VII-ма национална среща - есен 19 - 21.09. 2009

shooter

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Като се замисля Сопот е добро предложение
има централно разположение, и най вече от южната страна на Стара планина времето винаги е по хубаво.
не че Узана е лошо мястото, но там нещата се промениха - със статута на нац. парк
вероятно ще е по трудна организацията, както и с наличието на ходещи обекти по всяко време на денонощието с неясен / вероятно ужасяващ / алкохолен статус
от друга страна горе на билото на планината края на септември е студено и лошо времето
или поне беше последния път и много колеги, които се бяха приготвили за палатков лагер
си тръгнаха в деня в който пристигнаха. На другия ден на състезанието бяхме под 20 човека.

По принцип дистанционната помощ от колеги по отношение на материалната база и документацията е практика, която е съществувала в досегашните срещи и състезания
и е работеща.

При последния разговор с Братушка обсъждахме и необходимоста от писмен документ, който да удостовери, че организатора/ координатора на срещата/състезанието представлява асоциацията във връзка с мероприятие залегнало в спортния и календар.
Така че, този който след обсъжданията в темата е със статут на координатор на срещата ще получи такъв официален документ, съгласно чл.1, ал.7 от устава на асоциацията, който да го легитимира пред властите в случай на необходимост, заедно с копие от съдебната регистрация на БАФТ.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Хижа Узана е фактическият географски център на България и в този факт според мен има подходяща символика. Хубаво би било там да бъде Първото общо събрание. Чета в нета и възторжени отзиви на туристи за гостоприемството на хижарката.
Да изчакаме Терминач за Сопот и пускайте анкетата.
 

shooter

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Архитекта написа:
Хижа Узана е фактическият географски център на България и в този факт според мен има подходяща символика. Хубаво би било там да бъде Първото общо събрание. Чета в нета и възторжени отзиви на туристи за гостоприемството на хижарката.
Да изчакаме Терминач за Сопот и пускайте анкетата.

Тя за това беше избрана и преди за да не кажат някои, че им е далеко повече от другите
 

Termina4

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ами значи събота и неделя проверих как стоят нещата в Сопот и всичко би станало перфектно без най-важното - няма хотели с тънки цени А за хижите съм писал и преди че са високо в Стара Планина и не са подходящи за състезания
Твърдо съм за Узана-този рай в Стара Планина ( ще помогна с каквото кажете)
ПП Няма да се откажа и след време ще организирам нещо и в Сопот за да ви покажа красиви места за стрелба :rambo: :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ами тя тогава работата е ясна: да се спотайвам зад клавиатурата в Търново докато други колеги организират Узана е все едно догодина Братушка да си седи в Козлодуй, докато ние организираме купа Ботев :D. Няма как да стане, нали?! Затова - давайте да почваме. Забихме ли датите 19-21 септември?
Ако предложението ми да се сформира организационно-консултантски щаб с представители на всички групи се приеме - мога да поема функцията на местен координатор: посещения до Узана по битовите въпроси, срещи с представители на местни иституции в Габрово, трансфери на суми по пребиваването и други. Съставянето на състезателната програма, регламенти и организирането на състезателната част ще бъдат ангажимент предимно на колегите консултанти с опит.
Ако се избере друга схема за организирането - пак ще помагам с каквото ми е по силите.
 

shooter

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Идеята за организационен щаб е добра
- за Русе
Стефан Станчев 0878 953 604, както и на ЛС

моля в заглавието на темата да се напише датата
 

братушка

Редовен Потребител
Аз ще подготвя регламенти, протоколи, хартиени мишени и други печатни материали за състезания. Мога и картончета за баджове да направя, без калъфите обаче.
Полянката, която намери Милен миналия път е идеална за БР, пистолети и стартова площадка за ФТ. Покрай нея минава земен път, мисля че по него може да мине трасето за ФТ. Не е задължително ФТ-то да е горско всеки път.
Мисля, че е добре да съберем 40+ ФТ-мишени за там. А БР да бъде 7х5 на един лист (мишена като в Ботево). И дистанции за БР да са 25 и 50м съответно на класа. Пистолетите мисля пак да са без финал по 5 в листа, ама да са повечко изстрели. 20 изстрела с пистолет са малко, поне 30, а още по-добре 40.
Самият ФТ мисля да е класически: по 1 минута на мишена с индивидуално засичане (този път да се опитаме реално да засичаме времето), без подпиране върху предметите по терена.
Нека да решим и въпроса с наргадите. Вариантите са 3: само грамоти, да закупим медали или купи и цената им да се включи в таксата за участие, да се намери спонсор, който да осигури награди според негово виждане. Казвайте.
О да... Варминта в Ботево се хареса на повечето участници: казвайте - да го има ли?

По късно ще коментираме мат. част: колци, ленти, стойки за мишени....

И едно много важно нещо: експедитивност!!!
Този път трябва да ни остане време да проведем ОС. Затова мисля, че всеки трябва да се стегне и да започнем състезателната програма по-рано и без помотване.
Друг вариант: понеже понеделник 21-ви е почивен - цялата неделя да посветим само на този въпрос.

@Архитекта
Надявам се пози път да сме повечко хора заради ОС. Добре е да се резервира цялата хижа час по-скоро. Пробвай да се свържеш с Купона, там добре го познават.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Що се отнася до хронометри, те пътуват към нас. За софийската среща не дойдоха, но се надявам да дойдат дотогава :mad:
Поръчал съм 10 броя, но дали ще стигнат незнам.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Вече говорих с любезната домакиня на хижа Узана. Ето условията: максимален капацитет 80легла. Засега няма сериозни резервации за 19 и 20 септември. Но има сериозно запитване подобно на нашето във връзка с друго мероприятие по същото време. Очаква се потвърждение на това запитване към 20-ти юли, но не се знае за колко резервации става въпрос. Във всички случаи е добре да се побърза с нашата резервация. Предлагам да не се чака съставянето на организационния щаб, а веднага да се съберат предварителни заявки за участие. Цената за нощувка в хижата е ще бъде 10лв. Условията в хижата - има ги в нета. Капарира се 50% от сумата. Предложението ми за палатков лагер в непосредствена близост с ползване на етажните тоалетни и бани в хижата беше прието от домакинята. Таксата за ползване ще бъде 4лв. на човек на ден. Ако се настаним по тази схема трябва да категорично да е ясно, че всеки настанил се в палатковия лагер приема тези условия и ползва тоалетна само в хижата. Узана не е национален парк, стопанисва се като парк от Община Габрово.
Моля за експедитивен коментар по версиите:
І Нощувка на 18-ти срещу 19-ти /петък срещу събота/ и ранни стрелби на 19-ти.
ІІ. Следобедни стрелби на 19-ти с пристигане на участниците в събота предиобед.
Щеше ми се регионалните представители да събират заявките на ЛС и само да ми дадат резултатите. Аз да събирам само от самосиндикалните колеги. Но май няма време. Ще помисля малко как да постъпя и ще пиша пак. На първо време - да ускорим формирането на организационния щаб:
Краен срок за излъчване на регионални представители - 17.07. - петък.
 

shooter

Потребител
Архитекта

по добре вариант 2 - следобедни ФТ стрелби на 19.09. + варминт
и сутрешен ФТ на 20.09.,следобедно ОС и нощен ФТ

Братушка
едва ли ще е необходимо да се резервира цялата хижа
известна част от колегите са по други хотели в околността
важното е да сме експедитивни при уточняване на бройката
обикновенно това става бавно
но представителите на групите може да помогнат това да стане бързо
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
shooter написа:
по добре вариант 2 - следобедни ФТ стрелби на 19.09. + варминт
и сутрешен ФТ на 20.09.,следобедно ОС и нощен ФТ
Логично. Приема се поради липса на други предложения.
Да вървим напред. Говорим за нощувки 19-ти срещу 20-ти и 20-ти срещу 21-ви септември. Очаквам на ЛС групови и индивидуални предварителни заявки в следния вид:
1.Брой хора поименно.
2.нощувки на дати.... в:
- хижа Узана
- хижа Прима
- друга хижа /коя точно/
- палатков лагер

P.S: Поради приближаването на отпускарски месец няма да чакам формирането на организационния щаб. Отделям битовите въпроси от състезателните. Ясно е , че с помощтта на опитните колеги ще организираме успешно и състезателната част.
 

shooter

Потребител
По отношение на наградите
нека на първо време да са дипломи
ако има и плакети също ще е добре
а за спонсорство ще предложа на фирмите от бранша
въпреки, че пролетта интереса им беше около нулата
да видим този път
 

братушка

Редовен Потребител
по добре вариант 2 - следобедни ФТ стрелби на 19.09. + варминт
и сутрешен ФТ на 20.09.,следобедно ОС и нощен ФТ
Нали разбирате, че това предполага преспиване там в неделя срещу понеделник и късно нощно награждаване? Лично аз съм ЗА :yahoo:

Знам откъде могат да се купят медали по 10лв за комплект (3бр). На нас трябват 7 комплекта: ФТ-2, БР-2, Пистолет-1, Варминт-1, НФТ-1. Това са 70лв. Мисля, че лесно ще ги съберем от такси участие.
 

DANNY

Редовен Потребител
Само да попитам наистина ли мислите, че някой от сега може да си направи план за 10 седмици /броени/ напред?
...Аз може и да планирам много неща, а какво ще каже шефа в последният момент е съвсем друго... ...малко са свободните пенсионери м/у нас...
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Наградите: При необходимост от 7 комплекта - вариантът медали+дипломи е най-удачен. Отмятаме и тази точка. Но все пак национална среща съвсем без купа - не върви някак си. Затова предлагам една купа за първенеца в общото класиране на състезанието: Първо място във всяка дисциплина дава 6 точки, шесто място място дава 1 точка. Който събере най-много точки - грабва купата. Повечето колеги участват в 2 и 3 дисциплини и мисля че трябва да има такъв приз за комплексно представяне. И още един "вкусен" приз: да направим варминта малко по-забавен - стрелбата да бъде по бирени кенчета 250мл с определена марка. Победителят освен медала грабва и стек от въпросната бира, надлежно прибран в хладилника на хижата :cheers:!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Значи са 220, имах предвид да са от най-малките, хайнекен имат такива. Иначе стека за победителя ще си е направо от 500мл, и такива има!
Планирането за 10 седмици напред: Да, така е, може да му се обърка нещо на човек през това време. Ето възможните решения:
1. Рискувам по 5лв. капаро на нощувка, но ако отида ще имам сигурен подслон в хижата.
2. Няма да рискувам капарото, ако отида ще се оправям сам с нощувките.
3. Ще бъда на палатка. Не дължа капаро, подавам заявка за да помогна на организаторите да си направят сметката.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Айде стига вече с тия кенчета - иди в Макдоналдс, купи си едно хайнекенче и го виж колко мл е? Тези са най-малките които съм виждал, и в самолетите ги предлагат, ама що сега да те охарчвам с билет за Луфтханза ;)?!
 

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Айде стига вече с тия кенчета - иди в Макдоналдс, купи си едно хайнекенче и го виж колко мл е? Тези са най-малките които съм виждал, и в самолетите ги предлагат, ама що сега да те охарчвам с билет за Луфтханза ;)?!

...Мак Доналдс може и да продават детски бирички от по 250мл. Незнам не ходя там. Но за самолетите бъркаш. Ако не знаеш аз работя там ;)

п.с. Аз ползвам безплатни билети, ти се харчиш за тях ;) ;) ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Възнамерявам да пусна в регионалните теми напомнящи постове за записване за Узана. Моля Братушка и Shooter да ми пишат на лични за да обсъдим: Краен срок на заявки за настаняване и краен срок на заявки за състезаване. Трябва да дадем на колегите прилично време да помислят, но и не трябва да чакаме да се разпилеем през август. Все пак говорим за мероприятие, което се вписва в цели четири почивни дни.
 
Нагоре