Kral Arms

llcoolj

Редовен Потребител
Моля те, обясни как го постигаш!Колко изстрела, с каква мощност, плато?С какъв калибър?

Ами то и без редуктор и само с едно отпушване(да се отстранят заводските грешки от лоша изработка) и Джамбото ще си докара тая мощност.Въпросът е при 90 джаула какво плато ще има и колко на брой изстрели при 100 бара настроен редуктор?
Сигурен съм, че след като обявяваш тези бомбастични 200Дж си експериментирал.Тук също сме коментирали такива мощности.Но за един, два изстрела.И никаква повторяемост.След като си казал "А", очаквам да кажеш и "Б" и да ни "светнеш " как го постигаш!

Аз също чакам с нетърпение... :rambo:
 

братушка

Редовен Потребител
Тук също сме коментирали такива мощности.Но за един, два изстрела.
А ти колко изстрела искаш с 300 кубика?
Има си един параметър: кубически сантиметра на джаул. Няма как да го подминеш. Искаш много джаули - приготви много кубически сантиметри.

И още едно: не съм писал, че ще го постигна конкретно с желязото на панчера. Но иначе, при изработка на конструктива от начало с идеята да се докарат 200Дж при 50 и по-малко бар - не е проблем.

Основният принцип е клапан с много голям диаметър (запиращо сечение), да речем Ф16-18мм и повече, и веднага след него стесняване на каналите с конфузорите до към Ф3-3,5 на влизане в цевта. И съответно дебели канали за подаване на газта преди клапана. Потокът в конфузора се ускорява и с него се преобразуват качествата на потока въздух. Дебита остава същия, но самият поток от дебел и бавен на входа той става тънък и много бърз на изхода.

Втората пътечка са "разтоварените" клапани. Сами търсете при братушките що е то.
Аз навремето също измислих и направих вид разтоварен клапан, кръстих го "Тянитолкай". Правих експерименти с него на моя ВАМ51. Показа невероятни резултати. Но не бях на ниво технологически за да го ползвам постоянно и продължително.
Тук има тема от онова време: https://forum.guns.ru/forummessage/30/804362.html
 

братушка

Редовен Потребител
Повече от какво?
60Дж при вертикален трансфер Ф3,2мм и расход 5см3/Дж. Това са цифри получавани от мен на практика.
Ти явно също го можеш. Споделяй опит и знания.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги колкото и да си мислим, че знаем всъщност не знаем чак толкова много. Няма по страшно нещо от надменността и чувството за превъзходство над другите. Дано никой от нас не се мисли за Стивън Хокинг. Не че и той не бърка и не е човек като нас.

При PCP пушките има много фактори за мощност и плато с почти еднакви по скорост изстрели. Не случайно и до ден днешен големи фирми с отлични инженери правят подобрения. И никоя фирма не е достигнала максимална ефективност.

Мисля, че 20 изстрела с 100J от 220 бара при резервоар 330 сс. Е огромно постижение за колегата 7842.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Братушка, темата е Крал Армс и въпросът беше, че платото на Краловете се получава предимно във високите налягания и как може да се свали в ниските и да се запази платото и мощността(евентуално)Ти обяви, че можеш да постигнеш 200 Дж при налягане под 100 бара, но с друг "конструктив", т.е. с друга пушка, а не с Крал.Сигурен съм, че е постижимо!Затова писах, че очаквах повече.Специално за Крал. А иначе нещата, които пишеш са верни, но се отнасят към конструктивно други пушки и са по-скоро за "как да оптимизираме РСР". Освен това са писани, предимно от колегите "Цилиндъра "и "Гадняра", а и от други по различни поводи и в различни теми на форума.Новото(всъщност добре забравено старо, още от 2011 г.)беше твоят клапан "ТеглиБутай" , който по технологични причини вси още не е въведен в експлоатация.Не се притеснявай!Спилбърг засне 4-ти епизод от сагата "междузвездни войни" през 1981 г., а последният едва миналата година, точно защото технологиите не позволяваха да го направи според неговото виждане!Идеята е добра!
Очаквам да споделиш резултати с твоя Крал Джамбо, като му завършиш тунинга!И естествено, ако му правиш силов тунинг!Надявам се ,че няма засегнати, ако има - да ме прощават!И както казва Кобрата - продължаваме напред!
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Като цяло пътя за изместване на плато в по-низките налягания е увеличаване на проходното сечение след клапана (този хоризонтален отвор, дето клапана го затваря, преди вертикалния трансфер). Но точно при панчера има една особеност: там където се движи главата на клапана е много тясно, между клапана и стените на цилиндрическия детайл остава доста мялка цепнатина.
Трябва да се мери площа на този О-образен проход, проходното след клапана и други подобни. И тогава да се преценява.
Например диагоналния отвор в присъединителния Z-образен детайл ми се видя на око Ф5, най-много Ф5,5. Съответно има ли смисъл да се разпробива вертикален трансфер след клапана до Ф6, ако подаване от колбата преди клапана е само Ф5?
Сега чакам клапан, като дойде ще разглобя пак всичко, ще меря и ще анализирам къде е тясното място и как може да се подобри.
Но в повечето случаи за сериозни промени ще се искат стругарско-фрезерски намеси.
Лично аз не гоня тежкия резултат. Лично моята цел е 280-285 с баракуда 5.5 при 100бар при минимални шлосерски намеси. Е, и минимален разход. Не случайно си избрах точно този модел, бях си направил проучване преди това.
 

rivan

Редовен Потребител
Това очаквах! Виж по-назад в темата колегата llcoolj какво е направил с неговата NP500 в .25 с минимални доработки.Също и колегата 7842. Но там и ударниците са по-тежки фабрично(за .25). Затова и писах, че в .22 ще е супер. Аз също клоня към .22 и смятам, че за моите цели е по-подходящият калибър.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Мога надълго и нашироко, научно обосновано да обясня защо тежък клапан, още повече тежък ударник не са на добре.
Вече писах как аз няколко пъти от раз постигах очаквано добро плато при доста малък разход на различни модели пушки.
Ще повторя: максимално олекотен клапан, максимално олекотен ударник, зверски зла пружина на клапан (с пръст да не може да се натиска, спираш да натискаш от болка в пръста, с някаква подложка със зор), и конфузор във вертикалния трансфер (максимум според конструктива и други проходни сечения, до към Ф2-Ф3, според желана мощност. Колкото по-малко на изхода, толкова по-малко джаули, но по-равно плато).
Точно конфузорът бая изравнява плато без загуба на заветните джаули, а яката пружина на клапана реже разхода до минимума.
Пружина за ударника съответно желаните мощности, но обикновено не много по-силна от оригиналната.
Е, трябва още да се гледат каналите преди клапана, да има минимум пречки по пътя на потока и съответно по-малко завихрения и турбуленции, но това е индиеидуално според модела. Но и там конфузорите дават положителен резултат. Например конфузор на изхода от колбата ще ускори потока към клапана. Ония диагонален отвор: ако има конструктивно възможност на входа му да се направи фунийка ще е от полза.
"радиусный отражатель" от оная темка ми донесе +3м/с. И други отвори при мен ги гледате все с фунийки на входа... Тук +3, там +2... Току виж общо +20м/с...

PS: Между другото: "Тянитолкай" е име собствено и не се превежда като всяко друго име или географско наименование. Така се наричаше чудато животно в една руска приказка от моето детство :)
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
PS: Между другото: "Тянитолкай" е име собствено и не се превежда като всяко друго име или географско наименование. Така се наричаше чудато животно в една руска приказка от моето детство :)
Кой не е чел "Доктор Ох Боли"(Доктор Айболит). Като прочетох поста ти и се сетих! В България героят ТяниТолкай беше преведен като "Теглибутай" И аз съм израстнал с тази книга! Имена като тези се наричат "значещо фамилно име" и представляват художествен похват да се характеризира по-пълно героя. В зависимост от аудиторията, понякога се превеждат. Спомнете си Страхомор и Мракозвяр от "Дух V" на Робърт Шекли. Мили спомени от детството...И сега с удоволствие ги чета!
Извинявам се , че не е по темата!Спирам, че го обърнах на чат!
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги някой може ли да съдейства за подобряване на фабричния саундмодератор на Крал Пънчер Брейкър. Пълнежа вътре е много зле има само три камери.

В тази тема видях, че колега предлага детайли изработени на 3D принтер. https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Детайли-на-3d-принтер.10910/

Проблема е в това, че не знам с каква форма и точно какви размери детайли да поръчам. Ако някой си е поръчал детайли за същия фабричен саундмодератор. Ще помогне ли с точните размери на детайлите.

Имам и още едно питане. Колко мм е добре да е отвора на тапата на модератора за калибър 6.35. Питам, защото моята пушка фабрично е калибър 5.5. И не знам когато сменя цевта с 6.35 дали трябва да разширя дупката в тапата на модератора.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
В идеал - 25% над калибъра. 6.35*1.25 = 8мм.
Повече, ако не си сигурен в точността на изработка (няма гаранция, че куршумът няма да бие преградите) и трябва да добавиш "допуски" за технологичните несъвършенства.
 

rivan

Редовен Потребител
Това да не е новото попълнение?Няма да се измъкнеш само с тези три снимки!Щом е със свалена цев....:cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Това е хоуммейд. Явно и спусъка е преработван. Има ли снимки как?


PS: оригинал изглежда явно така:
avcity-puncher-jumbo-tactical-5915.jpg



ПС2: поразгледах сега нет и не съм сигурен какво е оригиналът. Dazzle, Jumbo Tactical, RE-VOLT, NP-500 толкова си приличат...
По-скоро RE-VOLT, че е със сгъваем приклад:
re-volt-2000x800.png
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Ръкохватката не е на Риволта!И той е полуавтомат! А Иначе има и НР 500 със сгъваем приклад.
Колегата ходи миналата седмица до Турция, той сам ще се похвали какво е взел.
Хайде колега, дай ни(инфо), не ни мъчи!
 
Последна промяна:
Нагоре