Kral Arms

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имам ремък, но почти не го ползвам. Всички стрелят на далечни разстояния по мишени, за групи или за кеф или от маса или подпряни на капака на колата или пък легнали.
На халето, където стреляме ние, всички колеги могат да потвърдят моето кредо за стрелба по близки и далечни мишени, което постоянно им натяквам - Стани и стреляй прав, от ръка. Аз стрелям предимно прав с Вулкана в. 25 и Крикета в. 35. Само прострелките ги правя от масата.
Няма добри стрелби с кофти или слаба оптика. Пак казвам, през оптиката гледаш ти и сам решаваш кое ти е приоритет - увеличението или теглото.
А разходка с пушка на рамо из поля и гори е наказуема и се води бракониерство, дори и да не ти е заредена.
 

братушка

Редовен Потребител
А разходка с пушка на рамо из поля и гори е наказуема и се води бракониерство, дори и да не ти е заредена.
Може ли да ми спестиш ровене и нета и да цитираш закона?
Искам да разбера за каква точно пушка на рамо става въпрос. От Джъмбо става?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Миша, знам че се хващаш и за запетайката, та ще те оставя сам да го намериш и прочетеш........
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Чл. 43. (1) Ползването на дивеча се осъществява чрез ловуване.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е убиване, улавяне, преследване и нараняване на дивеч, както и вземане, пренасяне, укриване, съхраняване, обработване, превозване на намерен, ранен и убит дивеч или на разпознаваеми части от него, събиране и вземане на яйца от птици - обект на лов.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е и престой или движение на лица извън населените места със:
1. извадено от калъф и сглобено ловно оръжие, независимо дали е заредено или не;
2. стъпни капани, примки с метално въже и електрически звуковъзпроизвеждащи прибори за привличане на дивеча.
(4) (Нова - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Не са ловуване действията по ал. 2 и 3, когато се извършват в район на обособени ловни стрелбища или полигони за обучение на ловни кучета.
(5) (Нова - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Не е ловуване по смисъла на ал. 3 извършването на:
1. охранителна или друга дейност с пистолети и револвери с дължина до 300 мм от длъжностни лица при и по повод изпълнение на служебните им задължения;
2. (отм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.)
 

kosmev

Редовен Потребител
Такааа... Само аз ли го виждам или съм нещо неграмотен?
Тая пушка заводски е абсурдно укрепена и не става за точна стелба!
Опитвам се да обясня.
Значи... Имаме монтажи на оптиката, които се хващат за weaver шината - това е единствения здрав захват в тая пушка!
След това рамата на шината се хваща за цилиндъра, чрез само една натегната скоба към цилиндъра... задната скоба на захвата е просто нахлузена и си халтави.
След това тая "стегнатост", разби'аш ли, се предава през цилиндъра, който е хванат полу-хлабаво за цевната кутия с класическата връзка на QuickFill, натегнат с два болта М5, към цевната кутия.
И тая цевна кутия хваща цевта, пак полу-хлабаво, пак с два стопорни болта М5.
Ето ви схемата.
puncher_no.png
В червено са здравите захвати, в жълто са съединенията без натяг, а в зелено са местата без никакво триене....
Та конструктивно симетрията на оптиката(светло синьо) минава през само един здрав захват към цилиндъра, който даже е нормално да се деформира при различни налягания, след това халтово се захваща в цевната кутия, която пък халтаво захваща цевта...
Ами.. за мен е по-здраво е да си хващам оптиката със свински опашки към приклада :D
За момента съм разпробил средната осмица за да натегна цевта със стопорни болтове, ще направя същото и със задната. Ето в оранжево съм показал къде.
puncher_no2.png

flee1.jpg
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Това е обща болест на ВСИЧКИ булпапи. Самата компановка принуждава монтажа на оптиката да бъде изместена много напред, което означава, че трябва да се крепи или за цевта или за цилиндъра. И едното и другото е на зле. Единствено "правилно" място за оптика е върху цевна кутия.
 

kosmev

Редовен Потребител
Е добре де, ама поне да не се халтави хем върху цилиндъра, хем върху цевната кутия... :)
Поне да беше хваната здраво за нещо тая шина на оптиката, да му се невиди!
Тя си "халтави" върху цилиндъра!!!
Пък той се раздува от налягането.
След това той "халтави" във връзката си с цевната кутия...
И накрая от Крал Армс са взели модерното решение да освободят цевта - т.е. да я хванат едвам-едвам за цевната кутия...:D
 

братушка

Редовен Потребител
Няма нито добър, нито правилен начин за закрепване на оптика при булпапи. Те всички до един страдат от тези болести.
Искаш точност: оптика на цевна кутия, цевта и резервоара окачени. Нито един булпап не го може.
Рано или късно при всички излизат проблеми.
Ну, или приемаш, че никога няма да имаш точност като при класическа карабина и се кефиш на това, което имаш.
 

kosmev

Редовен Потребител
Уффф... идеята ми е, че тук захвата не се крепи нито на цев, нито на цилиндър... ами просто си халтави :)
Ще го захвана към цевта, пък нека цилиндър и цевна кутия да "висят" към тях...
 

jony

Потребител
И сега какво излиза на яве, че с една доста некачествена и коструктивно сбьркана концепция за ПЦП се получиха перфектни резултати, и извода е само един , имаме в нашият форум един перфектен стрелец.
 

kosmev

Редовен Потребител
Не бях чувал изстрел на свръхзвук, а днес доста му се наслаждавах...;)
С хубав заглушител е много... яко...
С JSB Heavy 0.67 даваше стабилни 343 до 347 м/с. Което си е 40 джаула...
Учудващо, с по-тежките чашки мощността падна, вместо да се качи:
С JSB Beast 1.05 даде 274м/с = 38 джаула - точност - интересна.
С JSB Monster 0.87 даде 290м/с = 37 джаула - точност никаква...
Късно снощи разбрах какво са ималите предвид колегите под - "оправях симетрията на отворите". Е не го вярвах, че може да има такова разминаване, добре че погледнах, преди да сглобя!
Иначе всичко бях разпробил така : Тапа преди клапана - 5.8мм, изход на клапан 4.5мм, корпус 4.5мм, регулатор мощност - 4.8мм елипсовидно, цев от 5.5 към 3.6 на конус.
Като видях как отвора на клапанното тяло е отместен от цевната кутия на милиметер се ядосах, но го изравних след здраво дупчене под ъгъл докато стана дъъълга елипса.
Ама след това отвора на безсмисления регулатор на мощнот дойде 2мм в дясно!!! Бах аз тия комшии, елементарен детайл е това бе! Разширявах на елипса, но пак не можах да компенсирам, евентуално ще го махна целия и ще затапя от двете страни с 2 стопорни болта М7, че ме притеснява толкова изтънен детайла да не се скъса и да не отлети встрани.
От 190 до 160 бара имам около 25 изстрела, с нещо като плато.
Днес имах по-малко от час, утре се надявам по-подробно да пострелям за плато и групи. Поне засега съм доволен, че мощността я стигнах лесно, даже имам резерви. За точност... ще трябва спусъка да го мисля, че дори смазан и полиран си е... дърво...
20200321_141302.jpg
 

silver bullet

Редовен Потребител
Мерси за съветите, като дойде време ще взема Hawke Sidewinder 8.5-25x42. :cheers: Сега да кажа за теглото. Първо булпапа с дървения приклад не тежи 3.5 кила поне 4.5 кила тежи, защото с оптика Липърс 10х50 с 30 мм тръба тежи към 5.5 кила. Страшно е тежка за размера си. Но както знаете най-точните пушки в 22LR тежат много и затова си има причина. Така че ще си я мъкна такава каквато е. :rambo:

Колкото до халтатавенето на шината за оптиката, която се закрепва само с предната осмица чрез пристягане. И за халтавенето на резервора, който се закрепва с два винта около 5 мм диаметър всеки от тях за цевната кутия. Няма никакви луфтове! Няма никакво халтавене! Сега ще кажа защо. Два стоманени винта по около 5 милиметра всеки могат да носят поне 100 килограма натиск.

Който не вярва да прокара едно тънко, но здраво въже през дупката където се вкарва щуцера и да провеси 100 кила. Да види дали ще мръдне и 1 милиметър резервоара от цевната кутия.

Когато развивах клапанното тяло от тръбата на резервоара. Не бях свалил шината за оптиката, защото я изполвах за упора. Бях стъпил с цялата си тежест 90 кила на шината за оптиката. И с един грамаден ключ едвам успях да отвия клапанното тяло. От усилието, което приложих ме заболяха ръцете. Натиска е бил десетки килограми. Шината не се отмести и милиметър спрямо цилиндъра на резервора! Накрая клапанното тяло тръгна и успях да го отвия от резервоара.
При силно стегната осмица шината е като заварена за резервоара!

Проблема не е халтавенето, защото такова няма. Проблема е симетрията при стягането, защото задната осмица откъм цевната кутия не се стяга. Затова при стягането на шината към резервоара. Трябва много внимателно да се следи положението на монтираната цев в цевната кутия. Цевта трябва да се намира точно в средата на дупките на шината и да не се допира никъде. И не само това цевта трябва да е точно в средата на дупките на равно разстояние от стените на дупките. Голяма мъка е да се нагласи така. Но това е много важно за симетрията на линията на цевта спрямо шината за оптиката.

При закрепването на цевта в цевната кутия. И там няма халтавене, когато се стегне добре. Но понеже цевта не се допира никъде след излизането си от цевната кутия. Освен само на о-пръстена на крайната осмица. Цевта леко се накланя при завиване на саундмодератор. И групата се измества надолу спрямо стрелба без саундмодератор.

Мен лично леко ме дразни това, че цевта вибрира като пружина при натиск в края. И реално я спира само крайната осмица с о-пръстена на нея. Но щом пушката стреля точно няма да фиксирам цевта към някоя от осмиците.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
И сега какво излиза на яве, че с една доста некачествена и коструктивно сбьркана концепция за ПЦП се получиха перфектни резултати, и извода е само един , имаме в нашият форум един перфектен стрелец.
Не мисля, че пушката е конструирана зле. Напротив има много солидна и масивна конструкция, цевната кутия е отлична. Проблеми са съосието на отворите и сглобяването. Те са под всякаква критика.

Като конструктивни недостатъци бих посочил гърловината на клапана. Тя е изпъкнала и с малка контактна площ, която поврежда полимерната вложка на клапана. Друг конструктивен недостатък е регулатора на мощността. Някои колеги се оплакват и от дървен спусък. Явно и там има разлика заради вида на пружините. Моя спусък е относително лек и отчетлив. Цевите са от много зле до много добри. Дано новите цеви са винаги качествени.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
И клапанът, който е абсолютен боклук, кофти цевите, които също не са рядкост, ако нямаш късмет и разни др. дреболии. Единствено изработката на дървените приклади е перфектна и чак не се връзва с останалото.
 

andi

Редовен Потребител
Това което Крал са откраднали от Еваникс е ок . Но регулатор Еваникс нямат......
 

silver bullet

Редовен Потребител
Така е, но за цената си и след тунинг пушките на Крал Армс стават доста точни. Причината е солидната цевна кутия. Която е сложен детайл и трудно може да се изработи без наличието на скъпи машини. При мен разхода на въздух падна след поставянето на по-дълга цев 58 см. Ако мога да вярвам на хронографа от 220 бара до 180 бара имам 10 изстрела с около 100 джаула.
 
Последна промяна:
Нагоре