Rangefinder какъв и от къде?

alpopkochev

Потребител
Здравейте колеги пускам я тази тема понеже ме интересуват тези уреди пък и за пневматиката е добре да се знае точното разстояние до целта, понеже корекциите при нас са по големи отколкото при огнестрелните оръжия.
Интересува ме може ли да се разчита на по евтините модели от порядъка на 15$ в Ebay New 7x Digital Golf Range Finder Golf SCOPE S101 или да се заложи на изпитаните и скъпоструващи Бушнел :-[
 

братушка

Редовен Потребител
Това първото е за голф и мери дистанцията по височината на флагчето. Там си пише "минимална дистанция 50 чрда", демек нашата максимална.
Не става.

Търси нещо такова:
http://cgi.ebay.com/LEUPOLD-59515-RX-60 ... 483a576b01

Минимална цена, на която попадах въобще беше 130$, при условие, че някой ги е докарал "на крак" от Китай до Русия.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Хубава тема, намясто и навреме. Аз лично скоро ще си купя такъв:

strikeinno600.jpg


Иначе има сто вида и марки, нормална средна цена около 150 евро, разбира се има и в пъти по-скъпи, но те не са за нашите нужди.
 

alpopkochev

Потребител
http://www.johngunshop.com/articles.php ... GroupID=12
Това Таско го засичам и в Ebay, но като Симънс. По евтин в България не съм засичал в нета. Незнам дали да се разчита на него или на някой от Ebay, но в категорията "free sheeping" иначе ако бяхме "американци" нещата ставаха по друг начин и за други пари (то транспорта повече от продукта мамицата им :-X).
 

alpopkochev

Потребител
MAD MAX, този модел дето си го постнал на "тънка лайсна" ли е? Или има още толкова, транспортни, колкото струва .
Р.Р. Мерси за изказването за темата.

Ще има още около 28 GBP транспорт по принцип, но аз смятам да го комбинирам с пушката в един транспорт.
 

alpopkochev

Потребител
CaMyPau написа:
Някой виждал ли е такова:
http://cgi.ebay.com/5x20MM-Auto-Focusing-MONOCULAR-Range-Finder-Golf-Scope-/260593613500?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cac96fabc
и знае ли дали ще е полезно за нашите цели...

Същия далекомер го има и тук:
http://www.dealextreme.com/search.dx/search.rangefinder
Братушката, по горе е писал, че е за голф (то си го пише и на него), но човека ми го доизясни, за което му благодаря. Цената иначе е супер, ама като не ни върши работа (трябва на целите си да слагаме флагчета за голф, че да отчита разстоянието до грийна. ;) )
 
A

Anonymous

Гост
Ползвам Бушнел Yardage pro 450 - същия като този от линка на Братушката. Според мен 450 ярда са си оптимистично пожелание от страна на производителя (мери в метри) да не говорим за 900, които са написани в сайта. Дори и при лека мъгла на голямо разстояние греши. Последния път като се опитах да го ползвам в мъгла имаше видимост до около 150-200м, далекомера показваше 6 м. Излишно е да казвам, че за шест метра нямаше да си правя труда да го вадя. Ако целта е далечна, гладка и е под голям наклон понякога не дава отчет. За обект с големина на сграда разстоянието от 270 - 300 м. го отчита точно. Останал съм с убеждението че силната слънчева светлина не влияе добре, но за всяка ситуация е различно. За да се разчита на точност трябва да има чист коридор до целта, да не се мери през храсти, клони на дървета и темподобни препядствия. За полето далекомера става. Мисля че лазерните лещи са акрилни, което предполага да се внимава повече при транспортиране и съхранение. Този модел не мери скорост.
Въпреки всичките ми критики към конкретното устройство си е доста полезен инструмент, разбира се зависи от целите за които се ползва. Не съм имал възможност в реални условия да изпробвам друг подобен уред.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Вече ще ги пердашим технически обосновано, не като досега - на око! :eek: ;)
Вече сме оборудвани. Има система за разпознаване на малки предмети. ;)

018891411-big.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Ползвам Bushnell Legend 1200ARC. Това е далекомер който има много голями възможности. Мери от 5 до 1200 метра.
 

Attachments

  • SNC00565.jpg
    SNC00565.jpg
    506.9 KB · Прегледи: 342
  • SNC00566.jpg
    SNC00566.jpg
    633.6 KB · Прегледи: 334
  • SNC00568.jpg
    SNC00568.jpg
    467.5 KB · Прегледи: 327

alpopkochev

Потребител
Днес пристигна това ^-^:
http://www.johngunshop.com/articledetai ... icleID=502
След като го тествам в реална обстановка, ще пиша повече. Иначе фабрично му дават разпознаване на голям обект до 800 ярда, 200 ярда за флаг за голф, 200 ярда - сърна, 400 ярда - дърво. Мери както в ярдове, така и в метри. Мишените вече са в опасност :rambo: ;).
 

lynx

Редовен Потребител
alpopkochev написа:
Днес пристигна това ^-^:
http://www.johngunshop.com/articledetai ... icleID=502
След като го тествам в реална обстановка, ще пиша повече. Иначе фабрично му дават разпознаване на голям обект до 800 ярда, 200 ярда за флаг за голф, 200 ярда - сърна, 400 ярда - дърво. Мери както в ярдове, така и в метри. Мишените вече са в опасност :rambo: ;).
А така, пиши че с тая цена доста ме заинтригува ;)
 

alpopkochev

Потребител
Днес имах възможност да тествам далекомера http://www.johngunshop.com/articledetai ... icleID=502
За целта си купих въже с дължина 20м и се отдадох на мерене и изследване. Различни разстояния като в казармата "от мен до другото дърво" ;). 28 м. излязоха 29, 40м ги премери като 41, 60м. ги премери 61, 70м излязоха точно 70, 80м.-80. В инструкцията пише, че най-добре реагира на червения, а след това на черния цвят. Реших да експериментирам мерих разстоянието до една сграда (сградата имаше сива и бяла част на стената) наблизо и излезе 233м до сивата и 241 до бялата част. Измервах разстоянието до короната (123 м. )на едно дърво и до стъблото в основата (131м.) - учудването е в това, че до основата на дървото разстоянието трабва да е по-малко, защото с нея бях на едно ниво. Направих и друг опит на по-големи дистанции, но ме мързеше да меря с това въже и затова отидох на жп линията (сетих се, че там има маркери на всеки 100м., а има и стълбове за електричеството) измерих разстоянието от стълб който е до маркер до друг стълб до маркер - 99м, после следващите 100м излязоха 101м, разстоянието между трите маркера, което трябваше да е 200м го премери като 199м.
Като извод мога да кажа, че съм малко объркан от резултатите дето дава при различните цветове, очарован съм от теста на жп линията, защото дебелината на един стълб е много по-малка от размера на сърна, както го дават на книга. Ако някой от колегите има други идеи, как да тествам истинността на данните получени от този далекомер да сподели. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Най-накрая и аз се сдобих с далекомер.
След 3 часови проверки с рулетката се оказа че на уреда може да се разчита.
Всичко което са написали немските каски по инструкцията е вярно, даже се учудих на тая машинка.
Доволен съм, голямата рулетка заминава в коша!
:yes:
 

cdman

Администратор
lynx написа:
Най-накрая и аз се сдобих с далекомер.
След 3 часови проверки с рулетката се оказа че на уреда може да се разчита.
Всичко което са написали немските каски по инструкцията е вярно, даже се учудих на тая машинка.
Доволен съм, голямата рулетка заминава в коша!
:yes:

А какъв е далекомера и откъде :) , вероятно и от цената ще се интересуват колегите.
 

lynx

Редовен Потребител
Засега ще се въздържа от подробности, докато не завърша всички експерименти с различните дистанции и цветовете на отразяване.
На първо четене само ще споделя, че този който купих спада към евтините модели, но мери като скъпарски далекомер.
Досега имах възможност да изпробвам няколко модела, повечето от които бяха "фирмени" и доста скъпи.
Моят се оказа отличен и не отстъпва по точност дори и на скъпите модели.
Повечето негативи за които сме чували при далекомерите, в този модел са отстранени или сведени до минимум.
Тук също важи принципа "За да те слуша техниката, трябва да се научиш да работиш с нея" ;)
 
Нагоре