Kral Arms

Ivalpetkov

Потребител
Това сериозно ли го говориш? Защото 2/3 от пушките, които се продават в магазинната мрежа, са със заглушени цеви...
Лошото е ,че не го говоря аз а закона за оръжията .Не се продават със заглушени цеви а в комплекта има саундмодератор.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги, каквото и да си говорим, закона е еднозначен, за мен неправилен и грешно формулиран, както и обединен за различните оръжия. Навярно за всички е така. Това Ви и казвам, не може да се продават свободно и напълно легално саундмодератори, а да са забранени за всички видове оръжия. Защо се разрешава продажба, като е забранено ползването им, включително и пушките със производствен саундмодератор вграден. В понеделник съм при началник служба КОС за изясняване на казусите ни.
ОЧАКВАЙТЕ ПРОДЪЛЖЕНИЕ !!!


Screenshot_20230222_074817.jpgScreenshot_20230222_074935.jpg
 

De_Marco

Редовен Потребител
Не се продават със заглушени цеви а в комплекта има саундмодератор.
Е как да не се продават, половината цеви на Крал Армс са заглушени още в кутията (Биг Макс, Джъмбо, Кнайт), както и всички на Хатсан са с QE, отделно FX, Комети, SPA P10, P35 и т.н. Излиза, че всички световни производители трябва да си модифицират моделите, специално за България... :lol: Това е абсурдно!
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Ще помоля модераторите да ударят една метла на последните две страници! В "Закони и Стандарти" им е мястото на тези размисли и страсти!
Подкрепям, даже мисля нямат място въобще във форума.
 

Маро

Потребител
Е как да не се продават, половината цеви на Крал Армс са заглушени още в кутията (Биг Макс, Джъмбо, Кнайт), както и всички на Хатсан са с QE, отделно FX, Комети, SPA P10, P35 и т.н. Излиза, че всички световни производители трябва да си модифицират моделите, специално за България... :lol: Това е абсурдно!
Един говори за заглушени цеви('маншона' на цевта), друг за саундмодератори(заглушителя, който се поставя допълнително към цевта)...

Това стана като в онзи скеч от НЛО :lol:

Поздрави!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Един говори за заглушени цеви('маншона' на цевта), друг за саундмодератори(заглушителя, който се поставя допълнително към цевта)...

Това стана като в онзи скеч от НЛО :lol:

Поздрави!
И двете направления са с проблемни казуси в хобито ни. Съдба, какво да се прави.
 

Sax

Потребител
с изключение на супресори
Ние от село като не сме чували тази дума,ко ли е туй нещу,дет мяза на онуй нещу.
Супресор........как звучи.
Едно е да кажеш гъз,друго звучи дупе.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
То засрахме и тука...ама айде да не ставаме по-католици от папата...оръжейните магазини хората не знаят закона и работят извън него,може би,я ходи да си вземеш модер за ВО а после ....суперсор за огнестрелно....дали ще има разлика?Аман от дертове за нероден Петко...
Едно и също мрънкане ...без причина.Закона е добър,купуваш си каквото пожелаеш въздушно оръжие,ако е над 24дж. го заявяваш в служба КОС,като предварително снимаш документ за придобиване и лична карта и толкоз.Може да ти поискат оръжието за сверка ,не го пише в закона,но е вътрешно разпореждане(нали ако някой пръсне стъклото пред носа ти пак при тая полиция ще ходиш)...голям прас две рахождания до там и това е....мрън,мрън едно и също!
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Сглобих Bigmax-a с ваша помощ за разглабянето и регистрирах цевта в КОС но сега при сглабянето остана едно излишно болче Разглобих я още 2 пъти без да пипам клапана в предната бутилка само спусака, чукчето и иглата-дотиквач но всички дупки си имат болтчета и всичките са от шестограми само това е с глава за права отверка можеби е от нещо друго но беше в куфара където я разглобих. Дали някой се сеща от къде може да е? И другия проблем задната бутилка изпуска. Когато я развих видях че и имаше малко сребрист прашец(метал от резбата) и се чудя дали не съм я стегнал достатачно яко и за това да изпуска или.. съм развалил резбата доста е дълга резба е иначе не би трябвало така да изпуска.Мога да и сложа едно О-пръстенче иначе да заобиколим проблема
 

Attachments

  • 20230223_125729.jpg
    20230223_125729.jpg
    268.3 KB · Прегледи: 25
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Смени О-пръстена и виж дали няма надрано по 2-те повърхности на които ляга.Ако имам наличен нов О-пръстен винаги го сменям защото за 50ст си спестявам потенциални проблеми за в бъдеще от тази сглобка(понякога пръстените са наранени и не се виждат).

Също така мажа ЛЕКО мъжката резба с силикон за гарнитури(идеята е да не влиза влага в резбите и да няма заварки желязо към алуминий).След като стегне силикона не пречи на развиването.

Ако навиваш бутилката на ръка няма как да развалиш резбата.Иначе бутилката ако е стегната на ръце не трябва да изпуща въздух(ако приемем че е с правилен O-пръстен).
 

Коцкар

Редовен Потребител
Оф голям зор с тая пушка ама май я сглобих оказа се че на side lever-a съм сложил същото шестограм болче като онезе двете болчета които закрепват Z block-а между задната бутилка и пушката същия размер и същата дължина. Та след вашата помощ върнах болчето което крепи side lever-a (ръчката за зареждане) а проблема с изпускащата въздух задна бутилка го реших със гумено 0 рингче\пръстен и се оказа че според експлодиращата диаграма (Kral arms Bigmax X exploded diagram key word google) наистина е имало там гумено пръстенче но аз съм го загубил понеже не съм снимал какво разглабям и зарязах така нещата 3-4 дена. Прикачам диаграмата за Kral bigmax X за която специално писах на Kral arms да ми я изпратят понеже я нямаше из интернет само на по-старите модели Puncher. Диаграмата помогна доста за сглобяването на спусака а предпазното лостче (safty) със тая сачма на върха на пружинка беше кошмар за монтиране. Малко скъсих пружината че я разтеглих ама пак работи и щрака. Направих един изтрел във фуния със 7.62 но трябва да ида тия дни на стрелбище да пострелям да измеря скоростта. Според диаграмата има само две такива болчета дълги за шестограм това 3тото дано да не е от някое важно място. @Gadnqra пружината на ударника зелената колко пъти я завърташ нормално че се чудех дали е 3 или 4 и я оставих на 3.25 завъртания.
 

Attachments

  • Kral Arms BIGMAX X _Exploded diagram.pdf
    1,003 KB · Прегледи: 27
  • Izlishno Boltche (1).jpg
    Izlishno Boltche (1).jpg
    328 KB · Прегледи: 28
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
Болтчето прилича на това дето държи саидлевъра в цената кутия. А за изпускането смени гумкчката и почисти гнездото където ляга.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Може ли да ми кажете с кои слъгове е най-точна кралската цев? Говоря за Bighorn, но едва ли има разлика. И също така кой субкалибър да избера .249 или .250 ? Взел съм си Altaros ATP smooth, но при моята стрелба ще ми излиза 100-150 лв на излизане, отделно са 3.2г, а пушката ми ще бъде около 90-95джаула, т.е идват тежки. Гледам HN 2.4г и 2.6г (38/40 grain) , излизат без пари 13лв е кутията :) . Ще се стреля на 100м + , съответно ме интересува групата на тази дистанция, нека колегите, които стрелят на такива дистанции с турчетата да кажат кои проектили харесва най-много . Поздрави!
 

Коцкар

Редовен Потребител
Може ли да ми кажете с кои слъгове е най-точна кралската цев?
JSB knockout слъговете са с размер .251 и понеже са по-широки се впиват яко в цевта и са точни на 250 метра съм ги пробвал но удрят слабичко само дзън по ламаринката. Освен това оловото им е много добро и меко и лесно може да се преизползва в преса за направата на нови слъгове. С HN оловото не е толкова добро но аз лично съм много доволен от групите с 2.4 грама 6.35мм и кутийката е на половин цена. По принцип .249 би трябвало да има по слабо триене и да ти даде малко по висока скорост и евентуално да може да стреля малко по на далеч от .250 и 251 но не съм пробвал разликата.
 
Нагоре