Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Ceco Raynov

Новодошъл
Да караме подред:
30 изстрела е нормално, въпроса е с каква скорост, тъй като с всеки изстрел скоростта ще намалява поради намаляване налягането в цилиндъра и ще има пропадане на съчмата.Лекува се по два начина:по - лесния, спестяващ време, нерви и съчми е поставяне на редуктор, който подава еднакво количество въздух при всеки изстрел.Другия вариант е поставяне на по- твърда пружина на бойния клапан и олекотяване на ударника за постигане на 25-27 що - годе еднакви по скорост изстрела.
Трябва да има вакуум при поставен цилиндър и незаредена пушка/не си правете експерименти да смучете или духате през цевта със заредена пушка!!!/.Провери да не са нагризани уплътнителните пръстени някъде.
Да, смазката Гамо става за смазване на щуцера, но пестеливо.Не го омазвай прекалено.
Подходяща оптика в този ценови диапазон е на лийпърс 3-9х40 с милдот.

Бихте ли ми казали от къде мога да закупя редуктор за Хатсан АТ 44-10, който подава еднакво количество въздух при всеки изстрел и клапан кам бутилката.
 
Последна промяна от модератор:

praetorian

Редовен Потребител
Цецо,не пускай поредни постове,че става голяма темата много.Редуктор можеш да си купиш от колегата @Scandalo.Само не оставай с впечатлението,че го навираш и готово.Има тема за редукторите,там пише,какво и как се прави.
 

рангел

Потребител
Пиши на skandalo аз от него го купих редуктор със камерата не е сложен монтажа само вдно отворче се прави на цилиндъра между двата о пръстена. Каза ми че е продал стругчето но имаше наличен редуктор. Успех желая
Иначе не ми стана ясно за какъв клапан към бутилка говориш?
 

Ceco Raynov

Новодошъл
Става въпрос за клапана на бутилката, който е с иглата. Четох в руския сайт, че и той се модифицира.
Praetorian: Благодаря много, за парви пат пиша тук и сам малко още неориентиран. Ще погледна.
 
Последна промяна от модератор:

рангел

Потребител
То и тук има писано за него какво се прави. Ако не си наясно какво да правиш най-добре дай да ти я правят. За да стане както трябва нещата са комплексни редуктор ударник клапан пружинки настройки на скорости. Моята аз не успях и сега е във Варна при Миро anibis
 

Ceco Raynov

Новодошъл
ЗА правенето може и да се справя, но тарся модифицираните части от каде да ги купя, тук в Бургас още не знам дали има стругар, който да е изработвал тези детайли и да знае какво прави. Аз си прецаках клапана на бутилката и сега издиша. Ще купя нова, но исках да отремонтирам и разваления.
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги на моя хатсан не мога да разбера дали манометъра му показва точно , защото помпата ми показва към 25 бара по - малко , а за мен това е важно понеже платото ми започва от 200 бара . Имах резервен ама бях се ядосал на пушката по едно време и го подарих, като мислих че приключвам с нея , повечето притежатели на марката са изпадали в подобни състояния . Е такива ти ми истории.
 

sts1969

Редовен Потребител
След като знаеш че помпата показва 25 бара по-малко какъв е проблема? Или намери още един хатсан с верен манометър и закачи помпата си за него за да я свериш, след това с перманентен маркер драсни белег примерно на 150 и на 200 бара на манометъра на помпата. Почваш да помпиш след това твоят хатсан, на 150 бара според белега на помпата поглеждаш пушката на колко показва нейният манометър и си готов, можеш да засечеш дали е верен или не.
 

Dominus

Редовен Потребител
Айшето си е пушка за каляване на нервите. Редно е като я продават, да предупреждават евентуалния купувач, че не е за хора със слаби сърца и фоточувствителна епилепсия :D:D:D:D:D
 
  • Харесвам
Reactions: Emp

Emp

Редовен Потребител
След като знаеш че помпата показва 25 бара по-малко какъв е проблема? Или намери още един хатсан с верен манометър и закачи помпата си за него за да я свериш, след това с перманентен маркер драсни белег примерно на 150 и на 200 бара на манометъра на помпата. Почваш да помпиш след това твоят хатсан, на 150 бара според белега на помпата поглеждаш пушката на колко показва нейният манометър и си готов, можеш да засечеш дали е верен или не.
Аз ако знам кой манометър показва вярно на никой няма да споделя за проблема :D, но скоро ще го реша с един мой човек Кирило :)
 

dberov

Редовен Потребител
Ако ти се заиграва си купи един манометър WIKA 10-20лв, отиди при стругар да ти копира БК и на мястото на иглата да ти направи отвор с резба в който да навиеш манометъра. Навиваш манометъра с преходника на мястото на БК, помпиш и сравняваш.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Аз ако знам кой манометър показва вярно на никой няма да споделя за проблема :D, но скоро ще го реша с един мой човек Кирило :)
Толкова ли не можеш да намериш някой около теб с изправна помпа, или бутилка със зарядна станция на която да е изправен манометъра? Закачаш пушката и докато я пълниш...ще разбереш с колко ти бърка манометъра на пушката. Моята помпа показва с 5 бара в повече от реалното налягане, сравнявам я с манометъра на CZ-та. Помпата е с турският си манометър, пушката е с WIKA. Ако се видим в края на седмицата в Пазарджик...(живот и здраве) ще съпоставим пушката ти с моята помпа.:cheers:п.п. До колкото си спомням, Кирчо е на Метан. ;)
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: Emp

praetorian

Редовен Потребител
Аз да попитам, дали има някой сдобил се вече с големокалибрените хатсани - .30. 35 кал...Някакви отзиви?Интересно ми стана някак си.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Много ниски скорости им дават и гледам не стават опашки за тях. Вероятно може да се лекуват болестите им ама първо трябва някой да се жертва.
 

Emp

Редовен Потребител
Стига с тия жертви , малко ли колеги "загинаха" геройски във битката със този звяр .Всеки решил да си вземе нещо от нашата марка , трябва да знае че тя е в стил " направи си сам , и бягай от там " :D:D:D:D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не е чак така. Просто си иска работа пушката. Всички проблеми по АТ и БТ са отстраними.
 

sts1969

Редовен Потребител
До година, както се казваше "като порастна" :D определено се виждам с един булпап Хатсан 7.62мм. или 8мм. :D

п.п. Между другото, смених марката и ми останаха малко нови пружини за Хатсан АТ 44-10, няколко за ударника с различна тел, и няколко корави за бойният клапан. Ако някой търси за експеримент или за резервни...ще ги взема в Пазарджик този уйкенд.
 
Последна промяна:

Б.Богданов

Потребител
Много ниски скорости им дават и гледам не стават опашки за тях. Вероятно може да се лекуват болестите им ама първо трябва някой да се жертва.
Също така, много малък брой изстрели, а и дистанциите са сравнително къси.
Конструктивно са базирани на БТ65 като не са променили обема на резервоара, а има такава възможност поради по-дългата цев.
Колега sts1969, има ли 8мм хатсани? А видях само 7,62 и 9 милиметрови.
 
Нагоре