Kral Arms

Ivalpetkov

Потребител
В твоята служба КОС може да са други "правилата". Няма да се учудя ако ти кажат нещо съвсем различно ;)

По закон даже не сме длъжни да ходим до КОС за уведомление на ВО. Аз един пък съм уведомявал ПЦП онлайн (електронно), много колеги правят това и по пощата без да ходят до КОС.
Казуса е че се налага да уведомя втори път вече уведомено оръжие...с вече регистриран номер.И ще цъфна веднага на компютъра в кос.Освен това за онлайн уведомление изискват електронен подпис ( което веднага прави нещата почти невъзможни ) .А и някак си ще трябва да обясня ,че всъшност тя пушката е уведомена но...сменям калибъра.Въобще...това дело хич не е лесно нещо.То така ако ставаше..купуваш друга цев...слагаш я и готово...две..че даже може и три пушки крал в една...но...прекалено хубаво звучи за да е истина.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ахаам, ясно. Това е супер, уведомяваш онлайн, вземаш документ от КОС след това, така е нормално.
Но, никак не е нормално да се иска за смяна на цев уведомление ново, пълна идиотщина е това. Ако съм човек с повечко свободно време и искам да си стрелям с различните калибри, то трябва да ходя до КОС - а през часове, а не през дни. И докато в държавата ни е пълно с такива ОЛИГОФРЕНИ които толкова време не могат да създадат парламент понеже всеки иска да краде и усвоява средства и облаги, никога няма да се оправим. Ако сме една нормална държава с нормално работеща система, то следва след като се продава пушка с цеви за различни калибри от производителя, трябва да е регламентирано че може да се ползват и трите цеви, и всеки косаджия и обикновен полицай да го знае това, за да не се налага да се водят излишни разговори и спорове. Още повече че сме държава без ограничения за мощност на въздушно оръжие.
ПЪЛНА ИДИОТЩИНА !!!
ПЪЛНА !!!
 

Ivalpetkov

Потребител
Ахаам, ясно. Това е супер, уведомяваш онлайн, вземаш документ от КОС след това, така е нормално.
Но, никак не е нормално да се иска за смяна на цев уведомление ново, пълна идиотщина е това. Ако съм човек с повечко свободно време и искам да си стрелям с различните калибри, то трябва да ходя до КОС - а през часове, а не през дни. И докато в държавата ни е пълно с такива ОЛИГОФРЕНИ които толкова време не могат да създадат парламент понеже всеки иска да краде и усвоява средства и облаги, никога няма да се оправим. Ако сме една нормална държава с нормално работеща система, то следва след като се продава пушка с цеви за различни калибри от производителя, трябва да е регламентирано че може да се ползват и трите цеви, и всеки косаджия и обикновен полицай да го знае това, за да не се налага да се водят излишни разговори и спорове. Още повече че сме държава без ограничения за мощност на въздушно оръжие.
ПЪЛНА ИДИОТЩИНА !!!
ПЪЛНА !!!

Момент..когато пушката фабрично си е с три цеви и модела е такъв това вече е друго.Тогава вече би трябвало в уведомлението да е посочено и трите калибъра както и модела.Това може да каже някой собственик на такъв модел пушка.
Аз говоря когато пушката е 5.5 и е уведомена ,на нея пише 5.5/22
Но след време решавам да стрелям с нея в 6.35 ...тогава вече идвал проблема.Ако беше огнестрелно бих ги разбрал.Но..за въздушно какво ги бърка подмяна на цев...странно.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Разбирам те, въпреки това мисля че е по-редно и нормално без значение дали имаш цевта със пушката или допълнително си я купил, не трябва да е необходимо уведомяване, но...... това е мое мнение. Службите трябва да са в Час какво се продава и как да се ползва, всичко еднакво и урегулирано навсякъде.
 

Ivalpetkov

Потребител
Да..ако е огнестрелно да...разбирам ги.Огромен проблем ще стане ако сменям цеви.На въздушна пушка...не разбирам какво ги бърка подмяната на цев.Още повече срока от купуването и а също документ за произход на цевта.Както и да е...държава с калпави и неясни закони..с много дупки в тях...това е.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Малко ми се струва, че четат закона, като дявола евангелието. Първо, никъде на цевта нямаш сериен номер и калибър. Оня ми ти косаджия, какво на баба си парашутните гащи, ще пише в уведомлението? Второ, щом това важи за смяна на калибър, трябва да важи и за смяна въобще на цев. Че аз имам три различни цеви на една и съща пушка, как ще разпознае дали съм я регистрирал с 45сантиметровата, с 53 или с 58 сантиметровата? Това са пълни глупости!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Малко ми се струва, че четат закона, като дявола евангелието. Първо, никъде на цевта нямаш сериен номер и калибър. Оня ми ти косаджия, какво на баба си парашутните гащи, ще пише в уведомлението? Второ, щом това важи за смяна на калибър, трябва да важи и за смяна въобще на цев. Че аз имам три различни цеви на една и съща пушка, как ще разпознае дали съм я регистрирал с 45сантиметровата, с 53 или с 58 сантиметровата? Това са пълни глупости!
Именно, пълна идиотщина. Докато държавата ни е пълна с мързеливи, крадливи и неработещи институции и управление, това е положението/дереджето !!! Така че, да се пазим и внимаваме колеги .
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
По
Уведомлението как се взема???
После ходиш и си го взимаш , след 20 дни :) вписваш по-електронен път, после минаваш и си взимаш бележката . Пушката има право да се ползва още в момента на вписването ,макар и да не си взел уведомлението , тя практически вече е вписана .
 

toni_tv

Потребител
Да при нас пък вече не издават бележката за уведомлението. Казаха ми миналата година, че е важно само да е заявена при тях и щом е вкарана в тяхната система няма проблеми. Само подадох документите и толкова. Или пък ги мързи да пишат бележки.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Да при нас пък вече не издават бележката за уведомлението. Казаха ми миналата година, че е важно само да е заявена при тях и щом е вкарана в тяхната система няма проблеми. Само подадох документите и толкова. Или пък ги мързи да пишат бележки.
В момента в който си подал ,вече можеш да си я ползваш спокойно :)
 

Ivalpetkov

Потребител
Малко ми се струва, че четат закона, като дявола евангелието. Първо, никъде на цевта нямаш сериен номер и калибър. Оня ми ти косаджия, какво на баба си парашутните гащи, ще пише в уведомлението? Второ, щом това важи за смяна на калибър, трябва да важи и за смяна въобще на цев. Че аз имам три различни цеви на една и съща пушка, как ще разпознае дали съм я регистрирал с 45сантиметровата, с 53 или с 58 сантиметровата? Това са пълни глупости!
Тука става въпрос не за дължина на цевта бре хора..не за стомана..не за стъпка.
.не за цвят на цевта...Аз започвам да се чудя дали аз правилно не обяснявам.Значи тях не ги интересува дали имаш цев 30 см...дали имаш цев 40 см. Или е 60 см...Пак повтарям : калибъра...смяната на калибъра не може да стане просто ей така.Имам пушка Крал 5.5 .купувам цев 6.35..купувам цев 4.5...купувам цев 9 мм и айдеееи..почвам с шестограмчето да си ги менкам.Кеф ти 5.5...кеф ти 4.5...кеф ти 6.35..Само настройка на оптика...на пушка променям и готово....с хроното хоооппп..и готово....Не ставало така !!!! То ако беше такааа...всички ние с кралове щяхме вместо 5 пушки да имаме 1 пушка.Ако щеш с ножовката я отрежи на 10 см.цевта..тя трябва да е точно толкова по калибър колкото ти пише в документа...така нареченото уведомление.Имаш марка..модел..калибър и надпис на цевната кутия...там каквото пише...Какви номера на цевта..какви щуротии говорим...това не е бойно оръжие и те не са толкоз прости чак.
какви номера на цев..това е несериозно да го пишете даже.Всяко ченге знае какво е въздушно оръжие...и има интернет.Види ти пушката..цъкне в нета...опааа...има проблем...цъкне база данни...там пише че ти си ги уведомил за 5.5...думкаш с 6.35...опааа...айде в рпуто с пушката...а сега вземи един АУАН 500 ЛЕВА..Друг е въпроса че..на поляната няма как да види че...вместо 5.5..цевта ми е в 6.35...ако не види кутията с чашките и какво пише на нея...те..нямат шублери в джоба..но не забравяйте..че както си пукате и може белия лебед с патрула да дойде.Идват..дай оръжието...дай документа...я да видим по какво и с какво стреляш...ааа ??? Пушката е 5.5..ти си с боеприпас 6.35...айде сега карай след нас с оръжието...ха сега един ауан..
Ае чао...другия път пак си тури 6.35...няма да ни кажа какви благинки пък крие това сам да си направиш оръжие...там пък..нещата може да станат груби...остави ти кой как си регистрирал самоделка...ей там вече...става интересното
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
А бе хора, защо се впускате в разни филми? Практикувайте хобито и не мислете толкова много. Всеки да процедира както намери за добре без много писаници. Да свършва зимата, че само се търси под вола теле във всяка тема.
 

wakafaka

Редовен Потребител
От тази цялата работа може да излезе само лоши работи(примерно да въведат ограничения в енергията) както вече са направили в някои държави.Иначе ако трябва да се сменят цеви аз бих купил най-големия възможен калибър за пушката и сменям с по-малки.Едва ли някой ще ти направи проблем ако стреляш с по-малък калибър от това което пише в документа.
 

Чоби

Редовен Потребител
Стреляйте си кой както си знае, не дърпайте дявола за опашката, до сега не съм чул някой да е имал проблеми. Едва ли някой ще ти гледа цевта на полето ако номера на ЦК отговаря . По важно е да се внимава да не направи някой някоя беля.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Абсолютно, така мисля и аз. Сравнява номера на ЦК и толкова. Иначе какво, ще вземе да ти разглобява заглушената цев за да види калибъра дали отговаря ли?
 

Ivalpetkov

Потребител
Абсолютно, така мисля и аз. Сравнява номера на ЦК и толкова. Иначе какво, ще вземе да ти разглобява заглушената цев за да види калибъра дали отговаря ли?
Цевта не трябва да ти е
" заглушена "...по закон...
 

Ivalpetkov

Потребител
Не трябва да ти е " заглушена " цевта...по закон

Закон за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия

Забраняват се: придобиването, съхранението, носенето и употребата на заглушители за оръжия, с изключение на супресори за дългоцевно нарезно оръжие за ловни цели.
 
Нагоре