KalibrGun

Б.Богданов

Потребител
Засега няма още. Може да се пробваш като мен, да преработиш от .25 и става пак.
View attachment 61742
Не се ли изтъняват много стените при тази преработка? Цената на един набузник от .25-ца каква цена има?
* * * *
Много добре изглежда твоята пушка с това допълнение. Поздравления!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Цената е еднаква и за черните и за дървените - 48 € = 94 лв.
Като се взима по много малко отвътре и се пробва често, често, без да се напъва(за да не се сцепи, докато не докараш точния размер), накрая става.
Аз нямах нерви да си играя два-три дена и го "опатках" за една вечер с дремела, но на места подминах размера и затова над цевната кутия слагам двойно лепещо, щото там не щрака и е хлабав леко.
 

bibiko

Редовен Потребител
Търся съдружник и реализатор за схемен проект и практическо изработване на следната идея- тапата на пружината на ударника на БК така да се изработи, че да изпълнява ролята на ОСНОВЕН регулатор на мощността на Крикета, т.е да има примерно 3 фиксирани положения-за 15, 23 и >40 Дж (според калибъра), като тапата да е фиксирана в нейна си основа, която пък да се навива в кутията (тапата да се върти в ''безкраен винт'' в основата си), и като завъртаме тапата в даденото фиксирано положение за мощност, чрез сток под нея да натягаме пружината на ударника за постигането на желаната мощност?
Ако идеята практически се реализира, може да се помисли и за патент, а от там-и за много пари!! Принципът на действие на ''тапата'' ще е като на батерията на чешмата за студената или топлата вода-монтираш я като готов възел (тапа, пружина и ударник), и ползваш! Поздрави!
 
Последна промяна:

st_beer

Редовен Потребител
Те са я измислили руснаците отдавна тая работа. Не е точно това ,което искаш да постигнеш,но е нещо подобно и изпълнява подобна функция. Тази тапа,която ще пусна по долу може да се настроят две мощности. Мисля дори някъде назад в темата бях я пускал и даже и клипове имаше.



 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това е изпълнение с две крайни мощности. Минимална под 3 Дж(или 7,5 Дж) когато се извади и максимална когато се постави. Е, позволява и регулиране в крайните положения, но не и +/- 40 Дж.
Налага се само за Русия и другите държави покрай тях, където има "безумни" ограничения в мощността на ВО. Отдавна е реализирано (това в отговор за "патента" и многото пари)
Когато се използва само една силна пружина на ударника, регулировката която позволява не може да покрие целия диапазон.
Ако се използва друга по-дълга, с други характеристики, то ще трябва да се изработи и много дълга основа за да има достатъчно ход на резбата и възможност за регулиране в големи граници. И когато ще ти стърчи някаква "пишка" отзад, за къв "у.й" ти е(с извинение)? А и такива големи скокове в мощността/скоростта ти променят коренно и прострелката. Не виждам нуждата, да променям мощността след всеки изстрел???Е, "патенти" за хиляди "ненужни" джаджи сигурно има доста.
Конструкцията позволява с една тапа и 3,4 различни пружини да имаш няколко различни мощности. И се сменят за 20-30 секунди.
Плякай си със слабата в къщи в хола ако щеш, със силната навън.
Но пак казвам, не виждам смисъл в скъпо упражнение, което ще ти спести 10 секунди за операция, която после така или иначе изисква други корекции.
ПП. Разбирам "ентусиазма" ти, след като доста си изчел и гледал за новата ти пушка, кой какво бил добавил, какво променил и т.н.
Но основната идея при този уред е била да го вземеш и да пуцаш, да пуцаш, да пуцаш.... Без да бараш нищо, освен ако не се наложи някаква профилактика от време на време. И повечето собственици това и правят. Ако те сърбят ръцете е друга бира..... Ама трябва да си сигурен в крайния резултат, щото иначе само си губиш времето в човъркане, вместо да стреляш.
 
Последна промяна:

st_beer

Редовен Потребител
Но основната идея при този уред е била да го вземеш и да пуцаш, да пуцаш, да пуцаш.... Без да бараш нищо, освен ако не се наложи някаква профилактика от време на време. И повечето собственици това и правят. Ако те сърбят ръцете е друга бира..... Ама трябва да си сигурен в крайния резултат, щото иначе само си губиш времето в човъркане, вместо да стреляш.
Ето това е самата истина за тази пушка. Стреляй си на воля да ти пълни душата и да ти доставя удоволствие.Всичко останало да се ровичка си е претенции.
От вътре на цевната кутия има гравиран надпис "Не ме пипай ще те надживея" :lol::lol:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Доста народ ме питаше за барабанчета .22. Дойдоха, има 2 свободни, цената е 18 €. Който иска, да ми пише на лични.
ПП.Има и наличен щуцер за зареждане, цената е 9 €.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имам наличен и един набузник дървен от .25.
С малко корекции в частта която ляга на цевта и предната част на кутията, става и за .35.
 
Последна промяна:

rashko

Редовен Потребител
Имам шублер, но не искам да я разглабям.
Ще пробвам с размер 10 мм.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Външен диаметър 12 дължина 20, вътрешно легло 9,9 диаметър и 7 дълбоко(+ сферично дъно 1,5), стебло 4 мм и 25 дълго + 0,5 закръгление отпред. Чертеж можеш и сам да си нарисуваш.
ПП. Ето и чертежи да ги има..
 

Attachments

  • ударник Крикет.jpg
    ударник Крикет.jpg
    33.8 KB · Прегледи: 21
  • lswr.jpg
    lswr.jpg
    48.4 KB · Прегледи: 20
Последна промяна:

rashko

Редовен Потребител
Много мерси, имам идея да добавя 5-10 гр. утежнител и за това ми трябва.
Според мен вместо да натягам пружината ще си вдигна скоростта, ще имам и водач само с 5-10 гр утежнител.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Можеш да направиш цял ударник като при .35, но тогава ще ти трябва и нова куха тапа с дупка.
Друг вариант е да изработиш ударник вместо с легло за пружината да е с частичен водач и да скъсиш този на тапата или пак стария тип куха, така също можеш да вдигнеш теглото.
 

rashko

Редовен Потребител
Ок, мерси за идейте.
За сега ще пробвам първо моя вариант пък после ще мисля.
Искам 50+5 джаула.
 

dberov

Редовен Потребител
Тоя месец ми дойдоха 3 Крикета с теч, и на трите се оказа че е от О-ринга на манометъра.
На едината пушка манометъра бе залепен с фиксатор а вместо О-ринг бе нахлузен някакъв пластмасов пръстен. Едва го развих но ми се скъса камъка който си бях направил. Както и да е, скъсих го и пак стана годен за работа.
На втората пушка манометъра беше така стегнат че пак ми се скъса инсрумента за развъртане.
Дойде и един Крикет с махат забавител (това е болчето с О-пръстена в предната тапа) с цел по бързо пълнене. Да, пълни много бързо като Хасан, само че от рязкия приток на въздух/метан О-ринга на манометъра може леко да изплюе понеже леглото в тапата е много плитко и когато стане теч и се реши да се натегне манометъра той прищипва О-ринга и става още по зле. Та тоя забавител не е сложен случайно и не е желателно да се маха.
Ако на някой му се случи да изпуска от тоя О-ринг, пренатягането няма да оправи теча, просто сменете О-ринга с нов и натегнете на ръка а не с тричотка. Ако с оригиналния размер 9х2мм не спре теча, сложете размер 8х2.5мм и пак притегнете само на ръка, теча ще спре на 100% но манометъра ще настърча леко от предпазителя на зарядния порт.
 
Последна промяна:
Нагоре