Kral Arms

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от anibis, 29 Ноември 2015.

1. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    167
    от:
    Русе
    Купувай си нов резервоар, без да го мислиш. Недей да си играеш със здравето. Аз днеска замених на моя Kral NP-05 оригиналния 180 кубиков резервоар с го голям 230 кубика. Закачих хроното, за да видя дали най накрая имам 2 барабана (24 изстрела) в плато. Стрелял съм с ЖСБ 1.175гр , температурата беше около 20-21 градуса. Зареждам до 210 бара, работно 205 бара.

1. 278
    2. 280
    3. 282
    4. 281 / 195 бара
    5. 282
    6. 281
    7. 282
    8. 281 / 188 бара
    9. 283
    10. 281
    11. 283
    12. 285 / 178 бара
    13. 281
    14. 282
    15. 281
    16. 283 / 168 бара
    17. 281
    18. 281 / 163 бара
    19. 282
    20. 281 / 155 бара
    21. 281
    22. 280 / 150 бара
    23. 279
    24. 278 / 145 бара
    25. 278 / 142 бара
    ------------------------------------
    26. 277
    27. 277
    28. 275 / 132 бара

Прикачени Файлове:

Licho, Gadnqra, 7842 and 1 other person like this.
  2. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Само бутилката отива в коша, не цялата пушка! Скоро гледах някакъв Крал с дървен приклад дето му беше гръмнала бутилката, една голяма треска имаше отцепена от приклада, но не е като да е гръмнала граната!

На ВТ65 бутилката е алуминиева и е същия диаметър като на крала, та вместо да взема пак същата боклучава стоманена бутилка на крал, може би да сложа Хатсанска такава ще е по-умно решение...
    Бутилките на ВТ65 правят ли подобни проблеми? IMG_20191104_223625.jpg

Тоя па образ, разтяга локуми като гербаджия на избори, кво ми обясняваш какво било или не било възможно аз нали я гледам пукнатината! Добре че си взех с пластмасов приклад, та осмиците са метални, че ако бях взел с дървен приклад - с пластмасовите осмици...

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,283
    от:
    Старата София
    Първо се увери, че ще стане размяната с тръба от ВТ65.
    На твоята пушка резбата е м32х1,25 и дължина(дълбочина) 19мм.
    Обикновено алуминиевите резервоари са с по-дебела стена от стоманените.

llcoolj and Gadnqra like this.
  4. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Ако ползвам тръба от вт65, на клапана ще нарежа съответната резба, няма как да остане на 32 мм резбата! в противен случай стената на тръбата където е резбата ще се изтъни много

Още не съм решил дали ще ползвам оригинална тръба или ще приспособя алуминиева от хатсан, но ако и новата оригинална излезе боклучава...не искам пак след 1-2 години да сменям пак, затова предпочитам радикална промяна в случая!
    Тия дни гледах видео в което се оплакваха руснаците от пукнати, че и гръмнали тръби на кралове но не мога да го намеря...хаха, не мислех че ме касае мен...

5. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Престъргах клапана на 10,9мм - докато се изчисти уплътнението
    Доста магазини прерових за яка пружина, но или е по-малка вътрешно, или е по-голяма външно и не влиза в капачката, та ако и утре не намеря ще трябва да разширявам отвора в капачката

Разпробих капачката на клапана на 6,8мм.
    Още като беше нова пушката съм разпробил клапанното тяло и канала на 5,2мм.
    Отвора през който влиза въздуха в цевта съм му направил фаска от 5,2мм към 3,8мм сега се чудя дали да не я разпробия на 4,2 или дори 4,5мм при положение че трансферпорта ми е по-широк от на повечето тунинговани, които четох че са разпробити на 4,8мм....мисля че в моя случай има логика да увелича отвора през който влиза въздуха в цевта....някакви съвети по този въпрос от майсторите, и особено от Гадняра очаквам включване?

6. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    167
    от:
    Русе
    При мен на НП05-цата отворите на клапанното тяло и трансферпорта са на 4.5 мм. Отворът на цевта ми е конусен - 4.5 мм към 4 мм.
    Капачката на клапанното тяло е разпробита на 8 мм.

7. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,470
    от:
    Русе 0897860296
    Отворът на цевта не трябва да е повече от 4 мм, при кал. 5,5. Защото чашката може да пропада в отвора и да се деформира при движението и напред.

llcoolj харесва това.
  8. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    В момента е 3,8мм има ли смисъл да разпробия на 4,2 понеже нямам читава 4,0мм, или да я оставя на 3,8 като отчиташ че в моя случай канала на трансферпорта е 5,2мм?
    Между другото руснака с английското име ги пере с пятьорка-та на същото място!

Последна промяна: 5 Ноември 2019
    tamiestef харесва това.
  9. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,856
    Отиди при добър стругар да ти направи втулка (дуралуминий, бронз, месинг) от 5.2мм към 3.8мм и я набий в трансфер порта за да се изравнят отворите.

llcoolj and Jorom like this.
  10. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Това е доста хитра идея!

11. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,856
    Моя трансфер порт беше 5мм а отвора на цевта 4мм и направих втулка от 5мм към 4мм, но както казах намери добър стругар, понеже е тънкостенна и или я усукват или се къса ако се прави от по мек материал а също от незнание как и на какъв стуг/патронник я върти...има си чалум и не всеки може. Избери за материал твърд дуралиминий.

llcoolj and Jorom like this.
  12. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Ще го направя това

13. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,470
    от:
    Русе 0897860296
    И спри да ги гледаш тия руснаци.

dberov and lynx like this.
  14. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Тоя образ уж пуска бургия 5,5 през отвора на стопорния винт с резба 6 мм и то без да нарани резбата - снима, показва ....доста се позачудих аз как става тоя номер, и като пробвах дали минава 5,5 през отвора - не ще да мине, та си мисля че ще да е пуснал като мен 5,2 но нещо се е объркал!

15. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,797
    от:
    Русе
    На нормална резба 6 Х 1 отворът е 5 мм.

llcoolj, 7842 and Gadnqra like this.
  16. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    5,2 бургия минава без да нарани резбата - пробвах сега на девствения преден отвор за стопорния винт

StillSnapshot000008.jpg
    :wall: :rambo:

Последна промяна от модератор: 6 Ноември 2019
  17. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,797
    от:
    Русе
    И това според теб какво трябва да означава?
    Тя може и 5.8 бургия да мине, ама тогава това, което остава резба ли е?
    Ама давай. Хакни я с 5.5, че иначе не си изпълнил точно интернет инструкциите.

7842 харесва това.
  18. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    94
    от:
    Бургас
    Какво друго да означава освен че през резба 6мм свободно минава 5,2мм бургия, това означава и нищо друго!

19. Tonitko

Tonitko Новодошъл

Публикации:
    8
    Здравейте,надявам се да ми разрешите да пиша тук за пружинните пушки на Kral , понеже няма тема за нея в раздела Пружинна Пневматика , интересува ме кой е вносителя им за България и дали някой знае дали предстои нов внос на новите им модели Kral N-15 и Kral N-20 в калибри 5.5 мм и 6.35 мм.

20. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    367
    от:
    София
    Вносител е ай ес ди ако не бъркам. Давай въпроса си към тях. А иначе спокойно можеш да отвориш тема в пружина пневматика щом няма такава тема, така е по-правилно според мен.

Jorom, Gadnqra and llcoolj like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена