Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Termina4

Потребител
Засега нямам време да се занимавам с Хацана но със сигурност ще му слагам редуктор+ по голям резервоар и нова цев с две думи се сменя всичко без името на пушката и спусъка(сега е идеален)
Това го правя защото ме сърбят ръцете и ми се иска да видя докъде мога да стигна в подобрението на една пушка ( ще разчитам много и на познавачи в тази област-така уважавани от мен майстори)
общо взето за 600-700 лева + Хацана мисля да се получи пушка стреляща 40-50 пъти с баракуда скороста на която да е около 250 м/с(+-1m/s)
Всичко това го правя не защото съм идиот или гъзар или пък парите ме бият по ръцете Искам да докажа че ние Българите сме умни кадърни и можем c по малко пари да имаме страхотни пушки :bravo:
ПП С всичко по горе написано неискам да кажа че Хацан за нищо нестават Напротив и в момента моят Хацан си стреля много прилично :yahoo:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
истината е ,че хатсан са се опитали да копират лв цевите по отношение на дълбочина на каналите и равно съотношение на ширините на канали и полета,но дотук.парадоксален за мен е шокът в задния край.завършващата полировка в някои случаи липсва.в моя-напълно.когато реших да изчистя цевта на моя резак буквално половината парцалче се разнищи от неравностите в цевта и остана вътре.след почистването бяха нужни 30-40 изстрела за да почне отново да стреля точно,при което огромна част от оловото е отишло по неравностите и след 100 изстрела цевта беше страшно оловена.нови фаски и полиране подобриха значително нещата.да оставим настрана диагоналното разпробиване на цевта,макар че дразни,едва ли е от ключово значение.не знам точно как правят цевите турците,но при увеличение се виждат огледално гладки дъна на каналите и напречно набраздени(като струговани)полета
 

adro

Потребител
искам да споделя че след полиране на дулната фаска групата се сви на 2см на 50 м
за полирането използвах лостчето за освобождаване на сепаратора, мафлекс и две различни по абразивност полир пасти
 

praetorian

Редовен Потребител
А пък успях да набарам точната пружина за бк - то.Поне тази, която удовлетворява изискванията ми към тази пушка.Досега карагията беше удушена с пружина, кото може да се свие само ако я настъпиш ;).Резултата - 10 еднакви слаби изстрела от 160 до 140.От 200 до 150 някъде изстрелите са по нагорнище, т.е,всеки е по - силен от предходния.Затова помпенето от 190 нагоре просто не си заслужаваше.Чашките все едно някой ги хвърляше с ръка :-\.Просто трябва да се сложи тази пружина, при която можете да натиснете иглата на клапана с палец, но с голям зор.Много голям зор :)Тогава пушката хем е силна, хем няма тази изкачваща се крива на изстрелите.Преди с ужасно силната пружина улук от поцинкована ламарина само го вдлъбваше,сега го дупчи двустранно и в дупката може да си мушнеш пръста :yahoo:.Съчми - гамо прохънтър.От 200 до 180 - 10 изстрела.Утре ще видим, как ще се представи. :write:
 

Иван Димов

Потребител
А как е със звука сега?Със силната беше казал,че е станала тиха и едва се чува.Сега със слабата,чува ли се?
 

praetorian

Редовен Потребител
Ми...треши си.Но поносимо.Аз просто се опитвам да напипам необходимите настройки, при които пушката ме удовлетворява.Дори и 45 силни качествени и точни изстрела ме удовлетворяват.Дори и по - малко да са, но да са "истински" :).Точни и силни.Все пак, резервоара е 180 мл.Следващата стъпка е изработване на нов БК с други отвори и игла, по - добро легло на калпачето към полиамида....Но ще видя така как ще е.Снощи сравнявах две оригинални пружини от два различни цилиндъра.Разликата беше доста очевидна.Другото е, че пружините на удърника при различните бройки е различна :eek:.Това със сигурност.Имам още 2 пружини като сегашната ми.Точно по размера на иглата са, със ситни витки и са мн добре закалени(останаха ми след ремонта на една скоростна кутия на Volvo ;).Така че - мегдан за експерименти има.Между другото, screamer не ти ли прати старите пружини, които бяха на цилиндрите?С тях екземпляра, който е при тебе, стреляше отлично.
 

Иван Димов

Потребител
Да,даде ми и пружините.Сега е с най-дебелите от комплекта.От 190 до 120атм.,прави 70 изстрела с ФТТ,средна скорост,245-250 м/с.Сега поради липса на Баракуда,стрелям с ФТТ. Аз я кръстих ," гълабарска пушка".Става за дистанции до 50 м.И е много тиха.Като се заредя с Баракуда,ще вдигам скоростта.
 

Propar

Потребител
Иван Димов написа:
Да,даде ми и пружините.Сега е с най-дебелите от комплекта.От 190 до 120атм.,прави 70 изстрела с ФТТ,средна скорост,245-250 м/с.Сега поради липса на Баракуда,стрелям с ФТТ. Аз я кръстих ," гълабарска пушка".Става за дистанции до 50 м.И е много тиха.Като се заредя с Баракуда,ще вдигам скоростта.

[1] Расчет расхода воздуха с учетом неидеальности для давлений до 500 атм при 22 гр. Цельсия
Введите значения :
Po= 190 Начальное давление, атм
P1= 120 Конечное давление,атм
V= 180 Объем резервуара, см^3
E= 28.67 Энергия пули, Дж
n= 70 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 5.8
6.3 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")

Това , ако е вярно са перфектните настройки :bravo:. Няма какво по-вече да се желае от тая
пушка / освен един дървен приклад /.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
Да,даде ми и пружините.Сега е с най-дебелите от комплекта.От 190 до 120атм.,прави 70 изстрела с ФТТ,средна скорост,245-250 м/с.Сега поради липса на Баракуда,стрелям с ФТТ. Аз я кръстих ," гълабарска пушка".Става за дистанции до 50 м.И е много тиха.Като се заредя с Баракуда,ще вдигам скоростта.
гълЪбарска пушка 30дж?!сигурно гълъбите ви са с бронежилетки.
 
A

Anonymous

Гост
Относно пушката която мина през 3-ма човека и сега е в колегата Иван Димов искам да кажа, че пружините с които е в момента ги сложих аз и на 1вия ми хатсан пак бяха същите пружини.
Казвам го с цел да отбележа, че явно без да искам съм попаднал на перфектните пруйжини за тази пушка.
За 70 атм. 70 изстрела грубо изчислено това е по атмосвера на изстрел ;)
Въпреки, че за мене скоростта е малка.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте момци!!!
...тъй като си харесах въпросната пушка за първа при мен/пневматична/,искам да попитам към кой колега от форума,живеещ в Пловдив да се обърна,за да ми направи описаните по-горе в темата доработки!!!
...с ръка на сърцето си признавам,че по отношение на устройство и поддръжка този вид оръжия са ми абсолютно непознати и не бих се справил сам!!!

п.с. Поздрави за форума,добър е :bravo:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ами независимо , че пушката е Хатсан , би било добре да зададеш въпроса си в темата на пловдивската група.
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=59.90
Сега аз ще ти го преместя там, а ти добре дошъл, а после това и предното ще го изтрия.
Свържи се с хората там . Има кой да ти помогне.
 

praetorian

Редовен Потребител
Колеги, някой опитвал ли е да освободи ударника на хасаня, без да произведе изстрел?Аз се опитвах, но без успех.Някой май беше писал в оня форум, че става, но не можах да го намеря.Идеята е да има съчма в цевта без натягане на ударника.
 

adro

Потребител
по принцип не става, но това е първото което поправих на хасана
коогато отделиш зевната кутия от трабата в която е поместен удърника,в задния край стърчи един лост
оттрежи го, предпазителя продължава да работи но вече не е автоматичен и може да спускаш прожината
 

Иван Димов

Потребител
praetorian написа:
Колеги, някой опитвал ли е да освободи ударника на хасаня, без да произведе изстрел?Аз се опитвах, но без успех.Някой май беше писал в оня форум, че става, но не можах да го намеря.Идеята е да има съчма в цевта без натягане на ударника.

Ako целта ти е да има съчма в цевта,без да е натегнат ударника,аз съм го првил много пъти.
Издърпваш назад лоста за зареждане,толкова,че да се отвори място да мине чашката,преди да е зацепил ударника.Пушката да е леко наклонена на пред.После дотикваш чашката, като прибираш лоста на пред и готово.След това ти остава само да заредиш ударника.Е за това,10 зарядните са по-хубави,че не губиш време за вземане и поставяне на чашка.Особено пък,ако я изпуснеш и да ровиш за нова.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
praetorian написа:
Колеги, някой опитвал ли е да освободи ударника на хасаня, без да произведе изстрел?Аз се опитвах, но без успех.Някой май беше писал в оня форум, че става, но не можах да го намеря.Идеята е да има съчма в цевта без натягане на ударника.
връщането на ударника става като зареждащият лост се остави в отворено положение,с палеца на дясната ръка се държи освободен предпазителя(напред),пръстите на лявата ръка подпират зареждащия лост да не се върне бързо,а с левият показалец се натиска спусъкът.всико това се прави едновременно и става за секунда,когато се свикне.първите няколко пъти се налага зареждащият лост да се понатисне напред докато изщрака,после е необходимо само да се подпира.потренирайте задължително без чашка в цевта.при ат44-10,обаче,така разредена ,пушката трябва да се освободи от пълнителя,защото следващото зареждане ще вкара втора сачма зад първата.принципно ротиращият механизъм е направен така че да изключва вкарване чашка в чашка,но когато разредим по посочения горе начин заобикаляме тази защита.иван димов е прав за предимството на многозарядността(10 от 10 в 40мм на 40м за 15-20сек),но в много ситуации няма нищо по-добро от това да имаш заредена предварително пушка с отдавна спуснат предпазител.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, да питам колеги, защо този модел на Хатсан (HATSAN AT44 WX10 - 5.5 mm ) го няма никъде за продан в бг. сайтовете, гледам турците са качили доста клипчета в тубата с него значи се продава. И ако греша и го има, къде и на каква цена е в БГ ? ???

п.с: ако никой не каже..ще взема да им драсна едно писъмце на съседите "аджеба" защо не си изнасят всички модели извън Турция ;)
 

Attachments

  • AT44WX-10.gif
    AT44WX-10.gif
    37.7 KB · Прегледи: 230

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако питаш за Hammerli Pneuma PCP Rifle , то пушката си е продава тука , още преди там да бяха чули за нея.
Видя ли човека какво пише?
I nad a chance to look at this compact hunting rifleat the SHOT Show this Year, and arrangent to have one sent out as soon as the first shipment hit our store to see what it could do.
Тук дори не става дума за 10 зарядния вариант.
А пушката си е същия Хатсан АТ- 44, която доста отдавна е на нашия пазар и не стува 500$ , а 500лева.
http://shop.oragie.com/product_info.php ... 1016 AT 44-10 600 лв.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Ако питаш за Hammerli Pneuma PCP Rifle , то пушката си е продава тука , още преди там да бяха чули за нея.
Видя ли човека какво пише?
I nad a chance to look at this compact hunting rifleat the SHOT Show this Year, and arrangent to have one sent out as soon as the first shipment hit our store to see what it could do.
Тук дори не става дума за 10 зарядния вариант.
А пушката си е сущия Хатсан АТ- 44, която доста отдавна е на нашия пазар и не стува 500$ , а 500лева.
Не, визирах конкретно HATSAN AT44 WX10 - 5.5 mm ...този на снимката който съм приложил с дървения приклад и фабричен саундмодератор :)
 
Нагоре