Kral Arms

Varbev

Потребител
Привет! Премахнахме тръбата на шрауда,тъй като се завива на елипса към цевната кутия и отпред на тапата разстоянието не е равномерно,затова завих шумозаглушителя на цевта,но става много дълга и трудна за въртене в колата,ще се опитам да оправя и подобря оригиналната версия .
 

rivan

Редовен Потребител
С това разхлабване най вероятно имитираш
Barrel tuner от тази тема.

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/barrel-tuner.2993/
Изчетох темата, много е интересна! Вероятно съм постигнал точно този ефект неволно. Лошото е,че точна рецепта няма, трябва да се експериментира и да се налучква, а резултатите са строго индивидуални. Може би и затова методът не се е разпространил масово.
Другото, което си мисля е, че при стягането на шрауда се затяга и о-пръстенът отпред на цевта, като се получава един вид твърда връзка С разхлабването вероятно връзката вече не е твърда, а о-пръстенът играе ролята на тампон, един вид амортисьор, който обира вибрациите. О-пръстенът със сигурност уплътнява, защото пред него по резбата има доста разпрашено олово, а след него е чисто. Но това са само мои предположения.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Вибрациите при над 50 джаула никак не са малки. Поради това много колеги с пушки над 50 джаула казват, че с модератор групите им са по-добри. Ако модератора е качествен и с добро съосие при монтажа към цевта разбира се.
 

rivan

Редовен Потребител
Съосието е от изключително значение! Тъй като използвам модератор от PLA/от принтер/, реших, че при многократно завиване и развиване резбата може да се разбие или да поведе накриво, завих добре модера и по-нататък го завивам и развивам заедно със шрауда. За да проверя съосието, залепих прозрачно тиксо на изхода и стрелях.Дупката беше много близо до ръба в едната му част. Белязах и с помощта на диамантена пиличка/около 10 см дълга/ и винтоверта оформих изхода, така че чашката да минава в центъра на дупката.Разбира се, шлайфах и навътре, доколкото мога, от същата страна. Можеше и просто да разширя отвора с бургия, но не исках да го разширявам прекомерно, особено от страната, откъдето и без друго имаше достатъчно разстояние.След интервенцията , резултатът беше отличен, флаерите намаляха драстично.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги, много от нас имат пушки Крал със стоманени резервоари. Които са доста тежки и с работно налягане от 200 бара. Искате ли да си поръчаме подходящи тръби от титан или дурал с работно налягане 300 бара за нови резервоари?

В нета намерих обява за готови резервоари с монтирани клапанно тяло с клапан и зарядно с манометър. Но са 240 долара с доставката от Москва. https://www.ebay.com/itm/KRAL-PUNCHER-BREAKER-lightweight-power-kit-/274310122378


Вероятно само тръба с две резби от двете страни ще струва доста по-малко от 240 долара. Особено ако поръчаме над 10 броя примерно. Въпроса е откъде да намерим тръби с подходящите размери.

Също и кой може да направи резби като на оригиналните резервоари. И накрая да се тестват на 400 бара с водна проба за промени в диаметъра.

Освен да пишем на руснака дали може да изпрати тръби с резби без клапани, манометри и тн. И на каква цена ще са само тръбите.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, много от нас имат пушки Крал със стоманени резервоари. Които са доста тежки и с работно налягане от 200 бара. Искате ли да си поръчаме подходящи тръби от титан или дурал с работно налягане 300 бара за нови резервоари?

В нета намерих обява за готови резервоари с монтирани клапанно тяло с клапан и зарядно с манометър. Но са 240 долара с доставката от Москва. https://www.ebay.com/itm/KRAL-PUNCHER-BREAKER-lightweight-power-kit-/274310122378


Вероятно само тръба с две резби от двете страни ще струва доста по-малко от 240 долара. Особено ако поръчаме над 10 броя примерно. Въпроса е откъде да намерим тръби с подходящите размери.

Също и кой може да направи резби като на оригиналните резервоари. И накрая да се тестват на 400 бара с водна проба за промени в диаметъра.

Освен да пишем на руснака дали може да изпрати тръби с резби без клапани, манометри и тн. И на каква цена ще са само тръбите.

Идеята е добра. Но от къде ще се намерят титаниеви тръби с подходящия размер. Другата неизвестна е кой ще им прави резба със съответната стъпка.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Тук има много видове тръби от титан https://snabditel.bg/титанов-прокат/титанови-тръби

В момента нямам шублер под ръка. Някой от вас може ли да измери външния диаметър на резервора си и да каже точния модел на пушката. Също ако е мерил и дебелината на стената на резервоара. Макар, че тези които ще са от титан според мен би трябвало да са с малко по-дебели стени. Защото търсим 250 или 300 бара работно налягане.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Не съм запознат с този метал. Наи вероятно трябва да е някакъв безшевен титан , но точно определен вид (марка) . В сайта безшевните ги дават PT7M , PT7M , PT1M. А кой модел от тези ще издържи на 250-300 бара работно налягане и 400-450 бара тестово ? Сигурно тези метали по трудно ще се обработват. Там някой с опит в стругарството трябва да каже как стоят нещата.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Колеги, много от нас имат пушки Крал със стоманени резервоари. Които са доста тежки и с работно налягане от 200 бара.
Стената му е 2.5мм , по памет, което изключва варианта да се търси алуминиев, дори и за 200бара. По дебел цилиндър не пасва в приклад, осмици и цевна кутия, а по дебела стена на този външен диаметър означава ново клапанно тяло и манометър, а и по-малък обем...
Всъщност самият цилиндър изобщо не е тежък, дори ми се струва, че тежи по-малко от тапата с клапанното тяло.
И мен много ме дразни това излишно тегло, още повече, че китайците предлагат подобен по габарити модел, SPA-P15, който е почти два пъти по-лек, че и го дават до 250 бара...
И аз имах някакви идеи за лек цилиндър, ето тези жълтури продават уж титанови тръби с работно 300 бара
Ама на снимките пише stainless steel :D, да речем, че са се изгубили в превода... По-лошото е, че същите тръби на същия китаец ги мернах някъде другаде, вече обявени с работно 200 и тестово 300, което леееееко ме притесни.
Та при положение, че ей тоя китаец идва от завода с лек 250 баров цилиндър , просто не си струва гимнастиката и риска да се тунингова туркинята. Струва 750лв при чехите. :cheers:

Да вметна, че имам PP-700 на същата фирма и качеството на изработката е силно в нейна полза спрямо "комшийската"....
За мен Puncher Breaker е чудесна концепция в посредствено изпълнение на ниска цена (ако си го докараш от Турция). Освен да му сложиш по-хубава цев, не виждам смисъл да инвестираш в него.
Ха, не бях ги заглеждал отдавнa SPAртемисите.
Имат наличност от самозарядния и от мощния модели.

Иначе ети ти я тръбата от Китай, само малко стената по-тъничка :)
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Kral arms puncher breaker по моя шублер 34,9мм на около 180бара.
Супер! В сайта имат тръби от титан с външнен диаметър 35 мм. Тази една десета разлика не е проблем да се отнеме от осмиците. Но най-вероятно осмиците имат достатъчен толеранс да влязат и без шлайфането им. При цевната кутия има луфт от гория ъгъл повече от 1 милиметър там където минава резервоара и там ще влезе 35 мм тръба.

Въпроса е дали при стена 3 мм титаниевата тръба ще издържи 250 бара работно налягане и тест на 400 бара водна проба без промяна в диаметъра. Това, че вътрешния диаметър ще е с 1 мм по-малко ще се компенсира от по-голямата дължина с 5 см. И по-голямото работно налягане от 250 бара.

Поне за тези като мен, които са си сложили 58 см цев. Защо да слагам същата дължина на резервоара, когато новата цев 58 см позволява 5 см по-дълъг резервоар от оригиналния.

Дойде ми и друга идея. Не може ли да пишем направо на производителя да пусне тунинг резервоари с по-високо работно налягане със стандартна дължина и по-дълги според цевта. Също и цеви с по-високо качество. Пазар със сигурност ще има. Цевите не е нужно да ги произвеждат те. Могат само да им правят външна обработка за да пасват на конкретния модел.

Ако някой колега знае турски нека пробва да им пише имел да видим както ще кажат. Ако трябва и подписка ще пуснем да видят, че има мераклии.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Тези също предлагат титаниеви тръби: https://evek.pro/vt1-0-truba.html В сайта пише, че продават на дребно и имат по голям избор в дебелината на стената на тръбата.
Това да се пише до производителя Крал армс , според мен няма смисъл. Тях ги интересува да продават големи количества продукция , няма да им се занимава да правят 10, 20, 30 резервоара с работно налягане 250 бара.
Ще издържи.На Huben как издържа на 300 бара работно?Защото тръбата е титаниева.
Те са много разновидности татаниеви сплави. Коя ще е най подходяща за нашите цели?
 

anibis

Редовен Потребител
Въпроса е дали при стена 3 мм титаниевата тръба ще издържи 250 бара работно налягане и тест на 400 бара водна проба без промяна в диаметъра. Това, че вътрешния диаметър ще е с 1 мм по-малко ще се компенсира от по-голямата дължина с 5 см. И по-голямото работно налягане от 250 бара.

Колега виждам че обичаш да цапаш темите....
3мм стена имат доста резервоари,ще ти кажа че аз лично съм имал на АНШУЦ и ФАНИ резервоари които бяха на 2.5мм стена
работно 200бара. АЛУМИНИЕВИ НЕ ТИТАН!!! А 3мм стена на Титаниев резервоар спокойно ще издържи работното да му е 250бара.
Ето той Жорката ти е отговорил щом Хубена е на 300бара работно с такъв резервоар титаниев 3мм стена,а ти си притесняваш от 250бара работно.

Те са много разновидности татаниеви сплави. Коя ще е най подходяща за нашите цели?

Със сигурност са сложили най калпавата сплав-резервоар на Хубена, и всеки момент може да има Мяоууу Колега защо приказваш глупости? Много разновидности за-на 300бара работно там няма разновидности има или, или...
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Колега виждам че обичаш да цапаш темите....
3мм стена имат доста резервоари,ще ти кажа че аз лично съм имал на АНШУЦ и ФАНИ резервоари които бяха на 2.5мм стена
работно 200бара. АЛУМИНИЕВИ НЕ ТИТАН!!! А 3мм стена на Титаниев резервоар спокойно ще издържи работното да му е 250бара.
Ето той Жорката ти е отговорил щом Хубена е на 300бара работно с такъв резервоар титаниев 3мм стена,а ти си притесняваш от 250бара работно.



Със сигурност са сложили най калпавата сплав-резервоар на Хубена, и всеки момент може да има Мяоууу Колега защо приказваш глупости? Много разновидности за-на 300бара работно там няма разновидности има или, или...
Къде приказвам глупости? Това не са ли разновидности на титаниеви сплави ?
 

Attachments

  • Screenshot_20201217-185915_1.jpg
    Screenshot_20201217-185915_1.jpg
    70.6 KB · Прегледи: 24
  • Screenshot_20201217-185927_1.jpg
    Screenshot_20201217-185927_1.jpg
    76.1 KB · Прегледи: 23

llcoolj

Редовен Потребител
Ти няма ли да спреш, разновидности има,но никога няма да сложат калпав титан колко пъти да ти обесня нещо?
Това, че няма да сложат калпав титан всички го разбрахме. Само още не разбрах, коя е най подходящата титаниева сплав за нашите цели. Виждам, че ти си доста запознат със въпросните сплави. Може да споделиш опит!
 

anibis

Редовен Потребител
Това, че няма да сложат калпав титан всички го разбрахме. Само още не разбрах, коя е най подходящата титаниева сплав за нашите цели. Виждам, че ти си доста запознат със въпросните сплави. Може да споделиш опит!
По запознат от тебе няма,и няма да има в тоя форум!!!
 
Нагоре