Rangefinder какъв и от къде?

ilian

Потребител
CaMyPau написа:
andi написа:
Макар ,че пък ще закарам до там само 15тина дж.

Питай Илиян на 100 метра колко джаула закарва :) Нужен си е далекомера за мощна пуша... За ФТ и дума да не става или за пружинка.. Но за дистанции 80+ метра си е направо необходимост... Живот и здраве бих си купил..
Ами на 120м към 52-3 дж. а на 200м 40дж. това по груби изчисления :pardon:,иначе аз наистина трябва да се обзаведа с един далекомер защото обичам да стрелям на по-големи дистанции.Преди няколко дена стрелях по един гонг който си направих за далечна стрелба и на 230м след като от 7 пъти го ударих 3(гонга е 22см) отидох да видя попаденията и направо останах шашнат като видях под него само дребни люспи от олово(проектилите направо бяха се пръснали :eek:)
 

dilom08

Редовен Потребител
Ако стреляш с 1,9 гр. би трябвало да ги стреляш с 370м/с или 130 дж. за да останат 52дж. на 120 м. до сега не съм срещал пушка в 5,5 да направи 130 джаула. дай малко повече инфо.
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
ако стреля с 1,9 грама на 280 метра са 74,6 джаула при балистичен коефициент 0,08 излизат сметките на 120 51,2J и на 200 метра 39,9J
 

ilian

Потребител
M_I_T_A_K_A написа:
ако стреля с 1,9 грама на 280 метра са 74,6 джаула при балистичен коефициент 0,08 излизат сметките на 120 51,2J и на 200 метра 39,9J
Точно това се получава на практика :yes:,не мога да ги засиля повече ,поне не за достатъчно на брой изстрели :pardon:
 

dilom08

Редовен Потребител
аз слагам за БК 0,028 като за тежкото ЖСБ. поне токова е при мен. За това се получава разликата явно.
 

ilian

Потребител
dilom08 написа:
аз слагам за БК 0,028 като за тежкото ЖСБ. поне токова е при мен. За това се получава разликата явно.
Значи всички имаме различни резултати,преди време Анди ми писа че го изкарал(БК)0.1
 

andro

Потребител
И каква връзка има написаното с далекомерите?Иначе винаги се намира някой да следи за стерилноста на темата.
 

andi

Редовен Потребител
" Просто не си струва за измерване на дистанции до 120 -130 метра ,колкото е максмалния ефективен обсег на най- ползваните пцп та "

Това е връзката на написаното с далекомерите . С колко метра повече ти позволява да се "пресегнеш" далекомера .
 

andro

Потребител
Ясна ми е ползата от далекомера .Интересно защо го притежават толкова малко хора от форума или просто не са се похвалили? ???
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Отказах поръчката. Това щеше да е още един предмет на който да слугувам.
Не стрелям на далечни дистанции и по-точно рядко ми се налага.
Практиката показва, че до сега съм имал ефектни попадения на дистанции от 25 до 50 метра.
Предпочитам ако мога да доближа мишената, отколкото да пускам късметлийски изстрели.


ХАаааа да се похваля... току що ми върнаха парите от дийл екстрийм
 

Loki

Потребител
andro написа:
Ясна ми е ползата от далекомера .Интересно защо го притежават толкова малко хора от форума или просто не са се похвалили? ???

Ами защото е скъпа играчка...
 

lynx

Редовен Потребител
Не само че е скъпичка играчката, ами с рулетка може да се свърши същата работа и цената на рулетката е друга.
Но за по-далечни дистанции меренето с рулетка от сам човек е жива мъка, писна ми да се измъчвам и си взех играчката, добра е.
 

big_dragon

Редовен Потребител
fatalen написа:
vanko написа:
А ако не иска да му е скъпа играчката,си прави ей такава
върши му същата работа,мери +-3см на 100м и излиза към 5-6лв :)

Прав си, но някои мишени не са особено търпеливи към този подход :D
И още малко :offtopic:
Как ли ще измериш разстоянието до мишената на покрива на отсрещната кооперация...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
big_dragon написа:
И още малко :offtopic:
Как ли ще измериш разстоянието до мишената на покрива на отсрещната кооперация...

И още малко :offtopic:
ще произведа няколко изстрела и като заложа пропадането и ъгъла в чеъргъна и готовооооо ;)
 

vanko

Редовен Потребител
big_dragon написа:
Как ли ще измериш разстоянието до мишената на покрива на отсрещната кооперация...

Аз по обекти стоящи на отсрещни кооперации не стрелям! Така че нямам никакви притеснения.За поляната обаче върши перфектна работа.Лек,в багажника се събира идеално,сгъва се,евтин,мери ги по два наведнъж :D.....какво друго?
 

Loki

Потребител
Ами нека да изходим от следните два принципа при стрелба с въздушно оръжие:

1. Стрелба по мишена с предварително зададено разстояние- за група, за точки, за оръжието, за оптиката, за проектилите, за стрелеца или за кеф... Рейнджфайндъра е излишен!

2. Стрелба по случайна мишена, интуитивна стрелба, лов (пепел ми на езика..), стрелба на по-далечни дистанции, при променлива светлина, растителност, релефен терен и т.н... Тук според мен рейнджфайндъра е незаменим, дори и за да провериш на колко метра е била мишената след като вече си стрелял.. (ФТ-то е друга бира..)
Ролетки, колци, крачкомери, ГПСи и други дивайси са бошлав работа... Освен това с РФ по лесно може да се научиш да използваш скалата на оптиката (ако имаш такава).
Но засега- кой както може... :pardon:
 
Нагоре