VII-ма национална среща - есен 19 - 21.09. 2009

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Архитекта написа:
Никой не ми отговори доволни ли сте от мястото като климатични условия? Но продължава да се коментира Узана, затова приемам, че сте доволни. Според мен е неправилно да се очаква някоя близка регионална група да се наеме с организацията.
....Една национална среща не трябва да има домакини. В нейното организиране трябва да участват повечето изявени клубове. Тогава резултатът ще е такъв, какъвто Асоциацията си го е сътворила.
..... Скромното ми лично мнение е, че националните срещи трябва да се провеждат на традиционни места. Веднъж като е прогонено едно място - следващия път е по-лесно.
Как да кажем, дали сме доволни от климатичните условия?
Климата си е климат. Не можем да го управляваме. От няколкото срещи преведени до сега на Узана, само последният път през първия ден беше лошо. На следващият ден обаче дори проведохме състезанието. Ех, вярно, студенко беше, ама не е болка за умиране.
За сметка на това пък в хижата печката бумтеше и особенно на хората като мен, които бяха дошли не да се състезават, а да се видим и постреляме при сгоден случай ни хареса. Там това е хубаво, че хижата предлага добри условия. Има голяма зала, където да си направим голяма маса и много добри условия за самостоятелно приготвяне на храната. Мивка с топла вода и посуда, които после само трябва да си измием. И никой не ни тормози с таксички за това или онова. Хижарката ни харесва и всеки път ни посреща с питка и шарена сол.
Националната среща не може без домакин. Просто няма как хора от Силистра да организират срещата в Бургас. Именно за това се търсят варианти, близката регионална група да се заеме с организацията. Ние сме много неорганизирани и недисциплинирани хора. За да се осъществи организация за една такава среща по един месец дискутираме датата. Все на някой не му изнася и се обаждат най-вече хора, които изобщо не идват. За това според мен датата на есенната национална среща трябва да се фиксира и да не се обсъжда всеки път. Така , както се бяхме разбрали и както Братушка пусна датата . Последния уикенд на септември. Има достатъчно време, а и като предварително се знае, всеки може да пренареди приоритетите си. Както казва бай Ачо "човек ако иска да свърши една работа намира начин, ако не иска да я свърши, търси причина."
Вече с няколко ходения на Узана разбрахме и как стоят нещата там, ама се правят и промени, така че не е задължително, при следващото ни посещение нещата да са пак същите.
Отрязаха ни за поляната до влека, защото си прострелвахме пушките по фургона. На следващия път ни спретнаха бариерка, да не се качваме с колите, щото мачкаме тревата и пречим на снегозадържането. Беладжии сме си. Не ни пука да разрушим нещо, дето някой е положил труд да го направи. Добре е обаче, че се учим и тия хора в нашите редици намаляват или се поправят.
За да се направи резервация за хижата е необходимо да се плати капаро. Организатора трябва да разговаря с хижарите и да запази дтата. Парите понякога дори от джоба си вади , а после се чуди как със списъци да си ги прибира, защото регионалните групи се бавят до последния момент със броя на хората и превеждането на парите за капарото. Така, че не е лесна работа.
Човек ако се изгърби веднъж- дваж да организира и после немой го фанеш веке.
Та дори и да е прогонено мястото, проблемите си остават. Защото те, не че не могат да дойдат и от страна на мястото, но в повечето случаи са в самите нас.

ПП. В общи линии се припокрихме с мнението на колегата shooter , ама какво да се прави. Пишем дълги постове и двамата по едно и също време :) .
 
A

Anonymous

Гост
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Само да споделя нещо относно датата която се коментира 25-27.09 Ето това е извадка за официалните празници през 2009г.

РЕШЕНИЕ № 739 ОТ 21 НОЕМВРИ 2008 Г. ЗА РАЗМЕСТВАНЕ НА ПОЧИВНИ ДНИ ПРЕЗ 2009 Г.

Обн. ДВ. бр.103 от 2 Декември 2008г., изм. ДВ. бр.17 от 6 Март 2009г.

На основание чл. 154, ал. 2 от Кодекса на труда и чл. 55, ал. 2 от Закона за държавния служител

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
РЕШИ:

1. Обявява 2 януари (петък) за почивен ден, а 10 януари (събота) за работен ден.
2. Обявява 2 март (понеделник) за почивен ден, а 14 март (събота) за работен ден.
3. (нова - ДВ, бр. 17 от 2009 г.) Обявява 4 май (понеделник) и 5 май (вторник) за почивни дни, а 16 май (събота) и 30 май (събота) за работни дни.
4. (предишна т. 3 - ДВ, бр. 17 от 2009 г.) Обявява 21 септември (понеделник) за почивен ден, а 26 септември (събота) за работен ден.
 

shooter

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Значи датата за провеждане на срещата става
19 - 21.09.09
 
A

Anonymous

Гост
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Щом ще има международно участие, трябва да се подходи много сериозно.
Не върви да се чудим за датата до последния момент. Късното определяне на датата създава проблеми и на нас, а какво остава за хора, които ще пътуват от други стани, ще си уреждат транспорт, пренос на оръжие през митницата и т.н.

Фиксира се една дата отдалеч (19-21.09 изглежда добре), обявява се, вкл. на евентуалните чужди участници, и най-важното - не подлежи на обсъждане!

Добре ще е датите да се фиксират по някакъв по-твърд начин, но това ще е в прерогативите на асоциацията. В календара да се посочат не като дати, а като седмици, примерно "Есенна национална среща - третата събота и неделя на септември, резервна дата - четвъртата събота и неделя". Като резервата се определя не заради "На мен тогава не ми е удобно!", а заради ситуации като сегашната (единият ден е работен).

П.П. Заради международното участие ще се наложи да се наблегне на срелковата част и съоветната организация. Въпросите около асоциацията май ще трябва да останат назад. Вариант ще е да бъдат обсъдени онлайн, да се вземе принципно съгласие, а на срещата да има едно бързо гласуване на всичко "еn bloc".
 

djboby

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ами как ще се оправим чужденците ако доидат, имам предвид езиковата бариера.Ако знаят английски колко мен ще е голяма комедия. Трябва да се вземе на предвит и това :no:
 

братушка

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Боби, все ще се намерят 2-3 души да обяснят на чужденците общите неща. Обаче ако се улучиш с някой в една група - циркът си остава за тебе. Учи езиците, и не само английски :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Аз предлагам да изкараме по един жесто/мимичен съкратен кърс при глухо-немите ;) ;) ;)

На следващата сутрин ще има -Заболяха ме ръцете да говоря на английски ;) ;) ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Който не умее да плува не се съблича като стигме до водата Боби.
А който бягал от час сега ще гледа като марсианец.
Та по темата.
Като дойдат чужденците, къде ще ги настаняваме?
Кой ще прави резервации? На тях хижата може да не им допадне. Може да искат нещо по-луксозно, а там вече резервации и капаро ще е вече цифра. Няма да е няколко лева.
Чужденците ще превеждат ли пари за капаро? Как , на кого? На сметката на асоциацията ли? Кой ще има право да тегли пари от тая сметка? Или ще се изпращат на частно лице?
Толкова много въпроси ще изникнат и едва ли няколко ентусиаста ще са в състояние да се справят. Още повече, че всичко ще струва много пари, а те няма откъде да дойдат. Парите от таксата за участие, едва покриват разходите по организацията на една среща. Ако нещо остане , групата се опитва да подобри малко материалната база. Не може да се разчита на такива приходи. Много ще ми бъде интересно да видя как ще се събира членски внос? Каква ще е сумата? Ако е малка- няма да има сериозни приходи. Ако е голяма - няма да има навалица. Колко души ще го платят и дали това ще е редовно? Все едни такива въпроси, на които едва ли някой може да даде смислен отговор.
 

mitaka101

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

оф топик:
ivodoc написа:
Който не умее да плува не се съблича като стигме до водата Боби.
А който бягал от час сега ще гледа като марсианец.
Та по темата.
Като дойдат чужденците, къде ще ги настаняваме?
Кой ще прави резервации? На тях хижата може да не им допадне. Може да искат нещо по-луксозно, а там вече резервации и капаро ще е вече цифра. Няма да е няколко лева.
Чужденците ще превеждат ли пари за капаро? Как , на кого? На сметката на асоциацията ли? Кой ще има право да тегли пари от тая сметка? Или ще се изпращат на частно лице?
Толкова много въпроси ще изникнат и едва ли няколко ентусиаста ще са в състояние да се справят. Още повече, че всичко ще струва много пари, а те няма откъде да дойдат. Парите от таксата за участие, едва покриват разходите по организацията на една среща. Ако нещо остане , групата се опитва да подобри малко материалната база. Не може да се разчита на такива приходи. Много ще ми бъде интересно да видя как ще се събира членски внос? Каква ще е сумата? Ако е малка- няма да има сериозни приходи. Ако е голяма - няма да има навалица. Колко души ще го платят и дали това ще е редовно? Все едни такива въпроси, на които едва ли някой може да даде смислен отговор.
Много ми харесва позитивизма в това мнение.
Колко добронамерено, градивно написано точно да послужи на някой, да му вдъхне кураж и да го мотивира да направи нещо смислено и добро за всички.
Ми то по тая логика всеки да си седи на село (нали сите сме селяни) и да люпим семки на стобора.
Или да се бием с мотиките по главата, че е по-евтино удоволствие (нема разход за семки, а мотика секи има)?
Радват ме такива позитивни изказвания - някак сгряват душичката ми зажадняла за пасторални размисли и страсти.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ама ти отговор ли даде или само съобщи, че ти харесвяа?
 

mitaka101

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ама ти отговор ли даде или само съобщи, че ти харесвяа?
След като съм започнал с уточнението:"извън темата", явно НЕ Е отговор по темата.
Какво друго НЕ ти е ясно?
Питай - ще ти обясня.
 

Termina4

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Мисля че много се стегна положението нека бъдем по ясни и си направим план за действие Който може ще помага, който не-няма да го застреляме
Когато споделих с братушка че ми се иска да направя някакво състезание в Сопот но ми липсват помощници той ми каза че спокойно може да се организира почти всичко дистанционо от съфоромци (пример- протоколи прави братушка, награди акраба, пиене ivodoc :) и така нататък)
Нека всеки който може да помогне в дадена област да си каже за да се разпредели работата и преведат пари
за мен най-важното е всяка група да се организира и така да се каже да се преброят желаещите
не съм изчерпателен но се надявам тази идея да ни помогне и да станем още по задружни и мотивирани
ПП чужденците може да ни донесат само Плюсове
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Погледнете последните постове от темата БАФТ-организационни въпроси: разгоряха се пак клубни страсти. Ей затова ви говоря - докато има домакини - ще има и критикуващи гости. И на тоз дето му се е отелил вола да търчи - повече няма да му се прииска да организира. Shooter и Termina4 перфектно разбраха есенцията от предишния ми пост. Ето и един импровизиран пример: Спиро участва в организационния щаб на национална среща. Фильо е просто участник състезател. На Фильо нещо не му харесва горичката определена за палатковия лагер. Тръгват си след състезанието и Фильо вика на Спиро - "Абе супер беше, ама каква горичка сте избрали, не можах да си опъна хамака!" А Спиро му отговаря: "Е, вярно, ама такава намерихме. Догодина е твой ред да си в организационния щаб - намери си по-хубава!" И толкоз - форума остава чист от дребни забележки и дразги, защото всяка група е взела участие в организацията чрез неин представител. А за колегите, които вече решиха да опреснят езиковите си познания по повод чуждестранните гости - ето първата дума, значението на която всички ние трябва добре да помним: "association" - свързване, сдружаване, общуване, другарство, близост, връзка!
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Архитекта написа:
Погледнете последните постове от темата БАФТ-организационни въпроси: разгоряха се пак клубни страсти. Ей затова ви говоря - докато има домакини-ще има и критикуващи гости. И на тоз дето му се е отелил вола да търчи - повече няма да му се прииска да организира. Shooter и Termina4 перфектно разбраха есенцията от предишния ми пост. Ето и един импровизиран пример: Бай Ачо участва в организационния щаб на национална среща. Акела1 е просто участник състезател. На Акела1 нещо не му харесва горичката определена за палатковия лагер. Тръгват си след състезанието и Акела1 вика на Бай Ачо - "Абе супер беше, ама каква горичка сте избрали, не можах да си опъна хамака!" А Бай Ачо му отговаря: "Е, вярно, ама такава намерихме. Догодина е твой ред да си в организационния щаб - намери си по-хубава!" И толкоз - форума остава чист от дребни забележки и дразги, защото всяка група е взела участие в организацията чрез неин представител. А за колегите, които вече решиха да опреснят езиковите си познания по повод чуждестранните гости - ето първата дума, значението на която не само те, ами всички ние трябва добре да помним: "association" - свързване, сдружаване, общуване, другарство, близост, връзка!

Колега ако ще даваш измислини примери не използвай реални никове на колеги!
Кажи "Геле", "Пещо", "Антим" и т.н.......
Иначе някой може и да ти се поразсърди. ...Най-вече тези хора които под дифолт в този форум най-малко мрънкат.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Айде да видим дали ще ми се разсърдят? Най-малко мрънкат широкоскроените хора, а те обикновено са надарени и с чувство за хумор. Заедно бяха на състезание, запознахме се, уважаваме се - затова с тях съм си позволил да импровизирам. Нищо повече. Сигурно си прав, че можеше да използвам измислени герои, но така ми е хрумнало, така съм писал. Всеки сам носи отговорност за постовете си. Като влязох във форума никъде в правилата не прочетох, че има и "главен редактор".
То от много сръдни и сплетни затуй в темата БАФТ хвърчат ... физиолигични продукти!
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Може и да не се разсърдят, може и думичка да не кажат, може и ред да не напишат. Но няма да и е приятно като го прочетът. ...На мен ми стана неприятно, та се замислих дали в действителност не е имало подобен конфликт. ....А ма си казъх, те в тяхната група се разбират идеално. Чак тогава /на второто четене/ зацепих, че това е "пример"
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Форумното общуване си крие рискове - в постовете си не присъстваме с интонация, мимика, моментно настроение. Лесно може да се получат погрешни тълкувания от аудиторията. Ама съгласи се, че дали има неволна обида или не - това само "засегнатият" може да прецени. Прибързани коментари от трета страна могат само да предизвикат тенденциозна реакция.
Ако забележката ти беше добронамерена - нямаше да ме цитираш. Защото дори и само заради предположението ти за неволна обида досега щях да съм си коригирал поста. Я го прочел някой в събота сутринта, я не. Сега не ми остава друго, освен да изчакам реакция - и то забележи: не по въпроса за организацията на националните срещи, ами заради някакъв шеговит пример. Е хубаво, ще изчакам. Ако съм сгафил - паля и тръгвам за Варна със стекове бира и пържоли :cheers:. Ако не съм обидил никой - ще си поприказваме с теб по-сериозно за "редакторството" в темата "мнения и препоръки за форума". Щото не ти е за сефте да се "засягаш" от името на други хора.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Терминач, ако имаш предвид конкретно място със стрелкови условия и хижа в Сопот, разкажи ни накратко. Сопот също е с относително централно географско местоположение за страната, няма лошо да има повече версии за провеждане на национални срещи.
Като гледам последните коментари по някои битови въпроси, които хич не са са подценяване при събиране на повечко хора, си мисля - дали не е възможна такава тактика:
Ангажира се достатъчно навреме хижа за дните на срещата, като се договарят следните условия със стопаните: непосредствено до хижата ще се организира палатков лагер, пребиваващите в него ще ползват вода, тоалетна и баня в хижата /третото - доколкото позволява капацитета на банята/ , ще ползват битови удобства за храната и вечерните мероприятия и ще си почистят терена и столовата преди заминаване. Договаря се цена за 1 човек за ползването на санитарните удобства, тегли се чертата колко души са пребивавали в лагера и се плаща на хижарите. Според заявките за настаняване отделно ще се ангажират и определен брой легла в хижата, то това е ясно. Отпадат версиите за химически тоалетни, цистерни, които са логични но не лесно реализуеми и не по-удобни. Възможно е на практика точно така да е било на Узана досега, и това ми предложение да е излишно. Просто като прегледах повечето коментари за битовите проблеми този вариант ми се вижда удачен и го споделям.
 
A

Anonymous

Гост
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

off
Ако ще има извинения- цветя и бонбони не пия!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Дипломатичен отговор - ха върви го разбери сега Бай Ачо сърдит ли е или не :)? Цветя, бонбони и извинения - това е за сръдливи госпо'йци, не мисля че във варненската група има от тях. Писал съм ясно - бира , пържоли и яко пуцане ще има във Варна през август :cheers:!
Променям имената в "скандалния" пост. Модераторите да затрият останалия off и да вървим напред - към нови състезания и забава!
 
Нагоре