Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ToHKa

Редовен Потребител
Пропускаш варианта ,че ако не е дозаредил а е останало съвсем малко,вкарва чашката в цевта ,и ако опиташ пак, слага още една,защото механизама против ддвойно зареждане на амониции не функционира тогава,това ми се случва поне веднъж на изстреляно барабанче,понеже ми е силна пружината а гледам да не напъвам много.

Може ли снимка или картинка от полиемиден клапаан на друга пушка,че маай не съм разбрал точно кое наричате клапан :) Под клапан разбирам целия механизам за изпускане на въздух(БК-то) ,което при айшето е от бронз и метална игла + полиемидна шайбичка.

???
 

dberov

Редовен Потребител
st_beer е отговорил на въпроса ти със снимки . Това което съм обградил със синьо е полиамид.
ТУК можеш да почетеш що е то полиамид, видове, качества, приложение...т.н.

 

GEORGI PL

Новодошъл
Благодаря за инфото, ми това е на 125-цата спусъка. Спусъка го регулирах още в началото, беше много твърд, същност се получи обратното, като го олекотих, зарежда сравнително по лесно. Като чета, и при другите е зор зареждането. Всъщност ако дърпам затвора рязко, зарежда лесно и мазно, но ме притеснява при такова лашкане колко ще изкара? За барабана е точно така, като не успея да заредя, при повторното зареждане превъртам ръчно барабана до празно, да не вкара втора сачма, явно тогава не сработва правилно механизма. Значи болта на дотиквача защо е сцепен си остава загадка? Да внимавам ли да не влезе смазка някъде при смазване?
 

ToHKa

Редовен Потребител
GEORGI PL написа:
Значи болта на дотиквача защо е сцепен си остава загадка? Да внимавам ли да не влезе смазка някъде при смазване?

Болта ти е "сцепен" защото това е канал за отвертка, тоест развива се и се маха лоста за зареждане с дотиквача (но за дотиквача,трябва да бъде разглобена пушката за да го измъкнеш ) , няма проблеми с маслото там,не играе друга роля,няма риск от авариите заради смаска там.

Да Беров,разбрах но все пак ми стана интересно кое точно е изработено от полиемид,помислих си че става въпрос за цялото тяло. По-добре е според мен така(като на снимките), риска от инфекции може би е по-нисък. Цилиндрите ни са на същия принцип долу от към щтуцера,но отново не е полиемид :D
 

edinak

Потребител
GEORGI PL написа:
Благодаря за инфото, ми това е на 125-цата спусъка. Спусъка го регулирах още в началото, беше много твърд, същност се получи обратното, като го олекотих, зарежда сравнително по лесно. Като чета, и при другите е зор зареждането. Всъщност ако дърпам затвора рязко, зарежда лесно и мазно, но ме притеснява при такова лашкане колко ще изкара? За барабана е точно така, като не успея да заредя, при повторното зареждане превъртам ръчно барабана до празно, да не вкара втора сачма, явно тогава не сработва правилно механизма. Значи болта на дотиквача защо е сцепен си остава загадка? Да внимавам ли да не влезе смазка някъде при смазване?
Единстевно ако прекалиш със смазката там ще ти събира прах и боклуци и става една лепкава гадост която периодично трябва да изчистваш, аз моята съсвсем тънко я смазвам там с тефлоново масло ама не се оливам.
 

Б.Богданов

Потребител
edinak написа:
Единстевно ако прекалиш със смазката там ще ти събира прах и боклуци и става една лепкава гадост която периодично трябва да изчистваш, аз моята съсвсем тънко я смазвам там с тефлоново масло ама не се оливам.
+1
И аз правя същото.
А повърхността на моето BT65, точно тази част е в трагично състояние. Така съм купил пушката.

На снимките с червено съм маркирал областта на дефектната повърхност.
 

Attachments

  • 030-BT65-Defect-SEL.JPG
    030-BT65-Defect-SEL.JPG
    46.3 KB · Прегледи: 86
  • 032-BT65-Defect-SEL.JPG
    032-BT65-Defect-SEL.JPG
    100.1 KB · Прегледи: 98

Gadnqra

Редовен Потребител
Хатсан БТ-65 - кал. 6,35 с новия приклад.
 

Attachments

  • 20140517_115529.jpg
    20140517_115529.jpg
    344 KB · Прегледи: 116
  • 20140517_115542.jpg
    20140517_115542.jpg
    605.2 KB · Прегледи: 95
  • 20140517_115606-1.jpg
    20140517_115606-1.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 117

refleks

Потребител
Браво колега , много добре изглежда с тоя приклад :eek: . Сподели кои е майстора на приклада и колко пари ти излезе :cheers:
 

edinak

Потребител
GEORGI PL написа:
Благодаря за инфото, ми това е на 125-цата спусъка. Спусъка го регулирах още в началото, беше много твърд, същност се получи обратното, като го олекотих, зарежда сравнително по лесно. Като чета, и при другите е зор зареждането. Всъщност ако дърпам затвора рязко, зарежда лесно и мазно, но ме притеснява при такова лашкане колко ще изкара? За барабана е точно така, като не успея да заредя, при повторното зареждане превъртам ръчно барабана до празно, да не вкара втора сачма, явно тогава не сработва правилно механизма.
Имах същия проблем при презареждането. При мен се оказа че от лявата страна където е капака на механизма с трите болта, при разглобяване веднъж се беше разместила едната пружинка-двураменната, и барабана правеше половин оборот назад и трябваше да го въртя на ръка или да го придържам да не се връща, провери дали не се е разхлабил капака на механизма или нещо вътре и така да не ти работи тресчотката за барабана :cheers:
 

GEORGI PL

Новодошъл
Благодаря, ама охлабих спусъка, смазах хубаво всички механизми с тънко оръжейно масло, раздвижих добре, и сега е часовник. :cheers:
 

fishermaniac

Потребител
Днес пострелях на 40 метра с ат-то,настроено на 52 джаула с тежкото jsb.Всички влизат в размер на кутия от цигари,което е много зле.Утре ще видя как ще е на по-ниска мощност,ако пак е така решението е ясно.
 

sts1969

Редовен Потребител
300м/с не е ли множко за хатсанска цев, моята харесва около 270м/с и прави прилични групи с тази скорост, на горе ми вдига много разхода. На 35м. последният път 5 изстрела ги събрах в 10ст.
 

st_beer

Редовен Потребител
Според мен са ти много джаулите както и скоростта. От скромния си опит с тоя модел пушка мога да кажа ,че най добра точност тая цев подържа при скорост 250-265 м/с с тежкото 1,17 ЖСБ. Това обаче си е мое мнение и може на моите пушки които съм имал и тези които съм правил да е било така. Няма гаранция ,че при теб ще се получат точна на такава скорост нещата. Тези пушки са уникати и всяка е за себе си.
Много е важно да знаеш какво е правено по пушката или ако нова да кажеш какво си правил по нея. Може и да си писал,но аз съм го пропуснал
 

fishermaniac

Потребител
Ами утежних ударника,сега е 82 грама,удължих хода на ударника на 16мм,отрязах една трета от пружината на ударника,сега има 1мм натяг и никакъв преразход.Махнах и някои части от спусъковия механизъм и добавих една нова.Има и други по-маловажни неща.Най-не ми харесва,че цевта е тънка,ще й сложа 16мм.
 

staif

Редовен Потребител
преразход нямаш ,но и точност също..без да разбирам от АТ си мисля че проблема е в отката-- кинетичната енергия на тежкия ударник ..сигурно "блъска" като пружинка" ;)
 

fishermaniac

Потребител
И на бт-то ударника тежи толкова.Цевта е за смяна,направих някои тестове и се оказва,че тази цев не става.
 

staif

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
И на бт-то ударника тежи толкова.Цевта е за смяна,направих някои тестове и се оказва,че тази цев не става.

може би е трябвало да опиташ първо със смяната на цевта ;)
 

dberov

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
Днес пострелях на 40 метра с ат-то,настроено на 52 джаула с тежкото jsb.Всички влизат в размер на кутия от цигари,което е много зле.Утре ще видя как ще е на по-ниска мощност,ако пак е така решението е ясно.

Колега, не знам какво решение ще взимаш но за два дена пушка не се прави. Ей тоя staif цяла зима си разхвърля пушката не знам колко пъти, прави нови ударници, завъртяха се една шепа пружини и на ударника и на БК и хвърли поне 10 кутии чашки докато я докара на сегашното дередже.
 
Нагоре