Kral arms Bigmax X 6,35 мнения

Drifter

Новодошъл
Някой би ли споделил на какви слъгове се е спрял с Bigmax-a? Вариантите са доста и не ми се иска да експериментирам с всеки един от тях. За сега тествам с тези турски на снимката и съм приятно изненадан от най-тежките
 

Attachments

  • PSX_20220505_174258.jpg
    PSX_20220505_174258.jpg
    522.4 KB · Прегледи: 56

MALIN

Потребител
Здравейте колеги
възможно ли е big max да дойде в магазин в българия чисто нова от завода на нула налягане на манометъра?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте колеги
възможно ли е big max да дойде в магазин в българия чисто нова от завода на нула налягане на манометъра?
Аз до сега не съм попадал на нов Bigmax-x , който да е на нула бара налягане. Най вероятно пушката не държи налягане.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте колеги
възможно ли е big max да дойде в магазин в българия чисто нова от завода на нула налягане на манометъра?
На теория си е възможно, но на практика не трябва да се случва, то е ясно защо :cool:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Носили са ми с такъв проблем над 15 - изпуснали още в магазина, или преди първата стрелба. Почти винаги, проблемът е в бойния, или зарядния клапан. Най-често е бойният, който е от кекав полиамид. Понякога се е случвало и о-пръстенът на зарядния клапан да е заминал. В редки случаи, съм виждал и прецакани о-пръстени на гърловините на резервоарите. Случвало се е и при недобре затегната тръбичка, към предната бутилка. Имам и 2 - 3 случая, когато о-пръстенът на клапанното тяло беше наранен и изпускаше от там.
 

chavdar

Новодошъл
Приятели, наистина е допусната грешка от Kral Arms. Няма никаква логика двете бутилки да работят на различно налягане. Вярно е че са тествани на много по голямо налягане, но недеите да рискувате. Проблема е друг. Ако смените задната с 250 атм. пушката става по дълга и неудобна за прицелване.
 

shaman

Редовен Потребител
Приятели, наистина е допусната грешка от Kral Arms. Няма никаква логика двете бутилки да работят на различно налягане. Вярно е че са тествани на много по голямо налягане, но недеите да рискувате. Проблема е друг. Ако смените задната с 250 атм. пушката става по дълга и неудобна за прицелване.
Има си и за това решение :)
Една 300 барова (даже и с по-малък обем) от китайците и нещата заспиват ;)
Хем пушката става по-къса хем ще зареждаш без притеснения !
Вярно една идея по-малко изстрели ще имаш, но няма пълно щастие
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Приятели, наистина е допусната грешка от Kral Arms. Няма никаква логика двете бутилки да работят на различно налягане. Вярно е че са тествани на много по голямо налягане, но недеите да рискувате. Проблема е друг. Ако смените задната с 250 атм. пушката става по дълга и неудобна за прицелване.
Айде пак се почна!Колко гръмнали Биг Макс-а сте виждали,или поне чували!?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
От достатъчно време са!Ако питаш мен аз съм ЗА темата!Винаги след публикация ,че задната бутилка е опасна почват да ми поръчват бутилки!Не натрапвам мнението си на никого!Смятам,че ако имаше проблем все някой щеше да осъди фирмата!По мои сведения просто е сгрешена цифрата на задната бутилка и за това се знае от компетентните органи в Турция.Партидата е била доста голяма.Аз нямам нищо против да си смените задните бутилки!СМЕНЕТЕ ГИ ВЕДНАГА!Аз ще си стрелям така!
С уважение-Д.Иванов
Подпис-не се чете!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Лягам си!Утре съм в Турция.Шъ купя няколко пушки и много бутилки.Ха ха!А бе няколко ще купя!
Знайте!!!Задната бутилка на Биг Макс-а .Трябва да се смени!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Всеки си шета на акъла, няма как. Аз със оригиналната бутилка си я пълнех пушката до 230 бара и започвах да стрелям почти веднага (3-5 минути). Но след подмяната със 300 баровата 450 цц бутилка си пълня до 255 бара и стрелям до 180 бара. Това ми дава завидните 45 изстрела с 41 грейна слъг със скорост 285-290 м/сек. Screenshot_20220730_114701_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20220730_114711_com.android.gallery3d.jpg
 

Attachments

  • Screenshot_20220730_114711_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220730_114711_com.android.gallery3d.jpg
    95.4 KB · Прегледи: 42
  • Screenshot_20220730_114633_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220730_114633_com.android.gallery3d.jpg
    90.5 KB · Прегледи: 43

emci74

Редовен Потребител
Не виждам нищо смешно в пренебрегването на мерките за безопасност! Веднъж става.
Както писа колегата Пънишър, всеки сам си преценЯва!
При нас в шотландско често казваме: Better safe than sorry!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Никаква цифра, на никаква задна бутилка не е сгрешена. Всички цифри си отговарят - има си норми, с които дори китайците се съобразяват. Бутилките са произведени в Китай. За да могат да се продават безпрепятствено, трябва да се указва определена информация на гърловината на бутилката. Част от тази информация е ДЕБЕЛИНАТА НА СТЕНАТА НА БУТИЛКАТА !!! Дебелината е изчислена, пресметната, проверена, презапасена и одобрена, не от случайни идиоти, а от инженери, с огромен опит. Те не са нито от Турция, нито от Китай. Добре е, преди да се хвърлят твърдения и изказвания в пространството, първо да се чете, защото, така могат да бъдат подведени хора, които, при други обстоятелства не биха рискували, особено, ако са били информирани! Производителят достатъчно ясно е написал и на двете бутилки, колко е дебелината на стените им. За предната бутилка - 5,05 мм. Задната бутилка, също си е по стандарт, САМО ЧЕ ЗА 200 БАРА, КОЛКОТО СА СИ НАПИСАЛИ ХОРАТА - 3,95 ММ!!! Разликата в дебелината на стените се потвърждава и от разликата в теглото - 0,56 кг за 200 баровата и 0,81 кг за 250 баровата. 250 грама разлика, са почти половината тегло на 200 баровата бутилка! Така, че няма никакви сгрешени цифри - всичко си е коректно написано на гърловината на бутилката. Написано е и тестовото налягане, което е 300 бара - също отговарящо на 200 бара работно налягане. От тук нататък, всеки, сам да си преценява, редно ли е да пренапълва с 50 бара отгоре, алуминиева бутилка с дебелина на стените от 3,95 мм! ЗАРАДИ ЕДНИ 200 ЛВ!!! А това, че все още не се е случило нещастие, не означава, че никога няма да се случи. А дори и никога да не се случи - пак се поема риск. Дали си струва да се поема този риск, заради 200 лв - всеки сам да си решава. Още повече, че задната 200 барова бутилка идва от завода, АБСОЛЮТНО ВИНАГИ ПОВРЕДЕНА!!! Въпросната бутилка е АБСОЛЮТНО ВИНАГИ НАРАНЕНА, от идиотите монтажници, които я компрометират, като пристягат болта, който държи приклада, към бутилката!!! Това може да го потвърди всеки, който е свалял приклада от задния резервоар - ВИНАГИ ИМА ОТПЕЧАТЪК ОТ БОЛТА, ВЪРХУ БУТИЛКАТА!!! Виждал съм отпечатъци, с дълбочина над 0,5 мм! ТОВА Е НЕГОДНА И КОМПРОМЕТИРАНА БУТИЛКА! Всеки, който е работил с метали, знае, какво прави стоманен болт с меки алуминиеви детайли. През ръцете ми минаха над 140 Бигмакса и не видях при НИТО ЕДИН, здрава, ненадрана, задна бутилка! Няма как и да бъде по друг начин, при положение, че болтът се завива, директно върху бутилката. Затова, винаги, когато сменям бутилка, преди болта, в отвора поставям подложка, която да предпази бутилката. Такъв резервоар е опасно да се ползва дори с работното му налягане, камоли с 50 бара отгоре.
Постът ми не е с цел да се заяждам, а да предпазя хората и здравето им.
 

Attachments

  • Screenshot_20220922-024021_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220922-024021_Samsung Internet.jpg
    24.3 KB · Прегледи: 58
  • Screenshot_20220922-023802_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220922-023802_Samsung Internet.jpg
    40 KB · Прегледи: 55
  • Screenshot_20220922-023156_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220922-023156_Samsung Internet.jpg
    50.9 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20220922-023017_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220922-023017_Samsung Internet.jpg
    69.8 KB · Прегледи: 54
  • 20220922_071307.jpg
    20220922_071307.jpg
    257.4 KB · Прегледи: 62
  • 20220922_071248.jpg
    20220922_071248.jpg
    197.2 KB · Прегледи: 64
  • 20220922_071246.jpg
    20220922_071246.jpg
    139.7 KB · Прегледи: 66
  • 20220922_071226.jpg
    20220922_071226.jpg
    263.9 KB · Прегледи: 63
  • 20220922_071201.jpg
    20220922_071201.jpg
    340.8 KB · Прегледи: 52
  • 20220922_071151.jpg
    20220922_071151.jpg
    285 KB · Прегледи: 54
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
2 поста по нагоре се обяснява пределно ясно за бутилките.Освен че задната бутилка от завода не отговаря на изискванията които са написани на пушката на всичкото отгоре има и остър болт който наранява вече неотговарящата на изискванията бутилка.

Какво може да се обърка и кави може да са щетите? Ето клипче с някакво малко клапанче и малък цилиндър.
А пък тези които пълнят 200 баровите бутилки на 250бара защо не ги пълните до 300 бара? Ще имате повече изстрели :rambo:хаха

Относно пушката след като се донаправи и пипне стреля добре.Тежка пушка но и може да се направи доста силна.Регулирането на пружината на ударника е трудно(трябва да се свали задната бутилка за целта).И фабрично е много шумна и трябва модератор.
 

Mutata

Потребител
2 поста по нагоре се обяснява пределно ясно за бутилките.Освен че задната бутилка от завода не отговаря на изискванията които са написани на пушката на всичкото отгоре има и остър болт който наранява вече неотговарящата на изискванията бутилка.

Какво може да се обърка и кави може да са щетите? Ето клипче с някакво малко клапанче и малък цилиндър.
А пък тези които пълнят 200 баровите бутилки на 250бара защо не ги пълните до 300 бара? Ще имате повече изстрели :rambo:хаха

Относно пушката след като се донаправи и пипне стреля добре.Тежка пушка но и може да се направи доста силна.Регулирането на пружината на ударника е трудно(трябва да се свали задната бутилка за целта).И фабрично е много шумна и трябва модератор.
Абсолютно съгласен!
Първо: Предната бутилка е 250 бара и на цевната кутия пише, че пушката може да се зарежда до 250 бара!!! До тук добре, обаче отзад слагат бутилка с 200 бара работно налягане! Това си е повод за масово завеждане на дела, чудно ми е че никой досега не го е направил!
Второ: Не стига това че задната бутилка е с по-ниско работно налягане от обявеното на цевната кутия, ами са имали и глупостта да я наранят със стопера за стягане на приклада! Тоя стопер поне да го бяха направили с плоско лице, или да бяха сложили някаква подложка която да разпредели натиска на по-голяма площ! Те ми сложили стопер с режещи ръбове моляти се! Нараняванията които този стопер нанася на бутилката са си жив концентратор на енергия!!! Цяло чудо е че още няма случай на гръмнала задна бутилка.... или поне не е споменат такъв.
Според мен това е пушка за хора с добри технически познания, които знаят какво и защо трябва да променят по нея. За съжаление съм попадал и на хора, които хал хабер понятие си нямат от техника и са я праскали на 280-300 бара щото са видяли че на задната бутилка пишело "PH 300 bar"
 
Последна промяна:
Нагоре