KalibrGun

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Описвам тук един случай, да го имате предвид.
Проверявайте от време на време винта М3х12( №31 от схемата), дали е добре притегнат(за да се достигне до него след като свалите капачето, лостчето 41 трябва да е в крайно задно положение, петлето 37 отива назад и открива достъпа). Малкото винтче №42 също трябва да е натегнато.
Ако винта 31 се е разхлабил, кулисата 45 при зареждане започва да играе хлабаво и натоварва на огъване осите по които се води(33 и 96).
Накрая се чупят, едната първо, след това и втората ако все още успява да зарежда водейки се само по останалата здрава.
В случая, едната беше поразхлабила отвора в който е набита, докато накрая се е счупила 2мм вътре в него. Другата се беше скършила почти наравно след това.
Когато се спуска(произвежда изстрел) при свалена кутия или празен резервоар(писал съм преди), също води до натоварване не само на зъба на кулисата, но и на осите и.
Няма после решение, освен да се смени кутията с нова.
Теоретично има, но е трудно изпълним - да се разпробият нови отвори и да се набият нови осички с променлив диаметър. Технологично изпълнението е доста "на кантар".
 

Attachments

  • box .jpg
    box .jpg
    96.5 KB · Прегледи: 97
Последна промяна:

st_beer

Редовен Потребител
Когато стреля човек на едно и също място и го познава не е проблем да си цели такива мишени,но ако го пуснеш на непознат терен и няма с какво да премери дистанцията едва ли ще успее на открито и при вятър да я целне от втория изстрел.На клиповете в голяма част от случаите хората показват най-доброто което са направили. Никой не заснема и не показва лошите си неща и излагациите.Това си е мое мнение поне аз така мисля.
 

dberov

Редовен Потребител
А така стреля нормален Крикет на 347 метра от прозореца на колата:bravo:


Този е интересен, уцелване с рикошет от водата.
 

andi

Редовен Потребител
Когато стреля човек на едно и също място и го познава не е проблем да си цели такива мишени,но ако го пуснеш на непознат терен и няма с какво да премери дистанцията едва ли ще успее на открито и при вятър да я целне от втория изстрел.На клиповете в голяма част от случаите хората показват най-доброто което са направили. Никой не заснема и не показва лошите си неща и излагациите.Това си е мое мнение поне аз така мисля.

100% съгласен . стрелба с 5,5мм съчма тип "диаболо" на такива разстояния си е случайност , и не показва нищо което може да се случи поне 80% на друго място и друго време . Без значение с каква пушка се стреля , дори златна да е .
 

paolo_n1

Потребител
Много се говори напоследък тук за Colibrito.Въпросът ми е ,всъщност какво се случва с този модел,щото гледам че нещо замлъкнаха нещата ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има пре-ордери за няколко стотин бройки(първите 2 серии са капарирани) във фабриката. Има обаче сериозно забавяне с нещата от "другата страна" - на Руска територия. Не могат да дадат никави предвидими срокове за доставка на първите бройки. Пуснаха известие до всички поръчали, предоставяйки избор, че могат да се откажат без неустойки и да им се върне капарото( само един се е възползвал от това право у нас), да получат варианта само с ръчно презареждане(няма желаещи освен руснаци) или капарото да остане и да чака появата, без определен срок ( има 4 бройки, които ще са "чакащи" неопределено време за Бг).
ПП. Последна информация от 27.09.14:
Към момента ще се предлага само варианта с ръчно презареждане. Полуавтоматичния модел се отлага за догодина незнайно кога. Месец, два предварително ще обявят release date.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Obrázek.jpg Готова е първата серия Крикет WST 9 мм. 350 cm3 резервоар - 300 bar, стига за 2 барабана JSB 5 грама с 240м/с редукторни.
барабан за 9 чашки, зареждане на чашка от горната камера, цев LW 600mm, с шок, 6 канална, 450mm twist, моноблок, Weaver rail, Обща дължина 835mm, модератор 30mm, тегло 3,65 kg, вкл. приклада (без оптика и набузник).
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ухааа, за пръв път виждам булпап с 60см. цев, а иначе общия размер е запазен в нормата.
 

go_panch

Потребител
Интересно ми е каква е разликата в пропадането на 50, 60,70,80 метра между JSB 1.17 с дулна скорост 274м/с и JSB 5 грама с дулна скорост от 240м/с.
Някой дали има идея?
 

methaa

Редовен Потребител
Това не зависи ли от б.к. на съчмата? Ако го знаеш, симулираш двата изстрела в Чеиргън и резултата ще е много близък до истината.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ще разберем скоро....... Даже по-интересно ще е с една единица отпред добавена.
 

anibis

Редовен Потребител
Чехите са пуснали задна тапа за регулиране пружината на ударника с водач и накатена глава. Крикет стана като немска кола, всяка екстра се заплаща и то солено.
790 CZK -> 29 EUR

http://gun.cz/30841-Stavitelny_sroub_prepeti_pruziny_pro_Kalibrgun_Cricket/


Затова трябваше да си купиш Едган,за да не правиш никакви доработки!
Тоя Крикет ти излезе Едган.
Евтиното излиза по скъпо,от скъпото!:p:p:p
 

azzaro

Потребител
Е нали миналия път обясняваше че само около 70 лв е дал за доработки, до Едгън има още дооооооста да похарчи ,а и не мисля че разликата между двете пушки ще е чак толкова голяма че да се изръсиш хилядарка отгоре !Между другото преди месец гледах че в руски магазин двете пушки са на една и съща цена около 57 000 рубли,от къде идва разликата при нас всеки да си обясни за себе си!
 

anibis

Редовен Потребител
То и М2 БР в Русия е около 5000лв ама за България +1000-1200лв.
Всичко е мита и такси,двете пушки са на една цена,но леко едната е на светлинни години по напред.
Скоро очаквайте 7.62мм Едган да дойде във Варна!
 
Нагоре