KalibrGun

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Новата Карабина.
 

Attachments

  • New-Cricket-HAM.jpg
    New-Cricket-HAM.jpg
    88.6 KB · Прегледи: 227
  • Харесвам
Reactions: Emp

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Към края на месеца ще ми изпълнят една поръчка, та ако някой иска нещо - рез. части, аксесоари да пише на лични. Така дребните неща няма да са натоварени с много банкови разходи и доставка.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Новите "фабрични" тапи с водач, които се монтират сега на Крикета в .22 и .25. Материала е същия като на старите. Ъпгрейднах ги както предишните с по една точка и капнах от най-червения лак на жена ми.
Имам 3 свободни - цената е 15 лв.


 

dberov

Редовен Потребител
И аз имам за продан една тапа с водач, ще се възполвам от поста на peko за да я пусна и тук.
Тя е 1:1 с фабричната но е изработена от неръждавейка на специална машина понеже на струг е невъзможно направата на канала между водача и тапата, полирал съм водача до огледално гладка повърхност а материала гарантира че пружината на ударника няма да яде дъното и на практика тапата е вечна. Навремето направих 2бр да имам една резервна но вече 3 години си ползвам едната а другата стои в шкафа и няма изгледи да я използвам

Цената е 20лв.


1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG



 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нов вариант полу карабина и от Калибъргън. Засега само в .22 с дървен приклад.
Но поне е по-евтин от булпапа с дървен приклад и само 50€ по скъп от синтетичния. Без доставката 2330 лв с ДДС.
Дължина 779 мм, цев 495 мм, резервоар 250 кубика, редуктор, 5 барабана х14 бр. с едно пълнене на 250 бара, предпазител, тегло 3,4 кг.
minicarabine.jpg minicarabine 1.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Релсата не ти е много къса(само шест зъба по-малко от на булпапа), направена е ниска и къса, защото имаш набузник на приклада, а не над кутията. Хеле, за някой с по-дълъг врат може изнесен моноблок да се ползва.
По-напред няма смисъл да има шина, излишно тегло и матриал.
Ако има интерес, сигурно и други калибри ще се появят.
 
Последна промяна:

Б.Богданов

Потребител
не се и съмнявам, че дизайнерите си знаят работата, но при нашите дълги като телескоп оптики ми се струва, че малко по дългичка релса нямаше да излишна.
но по същество. Пушката има добър дизайн. Поне на мен ми харесва.
Странно, че цената е по ниска ... Струва ми се, че е използван повече материал за приклад от булпапа.
 

Б.Богданов

Потребител
50 евро по евтина от булпапа. Грешка!
50 евро по скъпа от синтетиката и по евтина от булпапа.

Моят булпап струваше 2790 лв точно преди една година, но е .35 калибър.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Релсата ОК.Набузника-нисък.Добре е да е регулируем.Или поне на нивото на цевната кутия.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е на нивото на кутията, ще иска повдигачи за монтажите Стефко. Шината е сложена максимално ниско, затова. С моя къс врат ми ляга дори леко високо, но и оптиката беше със ниски монтажи, сигурно за това.
С добър нож, зеге или банциг, шкурка и лак има поле за изява на всеки желаещ регулируем набузник.
Приклада може да го поеме.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Не съм хващал хибрид от този тип,но по-скоро лицевите пропорции,а не дължината на врата определят набузника.Всеки си е башка,но в този вид,и с най-ниските монтажи,центърът на оптиката ще ми сочи веждата,ако ръбът на приклада го вкарам под скулата.Гледам снимките на тактическия Вулкан и Компатото на Брокок.
show-original.php
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При "братчеда" се ползва същата висока шина (и не само)от булпапа и набузника става задължителен.
Него съм го пробвал също, една идея по-тежък(но е накачен с повече неща), В интерес на истината, с повечето гъделчета, като шината на ложата например, според мен също е по-атрактивен.
При Калибргъна поне аз не усетих този набузник да ми липсва, но разбира се всичко е субективно. Мисълта ми беше, че денивелецията между шината и приклада действително не е голяма. Тук по-скоро са търсили "ловна" а не "тактикал" визия.
Повечко въздух, с повечко цев.......
Пък и се следят едни други де, естествено, и гледат да не си приличат, доколкото е възможно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако някой иска да поръча някакви рез. части, барабанчета, щуцери, набузници, цеви, резервоари, тапи, редуктор и т.н. да казва.
Срок до утре вечер. В Петък ще правя плащане към фабриката.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
WP_20150704_001.jpg WP_20150704_002.jpg Засега няма още. Може да се пробваш като мен, да преработиш от .25 и става пак.
 
Последна промяна:
Нагоре