Kral arms Bigmax X 6,35 мнения

Коцкар

Редовен Потребител
Да но щом на бутилката пише че е тествана на 300 бара това означава че риска е малък да не издържи на 250 бара в повечето обяви за 200 бара бутилки дори пише че е тествани кога се цепят и пише че се случва при 450 бара. Не казвам че е ок но и колите ги пускат с едни коне а всеки втори ги чипосва и изцежда от тях максимално възможното. Да не говорим в колко държави по света се продава Kral puncher при инцидент веднага ще се разчуе.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като си купя сирене, на чийто етикет пише 45% масленост, зряло 6 месеца, а вътре е опаковано такова с 30% масленост и зряло 3 месеца, някак си не ми е вкусно... Опитваш, разбираш несъответствието и повече не бих имал вяра на този производител, за какъвто и да е негов продукт....
Живота е твърде кратък, за да го пропилявам с тестове на "имитиращи" продукти, дали са това, за което ги представят.
 

rivan

Редовен Потребител
Да но щом на бутилката пише че е тествана на 300 бара това означава че риска е малък да не издържи на 250 бара в повечето обяви за 200 бара бутилки дори пише че е тествани кога се цепят и пише че се случва при 450 бара. Не казвам че е ок но и колите ги пускат с едни коне а всеки втори ги чипосва и изцежда от тях максимално възможното. Да не говорим в колко държави по света се продава Kral puncher при инцидент веднага ще се разчуе.
Тествана е на 300 бара еднократно. Когато ежедневно я помпиш на толкова е съвсем различно. За да го обясня просто. Взимаш парче тел и го сгъваш, нищо не се случва. Сгъваш го още веднаж, пак нищо. Като го прегънеш "n" пъти се чупи. На кое сгъване ще се случи? А бутилка 425 см напомпана на 200 бара носи огромна енергия, съответно огромен риск.
 

Jorom

Редовен Потребител
Какви са Тея фантасмагории,кой смята да я помпи че и ежедневно тая пушка на 300 бара, тя е 250 бара.

Абе вие турците за толкова тъпи ли ги имате се чудя! Със сигурност прословутата задна бутилка са я тествали ( дали е годна за употреба на 250 бара) и след като почти година и половина продават бигмакси със задна 200 бара бутилка без досега да се е чуло за гръмнала бутилка, явно че на практика няма проблем с бутилката....иначе като почнат да гърмят тез бигмакси ще фалират от съдебни дела. Това им е най-продавани пушка, не е някоя екзотика.
За мен проблема е повече на теория отколкото на практика...моя в началото го пълнех до 240-250 бара, после като се разшумя за задната бутилка почнах само до 220 бара да пълня.
Айде вземете изтествайте една от свалените задни бутилки от Бигмакс и да видим на колко бара ще се пръсне...
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
според мен използват такъв модел алуминиева бутилка китайците я рекламират като 310 барова (4500psi) но в описанието пише че работното налягане е 207 бара(3000psi) явно са способни да понасят по голямо налягане и са решили да минат евтино понеже на едро им излизат по няма и 50 лева
https://a.aliexpress.com/_mrBWRMG
 

Attachments

  • Screenshot_20211229-200829_AliExpress.jpg
    Screenshot_20211229-200829_AliExpress.jpg
    155.6 KB · Прегледи: 66
  • Screenshot_20211229-200913_AliExpress.jpg
    Screenshot_20211229-200913_AliExpress.jpg
    149.3 KB · Прегледи: 60

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Преди десетина години водих преговори със значителен брой производители на бутилки за въздух, 300 барови. Нямаше как да прескочим и китайските.
Изпратиха супер ценови оферти, добри срокове, имали и сертификати. Но когато пуснахме за проверка тези сертификати, се оказа че са за стари партиди и изтекли. Не са подновявани, и при искане да изпратят актуални, почнаха с увъртанията... Ама то производството вече е друго, ама по-добро, няма смисъл да се дават пари за ЕС сертификати, всичко било ОК, бутилките са си супер и т. н.
Върха беше изречението, че"ако искаме, ще ни напечатат друга дата на сертификата..."
И всичките тези усилия за някакви си 1680 бутилки само.
Представи си, за по-голямо количество, от колко кладенеца вода ще ти докарат, че стоката е сууупер.
Та бутилките или са сертифицирани за 200 бара, или са " сертифицирани" за кой колкото иска. След като турците не са променили надписа на бутилките, единствено може да се вярва, че това отговаря на сертификата. Ако имат валиден такъв. В какво искат да вярват тези, които се доверяват на турци и китайци, си е техен въпрос.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
според мен използват такъв модел алуминиева бутилка китайците я рекламират като 310 барова (4500psi) но в описанието пише че работното налягане е 207 бара(3000psi) явно са способни да понасят по голямо налягане и са решили да минат евтино понеже на едро им излизат по няма и 50 лева
https://a.aliexpress.com/_mrBWRMG
Бутилките на Бигмакса нямат нищо общо с тези на снимката. Имам такива - много по-различни са.
 

toni_tv

Потребител
Колеги и при мен задната е 200 бара. Тези от вас сменили си ги може ли да споделите от къде поръчвате 250 баровите ? В алито има но пише работно налягане към 207. Че сега вярно не смея да пълня повече от 200-210.
 

kamoto

Редовен Потребител
Колеги и при мен задната е 200 бара. Тези от вас сменили си ги може ли да споделите от къде поръчвате 250 баровите ? В алито има но пише работно налягане към 207. Че сега вярно не смея да пълня повече от 200-210.
 

kamoto

Редовен Потребител
Колега, когато Николай "Gadnqra" от Русе, ми тунингова Bigmaxa, той ми смени и задната бутилка с 500 сс (като предната) на 250 бара. Говори с Николай от Русе. Ако те интересува, пиши на лично да ти дам тел.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги и при мен задната е 200 бара. Тези от вас сменили си ги може ли да споделите от къде поръчвате 250 баровите ? В алито има но пише работно налягане към 207. Че сега вярно не смея да пълня повече от 200-210.
В темата на Крал не четеш ли? Както ти е казал колегата Gadnqra вариянтите са или от Турция или от Алиекспрес: https://www.aliexpress.com/item/400...&terminal_id=dc341f3dd02e4f5db95a2f584eb3452e
 

Elbio

Новодошъл
Здраивеите искам да попитам как мога да разбера дали задната бутилка е на 200бар или на 250бар на биг макс х
 
Нагоре