Kral Arms

rivan

Редовен Потребител
Лесно е, когато ти се наложи да правиш и направиш качествена фаска при първия стругар ми се обади да черпя.
По-скоро той да почерпи!
Сега по темата:Ходих до магазина(ISD), момичето ми смени бързата връзка за зареждане.На пръв поглед всички са еднакви, е да , ама не.Като се наложат едно към друго се вижда разлика от повече от милиметър(при резбата).Явно ги въртят на струга едно към гьотере.Моето се беше случило късо и не стигаше дължина да уплътни.Сега всичко е наред.Благодарности на екипа на магазина!Също стана въпрос, че замислят закупуване на 300-баров компресор.Дано стане по-скоро.Колкото повече - толкова повече.Сега отивам да меря скорости!DSCN3125[1].jpg
 

rivan

Редовен Потребител
Здравейте, ето резултатите от стрелбата(пукането)днес.Начално налягане 200 бара.Останало според манометъра на пушката - 120 бара.Изстреляни чашки 90 бр. Липсващите стойности са накрая, защото не ги отчита като грешка, а просто ги няма в отчета.И докато стрелям, понякога просто не изписва нищо.Изстрелите 25-30 ги пуснах за проба с други чашки, не знам защо така ги подредиDSCN3131[1].jpg
 

rivan

Редовен Потребител
Не, няма редуктор!Това е от кутията!Не съм правил нищо по нея!Стрелях с чашки 1,07 грама.Изстрели 25-30 са с чашки 1,175 гр и 1,70гр, по 3 изстрела за проба.Направо съм изумен.Не съм и мечтал за такива стойности.Ще стрелям и за точност, но да видим кога ще намеря подходящо място, а и нямам хубави чашки.Тези с които стрелях са турски, по 5 лв кутията и сигурно на това се дължат отривите.
Имах и три самопроизволни изстрела, спусъкът уж го дават двустепенен, но реално стреля при минимален ход.Няма първа, няма втора степен,направо изстрел.Ще го гледам има ли настройки, че така е опасно!Ще споделям и още впечатления от пушката, че още я разучавам.
 

zograffa

Редовен Потребител
Дано не изляза прав,но си мисля,че има нещо нередно тук,може би хроното.На мишените ще си проличи хасан ще яде ли баница.
 

kosmev

Редовен Потребител
Много съм доволен! Оправих спусъка... Или по-точно го тунинговах до ниво на маркова спортна пушка! :bravo:
Мисля да продам патента на Крал Армс за тава баклава и няколко дюнера...
Още на пръв поглед ми се стори, че механизмът има много резерв за подобряване.
Спусъкът има достатъчно ход, просто трябваше да се промени предавателното отношение, а лостовете имат много мегдан за това...
Избрах да удължа лоста на първото шептало.
Пробих по дължина, направих резба и завих един болт М2.
Наложи се да го огъна, ако бях смятал малко повече, можеше просто да пробия под ъгъл. Но залепих с каниколит да не се развива.
Ето първо болта навит на шепталото, преди да го огъна.
trigger2.png
Ето как изглежда сглобен спусковия механизъм.
trigger1.jpg
Намалил съм лоста, който натиска, 2 пъти и съм удължил другия, който "поема" с едно 30%... Това следва да "дава" поне 2 пъти по-лек натиск на спусъка...
Е дава ги :cheers:
Голям кеф, спусъка стана три степенен. Намерих как се регулира първата степен (един стопорен болт), оставих съъъвсем малко от нея.
При напъване първо се натяга пружината на спицата на спусъката, нея съм я отпуснал съвсем. След това захапва първата степен на спусъка, след това леееко се усеща втората и без никакво запъване, мазно-мазно, ударника се спуска.
Баси, като си направиш цевта, се хвалиш със снимки на групи... аз как да се похваля сега да му се не види :D:D:D
Ето още една снимка.
20200327_215656.jpg
 

rivan

Редовен Потребител
На мишената влияе цев, и фаска, и стрелец, и куп други фактори, а и с тази оптика 4х32 дето я имам не вярвам да постигна олимпийски резултати.Но с някой с хроно за сверка няма да е зле да се видим. Въпреки, че си мисля, че скоростите са си реални.С 1,175 гр скоростта пада на 251-2-3 м/с, с 1,7гр скоростта е 202-3 м/с.Мерих и Байкалчето, в 4,5 даде 212-14 м/с, което също е реално.При него скоростта варира 1-2 м/с.
Платото си почва около 190 бара, вижда се как скоростта расте и после плавно почва да намалява към 130-120 бара.Аз не съм спец, във форума има къде-къде по-големи специалисти, нека те да кажат.
Колега kosmev, как точно се регулира спусъкът, при мен май е малко по-различен?
DSCN3135[1].jpg DSCN3136[1].jpg DSCN3134[1].jpg
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Колега kosmev, как точно се регулира спусъкът, при мен май е малко по-различен?
trig1.png
Ако твоят е такъв, от болта в зелено. Но много внимавай да не го "натегнеш" прекалено, че може да почне да изтърва. Има четвърт оборот ход стопорния болт от напълно отпуснато на макс.натегнато, при което вече почва да "изтърва".
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Както писах, имах самопроизволни изстрели.Развих точно този болт 2 оборота, и последните 2 пълнителя не ги е имало.но никакъв свободен ход, никакъв мек спусък, да не говорим за 2-ра степен.
 

kosmev

Редовен Потребител
Аз смених пружините с по-меки, но това много не помага, дори повече се усеща "зацепването" на спусъка и дразни...
Пилих и полирах това дето запира ударника, ама трябва да се внимава, че ако много "обърнеш" ъгъла може да почне да изпуска.
Тая снимка не е моя, ама рисувах върху нея.
TrigReview.png
При мен липсваше един стопорен болт, или поне аз така реших, в моите снимки може да го видиш къде съм го наместил. Той малко намалява рамото на лоста.
Но като цяло май при теб нещата по-нямат накъде да се оправят, конструктивно липсва един "маховик", както виждаш от снимката.
Реално аз се заиграх с него и с шепталото, при което на теб директно е свързан спусъка...
 

rivan

Редовен Потребител
При мен спусъкът е доста по-сложен.Аз виждам 5 бр. осички, при теб са 2.Но забелязвам 3 движещи се елемента, може другите оси да са само фиксиращи.Засега не ми се разглобява, а без да се разглоби няма как да се разбере.Немога да намеря и схеми на този модел спусък.
 
7

7842

Гост
При мен спусъкът е доста по-сложен.Аз виждам 5 бр. осички, при теб са 2.Но забелязвам 3 движещи се елемента, може другите оси да са само фиксиращи.Засега не ми се разглобява, а без да се разглоби няма как да се разбере.Немога да намеря и схеми на този модел спусък.
Твоят спусък е от новите.При kosmev са два движещи елемента,от старото производство.На моя Брейкър е същият като на kosmev.Знам си моя спусък и стрелях с друг Крал като твоя.Разликата е много голяма.Даже мислех да купувам нова цевна кутия с новият спусък.А сега това което е публикувал kosmev ще е първото което ще променя по пушката когато се прибера в БГ.:cheers:
Благодарности за колегата kosmev!
 

Dimitar Krastev

Новодошъл
Здравейте.Току що се регистрирах.Имам питане относно,kral puncher pro.Има го в турските интернет магазини на изгодна цена..със помпа в комплект.Та ще се радвам за мнения.Да отбележа че до сега не съм имал псп.Само със пружини съм стрелял.И още нещо.Към кой да се обърна за ,,помощ,,след евентуална покупка.
 

llcoolj

Редовен Потребител
При мен спусъкът е доста по-сложен.Аз виждам 5 бр. осички, при теб са 2.Но забелязвам 3 движещи се елемента, може другите оси да са само фиксиращи.Засега не ми се разглобява, а без да се разглоби няма как да се разбере.Немога да намеря и схеми на този модел спусък.
Колега, това са снимки от новия спусъков механизъм на Крал Армс Пънчер Брейкар. Прилича ми сходен на твоя. Може да са ти от ползва ако ще разглобяваш твоя.
 

Attachments

  • Kral_Puncher_trigger_NEW_mo1.JPG
    Kral_Puncher_trigger_NEW_mo1.JPG
    327.5 KB · Прегледи: 166
  • Kral_Puncher_trigger_NEW_mo2.JPG
    Kral_Puncher_trigger_NEW_mo2.JPG
    322.2 KB · Прегледи: 134
  • Kral_Puncher_trigger_NEW_mo.jpg
    Kral_Puncher_trigger_NEW_mo.jpg
    190.8 KB · Прегледи: 130

rivan

Редовен Потребител
Да, почти същите са!Но при Джъмбото елемент 6 не съществува, като на елемент 4 е поставен спусковият лост.Но нещо не се ориентирам как се регулира?Иначе на снимката се вижда супер устройството на спусъка.
Успях да нагодя около 1мм свободен ход(1-ва степен), след което при съвсем лек натиск следва изстрел.Ще ми се още малко ход на втората степен.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Здравейте.Току що се регистрирах.Имам питане относно,kral puncher pro.Има го в турските интернет магазини на изгодна цена..със помпа в комплект.Та ще се радвам за мнения.Да отбележа че до сега не съм имал псп.Само със пружини съм стрелял.И още нещо.Към кой да се обърна за ,,помощ,,след евентуална покупка.
Зависи от къде си.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Нов модел пцп на Крал Армс. С едно зареждане над една кутия чашки :rambo: Но си е голяма гьостерица!

5кг са си достичка.
С един цилиндър от пред би била по-красива.
 
Нагоре