Kral arms Bigmax X 6,35 мнения

rivan

Редовен Потребител
А БЕ ХОРА!!!!!Аз съвети не ДАВАМ!!!просто написах(ако сте чели),че ползвам пушката без страх!Що се нахвърляте на мен -не знам.
Колега, изказването ти беше категорично, че може да се пълни въпросният модел без страх/ т.е. безопасно/ до 250 атм, което не е така. Освен това, ти оспори поста на колегата @Ivan888, където той правилно препоръча пълнене до 200 атм., или смяна на задния, 200-баров цилиндър с 250-баров, за да може безопасно да се пълни на 250 атм. Това аз разбрах като препоръка към колегите да си пълнят смело 200-баровия цилиндър на 250 атм, с което писах, че съм АПсолютно несъгласен!
Никой не се нахвърля на теб лично! Но така написаното от теб може да бъде изтълкувано грешно от по-неопитни членове на форума! А да не забравяме, че форумът се чете и от много гости, някои от които нямат необходимата техническа култура, за да знаят кое е безопасно и кое не! Писаниците ни са единствено с цел да предпазим някого от инцидент, при експлоатацията на играчките ни! Нищо лично!
 

shaman

Редовен Потребител
Понеже изказваме лични мнения да кажа и аз моето :)
По принцип си признавам, че съм доста безрасъден но в случая когато купих бигмакса и видях, че задната бутилка е 200 бара просто го оставих в куфара и не съм стрелял с него докато не ми пристигна 300 баровата бутилка и не я смених.
Шанса да стане нещо, ако напомпаш 200 барова бутилка с тест на 300 бара на 250 не е много голям, но факта, че точно тази бутилка е до лицето ти когато стреляш ме отказа да си правя експерименти !
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
А какви мощности може да достигне пушката в 6,35мм?
Биг Макс от кутията вади 95-100джаула,а ако я бутне Гадняра може доста повече. Херкулеса е почти същото.
 

kamoto

Редовен Потребител
Добър вечер на всички!
Нов съм тук. Регистрирах се понеже смятам да си купя пушка на Karl Arms Bigmag X .25.
Знам, че: ще трябва да се барне, ще трябва да си купя зарядна бутилка 10-12 литрова, ако задната бутилка е 200 бара, то от къде да я закупя, може ли двете бутилки да се заменят със същите карбонови на 250-300 бара?
Това са само част от въпросите които ме вълнуват.
Бих бил благодарен, на много по-вещите и опитни от мен, да ми дадат съвети на база практическия опит който са натрупали!
В очакване и Весела и спокойна Коледа на всички!!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здрасти. Бутилките могат да се сменят със карбонови или други. Задната е задължително да се смени. Колегите ги поръчват от различни сайтове. 250 барови могат да се купят и от Турция.
 

kamoto

Редовен Потребител
Добър вечер на всички и Честото Рождество с пожелания за здраве, щастие, късмет и много точни изстрели!!!
Благодаря за съветите.
А, относно допълнителните настройки? Към кого мога да се обърна?
Благоря предварително!
 

kamoto

Редовен Потребител
От това което чета тук, "Gadnqra" ще е човека към когото ще трябва да се обърна за да "барне" и изкара истинските възможности на Bigmaks X.
 

kamoto

Редовен Потребител
Добър вечер "Gadnqr"! Бих желал да се чуем, ако нямате нищо против, когато Ви е удобно.
Ще Ви дам номер си.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Какъв размер се води задната бутилка някой знае ли? Шокиращо е че си купуваш pcp пушка на която пише 250 бара а е опасно да я пълниш с такова налягане.
 
Последна промяна:

kamoto

Редовен Потребител
Задната ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се сменя. Тя е на 200 бара.
Когато ми дойде пушката ще сменям задължително задната бутилка.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Снимах си задната бутилка на нея пише pw200BAR и ph300BAR това работно налягане 200 бара и тест на 300 бара ли значи. Гледах някакви бутилки в алито 425cc няма но има 0.45L и са дълги 30см широки 6 см а тази с която идва е 26см дълга и широка 6см. Има и 0.5 литра и пак са 30см дълги но са 63мм широки и облицоващата кутия няма да пасва на тази бутилка въпреки че няма голяма файда от нея само има гума за намаляване на отката но pcp то няма силен откат. А имало и 0.5литра 60мм широки и 33см дълги за 100лв 300бара.

https://youtube.com/shorts/tZgD5WO_tAs?feature=share
 

Attachments

  • 20211229_010325.jpg
    20211229_010325.jpg
    167 KB · Прегледи: 57
  • 20211229_010408.jpg
    20211229_010408.jpg
    187.5 KB · Прегледи: 53
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Задната ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се сменя. Тя е на 200 бара.
Когато ми дойде пушката ще сменям задължително задната бутилка.
Колега, не бъди толкова категоричен! Препоръчително е да се смени бих казал аз, ама чак задължително не е.
Моя Бигмакс Х беше първия във форума (08.2020)! Не съм сменял, нямам и намерение да сменям задна бутилка, освен ако със смяната не върви и някаква друга значителна полза за пушката! Не съм чул или чел за гръмнала бутилка на Бигмакс! Най-много стрелям с Бигмакса от всичките ми пушки. Просто го пълня до 220 бара...той е с голям обем на резервоарите и позволява предостатъчен брой на изстрелите и без да е пълен на макс. Пълня до 220 и въобще не го мисля!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
След тунинг, пушката прави 50-56 изстрела от 250 бара, до около 190 бара, с 290-296 м/с, с JSB 2,2 гр. Това в плато, с около 6-8 метров коридор. Каква е ползата да пълниш 250 барова пушка на 220 бара и да имаш половината изстрели? Колко изстрела правиш в плато, като го пълниш на 220 бара и с каква скорост? Всеки "сам си преценя", ама смяната не е чак такава драма. Заради едни 180 лв. не мисля, че си струва човек да рискува, каквото и да е. А самата смяна става за 10 минути.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Като си намеря записките с хронографирането на Бигмакса ще ти отговоря изчерпателно, но по спомен беше много добре като скорост и плато.
Скоро ориг. клапан се предаде, и след смяната му мернах набързо как стреля, и резултатите са:
При 200 бара с 2,1гр - 317м/с, а Спотон Херкулес 2,9 гр, с 287 м/сАко не си намеря записките, ще направя ново замерване.
 

kamoto

Редовен Потребител
Според мен, според скромния ми опит и това което съм чел тук във форума, щом на едно пцп пише, че се зарежда на 250 бара, а едната му бутилка е за 200 бара, значи....значи, че не ми се рискува!!! Все пак това е доста високо налягане непосредствено до главата ти. Не ми се рискува, в противен случай, след това, ако стане НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ белята, няма да мога дори и да съжелявам за някакви си 200 лв. Все пак, живота ми не е за 200 лв. Това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ, не ангажирам никого!!! ВСЕ ПАК, ВСЕКИ ИМА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ СИ И ПРЕДПОЛАГАМ НЕ Е САМО ЗА УКРАШЕНИЕ!!! ВСЕКИ САМ БИ ТРЯБВАЛО ДА СИ РЕШИ!!
 
Нагоре