KalibrGun

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пускам в темата приставките за единична стрелба.
Благодарение на съдействието и търпението от страна на Павката(Dominus) вече са реалност.
Който желае да се доокомплектова, да му пише или звъни. Може и в черно или други цветове.
 

Attachments

  • .35 .jpg
    .35 .jpg
    102.1 KB · Прегледи: 95
  • .22 .jpg
    .22 .jpg
    100.5 KB · Прегледи: 89
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Петко, ако бичаш цъкни няколко снимки да видим как стои на пушката позиционирана за зареждане от ляво и дясно :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Формата е изчистена и нищо не надстърча настрани. Слага се както барабанчето, фиксира се също със съчмата без да я пипаш.
Отзад се вижда жлеба, къде се движи човката на механизма за превъртане. Такa няма значение в кое положение ти е селектора.
Ето изглед и отпред. Като изкарам някоя пушка тия дни, ще ги щаракна и качени.
Тези са срязани повече отдясно, за да е по-удобно и при зарежданев в ръце прав например.
Не е проблем формата да се коригира, но ако е изрязан и от двете страни, чашките лесно падат, когато не си на маса.
 

Attachments

  • 2_full.jpg
    2_full.jpg
    50.3 KB · Прегледи: 120
  • WP_20170102_011.jpg
    WP_20170102_011.jpg
    66.9 KB · Прегледи: 82
  • WP_20170102_010.jpg
    WP_20170102_010.jpg
    83.4 KB · Прегледи: 80
  • WP_20170102_009.jpg
    WP_20170102_009.jpg
    85.9 KB · Прегледи: 79
  • WP_20170102_008.jpg
    WP_20170102_008.jpg
    76.4 KB · Прегледи: 78
  • WP_20170102_007.jpg
    WP_20170102_007.jpg
    81.5 KB · Прегледи: 78
  • WP_20170102_006.jpg
    WP_20170102_006.jpg
    79.3 KB · Прегледи: 78
  • WP_20170102_005.jpg
    WP_20170102_005.jpg
    325.4 KB · Прегледи: 81
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Находчиви търговци пускат за продан екстри за най продаваните пушки. Тук долу шарвам два линка на китайче и англичанин с обяви за куик фил който значително олекотява и скъсява края на маркуча при използване на фостер конектор 1/8 BSP но цените им са дебели. Лично аз ще си направя при стругар.

http://www.ebay.com/itm/kalibrgun-C...148100?hash=item1a26812744:g:I1gAAOSwCU1YtQU-

http://www.ebay.com/itm/kalibrgun-c...561712?hash=item33c40da930:g:XkcAAOSwZLdXPi4w

2017-02-28_090356.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това е само твоят частен случай Мите. Ти просто от години си работиш с "крив" маркуч и затова требе да го накичваш.
Повечето ЗС се предлагат с маркучи с 1/8 женски накрайници и щуцерите на повечето производители се навиват директно без преходи. Това като базов вариант, в комплект с пушката си е ОК.
Естествено производителят предлага и щуцери с куик накрайник, но по-скъпо. Или пък зареждане без щуцер директно на мъжки куикфил, за което пак ти трябва женско.
Куикфила си остава удобство, когато ползваш повече от един шуцер.
А и доста по-евтино излиза да навиеш по един куик на всеки щуцер, отколкото да правиш или купуваш нов.
 

dberov

Редовен Потребител
Точно, на мен ми е нужна тая бърза връзка понеже ми пращат редуктори за ремонт и ползвам стенда който е с мъжка бърза връзка, плюс това имам тапа с която тествам колко бара имам в бутилката и така спестявам време пък и ми е по удобно. Иначе евтиния вариант си го имам, навивам куик фила на маркуча и съм готов.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Много се двоумяха дали да го пускат изобщо този "гризач"....
Доразвита идеята от Колибри с дизайнерски промени.
Дълга 80 санта но само с 48 санта цев, а пък и с малък резервоар 210 кубика.
Като цяло красива, но малко излишна като модел(не само според мен), освен за разнообразие да има нещо с предно презареждане, щото от доста време ново няма в редичката.
 

Sen

Редовен Потребител
А така, Пеко, сигурно не само аз чаках да дадеш малко инфо - не го казвам със сарказъм, малко информация първа ръка :)
Наистина прилича на някакъв хибрид между Крикет и Колибри.
На мен ми харесва не само външният вид. Пълнителите са с по-голяма вместимост и се поставят по по-лесен начин. Предпазител на спусъка, същият като на Колибри, струва ми се.
Дават го 75 см дължина:
Capybara.jpg

Ето видеото от IWA 2017, не знам защо диалоговият прозорец във форума не приема линк от определено време. Капибара започва от 02:00 мин.:
 

Sen

Редовен Потребител
Полу автоматична ли е ???
Ами за такава я представят, уж... И аз се изненадах - нов опит след Колибри-то. Много малко информация в мрежата все още, а официалният им сайт не е актуализиран бая време...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми трайте, ще има подробности...
Нали ви казах вече, че и те решиха набързо в последния момент да я покажат, пак преди да имат готовност за доставки.
Надявам се, най-накрая да пуснат полуавтоматичната версия в продажба, а не както Колибрито да се ореже до ръчен вариант.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Много се двоумяха дали да го пускат изобщо този "гризач"....
Доразвита идеята от Колибри с дизайнерски промени.
Дълга 80 санта но само с 48 санта цев, а пък и с малък резервоар 210 кубика.
Като цяло красива, но малко излишна като модел(не само според мен), освен за разнообразие да има нещо с предно презареждане, щото от доста време ново няма в редичката.
Абе баш си е арна...:).,много арна!Пеко извинявай ако те притеснявам, но защо Kalibrgun не произвеждат в 7,62мм
п.с
 

barbaron

Редовен Потребител
Kifa написа:
Абе баш си е арна...:).,много арна!Пеко извинявай ако те притеснявам, но защо Kalibrgun не произвеждат в 7,62мм
п.с
Защо FX не произвеждат 9мм??? Там някъде е отговора...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Технологично не е проблем само с няколко елемента(цев, дотиквач и барабан) 9-та да стане .30....
Проблема е във високата им взискателност. Правените тестове с няколко вида цеви от доставчика не са показали задоволителни резултати. А да искат от ФХ само цеви да купят ???, едва ли ще им дадат на поносима цена....
При доставките на цеви за .35 е най-висок процента брак(имаше проблеми още с първата партида).
Затова са приели да не изкарват вариант, който може да излезе доста по-скъп, ако искаш да вложиш качествена цев.
Да си правиш експерименти в калибри, където нишата е малка а изискванията големи, не си струва хабенето на ресурси. От самото начало твърдяха, че няма да се впускат в такива забежки. Целта на фирмата е да произвежда масов продукт, а не къстъм.
Има достатъчно къстъм мейкъри в големите калибри.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А относно Капибарата:
"Сделана только тестовая серия, пока многозарядный вариант, 480мм ствол, магазин на 18 дьяболек, скорость стандартная 265 тежелым, новые решения запирания затвора, в дальнейшем работа над полуавтоматом."
Така че, какти ви споменах нищо ново, накратко няма промяна на статуса(тества се ръчнания вариант, в бъдеще ще се работи и по полуавтомата), така беше дълго време и с Колибрито.
Плейснаха го на Панаира, само да има нещо "концепт" на щанда.
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
новые решения запирания затвора
Успяваш ли да разбереш от това дали имат намерение да пуснат "неавтоматичен" вариант със странично зареждане и тепърва да работят върху полуавтоматична версия, или няма да изкарат нищо, докато не е готов полуавтомата?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това, което съм държал в ръце си беше версия с ръчно презареждане.
Не усетих осезаема разлика в сравнение с Колибрито не само при зареждането, в усещането, в ергономиката, затова казах, че е малко прибързана работа.
От есента, промените вътре може и да са повече(не само заключването на затвора), но нищо повече не мога да кажа, държал съм само тогавашния вариант.
По полуавтомата работата беше спряна за известно време, явно още не е подновена.
То се иска доста неща да се изгладят предварително, а после какъв механизъм ще вкараш в същите дрешки е по-лесно.
 
Нагоре