Kral Arms

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Щока на клапана е сметнат колко да се подава навън, а отзад го държи налягането....
При доста пцп-та е сметнат и хода на ударника, да не отива до упор в тапата. Когато няма налягане, ако конструктивно има ограничител на хода, ще го изкъртиш без съпротивлението на клапана.
При някои модели, може да изкъртиш или счупиш водеща ос в кутията, а после със зор се вади и сменя, а и остават следи от интервенциите.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Забиване на пирон в дъска. Удряш, удряш и накрая го забиваш до дъската. Продължаваш да удряш. А дъската... не държи...
По-горе е обяснено научно
 

llcoolj

Редовен Потребител
Петко е бил изчерпателен, ето и скрийншот от мануала на ИмпактView attachment 87835
Общото между Крал Армс Пънчер Брейкар и ФХ Импакт е, че и двете са ПЦП-та. Както ВАЗ и Ферари са автомобили :) Интересно ми е дали на мануала на Пънчер Брейкар ще пише подобна информация.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Монетата има 2 страни, защото има различни пушки, на различни производители, с различни карантии. Клапаните и клапанните тела на двете пушки са напълно различни. Теоретично на Крала са доста по-големи и поради конструкцията би трябвало да няма никакви проблеми. Но понеже клапаните им са уникални боклуци, не държат дълго, дори и без такива напъни. След като се направят от качествен полиамид - държат повече. При Крала, няма ограничител на хода, нито при ударника, нито при щока на клапана, нито при самия клапан, така, че не е толкова опасно за пушката. Особено и, ако клапанът е с по-корава пружина. Но по принцип не е добре да се стреля с ПЦП под 50 бара. Особено, ако пушката е с мощна пружина и тежък ударник. Виждал съм много подбити, счупени и деформирани клапани и клапанни тела. И на Кралове и на ФХ - ове и на много други пушки. Моето мнение е, че трябва да се избягва стрелбата при празен, или почти празен резервоар.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
А понякога общото между хората е, че се учат от опита на другите. В другия случай придобиват сами тсъщия този опит на база личен такъв и някоя друга цицина от опитити да установят, дали стената наистина е толкова твърда или пък са им далеч по-меки главите на вече опиталите.
 

emci74

Редовен Потребител
Общото между Крал Армс Пънчер Брейкар и ФХ Импакт е, че и двете са ПЦП-та. Както ВАЗ и Ферари са автомобили :) Интересно ми е дали на мануала на Пънчер Брейкар ще пише подобна информация.
Не зная. Не съм слизал от Ферарито никога :):cheers:
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колегите са напълно прави, че под 50 бара налягане не трябва да се стреля с някои видове пушки. При повечето въздушни пушки детайла в който се движи щока на клапана е от месинг. Докато ударника е от стомана. Когато налягането в резервоара падне под 50 бара. Ударника натиска докрай щока на клапана и започва да удря силно в месинговия детайл в който се намира клапана. Всеки може да се досети какво става, когато стомана се удря в месинг. :wall:

При Крал Пънчер детайла в който се намира клапана е от меко желязо. И вероятно ще издържи повече удари отколкото месинг. Но пак не е добре да се стреля и при Крал под 50 бара. Защото ударника е от закалена стомана и може да подбие и мекото желязо на клапанното тяло. Има разлика в твърдостта и здравината на двата метала.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако трябва да се разбута темата до край и да бъдем максимално обективни, трябва да споменем и, че има пушки, които не се влияят от подобни проблеми. Това са всички пушки, които имат корава пружина на клапана и имат дълъг щок, с къс ход. Например на Суматрата не можеш да и мръднеш клапана с пръст даже 1 мм - толкова е корава пружината. Такава пушка няма проблем да стреля до 0, тъй като нищо в конструкцията и не и пречи и не е под риск. Има и много други. На Крала, ако му се сложи корава пружина на клапана - изобщо няма какво да му стане. Различни пушки - различни болежки. :)
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
И аз мисля, че на Крал много трудно ударника ще подобие клапанното тяло, защото желязото дори и меко е много по-здраво от месинга.
Общото между Крал Армс Пънчер Брейкар и ФХ Импакт е, че и двете са ПЦП-та. Както ВАЗ и Ферари са автомобили :) Интересно ми е дали на мануала на Пънчер Брейкар ще пише подобна информация.
Крал имат здрава и масивна цевна кутия. Избутвача и ударника също за здрави и работят добре. Ако се сложи голям и лек резервоар 500 сс от карбон, хубава цев Валтер и качествен редуктор ще стане отлична пушка. Трябва да се направят и промени в клапанното тяло, клапана и отворите за въздух. Като се тегли чертата пак се отива към поне 2000 лева за всичко. Но нали това е кефа да си тунинговаш пушката. :cheers:

Ако мога да продам моя булпап Пънчер Брейкър отново ще си взема пушка на Крал армс. Този път модел Jumbo Dazzle. Защото има лесна възможност да му монтиран голям резервоар от карбон с обем 500 сс. Ще търся и цев Валтер подходяща за слъгове.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Абсолютно. И да се махне недомисленият регулатор. С голям 500 сс резервоар, редукторът не е задължителен. Не е задължително и да стигне 2000 лв.

Погледни и модела Bigmax X.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Харесва ми много Bigmax X. Но предпочитам булпапи или пушки със сгъваем приклад, които са по-компактни и удобни за пренасяне. Затова съм се спрял на модела Jumbo Dazzle, защото има сгъваем приклад. Освен това има опция за лесно монтиране на допълнителни резервоари с въздух. Даже така се продава Jumbo Dazzle с два резервоара по 500 сс всеки. Като намалее въздуха в единия резервоар лесно се отвива и се завива другия. Ако човек сложи две резервни бутилки от 500 сс в една раница плюс третата, която е на пушката. Може да отиде в планината и да стреля цял ден. :rambo:
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Темата е за Крал Армс. Колегата, който има конкретен въпрос, е уточнил Puncher Breaker.
Друг колега още по-ясно пише, че "стрелянето без чашка" е безопасно....
И се появява специалист по Ферарита, който твърдо отсича, че
Толкоз по темата и мантрата за "празните изстрели"
Ами може би и източването на двигателното масло през пробката в картера не е безопасно за Ферари. Но за повечето други модели автомобили това е препоръчвания метод от производителя.
Ако някои колеги толкова държат да се похвалят, че карат Ферарита, не смятам, че правилният начин за това е като объркват новодошли, които любезно питат как да си решат проблем.
Та, колега, вече разбра, че имаш "евтина" пушка и на теб се гледа като "второ" качество в тоя форум.
Но на тая пушка най-правилният начин да изпуснеш въздуха е като стреляш без чашка, по метода на "празните изстрели".
Чалъмът с помпата може и да не успееш да го повториш, а развиването на тапа в съд с налягане 200 бара и обем 280cc е работа за по-опитни и ....смели.
Щокът на клапана е с диаметър внушителните 5.2мм, самият клапан тежи цели 16 грама, а ударникът е около 45. Челото му е идеално плоско. Корпусът на клапана е от желязо.
Ако пружината на ударника ти е натегната, най-вероятно при налягане примерно 40 бара след изстрел клапана просто ще остане отворен и ще чуеш излизане на останалия въздух от бутилката - няма да се плашиш.
Със сигурност няма да си счупиш пушката.
 

rivan

Редовен Потребител
Сега се сещам за една идея, която видях в руско видео. Става въпрос за следното: сваля се пружината на ударника и на нейно място се поставя ос със подходяща дължина. Завива се тапата на ударника, докато ударникът опре в клапана и леко го отвори, за да започне да изпуска въздух. На теория трябва да работи, но аз лично не съм пробвал метода.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не зная. Не съм слизал от Ферарито никога :):cheers:
Това всички го разбрахме ;)
Харесва ми много Bigmax X. Но предпочитам булпапи или пушки със сгъваем приклад, които са по-компактни и удобни за пренасяне. Затова съм се спрял на модела Jumbo Dazzle, защото има сгъваем приклад. Освен това има опция за лесно монтиране на допълнителни резервоари с въздух. Даже така се продава Jumbo Dazzle с два резервоара по 500 сс всеки. Като намалее въздуха в единия резервоар лесно се отвива и се завива другия. Ако човек сложи две резервни бутилки от 500 сс в една раница плюс третата, която е на пушката. Може да отиде в планината и да стреля цял ден. :rambo:
Погледни и модела Kral Puncher BigHorn. При него също е премахнат недосмисления регулатор, както при Bigmax-X. И трите модела пушки са с обща дължина по 105 см. Плюса на Jumbo Dazzle е, че идва със втора бутилка и приклада му е сгъваем, но пък има регулатор. Въпрос на личен вкус :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Макар и пищеш от болнично легло по нощите, се уверявам, че намирането на твърдостта на една стена е дело само на опитващия се да я установи. Бях достатъчно точен. Бухайте, маайте, па после го мислете. Толкоз!
 

joro_ihr

Редовен Потребител
сваля се пружината на ударника и на нейно място се поставя ос със подходяща дължина. Завива се тапата на ударника, докато ударникът опре в клапана и леко го отвори, за да започне да изпуска въздух.
Пробвано е многократно от мен и работи чудесно при повечето пушки.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Днеска горе долу ставаше времето и пуснах някой друг изстрел. Дистанция 99 метра, стрелял съм през прозореца на колата. Имаше страничен вятър от ляво на дясно. 6 изстрела със слъгове H@N 25 грейна , пушка ВАЗ НП-05 :)
 

Attachments

  • P_20201211_164918.jpg
    P_20201211_164918.jpg
    258.8 KB · Прегледи: 96

rivan

Редовен Потребител
Групата е супер за тази дистанция! Но я сподели нещо повече за пушката! ВАЗ НР 05 ми звучи като да си стрелял от прозореца на Лада с НР-05?:)
Знам, че имаше Крал НР-05 в 5.5, това същата пушка ли е и с оригиналната цев ли е?
 
Нагоре