Kral Arms

anibis

Редовен Потребител
Виждам, че ти си доста запознат със въпросните сплави.
Благодаря!
Помъчи се и ще разбереш кой е най добрия материал от титан за нашите цели,НООООО има едно голямо "НО"
Едно е 200бара друго е 250бара а трето е 300бара дерзай,ти си!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Благодаря!
Помъчи се и ще разбереш кой е най добрия материал от титан за нашите цели,НООООО има едно голямо "НО"
Едно е 200бара друго е 250бара а трето е 300бара дерзай,ти си!
Изчерпателен и креативен отговор! :bravo::winner:
 

silver bullet

Редовен Потребител
Утре ще проверя за тръби с 35 мм диаметър със стена 3 мм. Които да са безшевни и устойчиви на динамично налягане до 300 бара.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Много Ви благодаря! От твоята уста звучи; все едно гурото на титана ма е харесал!⚘
За нищо :) Аз с титаниевите сплави не съм запознат, за това и задавам въпроси, както се вижда в горните постове. Благодарение на твойте изчерпателни "жокери" на всички ни стана ясно коя титаниева сплав е най подходяща за използването на 250-300 барови резервоари :bravo:
 

silver bullet

Редовен Потребител
Питах във фирмата вносител на тръби от титан, могат да внесат всякакви видове. Но минималното количество е 30 килограма. Може да са с различни диаметри не е задължително да са еднакви. Но общото тегло на заявката трябва да е 30 килограма. Това значи, че поне 60 човека трябва да се организираме. Което не виждам как ще стане.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не се избира само по рамер "титаниева" тръба, а и как е направена, и най-важното - материала (сплавта) каква пластичност(пластична деформация) има. Не случайно се посочва в данните.
Експерименталното откриване на свойствата, едва ли е най-оптималния вариант, а и не е евтин и безопасен.;)
 

silver bullet

Редовен Потребител
Така е, но нали затова са фирмите вносители за да кажат точните спецификации. И отделно пак да се направи водна проба на 450 бара.

Ето калкулатор за пресмятане на обеми и капацитет на тръби. http://www.zhitov.ru/bg/volume_pipes/
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не се избира само по рамер "титаниева" тръба, а и как е направена, и най-важното - материала (сплавта) каква пластичност(пластична деформация) има. Не случайно се посочва в данните.
Експерименталното откриване на свойствата, едва ли е най-оптималния вариант, а и не е евтин и безопасен.;)
Точно! Няколко дена това чепкаме!
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми като задаваш отговори е така. Изключително рядко приложение на "титана" за пцп резервоари. Рекламирани такива резервоари от някои китайски производители, се оказаха цвят"титан", но не и материал.
Напъвания за 100-на грама по-ниско тегло(не винаги), ама да стане и евтино, и готино, ама и здраво.... Еми не стават тези неща. Затова и няма споделен опит.
Алуминиевите са си достатъчно използваеми от всички и там е отговора.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Еми като задаваш отговори е така. Изключително рядко приложение на "титана" за пцп резервоари. Рекламирани такива резервоари от някои китайски производители, се оказаха цвят"титан", но не и материал.
Напъвания за 100-на грама по-ниско тегло(не винаги), ама да стане и евтино, и готино, ама и здраво.... Еми не стават тези неща. Затова и няма споделен опит.
Алуминиевите са си достатъчно използваеми от всички и там е отговора.
Благодаря за съвета! :cheers:В такъв случай оставаме на варианта за внос на готови резервоари от руснаците. За тези става въпрос: https://www.ebay.com/itm/KRAL-PUNCHER-BREAKER-lightweight-power-kit-/274310122378
 

Jorom

Редовен Потребител
Бях доста доста раздвоен като реших да продавам втория Бигмакс, и всъщност липсата на интерес към обявата силно ме мотивира да си я оставя вместо да се опитвам да я продам, но понеже вече имам един Бигмакс, реших този леко да го преработя по мой вкус! Не съм любител на дългите пушки а на компактните, и резултата след премахването на задната бутилка в приклада, монтажа на телескопичен приклад и скъсяването на цевта от 580мм на 470мм е че общата дължина на пушката със прибран докрай приклад е 850 мм а с разгънат приклад е 930мм срещу 1060мм оригинална дължина
Имам и шрауд, който добавя още 70 мм към общата дължина, но засега мисля да си я ползвам с гола цев
ТП е 5мм , отвора на цевта откъм ТП е 5,3мм, не съм пипал нищо по клапанно тяло, ТП, и отвора на цевта, по-нататък ще стигна и дотам
За момента не е мерена, скоро ще я замеря колко изстрела прави и с каква скорост, но от стрелбите с другата останах с впечатения че е доста икономична откъм разход на въздух спрямо мощността си от 114 джаула, затова и си позволих да махна задната бутилка, а и Були също е само с една 500 цц бутилка, така че изобщо не съм притеснен че пушката остана само с една бутилка

DSCF7377.JPG DSCF7376.JPG DSCF7373.JPG
 

Jorom

Редовен Потребител
Крал леко са мръднали нагоре цените на някой модели, примерно Bigmax Х беше 2200 вече е 2600, Superduty-то беше 2600, сега е 3060, Empire X вече е 2600 ... леко увеличение с 400 лири. На някой модели не са им променили цените, предполагам са мръднали само на тези които вървят повече

Бигмакс-а със скъсената цев харчи по около 4 бара на изстрел
Със шрауда, дължина 91см
DSCF7382.JPG DSCF7388.JPG DSCF7387.JPG
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Крал леко са мръднали нагоре цените на някой модели, примерно Bigmax Х беше 2200 вече е 2600, Superduty-то беше 2600, сега е 3060, Empire X вече е 2600 ... леко увеличение с 400 лири. На някой модели не са им променили цените, предполагам са мръднали само на тези които вървят повече

Бигмакс-а със скъсената цев харчи по около 4 бара на изстрел
От около 1 седмица на всички модели на Крал Армс са им увеличени цените между 250 и 450 лири.
 

rivan

Редовен Потребител
През последната година турската лира се срина с около 1/3, от нива около 30-32 ТЛ, падна до около 20-22 ТЛ за лев. Освен това, заради ковид-кризата и неработещите магазини и затворени граници, цените на ВО в РТ паднаха с около 200-300 ТЛ и достигнаха срамно ниски нива/изразени в чужда валута/. Който купил - купил! Комшиите се усетиха, а и ваксините променят нещата! Сегашните цени възстановяват отчасти нивата на цените /отново изразени в чужда валута/ отпреди една година, като при по-продаваемите модели /повишението ?/ е по-осезаемо!
Мисля, че последното е по-скоро за темата " магазини за ВО в РТ"
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Докато разглеждах, видях, че крале са пуснали вече и empire (с малкия резервоар), и цената му е по ниска от на jumbo-то
https://www.krale.shop/en/kral-arms-puncher-empire-walnut/
Дали вече го има и в Турция? По турските сайтове за електронна търговия все още го няма.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Докато разглеждах, видях, че крале са пуснали вече и empire (с малкия резервоар), и цената му е по ниска от на jumbo-то
https://www.krale.shop/en/kral-arms-puncher-empire-walnut/
Дали вече го има и в Турция? По турските сайтове за електронна търговия все още го няма.
Все още не се предлага от дистрибуторите на Крал за вътрешния им пазар.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Имам един при мен, който в момента го правя. Пушката е 200 барова и има някои неща, които никак не ми харесват. Скоро ще пиша подробно ревю и ще кача снимки.
 
Нагоре