Kral Arms

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от anibis, 29 Ноември 2015.

1. shaman

shaman Редовен Потребител

Публикации:
    156
    Прави замерванията на сянка, че някой път слънцето лъже яко скоростомера :(

Gadnqra, llcoolj, Lidkin and 2 others like this.
  2. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    444
    от:
    Русе
    По спомен моят Крал НП05/03 във стоково състояние беше около 30-35 джаула с чашки Спотон 1.07 грама и също нямаше никакво плато. Пушко-пистолета след интервенция спокойно става около 45 джаула. Пращай го на Ники - Гадняра да му побая ;)

Последна промяна: 9 Юни 2021
    hunter_78, glavanov55 and rivan like this.
  3. llcoolj

Публикации:
    444
    от:
    Русе
    Някой друг Крал Армс :)

Прикачени Файлове:

nikolai89, hunter_78, Gatio and 9 others like this.
  4. Вълчо Мечков

Вълчо Мечков Новодошъл

Публикации:
    12
    Клипчета в ютюба 300м за bigmax x реални ли са или рекламни

5. Вълчо Мечков

Вълчо Мечков Новодошъл

Публикации:
    12
    Мнения за bigmax x 25 cal. Чудя се дали да си взема

Последна промяна: 17 Юни 2021
  6. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,199
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    ???

7. Вълчо Мечков

Вълчо Мечков Новодошъл

Публикации:
    12
    6,35 правописна грешка моля за извинение ;)

8. Jorom

Jorom Редовен Потребител

Публикации:
    428
    от:
    Бургас
    Честито с новите цени! Пак доста се забавиха да си вдигнат и те цените след като Хатсан го направиха преди месеци, но пък реално само на Бигмакс и Jumbo Dazzle цената е скочила.
    Бигмакс Х от 2600 на 3060 с отстъпка, иначе 3200 тл, а Кнайт...него вече го няма в kralstore! Упорито продължават да не пускат модела Bighorn в сторето...

www.kralstore.com.tr/puncher-pcp

Reximex и те да не останат по-назад , и те надули цените, за пищовчето им искат 2600 тл, а за патерицата 3900 да бе, да! Тя на 3,000 не вървеше, а сега съвсем ще тръгне. Торментата беше 2600, сега е 3100.

www.aksuav.com.tr/arama/reximex

Последна промяна: 18 Юни 2021
    Gadnqra and kaloyan_takev like this.
  9. llcoolj

Публикации:
    444
    от:
    Русе
    На повечето Кралове цената им е скочила от вчера. На някои модели увеличението е минимално, на други повече. След 25-ти юни и на половин цена да ги продават ПЦП-тата в Турция, внасянето ще е почти невъзможно, ако турците не променят условията си, да могат чужденци да купуват от вътрешната им мрежа.

rivan, Gadnqra and Коварен like this.
  10. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,170
    от:
    Русе 0897860296
    Тунинг на Kral Puncher Knight Nemesis 22 кал.: Разширен трансферпорт от 4 на 5 мм, изтънена игла на дотиквача, конусен отвор на цевта - 5>4 мм, разширен отвор на клапанното тяло от 4 на 5 мм, клапан, намален от 12 на 11,4 мм, щок на клапана - леко изтънен с 0,4 мм, разширен отвор на регулатора от 4 на 5 мм, полиран ударник, малко по-твърда пружина на клапана, пружина на ударника - оригиналната.
    Така нагласена, пушката направи 7 пълнитела по 12 изстрела - 84 изстрела, със скорост 286 - 291 м/с, с JSB 1,175 гр., от 240 до 150 бара. Това е с отпусната докрай пружина на ударника - реглажният болт е наравно с цевната кутия. Усилена докрай, стреляше същия проектил, с 328 м/с. Ще може и още да вдигне скоростта, но с по-корава пружина на ударника. Изработката е добра и солидна. Ами това е засега. Собственикът, ако иска, да каже как е, като точност пушката.

Прикачени Файлове:

rivan, lynx, gary m and 11 others like this.
  11. giga

giga Потребител

Публикации:
    47
    благодаря на колегата llcoolj които ме снабди с тази красавица и
    на ники /другото немога да го произнеса/ които направи горе описания
    тунинг. вчера минах през КОС и чакам документа.предупредиха ме докато
    не всема този документ да не се мотая навън с нея.та чакам и след това
    ще има прострелка.
    още веднъж благодарско и на двамата.

rivan, Gadnqra, 7842 and 4 others like this.
  12. Gatio

Gatio Потребител

Публикации:
    61
    Здравейте,
    Направих малко промени по моя Puncher NP01, като сега е с резервоар 180сс и цев с дължина 58см. Разширих трансфер портовете на 4,8мм, поиграх си с клапана, като си направих нов от полиамид, смених пружините.... общо взето направих всичко за което е писано в темата. Докарах му мощност до към 55J, като ще си поиграя още с пружините за да докарам по-добро плато. За сега от 200 до към 110 бара правя 24 изстрела със скорост от около 340м/с до 300м/с, чашки HN ftt 0,95.
    Имам само един въпрос за тази дълга цев, трябва ли да я прихвана с някаква осмица към резервоара или така е достатъчно стабилна?
    Ето и снимка на харпуна
    20210702_135917.jpg

Kotarak, milen milkov, batnan and 2 others like this.
  13. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

За тези мощности, ползвай поне 1,175 на JSB.
    Ще се държи по добре и на листа като попадения.
    Да стреляш с леки чашки с над 300 м/с не е плюс.

luft9waffe, batnan, llcoolj and 2 others like this.
  14. Gatio

Gatio Потребител

Публикации:
    61
    Съгласен съм, това имах под ръка в момента...

llcoolj харесва това.
  15. Неразбиращ

Неразбиращ Потребител

Публикации:
    21
    Здравейте, имам един въпрос. Откъде мога да намеря този елемент който се намира между клапанното тяло и бутилката? Блока който е с форма на Z-ка, на който е завъртян манометъра и щуцера за пълнене. Става дума за Крал Пънчер Джъмбо 5,5кал. Ако някой може да помогне. Благодаря предварително!

Коварен харесва това.
  16. vaseto

vaseto Новодошъл

Публикации:
    14
    от:
    Пловдив
    Здравейте колеги, от доста време съм регистриран във форума, но до сега съм сърелял с само с Хатсан 125 с газово бутало 5.5кал. В неделя се прибрах от Истамбул с един БихМакс Х. Абсолютен лаик съм в сверата с PCP_тата. Сега тепърва ще му търся оптика и ще му напасвам съчми. Хатсана най добре стреля с JSB 1.175. За БМ имате ли някакви препоръки като марка и грамаж? От прочетеното в темата стигам до извода, че Краловете за да стрелят добре искат доработки, кото на мен ми се струват много сложни. Та в тази връзка да попитам, в регин Пловдив и наоколо може ли някой да я погледне, да постреляме през хронограв,защото нямам такъв,а и нямам познати с такива пушки и такива уреди и ако трябва да се направи някъкъв тунинг да го направи, за да бъдат нещата като хората.

17. llcoolj

Публикации:
    444
    от:
    Русе
    Не само Краловете, а всички турски пушки имат нужда от "пипане", за да станат приятни за стреляне. Има колеги, които се занимават професионално с тунинг на ПЦП-та. В темата е писано доста от тях и предполагам знаеш кои са.

Последна промяна: 13 Юли 2021
    lynx, rivan, Gatio and 1 other person like this.
  18. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,170
    от:
    Русе 0897860296
    Тунинг на Kral NP-03: Трансферпортът е разпробит от 3 на 5,2 мм; разпробит отвор на клапанното тяло от 3 на 5,2 мм; конусен отвор на цевта 5,2 > 3,8 мм; разширен отвор на регулатора от 3,5 на 5,2 мм; разширен отвор на капачката на клапанното тяло от 3 на 5,4 мм; изтънена игла на дотиквача, с конусен връх; полиран ударник; нов клапан - 11 мм, без о-пръстен на щока; изтънен щок на клапана; нова пружина на клапана - твърда; нова пружина на ударника - по-твърда и по-къса. Така нагласен пушко-пистолетът направи 12 изстрела - 1 пълнител, с чашки JSB 1,175 гр., със скорост 278 - 284 м/с, от 210 до 160 бара. Скоростта може да се увеличава до 300 - 308 м/с, но изстрелите са наполовина, заради малкия резервоар. С 264 - 272 м/с, прави 2 пълнитела. Това е от мен, засега. Надявам се и собственикът да сподели, как е като точност.

Прикачени Файлове:

19. Atanasov

Atanasov Потребител

Публикации:
    89
    Собственика е много доволен от пу...ко пистолета.Това е дело на целия форум.Николай,Жетро,Левент,ZOS 6-24 да си казва кой е че не пазя кореспонденцията.Общо тегло 3.6кг.Гърми като топ и в кръга на майтапа кокошките в махалата не щът да снасят яйца.Единственото чуждо е високи монтажи от пушка еу.,заради паралаксното колело на колегата .Правено е по мои изисквания,ама не прецених барабана.За сметка на това пък разбрах какво е удобен монтаж.Вдигаш пушката и виждаш пълния кръг на оптиката.

Последна промяна: 14 Юли 2021
    Коварен, llcoolj and Gadnqra like this.
  20. llcoolj

Публикации:
    444
    от:
    Русе
    Kral Arms Knight (Nemezis) S , кал. 6.35мм. В стоков вид от кутията е около 60 джаула.
    След някоя друга интервенция пушката стреля ЖСБ 2.2 грама със скорости 278-286-278м/с.
    Средна скорост 282.2м/с (87.6 джаула) 40 изстрела в 8 метров коридор от 210 бара до 135 бара.
    ЖСБ Нокаут 2.17гр пушката стреля с 4-5 м/с по ниска скорост.
    Аз съм с 6 литрова бутилка и тази работа в ниските налягания на пушката ме устройва за сега.
    Разширени проходни отвори на 5.5мм на копруса на клапанното тяло , цевната кутия и цевта на конус 5.5 - 4.8мм.
    Нов регулатор за въздух с дебелина Ф 8мм , понеже оригиналният е Ф 6мм и не може да се разпробие отвора на повече от 5мм (най много на 5.2мм, но на елипса).
    Нов боен клапан с нов изтънен шок в основата и без гумен О-пръстен. Отвора зад бойния клапан увеличен на 6.5мм. Изтънен дотиквач. Полиране на всички триещи се части в цевната кутия (в стоков вид при презареждане такова стържене не бях чувал до сега). Експериментирах с 4 бр пружини (с дебелина телта 1.2мм, 1.4мм, 1мм и 0.5мм) на Б.К. и накрая оставих пружина с дебелина на телта 0.5мм, понеже в моя случай постигнах най добри резултати. Пружина на ударника също е заменена с друга по къса и с малко по дебела тел (55мм дължина и 1.2мм дебелина на телта). Оригиналната е с дебелина на телта 1.1мм разстояние между витките 2.8мм вътрешно Ф 5.8мм, външно Ф 8.2мм и дължина 65мм.
    Няма как да се сложи пружина на ударника с по дебела тел от 1.2мм , понеже пружината в единия край влиза в ударника и отвора в него е Ф 8.5мм , а от другата страна се нанизва в болта за регулиране с Ф 5.75мм. Нещото което не ми хареса , че не може да се използва максимално добре болта за регулиране на пружината на ударника. След като се натегне болта само с два оборота и половина , пушката не може да презарежда. Обмислям дали да не увелича отвора на ударника от Ф 8.5мм на 9.5-10мм, за да мога да експериментирам с пружина с по дебела тел, но за сега остава така. Снимки ще кача по късно, че са ми на телефона.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 16 Юли 2021
    Коварен, Jorom, 7842 and 11 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена