Kral Arms

llcoolj

Редовен Потребител
При положение, че е имало лек вятър групата е много добра за 99 метра. :cheers:

Колеги кажете откъде да взема JSB KnockOut Slug 6.35 mm. Искам да ги пробвам преди да продам пушката.
Нямам ветромер и не мога да кажа, колко м/с беше вятъра. Целих се в левия край на тази правоъгълна метална планка, а попаденията виждаш къде са.
Тука JSB KnockOut са най изгодни: https://www.balistas.com/airgun-amm....25/jsb-knockout-slugs-cal-.251-637mm-150pcs/
Началото на годината се бяхме организирали няколко колеги и си бяхме поръчали Нокаут в 5.5мм.
И аз търса слъгове в 5.5 и 6.35
Тука имат все още налични на H@N: https://jsb-diabolos.de/?slugs,76
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
същата пушка с оригалната цев в 5.5 мм е
Това ми беше интересно, замислям се и аз да пробвам слъгове! Но може би на по-късен етап, когато се наложи да пипам нещо по клапана. Засега имам много леко зареждане и отлично плато при прилични скорости със JSB 1,175, също и около 6 пълнителя със едно зареждане от 190 до 120 бара. Нещо не ми се човърка много по пушката, но явно е въпрос на време, щом цевта го позволява!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Това ми беше интересно, замислям се и аз да пробвам слъгове! Но може би на по-късен етап, когато се наложи да пипам нещо по клапана. Засега имам много леко зареждане и отлично плато при прилични скорости със JSB 1,175, също и около 6 пълнителя със едно зареждане от 190 до 120 бара. Нещо не ми се човърка много по пушката, но явно е въпрос на време, щом цевта го позволява!
Колега, то с краловите цеви в 5.5мм работа е на късмет :) Някои стрелят добре, а други не. Аз от една годината стрелям със слъгове и не искам да чувам за чашки вече :) Сега пушката е 55.18 джаула. Правя 21 изстрела от 205 бара до 140 бара, в четири метров коридор 259-263-259 м/с (средна скорост 260.8м/с) при 13 градуса. Преди това беше на 59.3 джаула и правех 13-14 изстрела в 6 метров коридор. Стрелям само със слъгове H@N 25 грейна, субкалибър 218. Като точност ме задоволява за сега, но искам вече нещо в 6.35мм :)
 

rivan

Редовен Потребител
то с краловите цеви в 5.5мм работа е на късмет
Явно съм късметлия, защото неведнъж на 50 метра съм правил групи колкото 1 стотинка, пускал съм и снимки! Надявам се , че като стреля добре с чашки, ще хареса и слъгове! По-скоро ме притесняваше дали стъпката на цевта е подходяща за тези муниции. Обнадежден съм от прочетеното, още повече, че не се нуждая от кой знае какво засилване, сега ги стреля с 43 джаула. Но слагането на по-силна пружина на ударника вдигна скоростта само до определена степен, след това няма плато, а само плавно спадане на скоростта. Ще трябват по-сериозни интервенции!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Явно съм късметлия, защото неведнъж на 50 метра съм правил групи колкото 1 стотинка, пускал съм и снимки! Надявам се , че като стреля добре с чашки, ще хареса и слъгове! По-скоро ме притесняваше дали стъпката на цевта е подходяща за тези муниции. Обнадежден съм от прочетеното, още повече, че не се нуждая от кой знае какво засилване, сега ги стреля с 43 джаула. Но слагането на по-силна пружина на ударника вдигна скоростта само до определена степен, след това няма плато, а само плавно спадане на скоростта. Ще трябват по-сериозни интервенции!

Значи си по голям късметлия от мен :) Аз на 50 метра нямам група от 1 стотинка, а от 2 и 5 стотинки с ЖСБ 1.175 гр. Със слъгове ще падне доста тестване, докато намериш най подходящите за твоята цев. Като имаш време и желание засили Джъмбото до 55-70 джаула и тествай. Да, само с подмяна на пружини няма да ти се размине :) Информация в темата има колкото искаш, а и колегите винаги се отзовават с полезни съвети.
 

du6ata

Редовен Потребител
Днеска горе долу ставаше времето и пуснах някой друг изстрел. Дистанция 99 метра, стрелял съм през прозореца на колата. Имаше страничен вятър от ляво на дясно. 6 изстрела със слъгове H@N 25 грейна , пушка ВАЗ НП-05 :)
Хаха и аз ше пусна една група утре от Лада самарата mk3 sniper
 

rivan

Редовен Потребител
Ето снимките от темата с мишените:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/МИШЕНИ-снимки-За-мунициите-и-групите.114/page-184
А клапанът рано или късно ще даде фира. Не мисля аз да го правя, но знам към кого да се обърна, знам също, че на доста хора е помогнал, сигурно ще помогне и на мен, но като му дойде времето!
Радвам се, че темата се пораздвижи!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Последно от мен. Сравнявате Ферарита, Жигули и не ми се връща да чета назад какво още. И за едната и за другата, а и за третата кола стълба си е стълб.
Явно наистина е безсмислено да се споделя личен опит и тук вече. Макар и малък такъв се опитах да го споделя, но уви насмешките, силното говорене и успешното налагане на мнение не са ми сила.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Не се ядосвай! Познавам те лично и знам, че си много възпитан и добър човек. Но не само ти, а и Жоро и Николай от Русе бяха убедени, че булпап с 280 сс резервоар трудно ще има плато от над 10 изтрела с около 100 джаула енергия. После Жоро сам видя, че може, защото го направи с неговия булпап. А аз пък бях убеден, че хроното на Митака показва истината. И че булпапа прави 108 джаула с регулатор, който има отвор само 4.1 мм в диаметър.

Когато с теб мерихме с твоя хронограф се оказаха 88 джаула при първите 2-3 изстрела и плато нямаше. Виждаш ли как всеки от нас чериримата е бил заблуден от собствените си представи. И ти и аз и Николай и Жоро. Те че е почти невъзможно по принцип с тази пушка да има плато при изстрели със 100 джаула. А аз че това е факт в момента с регулатор с отвор 4.1 мм.

По късно когато разширих още отвора на регулатора и сложих цев в 6.35 мм дълга 58 см. Както и по-силна пружина с една витка повече от тази с която мерихме с теб. Се получи уникално добро плато с 95 - 96 джаула енергия.

Затова не се сърди на колегите. Те имат опит с други пушки от твоя опит с твоите пушки. И всеки си мисли, че е прав. При повечето модели на Крал клапаното тяло е от мека стомана. Думата меко желязо не е точна, защото това са стоманени сплави. Чисто желязо в бита не се използва, защото се чупи много лесно. Затова желязото има сплави в него и се нарича стомана. Дори арматурата е вид стомана, а не е желязо.

При Крал клапанното тяло макар и от мека стомана. Е от стомана и тя е много по-здрава от месинга. Така че Николай е напълно прав. И при пушка Крал няма да се увреди клапанното тяло, ако се стреля до пълното изпразване на резервоара. Вероятно и при други пушки няма да има повреда на клапана и клапаното тяло. Николай обясни защо при Суматра е така.

Бъдете здрави колеги и по-толерантни към критиката, защото често пъти тя е градивна. :cheers:
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, нищо лично, ама аз спорех с теб за плато от 5 метров коридор, със над 100 джаула, 10 - 14 изстрела и от 200 бара. А не от 220 или 230. Говорихме за скорост от 360 м/с с JSB 1,64 гр. При това, беше написал, че не си направил някои от интервенциите по клапан и цевна кутия. Тогавашният ни спор беше за това.
 
Последна промяна:

Atanasov

Редовен Потребител
Колеги,я кажете как да засиля малко Крал Армс НП-03.От кутията не може да се намаже на пръста на Хатсан 125 с газова пружина .Хронографа ми е една тенекя заложена на 20м.Какво ще стане ако натегна 1 оборот пружината на ударника.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колега, нищо лично, ама аз спорех с теб за плато от 5 метров коридор, със над 100 джаула, 10 - 14 изстрела и от 200 бара. А не от 220 или 230. Говорихме за скорост от 360 м/с с JSB 1,64 гр. При това, беше написал, че не си направил някои от интервенциите по клапан и цевна кутия. Тогавашният ни спор беше за това.


Така е прав си! От 200 бара платото е само 9 изтрела другите 5 изтрела са над 200 бара. А и 95 джаула не са 100 джаула. Колкото и да е малко това са 5% разлика. Ако леко натегна пружината и станат точно 100 джаула. Платото ще падне на 10 или 12 изстрела. И пак ще започва от 212 - 215 бара, трудно ми е да определя точното налягане от малкия манометър на пушката и помпата. Но не е от 220 бара и по двете, а малко над 210 бара.

Напълно си прав! Радвам се, че си толкова наблюдателен. Не съм закръглил нарочно. Но 14 изстрела с 95 джаула от 215 бара пак е страшно добре за този резервоар от 280 сс. Дори не съм очаквал, че е възможно.
 
Последна промяна:

Atanasov

Редовен Потребител
Ще я натегна 2 оборота и ще пиша какво се е получило.Лоста зарежда много леко,но трудно избутва напред като стигне до барабана.Хронограф напролет сигурно ще си взема,но аз нямам никакви инструменти за по сериозни интервенции по нея.
 

rivan

Редовен Потребител
Без хронограф нищо не става! Трябва да знаеш какво е състоянието в момента, с колко м/с стреля, има ли плато, няма ли, от какво до какво налягане! Хубаво, ще натегнеш пружината, пак ще стреляш и какво ще разбереш? Трябва да знаеш откъде тръгваш и като направиш нещо, какво се е получило! А това със ламарина не става! И по звука и нищо не се познава! По-добре я дай на някой, който се занимава с тунинг и знае какво прави! Или си купи хроно, например:
https://aliexpress.ru/item/10050016...-EAEYASABEgKEG_D_BwE&sku_id=12000017031122142
Хроното си е задължително! И е на цената на кутия и половина чашки! То е все едно да си купиш цигари и да не си купиш кибрит! Пък и перфектна да ти е пушката, пак от време на време ще трябва да я премериш, я о-пръстен ще изпусне, я нещо друго. Успех!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Ще я натегна 2 оборота и ще пиша какво се е получило.Лоста зарежда много леко,но трудно избутва напред като стигне до барабана.Хронограф напролет сигурно ще си взема,но аз нямам никакви инструменти за по сериозни интервенции по нея.
Както са ти казали колегите, без хронограф си за никъде. Така на тенекията нищо няма да разбереш. По принцип не ти трябват кой знай какви инструменти. Няма да подготвяш совалка за изстрелване в орбита :) Сигурено повечето инструменти ги имаш в гаража. Дремел, свредла, пилички, шкурки, дрелка, менгеме , шестограми, права отверка, пружини по размер. Спънка може да се получи когато се опиташ да развиеш клапанното тяло от бутилката. От Крал обичат да слагат лепило за резбата и понякога трудно се развива и само челюстите на струга помагат. Но ако не си запознат с материята , по добре не пипай пушката, а я дай на някой който се занимава с тунинг на ПЦП-та.
 
Нагоре