Kral Arms

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от anibis, 29 Ноември 2015.

1. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,225
    от:
    BG
    Моля те не го приемай лично. В никакъв случай не исках да засягам цялата гилдия.
    Аз опирах до различни майстори, някои просто перфектни, други мериха с линейка "+-1мм - ОК".
    Просто така се случи, че към днешния ден останаха само тези с линейките :(

Между другото: точно колега milen11 ми изработи 2 детайла. От раз, без грешка, че и без пари отгоре на всичко. МНОГО съм му благодарен.

2. jony

jony Потребител

Публикации:
    92
    Приветствам решението на rivan, това е най -разумното решение до този момент ,да се разпробие шока като на Хайнел 312,защото да отрежеш цевта според мен е като да отрежеш юргана защото чершафа ти е по кьс.

llcoolj and xpresident like this.
  3. kosmev

kosmev Редовен Потребител

Публикации:
    233
    от:
    Варна
    Как така да се разпробие шока? Вземам свредло 4.5мм и разширявам отвора ли? :eek::eek::eek:
    Между другото, вчера, докато си играх с цевта, взех едно такова... влиза плътно "отзад" :D с тъпата част около 4см, не съм го напъвал.
    Но откъм изхода няма никакъв шанс, там отвора според мен е не повече от 4.3мм, ще мина да купя едно такова свредло да се убедя сам.
    Интересно е, че шока почва около 5см преди края на цевта и свърша около 5мм преди края и.
    Т.е. откъм изхода има нещо като входна фаска, която правим за да не се наранява чашката при подаването и към цевта - като пусна чашка, тя си потъва точно до края на полата. Май "обратни" работят в завода им на тия. :D
    Понеже имам 4-ри цеви в 4.5мм, през които мога да прекарвам чашки, лесно мога да сравнявам резултатите в белезите. При крал-а "издълбаното" по главата и полата е внушително. Останалите почти не оставят вдлъбнатини върху главата на чашката, само едва видими "следи", като нарисувани.
    Ще опитам да направя снимки с един модел чашка през различните цеви...

batnan харесва това.
  4. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,722
    от:
    Русе 0897860296
    Хващаш цевта в патронника на струга. От другата страна слагаш зенкер 5 мм и разширяваш до нужната дълбочина. Не се използват свредели.

llcoolj and kosmev like this.
  5. BAD TORO

BAD TORO Модератор ФТКС

Публикации:
    1,311
    от:
    София
    Колегата ме изпревари. Да се разпробие вместо да се реже шока. Тоест в твоя случай да се влезе поне на 5 см навътре със зенкер 5мм -6мм Невъзможна операция в домашна обстановка. Пиши една декларация, че отиваш да ти правят фаска на цевта и пали колата към Бат. Ники. Не режи шока. Една добра изходна фаска, подбиране на скорости и проектил ще подобрят значително нещата.

Опс. Грешка Жоро Топалов имаше инструмент.
    Ама то и Миро е Варналия

Gadnqra харесва това.
  6. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,225
    от:
    BG
    Балистичния тунел предполага 25% над калибъра, но не по-малко. 4,5*1.25=5,625. Демек по-добре Ф6мм.

Gadnqra харесва това.
  7. glavanov55

glavanov55 Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Павликени
    Бих го направил с райбер ръчно ,защото поради много причини патронника на задното седло
    на струга излиза от съосие с големия патронник и канала може да се изкриви.Райбера в предния си край
    е с намален размер и спомага правилното повеждане с канала на цевта.Той има множество режещи ръбове
    и прави повърхноста гадка и точна.Препоръчва се за диаметри по малки от размера на райбера 0,25мм.При надвишаване на тези 25-30 стотни райбера или
    поема наа криво или задира и се чупи така че от4,5 на 6мм е невъзможно с райбер,зенкер и др подобни

Последна промяна: 25 Март 2020
    Gadnqra харесва това.
  8. BAD TORO

BAD TORO Модератор ФТКС

Публикации:
    1,311
    от:
    София
    Райбера няма челен режещ ръб, по-точно има минимален. А трябва да се получи изходна фаска след операцията. Полетата и нарезите да са чисти и изравнени. Няма как да се получи ако се търси размер 5 - 6 мм, а цевта е 4.5мм

Gadnqra and glavanov55 like this.
  9. glavanov55

glavanov55 Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Павликени
    Съгасен съм с BAD TORO

Gadnqra харесва това.
  10. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    429
    от:
    София
    Някой може ли да каже колко мм е дълга резбата на щуцера за зареждане на джъмбото?

11. jony

jony Потребител

Публикации:
    92
    Колеги, фаска на цевта с подрьчни инструменти може и да стане но за балистичен тунел си трябва добьр струг и майстор с необходимата екипировка.

rivan and Gadnqra like this.
  12. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    429
    от:
    София
    От вчера и аз съм в отбора с Крал Джъмбо!Пушката е ново производство, на балона пише 02 2020.Забелязах някои промени:
    -Спусъкът е като на по-скъпите модели, представлява една ос, на която е закрепено леглото за показалеца.Не знам засега , вътре различен ли е?Стори ми се много лек, но може и аз да съм увреден от байкалчето.
    -На Щуцера за зареждане, този на пушката, мъжкото, има поставено пластмасово капаче, за да предпазва влизането на боклучета.
    Пушката дойде заредена на 160 бара.Пуснах 2 барабана с турски съчми, само такива имаше в магазина, с тегло 1,07грама.Скоростта беше 265-266 м/с. 2 изстрела с 264 и няколко с 267.След 24 изстрела налягането падна на 150 бара(+/-).Циферблата на манометъра е много малък и не може да се каже точно.Засега дъм много доволен.Не знам това което показва плато ли е, а и 24 изстрела са много малко, но мисля, че да, има някакво плато.По-нататък ще я отпушвам.Засега не мога да я заредя, защото щуцера не уплътнява в женското на маркуча.Мисля, че резбата му идва малко къса(5-6 витки, около 7мм)Според мен му трябват още около 2 мм, за да стане.Ще се обадя в магазина, за да питам всички ли са такива, или моят е дефектен.Или има някаква шайба, която при мен я няма?
    За точност още не съм стрелял, оптиката ми отлежава в пощите, ще и сложа Гамо-то 4х32 от байкалчето, колкото да имам някакъв мерник
    Огледах фаската, изглежда мн.добре направена, под доста голям ъгъл, с дължина около 2 мм.
    Засега това е.Като реша проблема със щуцера , ще напълня на 200 бара и ще видя какво е платото от завода, макар и с малка мощност.

Gadnqra, Kifa, njatanasow and 7 others like this.
  13. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    245
    от:
    Русе
    Честито колега! Много десетки и без аварийни изстрели :rambo:

batnan, 7842, Gadnqra and 3 others like this.
  14. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    429
    от:
    София
    Ето и няколко снимки:

Прикачени Файлове:

Licho, batnan, Gadnqra and 2 others like this.
  15. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    429
    от:
    София
    Пуснах още два пълнителя.Ето резултата.Остават малко по-малко от около 140 бара. DSCN3120[1].jpg

batnan, Gadnqra, llcoolj and 2 others like this.
  16. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    566
    от:
    София
    Чудесно е от кутията. Остава и да я напълниш на 200 бара.

batnan, 7842, Gadnqra and 2 others like this.
  17. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,737
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Всичко изглежда много добре!Честито и успешна стрелба!:cheers:

batnan, Gadnqra and rivan like this.
  18. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    429
    от:
    София
    Благодаря на всички за хубавите пожелания!
    Сега забелязах още нещо, дотиквачът в предната си част е много тънък, около 1 мм. Комшиите наистина ли четат по форумите или аз бъркам. На по-старите издания така ли е DSCN3122[1].jpg

Последна промяна: 26 Март 2020
    7842, Gadnqra, llcoolj and 1 other person like this.
  19. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    356
    от:
    Пловдив
    Искаш да кажеш - най-добрия стругар, между стрелците и най-добрия стрелец, между стругарите!:)
    Не е задължително, важно е поне единият от двамата да знае какво се прави и как се прави. Другото е лесно.

joro_ihr харесва това.
  20. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    566
    от:
    София
    Лесно е, когато ти се наложи да правиш и направиш качествена фаска при първия стругар ми се обади да черпя.

llcoolj and rivan like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена