Hatsan VS BAM

A

Anonymous

Гост
Като прегледах горните резултати от състезанията досега, ми се струва, че спорът между БАМ и Хатсан по отношение на места в челната десятка се решава в полза на ... Гамо :). Говоря за пружинни пушки, разбира се.
 
A

Anonymous

Гост
@bor1968, много точно си ме разбрал братко! Благодаря за което.
Колкото до сравняване и VC - прави се , когато се имат предвид определени характеристики или критерии. На мен специално БАМ ми харесва по много причини. Имал съм възможност да купя и Хатсан, но бих го направил само ако говорим за АТ44 . Пружинните им такива по ред причини не ми харесват. На мен не ми харесват. Което не пречи да има колеги, които си стрелят с тях и то добре. Айде наздраве колеги! За доброто вино викам да пием ;)
 
A

Anonymous

Гост
Така и така темата е подхваната,аз искам да питам някой имал ли е възможността да види или пробва как се представят Хатсан 125/135 и Бам 21/30 в калибър 4,5 мм. Ако им такъв нека да сподели малко свои впечетления...Най-вече ме интересува точността на най-голямата възможна дистанция,а не толкова какви предмети пробива . ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ами тъй като виното е на привършване, реших да икономисам малко, по дано стигне до Зарезан.
Ама щом сте казали да пием...хайде наздраве :cheers: :).
 
A

Anonymous

Гост
bor1968 написа:
....повечето от призьорите с БАМ, не са правили никакъв тунинг по пушките си, единствено пушката на Джоко е с тунинг и няколко от варненските БАМ, бяха с надулник. Докато повечето от финалистите с Хатсани са с тунинг и ГП.
..... Ако искате ще извадим и колко пушки Хатсан и колко БАМ, на участниците са без доработки....
Какво да разбираме под "тунинговани"?
Освен поставянето на ГП, почти нищо друго не може да се нарече така. Разните полирания на спусъци и други дребни манипулации са по-скоро козметични.

Може би факта, че на БАМ-21 не може да се сложи ГП изобщо няма нищо общо с това съотношение тунинговани/нетунинговани? Или някой ще каже, че липсата на ГП при БАМ-овете е въпрос само на личен избор? :p
 
A

Anonymous

Гост
За асана или бама и аз ще си замълча(мноооо пристрастен съм)
3 асана и 5 бама са минали през мен.Ама за виното...........
Цитирам сина си БАЙ ИВАН БАЙ ИВАН как не ти прибрах бидона . :p :p

п.с. Оня ден стрелях на механични с ......на 90-100 метра на гости на русенската група.Момчетата знаят колко е точно дистанцията.ГОЛЯМ КЕФ Е ДА УЦЕЛВАШ А УЦЕЛВАХ

а наздраве с ИВАНОВОТО вино
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тунинга на Хатсан-а , за мен е полиамидния сегмент и газовата пружина.
Каквото и да се прави друго, пушката по-различна не става или поне не се разбира.
Ако няма сегмент и ГП, разликата от оригинала е минимална.
Ех, вярно като се пипне спусъка , става лек и мек , а полирането на цилиндъра , почистването и отстраняването на чаплъците преди първия изстрел, на практика правят маншета на тая пушка вечен.
Фаската на цевта и утежняването на приклада допринасят за подобряване на точността а надулника , за свиване на групата.
 
A

Anonymous

Гост
Здравко написа:
Така и така темата е подхваната,аз искам да питам някой имал ли е възможността да види или пробва как се представят Хатсан 125/135 и Бам 21/30 в калибър 4,5 мм. Ако им такъв нека да сподели малко свои впечетления...Най-вече ме интересува точността на най-голямата възможна дистанция,а не толкова какви предмети пробива . ;)

Хатсан 125/135 са магнум пневматики и не може да става дума за ставнение. Виж на тях повече им приличе 6,35мм цев, а не 4,5мм
 
A

Anonymous

Гост
Здравко написа:
Така и така темата е подхваната,аз искам да питам някой имал ли е възможността да види или пробва как се представят Хатсан 125/135 и Бам 21/30 в калибър 4,5 мм. Ако им такъв нека да сподели малко свои впечетления...Най-вече ме интересува точността на най-голямата възможна дистанция,а не толкова какви предмети пробива . ;)
За 4,5мм при Хатсан 125/135 с обикновените чашки /изключвам Диабло Баракуда/ скороста ще е прекалено висока и невярвам точноста да те задоволи. 4,5мм не е техния оптимален калибър. За бамчето обаче сигурно си заслужава - там скороста ще стане оптималната.
пп
Евала за новия ти аватар :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

ivodoc написа:
Няма никакъв смисъл.
Маншета е с максималния възможен диаметър.
От задния ползата е голяма .
Зареждащия лост освен аксиалната сила (назад ), която упражнява върху буталото,
го натиска и радиално по време на зареждане.
Получава се триене на метал в метал, което понякога причинява задиране на метала.
Задния сегмет не позволява това да се случи и зареждането е "мазно".
Въпроса на колегата дето пита и точния отговор на Иводок е хубаво да се преместят в темата за Хатсан. Отговора ще е полезен и е хубаво да си е в темата, да се знае, а колегата друг път да пита в подходящата тема.
 

bor1968

Потребител
Боби, какво има да спорим. Всеки си хвали пушката. Аз имам АТ и си я харесвам, ама БАМ-овете обраха в наградите в Русе :pardon:.
 
A

Anonymous

Гост
Аааа, Боби, не така!
Резервоарите и цевите им бяха БАМ-ски. ;) Донякъде.
 
A

Anonymous

Гост
Може, може но се прави една сложна втулка- дълга и тънкостенна. Това е в случей че не искаш да губиш 95 мм от дължината на хасан-цевта. Ако цевта е с диаметър 15 мм втулка не е нужна. Но хасанските цеви са по- тънки в края в който се завиват в цевната кутия.Не може и да ги обърнеш, защото са шокови. Не смятам да имитирам оригиналната цев и да правя коносовиден задния край на цевта. Ще го оставя идиално плосък. По този нарин ще мога да използвам гумена шайба като оплътнение. Не че ще върши по- добра работа от оригиналното, просто е 80 пъти по евтино. Ще пиша като го направя и изпробвам.
 

angelmr

Редовен Потребител
Ralfi написа:
Гатанка: цев X125 + механиката и приклада от бам30 + пружина от 125-ца + много много побългаряване. Що е то?

Давай да го видим. :) Не искам да ставам черен пророк, но последните опити в това направление май показваха под 200м/сек начална скорост в 5.5мм при подсилен откат. :)
Имам един въпрос. Защо искаш да правиш всичко това? Хатсанската цев въобще не е по-добра от бамската, даже обратно. Май ще стане упражнение по даунгрейд, както казват в англоговорящите държави. :)
 
A

Anonymous

Гост
Явно не съм смолучил на хубава цев. След като я купих проверих дали е шок или цилиндър и стана ясно че има следната конфигурация:
началото 8 см е тясна, после става широка и последните 5 см пак е тясна. Разбрах това като избутвах чашка по цевта с шиш. Та в началото върви трудно и изведнъж цевта стана толкова хлабава, че съчмата минава 20 тина сантиметра без никакво побутване. Може и да не се отрази на стрелбата, ама не ме радва такава пушка. Да не говорим че беше недополирана. Виждал съм далеч по калпави хасанцки цеви, като цяло бамските са по добре, но ми се падна дефектна цев. Хасанската цев която купих имаше малък дефект на 15 мм от края ама я рязнах. То турските работи са свикнали на подобни манипулации. Турската си има шок. Като довърша бама ще пусна снимки, но за целта трябва да продам ГП то. Толкова хубаво гп продавам а никой не го иска. Що така?
 

angelmr

Редовен Потребител
Обикновено първите няколко сантиметра чашката се движи по-трудно докато се врежат нарезите. Така че това което описваш е нормално. Не съм сигурен но мисля че тези цеви не са с шок, така че ми е странно че след това отново става трудно. Бях чел че шока е страничен ефект от технологията на производство на цевите а не чак толкова нарочно постигната екстра. Но ако беше така щеше да са споделили колегите че тези цеви са с шок. Така че наистина ми е много чудно как се е получило това при теб.
 

HellBoY

Потребител
Бамската цев е без шок 100% проверено , иначе нямаше да я скася :yes: Ето как изглейда със скъсена цев и булпъп приклад http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=12124 , сега искам да пригодя цев 6.35 от хатсан и да си ги сменям , но имам съмнение че скороста ще е доста ниска ???
 
A

Anonymous

Гост
Бамската е без шок, но цевта от х125 5.5 е с шок. Симпатично пушкало си измайсторил. Поздрави.
 
Нагоре