Rangefinder какъв и от къде?

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
lynx написа:
Я, тоя е сглобяван в същия Виетнамски гараж, където са правили и моя далекомер ;)
Слави, на далавера си:
На твоя пише Made in Japan и уж е Bushnell ;)

Точно така пише :D
Изобще не ми е на бубата де са го сглабяли Рачо ;)
Току що пробвах. Мери и на тъмно.
Ама защо ли въобще си направих труда ???
Този дивайс хич не му е, дали е тъмно дали е светло и в какъв цвят е обекта :exclaim:
Или мери или не мери е това е. Машинката бачка. Който има нужда и не му се дават много пари да купува ;)
:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Славчо, пробвай дали ще фане котак от терасата.. Ако фане, ще си поръчам и аз такъв или ще ти купя твоя като ти омръзне.. ;) ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
Славчо, пробвай дали ще фане котак от терасата.. Ако фане, ще си поръчам и аз такъв или ще ти купя твоя като ти омръзне.. ;) ;)

:lol:
Сърце не ми дава да меря разстояния по добитък, че ми е празен калъфа на ФАКа и ще се депресирам :wall:
 

ilian

Потребител
shstanchev написа:
CaMyPau написа:
Славчо, пробвай дали ще фане котак от терасата.. Ако фане, ще си поръчам и аз такъв или ще ти купя твоя като ти омръзне.. ;) ;)

:lol:
Сърце не ми дава да меря разстояния по добитък, че ми е празен калъфа на ФАКа и ще се депресирам :wall:
Ела ми на гости да пробваме новата ми играчка,че нещо ми се стреля на 200-300м а пък там траекторията ми е доста стръмна и без такъв уред е невъзможно да направиш качествен изстрел.
А на 300м все още има някакви 64дж. остатъчни тъй че има хляб още за такъв изстрел ;)
 

Attachments

  • mini-mag 380ms.jpg
    mini-mag 380ms.jpg
    61.2 KB · Прегледи: 189

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Ако ти се стреля на 1000 ...1200м, покани мене на гости - моя фърга до там. ;)
Вярно казвам.
 

ХолдОвъ

Потребител
Потърсих във форума но никъде не видях някой да пише за далекомер който измерва разстоянието спрямо ъгъла на мерене..Сгурно има ама не го намерих..Та питам..Ако има някой да пише какви са му отзивите. На мен щото отдавна ми беше мерак току-що си взех такъв.Все още не ми е в ръцете ама съм много превъзбуден..макар че в същото време се питам колко са точни..Немога да си обесня как така мери ъгъл като няма калиброване..Става въпрос за Nikon riflehunter 550..Ще го видя ама все още се чудя..Единствения начин според мен да го направят е комбинация механика с електроника..Ще пиша повече като дойде и ми стане ясно.
 

ХолдОвъ

Потребител
Играчката пристигна...И си бачка перфектно..Но от друга стана от ъгломера няма голям смисъл ако не си закачаме "мишените" по дърветата и ги стреляме под ъгъл по-голям от 45 градуса...Или ги стреляме от балкона а те са на земята...След консултация с мой познат как аджеба бачка това нещо да отчита ъгъла без калиброване (както е при телефоните да речем)мой познат ми каза че е най-вероятно със сензор който представлява наполвина напълнен с електролит кондензатор..Хем горе долу механика хем не е. Общо взето доволен съм..Исках такъв отдавна. :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Случайно попаднах на една играчка. Може да бъде полезна на някой колега интересуващ се от тези неща. Тези които съм срещал до сега винаги са били доста скъпи. Това е на доста приемлива цена спрямо другите. Надявам се да върши работа за любителски цели.
http://prodavalnik.com/rchen-elektronen-vetromer-i22874731
 

Dominus

Редовен Потребител
Вършат работа. Аз съм си купил този преди повече от година за по-малко от 20лв.
 

DANNY

Редовен Потребител
Dominus написа:
Вършат работа. Аз съм си купил този преди повече от година за по-малко от 20лв.

Дийл Екстрийм предлага цялата ценова гама. С безплатна доставка, има и евтини и скъпи.
http://dx.com/s/digital+wind+speed+meter?topsearch=2

Ветромерите с вертикални лопатки не винаги отчитат точно скоростта на вятъра. Защото може да не си го насочил в правилната посока от където идва вятъра. Затова всички метео. служби използват ветромери с хоризонтално въртящи се перки. Те обаче от своя страна също имат недостатък. Те показват точната скорост но не показват посоката от където идва вятъра.
Затова и двата типа ветромери се "тунинговат" допълнително.
Тези които показвате вие (с вертикалните перки) се поставят на специален ветропоказател, който да ги завърта точно с/у вятъра.
http://www.kestrelmeters.com/collections/kestrel-military-shooting-meters/products/kestrel-portable-vane-mount

А тези които са с хоризонтално въртене на перките, към тях се прикрепя лента (ветропоказател) за да видите от къде духа вятъра. Както е показано на едната снимка от следващия линк: http://bulletin.accurateshooter.com/tag/wind-meter/
 

ilko_dim

Потребител
Имам питане към притежателите на далекомер.
Декември ми донесоха от този модел:
http://www.waffen-naunin.de/product_info.php/info/p1_ARTEMIS-Laser-Entfernungsmesser-6x25-bis-400-Meter.html

Машинката е удобна , малка и ми харесва , но понякога не измерва правилно , нещо я бърка и показва 6м. , което ме притеснява. Какво може де е това - от студа ли , от какво - на това търся отговор. Прави ми впечатление , че жилищен блок на 30м не иска да мери до него. В следващия момент мери фасада на къща на 95м, училище на 183м , и пр. Това защо се получава? Ако някой може да ми каже - ще съм много благодарен. Какво се прави , изчаква ли се , програма ли се сменя - няколко неща , които трябва да се знаят ?!
Иначе премери 40м до комин , а лазерна ролетка показа 39,602 също хваща разстояния до клони ;)
:cheers:
 

Attachments

  • 01.JPG
    01.JPG
    75.6 KB · Прегледи: 73

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ако си мерил в мъгла... мъглата връща сигнал като предмет.
 

ilko_dim

Потребител
shstanchev написа:
Ако си мерил в мъгла... мъглата връща сигнал като предмет.

Щях да кажа , ако има мъгла , а и не може да мери на почти 200м , а на 30 да не иска. Явно има нещо , което не знам, дали е климатизация на уреда или нещо си... Но си пише, че при мъгла може да се разчита на точност до 60м :)
 

lynx

Редовен Потребител
Това с мъглата е много правилно! Не разчитай на правилна работа на уреда при мъгливо време.
Премери и в батерията колко ток е останал.
От студа на батериите им пада напрежението и почва да мери грешно, моя специално далечните дистанции не може да ги отчита когато батерията е за смяна.
Иначе като го вкарам на топло, напрежението се възвръща до някаква степен и пак си мери добре.
Но почне ли да прави номера, батерията скоро ще ходи в рисайкъл бин-а.
Също така, в някои повърхности поглъщащи лъча може да отчете грешно.
Черни матови повърхности най-много лъжат според мен.
 

dberov

Редовен Потребител
ilko_dim написа:
Имам питане към притежателите на далекомер.
Декември ми донесоха от този модел:
http://www.waffen-naunin.de/product_info.php/info/p1_ARTEMIS-Laser-Entfernungsmesser-6x25-bis-400-Meter.html

Машинката е удобна , малка и ми харесва , но понякога не измерва правилно , нещо я бърка и показва 6м. , което ме притеснява. Какво може де е това - от студа ли , от какво - на това търся отговор. Прави ми впечатление , че жилищен блок на 30м не иска да мери до него. В следващия момент мери фасада на къща на 95м, училище на 183м , и пр. Това защо се получава? Ако някой може да ми каже - ще съм много благодарен. Какво се прави , изчаква ли се , програма ли се сменя - няколко неща , които трябва да се знаят ?!
Иначе премери 40м до комин , а лазерна ролетка показа 39,602 също хваща разстояния до клони ;)
:cheers:

Ако дядо Коледа ти е дал и фактура с касова бележка го връщай и ще ти кажа какъв да си вземеш за същите пари и мери много бързо и вярно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като му гледам описанието(ако не лъжат де), си има 3 режима - за мъгла, при дъжд и за ПРЕЗ храсти.
Пробвай как се държи в различните режими. Първите два, не са за ежедневна употреба, и може и да го лъжат, ако не отговаря действителността на режима. Провери, като ги сменяш режимите, дали няма и 4-ти, демек да не се показва нито един от 3-те. Ако няма, трябва на този 3-я според мен да мери.
 
Нагоре