Kral Arms

Gadnqra

Редовен Потребител
Колкото е по-лек един клапан, толкова е по-пъргав и отваря и затваря по-бързо. Относно руснаците и руските форуми - не се уповавайте на тях и не им вярвайте на 100% за всичко. За мен те не са мерило за нищо и никога не съм ги следвал, тъй като личният ми опит с тях ми е показал, че голяма част от писаниците им са страхотни простотии. Казвам го, защото има колеги, които постоянно повтарят "в руския форум казаха така.....". В руските форуми съм виждал такива идиотщини, че после съм оставал дълго време замислен. Не казвам, че нямат майстори. Имат. Но имат и много идиоти с интернет. Относно резервоарите на Крал и лекцията за презапасяването - тези неща се знаят, но е факт, че в няколко форума твърдят, че тези резервоари гърмят. Друг факт е, че това с други пушки засега не се случва. Който, както иска така да разбира написаното, аз лично, ако си купя такава пушка, бих и сменил резервоара. Няма никакво значение, че е тестван такъв резервоар на 300 бара - ако е от нискокачествена или лошо обработена стомана е опасен. Едно е да го надуеш веднъж на тези барове и съвсем друго е да се надува всеки ден, по няколко пъти. Според мен, до 210 бара не би трябвало да има проблем, но да се вярва сляпо в качеството на изработка - не мисля.
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Дори и да е така спокойно трябва да държи на 300атм.при работно 220.Повече от това няма как да го напълниш.Колегите на метан пък въобще няма как да препълнят.Друг е въпроса колко може да се довериш на турската металургия.
 
7

7842

Гост
Разпробих ударника,стопих олово и го налях вътре.Стана 55 гр. преди беше 44 гр.От клапанното тяло до цевта проходните отвори съм разпробил на 6 мм,отвора в цевта е 5.5 мм.Доста ми изпуска от регулатора,по мое мнение губя около 5-6 м/с може и повече да е,като знам като ми се е прецаквал 0-пръстена на БАМ-а ми е изпускало по малко и е падала скоростта със 10 м/с и повече.Но реших да замеря да видя какво съм направил както изпуска.:rambo:Резервоар 330 сс.
1-296 м/с -220 бара JSB cal.6.35 2.2 гр.
2-299
3-300
4-300
5-299
6-303
7-301
8-302
9-304
10-301 -185 бара един барабан
11-303
12-301
13-301
14-300
15-298
16-302
17-298
18-299
19-296
20-293 -150 бара
 

anibis

Редовен Потребител
Колега добре изглежда клапана, който си направил. Но защо клапаните на някои скъпи пушки са изцяло от полиамид освен щока? Нямам претенции да съм специалист. Питам съвсем добронамерено.

Защото трябва да почнат леко да четат,/това е истината/а не да правят нещо което трябва всеки да се прави на шлосер...
DSC02077.jpg


Ето снимка със стария клапан и вече новите с месингов обков и дълга опашка,доста е тежък,сравнение с полиамидния.

images
 

anibis

Редовен Потребител
Колкото е по-лек един клапан, толкова е по-пъргав и отваря и затваря по-бърз
Ники точно обратното е, отваря по-бързо но не затваря, защото е лек и налягането порцията въздух го бута няма е тая тежест да мини преодолее по-бързо,идващата поток о въздух.
И аз си мислех така и правих леки ударници за Витали,ама найсе колкото е по тежък толкова е по-добре. С лек клапан има преразход, ако си е напържил здраво,и каквато и пружина да сложиш не затваря както тежкия,инерцията е по-малка,на по лекия.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Възможно е. Аз си го обяснявах така, но може и да съм грешил. Мислех, че по-тежките клапани се слагат на по-мощни пушки, за да затварят по-бавно. Това съм видял от всички пушки с тежък клапан - преразход. Винаги като намаля клапана откъм тегло, преразходът е намалял. Естествено слагам и корава пружина, да помага. Хатсаните са със железни и тежки клапани и имат голям преразход. Лично аз предпочитам леки клапани, а настройките да правя с по-корави пружини. Нека да кажат и други колеги, какво са наблюдавали, възможно е да греша.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Разпробих ударника,стопих олово и го налях вътре.Стана 55 гр. преди беше 44 гр.От клапанното тяло до цевта проходните отвори съм разпробил на 6 мм,отвора в цевта е 5.5 мм.Доста ми изпуска от регулатора,по мое мнение губя около 5-6 м/с може и повече да е,като знам като ми се е прецаквал 0-пръстена на БАМ-а ми е изпускало по малко и е падала скоростта със 10 м/с и повече.Но реших да замеря да видя какво съм направил както изпуска.:rambo:Резервоар 330 сс.
1-296 м/с -220 бара JSB cal.6.35 2.2 гр.
2-299
3-300
4-300
5-299
6-303
7-301
8-302
9-304
10-301 -185 бара един барабан
11-303
12-301
13-301
14-300
15-298
16-302
17-298
18-299
19-296
20-293 -150 бара

Най мощният Крал Брейкър Булпап по нашите географски ширини :rambo: Супер e платото и скоростта с тежкото JSB. Като отстраниш проблема с лекото изпускане от новия регулатор средната мощност ще мине 100J.
 

братушка

Редовен Потребител
Относно резервоарите на Крал и лекцията за презапасяването - тези неща се знаят, но е факт, че в няколко форума твърдят, че тези резервоари гърмят.
Просто твърдят или има реални доказателства?

ПС: с тежкия клапан по-лесно се докарва плато при правотока, но расхода с него просто задължително е наднормен.


PS2: Пътя по който аз винаги получавах прилично плато от пръв път: възможно най-лекия клапан, възможно най-лекия ударник, безобразно яка пружина на клапана (с пръсти клапан да не може да се натисне) и конфузор в "перепуска".
Аз много пъти писах, че не е задължително да се разпробива целия вертикален перепуск. Мощността се определя само от входното му сечение отдолу. Аз получавах просто безобразни мощности при входа към цевта само 2,2мм. При Панчера такъв конус се прави много лесно. При това колкото по-малко е сечението на перепуска при цевта, толкова по-добро е платото.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Комшиите са пуснали "нов" модел:
https://www.hilalav.com.tr/urun/kral-puncher-rambo-pcp-tufek-5-5mm
Като му гледам данните си е брейкър, но с пластмасов приклад и едва ли ще му е конкуренция, както като ТТ данни, така и като цена.Поне да му бяха сложили дългата цев и големия (330 см2) резервоар.
Хубавото е , че в същия сайт моделът Space излиза наличен.А дано!(ама надали)
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Най мощният Крал Брейкър Булпап по нашите географски ширини
едва ли ще му е конкуренция, както като ТТ данни
Я ме светнете как могат да се различават по ТТ данни еднакви пушки? Та всички Панчери се различават само по формата на приклада...
На мощност в различните модели повлиява само дължина на цевта, при това малко. Който модел е с най-дълга цев (при Панчера 58см) - този е и най-мощния. А такива са доста.
Дори обема на бутилката определя само брой изстрели с едно напомпване (подчертавам - ЕДНО напомпване). Включваш "водолаза" и елеминираш фактора...
 

rivan

Редовен Потребител
Я ме светнете как могат да се различават по ТТ данни еднакви пушки? Та всички Панчери се различават само по формата на приклада...
Братушка, ако тук лъжат, значи и аз съм в грешка!Обърни внимание около 4,30 мин.Клипът, според мен само потвърждава писаното на последната страница.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Погледнах... до 6-та минута.
За Русия устройствата се доставят в специялно ОСЛАБЕНИ модификации. Закони местни...
Тук такива не вярвам да внасят.
 

rivan

Редовен Потребител
На Джъмбото слага карантиите от Макси - значи разлики има!+ по-силна пружина!Не поставям под съмнение това което пишеш, знам, че си много по-напред с материала от мен!Само ти отговарям на въпроса.:cheers:Не знам какво има в Рамбо-то
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Различни пружини за мен е въпрос на тунинг. Не е част от потенциала на конструктива.
Пружините са дори консуматив до някъде, те клякат с времето....
Дребни промени, като дебелина на телта при пружините са по-скоро се отнасят към "дребни заводски подобрения", които могат да варират при различни партиди в годините.
Не са част от потенциала на конструктива. Поне аз не ги възприемам така. Малко кой не се опитва да тунингова свойто РСР, най-малкото с подмяна на някоя-друга пружина, разпробиване на трансферите и други дребни работи.
Съществена конструктивна промяна за мен например вида на отвора в Z-образен присъединителен детайл на колбата при Джамбо: под прав ъгъл или диагонален. Само това променя потенциала повече от всички пружини взети заедно.
 

rivan

Редовен Потребител
Аз разбрах, че са оригиналните, с изключение на яката пружина.За съжаление не претегли ударниците, но те видимо са различни, като този от макси-то е доста по-малък.Но руския, който говори е малко по-различен от този, който съм учил в училище преди повече от 35 години, може и аз да не съм разбрал!Братушка да каже!
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Правилно си разбрал: 2 оригинални пружини и са различни ("дребни заводски подобрения"). Но се слага "своя" - тунинг :)
Същото и с ударника. Няма да се учудя да има модификации с годините.
Като е заложено в Панчера да е около 60Дж, няма да стане на 120 :)
 
Нагоре