Rangefinder какъв и от къде?

lynx

Редовен Потребител
Ето ги и началните впечатления от новата ми придобивка:
След дълги колебания, доста четене и продължителна консултация с познати-ловци се спрях на следния вариянт за далекомер
SUTTER 6х25 от 5 до 800 метра обхват
http://www.sutter-gmbh.de/Entfernungsmesser/Laser-Entfernungsmesser-6x25-5-800m::2573.html
Цената за такъв уред е много добра, от този сайт пращат и до БГ, но доставката е скъпа.
Към марката SUTTER ме насочиха хора с опит, стоките се правят нейде из Китай, но се продават предимно на вътрешния пазар в Германия, което до известна степен гарантира доста прилично качество, а за цената си е направо супер.
Общо взето е нещо като при оптиките ZOS - "Плащаш малко, получаваш много" ;)
Ето малко реални снимки на машинката:
020963354-big.jpg

020963358-big.jpg

И тук нещо което ме учуди, но е нормално за малките жълтурковци :lol:
020963362-big.jpg

020963368-big.jpg

020963372-big.jpg

020963389-big.jpg

А ето и 2 полу-сполучливи проби да снимам през далекомера. Оказа се че не е лесно и снимките станаха гаднички.
020963383-big.jpg

020963387-big.jpg

Като база за сравнение използувах 2 далекомера, Никон 800С и Бушнел Скаут.
Оказа се че китаеца с немско гражданство си съперничи доста равностойно със скъпите си колеги по критерия "правилно измерване".
За противоречивите резултати с различните цветове при отразяване ще упомена по-късно след като си довърша пробите.
Единственото сигурно което мога да кажа засега е, че когато целта е с черна матова повърхност/каквито понякога са ФТ мишените/ се получава грешка от +1 метър .
Засега толкова ;)
 
A

Anonymous

Гост
То за измерването , ще мери. Все пак не е някоя смешна марка.
По-важното е че може да мери и дълбочина на джобове :D
 

REMUS

Потребител
lynx написа:
Ето ги и началните впечатления от новата ми придобивка:
След дълги колебания, доста четене и продължителна консултация с познати-ловци се спрях на следния вариянт за далекомер
SUTTER 6х25 от 5 до 800 метра обхват
http://www.sutter-gmbh.de/Entfernungsmesser/Laser-Entfernungsmesser-6x25-5-800m::2573.html
Цената за такъв уред е много добра, от този сайт пращат и до БГ, но доставката е скъпа.
Към марката SUTTER ме насочиха хора с опит, стоките се правят нейде из Китай, но се продават предимно на вътрешния пазар в Германия, което до известна степен гарантира доста прилично качество, а за цената си е направо супер.
Общо взето е нещо като при оптиките ZOS - "Плащаш малко, получаваш много" ;)
Ето малко реални снимки на машинката:
020963354-big.jpg

020963358-big.jpg

И тук нещо което ме учуди, но е нормално за малките жълтурковци :lol:
020963362-big.jpg

020963368-big.jpg

020963372-big.jpg

020963389-big.jpg

А ето и 2 полу-сполучливи проби да снимам през далекомера. Оказа се че не е лесно и снимките станаха гаднички.
020963383-big.jpg

020963387-big.jpg

Като база за сравнение използувах 2 далекомера, Никон 800С и Бушнел Скаут.
Оказа се че китаеца с немско гражданство си съперничи доста равностойно със скъпите си колеги по критерия "правилно измерване".
За противоречивите резултати с различните цветове при отразяване ще упомена по-късно след като си довърша пробите.
Единственото сигурно което мога да кажа засега е, че когато целта е с черна матова повърхност/каквито понякога са ФТ мишените/ се получава грешка от +1 метър .
Засега толкова ;)
Аз също закупих този модел.
Сега ще правя тестове, но на първо четене работи добре.
Лошото е че наличностите са на изчерпване в онлайн магазина.
Иначе доставката не е скъпа, всичко до България ми излезе 159,98 EUR и пристигна за 6 дни.
Интересното е че банковия превод беше колкото транспорта........България :wall:
 

DANNY

Редовен Потребител
Някаква информация за ЗОСкия Rangefinder някой има ли?
http://zos.en.alibaba.com/product/20880 ... inder.html


От производителя
--------------------------------------------------
Minimum Order Quantity: 50 Piece/Pieces
-------------------------------------------------

Пуснах едно запитване, просто така от любопитство към производствената цена.
 

lynx

Редовен Потребител
Не, метромера е съвсем друго
Думата произлиза от "Метро", защото там ги продават.
Познато е също и като мериметър-ментето на рулетката ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ

DANNY

Редовен Потребител
CaMyPau написа:


andi написа:
Момчета , този Бушнел в DX много добре изглежда , че и произведен в Япония . Само че май Бушнел никога не са произвеждали такъв модел ?

http://www.bushnell.com/products/rangef ... n-manuals/


shstanchev написа:
Стига сте се препирали!
Поръчах го :p
http://www.dealextreme.com/p/profession ... oth-113502
Ще ви кажа струва ли-не струва ли. Имайте търпение 10-тина дни :exclaim:


Нямаше да се обаждам НО...
Вие не чететели/следите темата?! :)
Модела който показвам е сходен/същия с показаните предишни два от колегите "Линкс" и "Ремус" НО закупени на много по-висока цена -Рачо /по спмен/ -400лв, "Ремус" е написал цена от 320лв.
Рачо вече му е направил ревю. Може да го прочететете на предната страница.
Разликата м/у тези модели е НИКАКВА!
Т.Е. даден производител създава определена стока (Х) други търговци искат в/у стоката (Х) да се сложи тяхното лого. И производителя го слага.
Това не е разработка на същата компания. Просто се продава под това има естествено със знанието и на двете страни които са убедени в качествата на стоката.
Това е търговски трик който се практикува от всички големи компании и фирми.
Жив пример е марката "Рънарс" /за маратонки и обувки/.
Техния принцип на действие е същия. Знам го от хора които са навътре във фирмените дела там.
Собственика отива в различни заводи и по различни изложения в Китай. Харесва си нещо и казва- НА тези маратонки искам марката "Рънарс" и ще взема 1 контейнер. ;)
Същото се прави и с марката "Елит" и с марката.... и ....
 

big_dragon

Редовен Потребител
shstanchev написа:
Стига сте се препирали!
Поръчах го :p
http://www.dealextreme.com/p/profession ... oth-113502
Ще ви кажа струва ли-не струва ли. Имайте търпение 10-тина дни :exclaim:
Доста мислих дали да го поръчам още снощи и си легнах...
След като вече е поръчан ще изчакам 10...20 дни за отзиви и тогава ще скоча.
 

lynx

Редовен Потребител
Дани, моя е с други лещи. Увеличението при мен е х6 , а на този в Дийл Икстрийм е х10.
Иначе кутиите са същите, вероятно и функцийте ще са еднакви.
На моя забелязах един "дефект", на студено вече не иска да мери надалеч.
Най-вероятно батерията вече умира, като го вкарам на топло и после го изкарам на студено си мери и като измръзне започва да прави номера, само близките цели ги измерва.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
УФ да го е..ъ :wall: Въобще не можах да се ориентирам в тоя дийлЕкскремент. Нито рейтинг на търговеца, нито дали доставя до Б-г ШИБАНА работа :exclaim: То малко станаха нещата за раздела некоректен търговец, ама нейсе!
Май няма да я бъде работата с тоя рейндж файндър, ами дано ми върнат парите!

14.1.2012 г. 01:46:51 ч. BackOrder Can not put fulfill order
12.1.2012 г. 13:19:47 ч. PaymentConfirmed Payment Change PaymentStatus. PaymentStatus : PendingPayment To PaymentConfirmed
12.1.2012 г. 13:19:38 ч. PendingPayment Order received, payment waiting
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
И така... оказва се колеги, че дийлекстрийм са прихванали някои ЧАЛЪМИ от познати на нас сайтове - много стока на витрината а количества ЙОК.

И ОТКАЗАХ ПОРЪЧКАТА. Да видим, дали така бързо ще ми върнат парите, както ми ги взеха?

Ако пък съм кьорав... моля кажете къде да се информирам че няма наличност?
http://www.dealextreme.com/p/profession ... oth-113502
 

andro

Потребител
Извинете ме за въпроса ,но с колко въпросния далекомер щеше да е по ефтин от предлаганите тук на цена от 280 лв?По качествен ли е?Питам защото бях готов да купя такъв ,но в последствие се отказах .Просто не си струва за измерване на дистанции до 120 -130 метра ,колкото е максмалния ефективен обсег на най- ползваните пцп та.За мен лично не си струва инвестицията ,е за хора с по -големи финансови възможности е друго. :)Боли к-ра че са дали 300 - 400 лв! ;)
 

andi

Редовен Потребител
Точно за нас е най-необходим далекомера . Как да определя 85 или 95 метра са - и с окомер и с оптика не става , а пропадането е над 10см . Не обичам да стрелям сватбарски , затова обикновенно отказвам изстрели над 80м и за мен това е обхвата . А ако знам точното разстояние и няма изобщо вятър ще се съглася с този обхват от 120 м по големи мишени . Макар ,че пък ще закарам до там само 15тина дж.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andi написа:
Макар ,че пък ще закарам до там само 15тина дж.

Питай Илиян на 100 метра колко джаула закарва :) Нужен си е далекомера за мощна пуша... За ФТ и дума да не става или за пружинка.. Но за дистанции 80+ метра си е направо необходимост... Живот и здраве бих си купил..
 
Нагоре