Hatsan VS BAM

harry_cool

Потребител
Ralfi написа:
Та смисъла е следния: при взвеждане на УСП буталото се намира 3 мм по- напред отколкото нормално => може да се побере още една пружинна намотка.

Това е така, но по този начин ми се струва, че намаляваш камерата за въздуха, т.е. по-малко количество въздух ще бъде компресиран при изстрел. Опитно трябва да установиш дали тази допълнителна витка пружина ще ти компенсира по-малкият обем въздух в камерата или ще бъде по-добре да имаш повече въздух, а една витка по-къса пружина.
 

iliev_ps

Новодошъл
На тая снимка се вижда горе-долу как е устроена сглобката м/у цевта и тялото на Бам-а. На шлици е само пластмасовия детайл, той изпълнява и функцията на един вид центрираща втулка (не я изпълнява добре :mad:). На моята пушка цевта стоеше накриво, както на много от Бамовете, след като я сглобих отново, си я сложих направо ;). При мен поне имаше малък луфт м/у стругования цилиндър в началото на цевта и тялото на пушката.
 

Attachments

  • DSC_9440little.jpg
    DSC_9440little.jpg
    212.6 KB · Прегледи: 585
A

Anonymous

Гост
Буталото няма да се намира 3 мм по напред в заредено положение, а само при зареждане (при самото взвеждане на УСМ). Положението на буталото в заредената пушка се определя от двете челюсти, които захващат оста.
 

angelmr

Редовен Потребител
Значи ако буталото не е по-напред в заредено положение, а е по-напред в крайно задно положение, ти намаляваш обема а не го увеличаваш. :)
 
A

Anonymous

Гост
Хора нещо не ме разбрахте. Когато пушката е заредена буталото не е нито по- напред, нито по- назад. Единствено мога да събера малко по- дълга пружина. Обема остава един и същ.
 

angelmr

Редовен Потребител
Повярвай че е по-добре 3 милиметра по-дълъг цилиндър, от колкото 3 милиметра по-дълга пружина!
 
A

Anonymous

Гост
Аз има повече ход и повече място за пружина! Измерих и на практика това цифрите: 108мм ход на буталото, 124 мм място пружина намотка в намотка, което прави 37.5 намотки пружина с тел 3.3 мм. В сряда ще пиша как се представя дианската пружина. ^-^
 
A

Anonymous

Гост
Рано е да се каже! Днес дойде дайканската пружина за диана 350 магнум. Пружината е супер. Но ще трябва да си направя нова направляваща втулка. И старата би свършила работа, ама я похабих. Не мога да разбера кое повече ме кефи: да човъркам по пушката или да стрелям с нея? Все пак съм на превършване с тунинга. Както писах тунинга е голяма играчка и има много навързани работи. Когато завърша ще пиша.
 

Propar

Потребител
Въпрос към djboby ??? Били споделил как тунингова тия твои пушки / визирам това което ти е в подписа
HASAN 125 .22lr и BENJAMIN Discovery .22lr / , че и аз нещо се зарибих да си направя моя БАМ 22lr :crazy:

П.П. Нали темата е Hatsan VS BAM , а аз съм изостанал :'( и нямам lr
 
A

Anonymous

Гост
:D,
;) ,
даже
74d7f4150cf3.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Това LR не значи ли многооо дълга пушка? :p
 
Нагоре