Kral Arms

wakafaka

Редовен Потребител
Аз пък да ви споделя чудя се как да направя моя бигмакс по лек
Не купувайте от Алиекспрес ами от Алибаба директно от производителите.
Линк към магазина за оптики Discovery
Линк към магазина за карбонови бутилки -аз съм доволен от тях изпращат и по 1 бройка.
Данъците и таксите ги плащайте тук в България иначе ако ги плащате в сайта се набутвате.

Първо това дискавъри което си си харесал е много голяма оптика.Вземал съм такава и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО голяма и е едно кило само оптиката.Освен това аз с моята над 16 увеличение за стрелба почти не ползвам.Препоръчвам ти тази като последната цена която ми дадоха за нея е HD 3-12X44SFIR FFP, one sample , usd123 без доставка и данъци.Доставката е около 50$ и данъци и такси около 40лв.
Аз съм с HD 4-24x50 и скалата наистина е много добра(същата е като 5-30).Подсветката е за нощно време през деня не се вижда.
Даже мисля и аз да си поръчам една от тия HD 3-12 колкото да я пробвам.
ohhunt ги прескочи.

Карбоновите бутилки 0.5л 300бара последно ги вземах на 160 лева бутилката без доставка и данъци(бутилките са добри моята я дадох я за тест на 500 бара).Моята карбонова е малко-по лека от задната карбонова бутилка 200бара от Бигмакс но теглото в повечето случай отговаря на това което пишат китайците.Но в всички случай една 700cc ще е по-лека от 2 други.
Гледам че 0.7l 300bar алуминиеви 0.85kg са около 20$ на бройка което си е направо смешна цена.

Ето колко са ми стрували оптиката която си си харесал и карбонова бутилка 0.5л 300бара.Това е без транспорт, данъци и мито:
Untitled-1.jpg
Ако се сетя ще ти направя снимки с увеличението на моята тая седмица като пробвам харпуна на по-голямо разстояние.
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Не купувайте от Алиекспрес ами от Алибаба директно от производителите.
Линк към магазина за оптики Discovery
Линк към магазина за карбонови бутилки -аз съм доволен от тях изпращат и по 1 бройка.
Данъците и таксите ги плащайте тук в България иначе ако ги плащате в сайта се набутвате.

Първо това дискавъри което си си харесал е много голяма оптика.Вземал съм такава и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО голяма и е едно кило само оптиката.Освен това аз с моята над 16 увеличение за стрелба почти не ползвам.Препоръчвам ти тази като последната цена която ми дадоха за нея е HD 3-12X44SFIR FFP, one sample , usd123 без доставка и данъци.Доставката е около 50$ и данъци и такси около 40лв.
Аз съм с HD 4-24x50 и скалата наистина е много добра(същата е като 5-30).Подсветката е за нощно време през деня не се вижда.
Даже мисля и аз да си поръчам една от тия HD 3-12 колкото да я пробвам.

Карбоновите бутилки 0.5л 300бара последно ги вземах на 160 лева бутилката без доставка и данъци(бутилките са добри моята я дадох я за тест на 500 бара).Моята карбонова е малко-по лека от задната карбонова бутилка 200бара от Бигмакс но теглото в повечето случай отговаря на това което пишат китайците.Но в всички случай една 700cc ще е по-лека от 2 други.
Гледам че 0.7l 300bar алуминиеви 0.85kg са около 20$ на бройка което си е направо смешна цена.

Ето колко са ми стрували оптиката която си си харесал и карбонова бутилка 0.5л 300бара.Това е без транспорт, данъци и мито:
View attachment 105264
Мерси колега готини съвети но аз цъкам на далечни разтояния около 300 метра и с тия 10ки, 16ки дупки не се виждат. Имам въпрос как запуши задната бутилка каква част изпозлва и приклада от къде го закупи също и трябваше ли да слагаш регулатор между предната бутилка и пушката за повече изстрели когато нямаш вече задна бутилка.
 

Чоби

Редовен Потребител
Отзад махаш задната бутилка, има Z преходник на който се завива бутилката и тръбичката свързваща предната със задната бутилка, махаш и него и тръбичката , а на предния Z клапан където се завива другия край на тръбичката завиваш болт. Този болт ще трябва да ти го направи стругар, понеже мястото за главата на болта е малко и се донаглася. А приклада си го поръчваш от Турция за джъмбо тактикал прави се една алуминиева втулка свързваща приклада и заспива . Регулатор не ти трябва с 580 сс прави 36 изстрела с 2.17 jsb 294-297 м/с.
 

Чоби

Редовен Потребител
Коцкар, а ако не ти се дават пари за FX лайнер и за монтаж на него , понеже кралската цев става за слъгове, махаш шрауда на бикмакса , той и почти нищо не върши, а тежи 200 гр. ,слагаш отпред една муфа от мега W, останалите неща карбон бутилка и приклад ги монтираш грамажа на пушката ще е същия. Само не навивай заглушител, да не висне цевта, понеже е без шрауд. И си готов с лека и мощна пушка.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Коцкар, а ако не ти се дават пари за FX лайнер и за монтаж на него , понеже кралската цев става за слъгове, махаш шрауда на бикмакса , той и почти нищо не върши, а тежи 200 гр. ,слагаш отпред една муфа от мега W, останалите неща карбон бутилка и приклад ги монтираш грамажа на пушката ще е същия. Само не навивай заглушител, да не висне цевта, понеже е без шрауд. И си готов с лека и мощна пушка.
Абе на мен май ми трябва FX пушка че искам да си сменям калибъра и да имам само една пушка.
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
така е и на мен ми се плинква със 150 + джала в .30cal FX impact M3 slug liner barrel ама не ми се дават 5-6 бона пък сега почти същото за 1500лв заедно с тунинга. Един вид bigmax-a e сиромашки FX пък и другите 3500-4500лв остатък мога да ги дам за други модели или екипировка като някоя стара джипка/мотор night vision scope cam насадка, smart optic, thermal или пък изцяло ново хоби. Само щото комшията кара G class-a на offroad не значи че немога да направя същото със старото suziki vitara/rav4. budget/affordable
Казах ти, че на там си се запътил.... :)
 

shaman

Редовен Потребител
Ако взема тая цев slug liner за 180лв 600mm или 700мм какво друго трябва да се направи за да пастне на моя бигмакс като по евтина алтернатива на закупуването на fx panthera за 3140лв

https://www.europeairguns.com/en/accesorios-2/stxlinersuperiora
Само да кажа, че това няма как да го купиш за 180 лв. защото цените в този сайт са обявени без ДДС и доставка...
Като сложиш ДДС и доставката става около 285 лв.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Христо( Lidkin) е твоят човек (е не само той де). По назад в темата е описал подробно как точно се прави. Свържи се с него.
Освен Христо @Lidkin , другият човек е Сашо @du6ata , който може да ти помогне с интегрирането на FX лайнер на Крала. Те са ги правели тези интервенции. До колкото знам Христо вече е ангажиран с други неща и не се занимава толкова с хобито, но най добре му пиши. Гледай лайнери в Кралето по добре.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Благодаря за бързата реакция , ако не ставам вече нагъл може ли и някой да ми каже колко е най-дългия проектил, който може да влезе в обикновения барабан на Крал в 6.35 калибър. 11 мм ще влезе ли без да се модифицира ?
 

Коцкар

Редовен Потребител
Значи идеята за мулти калибрена pcp пушчица bigmax x се завръща явно няма да се дават пари за FX и то благодарение на магазин isd-bg въпреки че им отне повече от една година и накрая се разбрах сам с kral arms и дадоха съгласие но държаха да е през вносителя за БГ. Та които иска isd вече внасят цеви официално но само след заявка. Към цевта дават и дотиквач подходящ за новия калибър и два пълнителя със отстъпката за форума всичко 301лв. Разглобих пушката да видя ще трябва ли специална втулка/ пробка там където влизат чашките но не цевта за 7.62мм си пасва идеално в дупката където се намираше старата цев за 6.35мм явно просто цевта е леко изтънена но големият проблем е че дотиквача не е направен да излиза лесно и да се маха за да се подмени трябва да се извади чукчето за клапана и след това да се махне и всичкото спусък които е захванат с пинчета и накрая изненада, дотиквача е захванат за лостчето чрез пинче което е набито през спусака и неможе да се издърпа лесно обратно през спусака а цялото блокче (цевна кутия) отзад където лостчето се дърпа за да се зарежда са му оставили тънко парче метал да се подпира на него за да издърпа пружината при зареждане. Та въпроса ми е някой вадил ли го е този дотиквач и как и ако се отреже това парче метал което служи за опора при зареждане може ли да се замени с болче за да се вади по лесно този дотиквач без да трябва за в бъдеще пак да махам спусака и всичко истанало време само заради дотиквача.

 

Attachments

  • Opora za zarejdane.jpg
    Opora za zarejdane.jpg
    233.6 KB · Прегледи: 53
  • 20230216_145144.jpg
    20230216_145144.jpg
    363.2 KB · Прегледи: 54
Последна промяна:
Нагоре