали, така ще е докато не се натрупат достатъчно на брой идентични служебни мишенки от 1 тип, изтестван на всякакви оръжия и приет за стандарт.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
bor1968 написа:
fatalen написа:
bor1968 написа:
Не че съм Тома неверни, но щом същата тази мишена пада от по-слабите и по-силните от 16 дж. пушки .......

Само да спомена! Това беше същата тази мишена от Русе (също в първи коридор), на която ти стоя отстрани (в качеството си на съдия) и се убеди в същото, което се случи и на Узана.
Може и да си прав, а може и да не си. Понеже имаше претенции аз застанах на един метър от въпросната мишена. Отчетливо видях, че имаше попадение в убойната зона, но не съм сдигурен дали не е засегнато и лицето на мишената. Точно същата тази мишена след това от другата пушка 16 дж. в групата си падна без проблем.

Не исках да пиша по темата, но искам да благодаря на всички, които хвърлиха немалко труд за организация на мероприятието.

Спора е безмислен. Вече има легитимно класиране и е безпредметно да спорим. Нито пък ще се промени нещо.
Всичко това го пиша с идеята занапред да се прецизират тези неща. С една или две (именно две бяха) неработещите или непаднали мишени живота ми няма да се промени (някой сигурно така си мисли).
На последните две регионални срещи в София от общо 8 кръга, нямаше нито една претенция за неработеща мишена!!! И това го отдавам на това, че се използваха мишени, които наистина работеха надеждно (въпреки монтирани и такива, които бяха направени от колега). Всичко е въпрос на желание да направиш това, което правиш по възможно най-добрия начин, на който си способен.
По-болно ми стана за това, че с цел "пестене" на време се промениха преждевременно правилата и броя мишени за цялото състезание (спокойно можеше да се мине два пъти по трасето)!!!
Защо не се спести време от някои други дисциплини (примерно 3Х5, а не 7Х5)??? За едната дисциплина 30 мин, а за друга докато свършим!? Че даже и въпросната дисциплина се оказа далеч по-важна от лайт мотива на VІІ-та Национална среща!!! Всички твърдения преди срещата станаха на пух и прах!!!
Наистина не можех да си позволя да остана повече от 17:15ч. А ден по-рано бях готов да дойда макар и само за ОС!!! :wall: :wall: :wall:
Имах много приятни моменти с много от вас в събота, но за съжаление останаха само те :mad:
Жалко, че видях хора с "криво" настроение и подхвърляйки "дребни" закачки.
Аз лично не виждам какво ще бъде бъдещето на Асоциацията :'(
Или поне аз не си го представям така.
Смея да твърдя, че бях най-търпелив и твърдоглав в нашата група, но излязох най-големия глупак :sorry:
Има и още неща, които ми се искаше да напиша, но ще е безмислено и предпочитам да замълча.
Написах това с огромна тъга, но това е реалността.
 

bor1968

Потребител
Относно броя на мишените и разположението им бе според наличните мишени и терен.
Уговорката бе който има мишени да ги предостави към 8,30 часа в неделя сутрин.
В уречения час имаше 4-5 човека, които започнаха да редят трасето, за което им благодаря.
След като трасето вече бе наредено и бяха разпънати ограничителните ленти, пристигнаха и още мишени. Обаче както е рекъл дедо поп ,,късно е вке чадо, мандалото лопна" ако се сещащш за какво иде реч.
Аз по-принцип бях против провеждането на състезания, понеже деня беше определен за друго, а и хората трябваше да пътуват.
То за това предложението състезания да се правят там където има свормирани групи е най-удачен вариант. Така хората от групата ще имат възможност предварително да са подготвили трасето.
Сега се оказа, че 5-6 човека подготвяха на бързо едно непознато трасе, а останалите си свиркаха и чакаха да стане готово и някой да ги покани да стрелят. А отгоре на всичко някои от тях са недоволни от подредбата и мишените :wall: :wall: :wall:.
 

st_beer

Редовен Потребител
Момчета стига с тия спорове. Всичко свърши минало е вече няма смисъл да се дъвчете. fatalen е напълно прав за въпросната мишена тя наистина не падна при две директни попадения на които аз също бях свидетел. Наистина още когато ковахме въпросната мишена на дървото той каза че тя няма да падне от неговата пушка. Възможно е мишената да се е раздвижила в последствие понеже мишените бяха боядисани и не беше стреляно по тях което ги прави малко стегнати от боята в началото докато е окършат.Иначе мишените си работят и си падат никога не са ми правили засечка обаче моята пушка не е 16дж. Наистина не трябваше да има състезание медалите и наградите трябваше да се приберат и да се проведе някога в по добри условия и организация. Както обаче каза колегата bor1968 ,,късно е веке чадо, мандалото лопна" всичко е минало и трябва да си взимаме поука от грешките за да не се повтарят. Не бива заради такива дребни неща да се караме и намразяваме помежду си. Не забравяйте че ни обединява хобито и любовта към пневматичните оръжия. Бъдете живи и здрави всички и :cheers: :cheers: :cheers:
 

bor1968

Потребител
Наистина трасето за ФТ бе подготвено на бързо и мишените бяха малко и не бяха разположени идеално. Ние осъзнаваме, че не всичко бе наред, но бяхме ограничени от време, мишени и терен и т.н.Това трасе се хареса на всички любители на пневматиката, но не и на професионалистите и то с основание.
За да не стават такива недуразумения за следващата национална среща ще е най-добре да изпратят предварително свой представител, който да участва в аранжирането и поставянето на мишените. Ние любителите не сме претенциозни и с удоволствие участваме и на професионално подредено трасе и по какъвто и да е регламент. Така няма да има и недоволни или те ще са сведени до минимум.
Наистина е крайно време спора да се прекрати. Много хора познаваме Божидар и това, че стреля добре. Дали е съборил две мишени повече или по-малко и каква е причината не променя почти нищо.
Аз лично му желая успех и късмет на предстоящото международно състезание.
 

gunman

Потребител
Както винаги беше интересно и приятно да се срещнеш с колеги - да побъбриш и да обмениш опит :cheers:, но най-вече да видиш стари познати :goodbye:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз също ходя на срещите , именно заради самата среща.
Да се видя със стари приятели съфорумци и да се запозная с нови.
Състезателната част въобще не ме интересува(понеже не мога да стрелям), но искрено се радвам на успехите на колегите. :cheers:
 

shooter

Потребител
Както писах в предния си пост /29 стр./
трасето за ФТ беше подготвено
в спешен порядък при лоши условия като място
и с мишените, които бяха под ръка
по същество представляваше компромис
който допуснахме в името на това все пак да има някакво състезание,
доколкото ФТ състезанието е най интересната част за колегите

НАМИРАМ ВСИЧКИ ЗАБЕЛЕЖКИ ЗА ОСНОВАТЕЛНИ

и доколкото зависи от мен
изводите от тази среща ще ни помогнат
при организацията на следващите
трябва да вървим заедно напред
 

andi

Редовен Потребител
Да , беше по скоро хубава среща , особено събота , заради времето . Не разбрах защо ОС не се проведе тогава , когато бяхме вси4ки , и топлата зала беше на разположение ?
Неделя стана мазало - не стигна времето за нищо както трябва !
ФТ при тези условия , правила (???), и мишени - изобщо трябваше да няма класиране , медали и купи . Може би само резултати по азбу4ен ред .
Бен4а при толкова желаещи , малко коридори и много вятър 3х5 или 5х5 щеше да спести време ( 7х5 е странно така или ина4е) . И без това не видях дисквалификации , наказания за 4 или 6 дупки , и за дупка извън квадрата ( кои ти гледа при тоя вятър и бързане) ;) ;) ;) Накрая видях само 2-3 4исти мишени :eek:
Готиното е 4е сме ентусиасти и 4е си помагаме , затова и се събираме ! Това е важното ! :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
andi написа:
Не разбрах защо ОС не се проведе тогава , когато бяхме вси4ки , и топлата зала беше на разположение ?
А някой предложи ли?
По съображение за коректност към колеги, които писаха че ще дойдат само за ОС, публикувахме че датата и часа на събрането няма да се променят. Но и тези колеги промениха плановете си и пристигнаха още в събота. Можело е /не казвам можеше, понеже отсъствах този следобед/ да се гласува предложение за промяна в датата и да се започне ОС. Природата промени графика за подготовка на състезанията точно с 24 часа. И едва ли някой от нас започвайки стрелби в 10-11ч е очаквал ОС след почистване на терените и награждаване да започне в 14.00.
Искам лично да поздравя колегите и гостите, които запечатаха и публикуваха част от приятните мигове, прекарани от нас на Узана :bravo:! Има страхотни фотосесии!
 
Нагоре