Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

luft9waffe

Редовен Потребител
ivodoc написа:
Най-добрия отговор , могат да дадат Еро и luft9waffe, понеже те скоро си купиха по два барабана допълнително.
В поста на luft9waffe ( три поста по нагоре) е спомената и цената от 12лв за брой.
от сотис си взехме директно по 1 пълнител.цената преди месец -12лв.на еро му е необходим,ат-то му е около 40J и 30 изстрела си ги има с една зарядка.на мен реално не ми трябва 3-ти,имам около 20 изстрела в коридора 268-275мс с баракуда ,но на тая цена просто си струва да си вземеш 2-3.
за сега цевите и в двете мощности(40 и 50J)правят най-добри групи с JSB-под 20мм на 45м,но и в двете мощности на разстояние 45-65м тия чашки показаха хипер- пенетрация(или overpenetration)при длинноухи немишенни ситуации.в буш-а това може да доведе до нежелателно зяносване.затова,който търси някаква прецизност с тая пушка(или хед-шотове на всяка цена)и може да си го позволи,горещо препоръчвам JSB5,52. а баракудата-в останалите ситуации.
 

cdman

Администратор
Това нещо как се закрепя към цевта ? с 1/2 Инча резба или се нахлузва на цевта , или някой трети хатсански номер - питам понеже цената е много добра и дали може да се пригоди и за други пушки.
 

gunman

Потребител
би трябвало да е на резба. Поръчал съм го като заглушител по каталожените номера на Хатсан и най-късно /не зависи от мен :sorry:/ в петък ще е при мен и ще пиша. Взел съм 2 бройки да видя за какво иде реч. И барабанчета ще има ,но с 2 лв по-скъпи от обявените на други места :-[
 
A

Anonymous

Гост
cdman написа:
Това нещо как се закрепя към цевта ? с 1/2 Инча резба или се нахлузва на цевта , или някой трети хатсански номер - питам понеже цената е много добра и дали може да се пригоди и за други пушки.

1/2 UNF
 

gunman

Потребител
Заглушителя е на резба. Има решетчица,вата и корпус. Другите подробности ще ви дадат евентуално от старо загорската група. Заглушителите за Х135 са със същата кострукция, но с друга резба.
 

gunman

Потребител
не ги внасям аз :sorry: внесени са за мен. Следващия внос е през април и ще поръчам още :yes:
 

братушка

Редовен Потребител
Мина през мен АТ44 (еднозаряден 5,5) на Мечо.Гризли в комплект с Асанската помпа.
За помпата писах в друга тема (за помпите).
А за пушката тук.
Пожеланито беше: мощност много не трябва, 250-260 с ПроХънтър стига. Важно изстрелите с едно помпане да са повече.
Като за начало я разглобих до последното болтче.
По цевта, резервуара, цевна кутия с дотиквача и лоста за зареждане не открих някакви дефекти и не ги пипах.
Обаче възелът с ударната група и УСМ-а са били в ужасно състоение. По прорезите в тръбата и по частоте на УСМа имало множество чеплъци. При сглобяването изглежда не вървеше както трябва и турчинът ги е "нагласял" с чук. Непоправими поражения обче нямаше и със малко пилене и шлайфане всичко си дойде на място.
Основа намеса направих при Бойния Клапан. Там има пластмасова тапичка, която държи пружината. Тя се слага просто "пресово" в отвор Ф10,5мм. В отвора нарязах резба М12 и направих метална тапа от парче болт М12. Предсвиване на пружината се получи доста по-голямо от оригиналното, точно не съм мерил, но около 5-6мм. В местен магазин намерих и по-зла пружинка, от по-дебела тел и по-дълга с около 5мм. В резултат усилието на отварянето на клапана без налягане се увеличи няколко пъти.
След това преправих прехода за въздуха. Каналът с многото радиални дупчици залях с течен метал. Фиксирах резервуара от отвиване: в бронзова вставка, в която се завива резервуара, отдолу има отвор с резба М5 посредством която вставката се крепи за тръбата. На "нослето" на тапата с клапана след пълно завиване направих дупчица Ф2 около 1,5мм дълбока. Фиксирах двата детайла с болтче с остър връх и после направих в тапата единствен преходен отвор Ф4мм.
Така резервуарът стана НЕсваляем (поне оперативно), но пък въздушния поток се канализира по-добре.

Мисля, че подобен трик може да се ползва и на други пушки с подобна система при клапана: FX, Blizzard...
Друго по пушката не преработвано, само "доизлизване".
Ето какво получих:

Накрая и пострелях малко.
След работа, почва да се стъмня, поле, сумрачно, лек ветрец, поза ФТ, несортиран ПроХънтър, мерник 3-9х40, 35-37м.
1. Пристрелка ~15м
2. Проверка на пристрелка от "работна" дистанция (35-37м)
3,4,5,6 По 10 "зачетни" от "работна" дистанция.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
братушка,браво за реализираната идея с единствения отвор от клапана към цевта.броят"добри"изстрели също е внушителен.точността ,обаче е зле.спусък,цев,чашки...някъде нещо не е в ред.
 

bor1968

Потребител
Спусъка е отличен. Точноста в неделя беше повече от задоволителбна, въпреки че не сме стреляли за група. Още повече трябва да се има предвид, че братушка не е стрелял от упора.

ПП. Имам питане относно АТ44-10. Доколкото разбрах старите партиди са с една осмица м-у цевта и цилиндъра. Новите, които идват са с две осмици.
Интересува ме освен в броя на осмиците има ли и друга разлика? Качество на изработка? Различие в някой детайл?

Някой ако знае ще съм благодарен да отговори. Най-вече ме интересува като поръчвам и ако има разлики от коя точно версия да бъде?
Благодаря.
 

praetorian

Редовен Потребител
bor1968 написа:
Спусъка е отличен. Точноста в неделя беше повече от задоволителбна, въпреки че не сме стреляли за група. Още повече трябва да се има предвид, че братушка не е стрелял от упора.

ПП. Имам питане относно АТ44-10. Доколкото разбрах старите партиди са с една осмица м-у цевта и цилиндъра. Новите, които идват са с две осмици.
Интересува ме освен в броя на осмиците има ли и друга разлика? Качество на изработка? Различие в някой детайл?

Някой ако знае ще съм благодарен да отговори. Най-вече ме интересува като поръчвам и ако има разлики от коя точно версия да бъде?
Благодаря.
Като гледам, май мушката има някакви отвори, ама освен визуален ефект, едва ли са за нещо друго.А цилиндрите и бк-то към тях след като ги правят на конвейер и после ги сглобяват, едва ли се зачудват кои от общия куп са за АТ44 и кои за АТ44-10 ;)мое мнение де...относно изработката на цевната кутия имам мнение само за новите партиди, но не и за 10 и 1 зарядния вариант.По - новите са направевни като че ли по - грижливо, нямат следи от обработка на метала, цевите са с по - добри фаски и шокове.
 

bor1968

Потребител
Току що си взех новата придобивка Хатсан АТ44-10 и помпа. Към нея има и бонуси- Шапка и резервно барабанче/явно си върви с комплекта, но някои ги продават отделно/. В цилиндъра има налягане 190 бар-а ^-^. Готова е за стрелба, след малко отивам да я пробвам :)
011021872-big.jpg

011021874-big.jpg


ПП. Цевта от вътре изглежда добре. Поне на пръв поглед не намирам забележки :).
 

praetorian

Редовен Потребител
Хеееееееееееелп :sos: :sos: :sos: :sos: :sos:Хасаня ми стреля както си иска!испуска налягането за 2 изстрела и има самовзвод на ударника.Откъде е проблема?
И още нещо - как се сваля шибаната цевна кутия?Изчтох всичко, но така и не излизат карантиите :wall:
 

gunman

Потребител
10 зарядния АТ 44 е с резервен барабан в комплекта. Шапката е бонус и към двата модела.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
praetorian написа:
Хеееееееееееелп :sos: :sos: :sos: :sos: :sos:Хасаня ми стреля както си иска!испуска налягането за 2 изстрела и има самовзвод на ударника.Откъде е проблема?
И още нещо - как се сваля шибаната цевна кутия?Изчтох всичко, но така и не излизат карантиите :wall:
не съм сигурен за 1-зарядния,но би трябвало да се развият 2 болта между цевната кутия и цилиндъра с ударната група и спусъка.единият е под порта за зареждане на чашката,за да се стигне до него се зарежда и дотиквачът се скрива назад.за другият има отвор отгоре в задната част на кутията,стига се като левъра се държи на 45 градуса.и двата болта се развиват с 6-грам 2мм мисля.при отделяне на цевната кутия внимавай да не загубиш пружинка и вилка с къса напречна ос.
 

praetorian

Редовен Потребител
Абе хора, има всичко на всичко един болт отгоре в задната част.Къде е другия :eek:?!гледах, рових, друг се не види.има само един малък, но той държи цевта.
 

Termina4

Потребител
чети бе човек
ТАМ КЪДЕТО СЛАГАш чашката (зареждаш с лоста и отвиваш малкото болче което държи леглото за чашката от там тя искача и отдоло има болт
цевта се държи от два болта и за да махнеш цевната кутия трябва да махнеш първо цевта
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
luft9waffe
Развиават се 2 болта между цевната кутия и цилиндъра с ударната група и спусъка.
Единият е под порта за зареждане на чашката.
За да се стигне до него се зарежда и дотиквачът се скрива назад.
За другият има отвор отгоре в задната част на кутията, стига се като левъра се държи на 45 градуса.
И двата болта се развиват с 6-грам 2мм мисля.
При отделяне на цевната кутия внимавай да не загубиш пружинка и вилка с къса напречна ос.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ivodoc написа:
luft9waffe
Развиават се 2 болта между цевната кутия и цилиндъра с ударната група и спусъка.
Единият е под порта за зареждане на чашката.
За да се стигне до него се зарежда и дотиквачът се скрива назад.
За другият има отвор отгоре в задната част на кутията, стига се като левъра се държи на 45 градуса.
И двата болта се развиват с 6-грам 2мм мисля.
При отделяне на цевната кутия внимавай да не загубиш пружинка и вилка с къса напречна ос.
мерси, бат иво!цевта не е задължително да се сваля от цевната кутия,но 8-ците и резервоара-да.
 
Нагоре