Kral Arms

dberov

Редовен Потребител
Момчета, качете резултати по хартиени мишени, да видим реално как стрелят тия пушки. Четем какви подобрения са правени по пушките, замерване след замерване с различни по грамаж чашки и проектили, изчисления за плато и БК. Теорията е едно, но на практика дали една пушка стреля точно, може да се разбере, когато се тества по хартиена мишена, поне за мен. Намерих само една мишена с Крал Брейкър на Гошо/7842 от преди 9 месеца.
 

rivan

Редовен Потребител
Намерих само една мишена с Крал Брейкър на Гошо/7842 от преди 9 месеца.
Ами то публична тайна е, че цевите на Краля не са от най-добрите!Но след успешен тунинг на останалата железария, цевта се сменя сравнително лесно.А и калибър 6.35 не се ползува много за хартиени мишени.Затова и ги няма.А публикуването на други мишени е забранено.Затова и тях ги няма.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Пак, че са се светнали от Крал, че тия бойни клапани са боклуци и вече им правят задната част изцяло от полиамид. А колко им е качествен и здрав полиамида не мога да кажа. Ще кача и едина снимка от оня ден от прострелването на Крал Апмс НП500, 6.35мм с оптика OPTIMA 3-12x44E. Оптиката мека казано не ми хареса, измаря окото. Разстояние 51 метра, чашки JSB 1.645 гр, стредна скорос 279-280 м/с. В мишената има 5 изстрела. Стреляно е в седнало положение от масичка, но бях забравил торбичките за прострелка и пушката е подпряна на кутията от хроното. По цевта не са првени никакви интервенции.
 

Attachments

  • 82479941_519970265541525_8002125307739897856_n.jpg
    82479941_519970265541525_8002125307739897856_n.jpg
    194.9 KB · Прегледи: 137

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз съм виждал само в 6,35 как стрелят и бяха много добре. Нико-Сузукито на 50 м постига групи около 15-20 мм. В 5,5 и на мен ми е интересно да видя мишени и групи на стандартните метражи.
 

silver bullet

Редовен Потребител
За съжаление не съм правил снимки на групите с ужасно грапавата цев в 5.5. Но с 2.2 гр. JSB имаше в началото отлични групи от по 1.4 см - 1.8 см на 50 метра. След като пушката направи 30 - 35 изстрела групите се отваряха до 2.5 - 3.5 см. С JSB 1.645 беше много зле от 3.5 до 5 см групи на 50 метра. Това от легнало положение с много добра предна опора без никакъв осезаем вятър.

Понеже пушката стреляше точно само с 2.2. гр. JSB и то преди да се зацапа от някакви си 30 изтрела. Реших да полирам цевта голяма грешка беше. След полирането групите с 2.2 гр. JSB се отвориха на 3.5 до 4.5 см без значение дали е чиста или не цевта. Тази цев вече за нищо не става. Това е моя опит с Пънчер Брейкър в 5.5.

Сега като видях снимките на клапана, които колегата е качил се разсмях от сърце на иронията на съдбата. :lol: При мен цевта беше като ренде на напречни вълни вътре по нарезите. Нямаше един отвор за въздух пробит в съосие с другите отвори. Но клапана ми е все едно правен от най-съвестния майстор. Симетричен и гладък, а там където се захваща пружината формата му е съвсем различна. Главата не свършва под прав ъгъл, а е скосена много симетрично за да се свива пружината по-лесно около клапана. Жалко, че не го снимах моя клапан. Живота е странно нещо. При толкова дефектна цев и криво пробити отвори. Клапан като слънце. Все пак бих поръчал две резервни глави от качествен полиамид за всеки случай.
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
на колегата llcool стреля много добре в 5.5 с цев само 40см, а брейкъра на 7842 съм виждал с очите си как направи 2.5 - 3 см група на 100м , след като махна шока
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Клапанът ти е същият, просто този на снимката е с намалено сечение и отлепен. При твоят, понеже е цял, металният обков го държи. Този, който съм снимал е 11 мм, а твоят в момента е 12 мм. Остави си го така, защото си разширил гърловината и ако го намалиш няма да затваря.
 

dberov

Редовен Потребител
Ами то публична тайна е, че цевите на Краля не са от най-добрите!Но след успешен тунинг на останалата железария, цевта се сменя сравнително лесно.А и калибър 6.35 не се ползува много за хартиени мишени.Затова и ги няма.А публикуването на други мишени е забранено.Затова и тях ги няма.
Всеки сам решава за какви цели да използва оръжие си, но все пак нали трябва след тунинг, пушката да се простреля по хартиена мишена, за да се види дали тунинговането е било добро и ако пушката не стреля точно, тия другите мишени за които пишеш, няма да ги има не само тук (понеже за забранени) ами никъде, щото няма да ги уцелвате... :D. Та прострелването по хартиена мишена си е задължително за всеки калибър и не виждам причина защо да ги няма и тук.
 
Последна промяна:

Pcp

Потребител
Аз също си мисля за брейкър в 6.35 и бих се радвал да видя какво могат вашите пушки...защото от клиповете в нета не оставам очарован от точността.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Не е зле да прочетеш последните 20 страници от темата, ако вече не си го направил. :) Пушката си иска сериозен тунинг. Ако не ти се занимава с тунинга или не си готов да я занесеш при някой майстор от форума. По-добре вземи по-скъпа пушка.

Но и при скъпите пушки се налага тунинг понякога. Говори с колегите Gadnqra и cilindura мисля, че те са истински майстори. Ако на jony му се занимава питай и него. Той също е майстор от висока класа. Но не знам дали се занимава с цялостен тунинг или прави само някои детайли от полиамид.

Ако днес трябваше да взимам пушка на Крал Армс бих взел модела NP-500. Защото е с по-голям резервоар с обем 500 сс. Освен това резервоара е с работно налягане 250 бара. NP-500 може да стане и още по-лека, ако се сложи карбонов резервоар от FX или Еваникс. За калибър 6.35 е доста препоръчително поне 330 сс резервоар. Когато купувах моята все още нямаше модела NP-500 иначе щях да купя него.
 
Последна промяна:

Pcp

Потребител
Ще бъде с редуктор сигурно и нещата са ясни.Само че дори и с еднакви изстрели,като няма цев пушката ...
Абе май най ми допада брейкъра и като трябва ще му сменям цевта
 

silver bullet

Редовен Потребител
Някои цеви стрелят доста точно, ако пушката има добро плато и се стреля със съчми на JSB. Малко е на късмет с цевите. В 6.35 повечето колеги са доволни от точността.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Тази цев преди да я хвърля бих я пробвал като я монтирам на друга пушка !! При диагностиката
най вече важи принципа разделяй и владей.
 

praetorian

Редовен Потребител
За цевите разбрахме...Тото 6/49. Не рабрах за резервоарите, че и те ако са като цевите правени в петък следобед преди гояма отпуска, ще има отнесен някой перчем :D:D:D:D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Дано да не се случват такива неща на никой. Днес направих първите проби и настройки на новия клапан с нов щок. Щокът е без о-пръстен. 5 мм е и е полиран до огледален блясък. По средата, където е отворът за въздуха, щокът е 3,5 мм. Горе-долу копира оригиналния. Монтирах го на пистолет НП-01. Направи 24 изстрела с jsb 1,175 гр, със скорост 228-235 м/с. С още малко натяг на пружината даде 14 изстрела със същата чашка с 248-256 м/с. Оставих го така, по молба на собственика. Натегнат с още 2 оборота прави 8 изстрела с 260-270 м/с. Пружината на ударника е оригиналната, като в нея има още една по-къса, по-тънка и слаба пружина. Останалите неща са стандартните - разширени проходни отвори, разширен отвор на регулатора, конусен отвор на цевта, намален дотиквач. Броят изстрели в плато е дори повече, отколкото с оригиналния клапан, което означава според мен, че няма проблем щокът да е без о-пръстен. Идеята за този клапан е на Гошо-7842 и е заимствана от клапана на Крикета и на няколко други пушки, без о-пръстен на щока. Това, което видях при различни настройки и при 200 изстреляни чашки е, че липсата на о-пръстен по никакъв начин не се отрази на платото или скоростта. Клапанът си работи леко и мазно.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Относно резервоарите. Всеки резервоар за високо налягане се тества на минимум + 50% работното му налягане. При 200 бара това са 300 бара. Само един резервоар да гръмне ще стане страшен скандал. Ще започнат дела за обезщетения, клиентите ще се дръпнат и продажбите ще паднат. Може и до фалит на фирмата да се стигне.

Мисля, че резервоарите на Крал от стомана дори са преосигурени. Защото няколко руснаци ги тестваха над 400 бара. Същите руснаци рекламират резервоари с работно налягане 300 бара местно производство. Просто хората са честни за разлика от някои други руснаци. Които пускат фалшива информация за да си продават техните пушки местно производство.

Разбира се не е желателно да се превишава с повече от 5% работното налягане на който и да е резервоар.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Момчета,в едни дебели книги,и в едни други форуми пише... ако примерно вземем ударника да е 45- 50гр клапана трябва да е тежък приблизително 1/3 от тия 45-50гр. около 10-15гр. макс. За това почнах да си ги правя клапаните с бронзов обков,е не като комшиите де, с изцяло плътно желязо,при мен си е разтърквам вътре отвора,размери/различни/,и набивам полиамида,след това детайла месинга преди да го отрежа,го струговам по-размер и пробивам полиамида,за щока. По добре ми се получават нещата,лично мое мнение!
Ето така си ги правя клапанчетата
 

Attachments

  • 20200120_103322.jpg
    20200120_103322.jpg
    182 KB · Прегледи: 113
  • 20200120_103705.jpg
    1.7 MB · Прегледи: 32

silver bullet

Редовен Потребител
Колега добре изглежда клапана, който си направил. Но защо клапаните на някои скъпи пушки са изцяло от полиамид освен щока? Нямам претенции да съм специалист. Питам съвсем добронамерено.

При руските олекотени резервоари за Крал Пънчер с работно налягане 300 бара. Клапана е с намален диаметър и също е изцяло от полиамид освен щока. Детайлите и цялостната изработка на клапана и клапанното тяло изглеждат отлично. Едва ли е било проблем на руснаците да сложат и метален обков на клапана. Затова и питам защо някои клапани имат метален обков, а други са изцяло от полиамид?

За по-голяма здравина или за по-голямо тегло се слага този метален обков?
 
Последна промяна:
Нагоре