Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
С дървения приклад има на http://www.hilalav.com.tr/default.asp?g ... 1279 и с Валтер цев и до преди няколко дена още можеше да се поръча.
Дали още може не зная. Днес не съм гледал, но офертата е повече от добра с помпа , оптика и 3 кутии хубави чашки.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
С дървения приклад има на http://www.hilalav.com.tr/default.asp?g ... 1279 и с Валтер цев и до преди няколко дена още можеше да се поръча.
Дали още може не зная. Днес не съм гледал, но офертата е повече от добра с помпа , оптика и 3 кутии хубави чашки.
Много добра оферта...само че пак стои въпроса с ДДС-то, нали идва от Турция ...ще приближи 1000 лева докато дойде до вратата...трябва да продам нещо първо (видео и аудио техниката първо) ;) Иначе покрай Ванката от Добричката група взех да се навивам на такава, само приклада ме дразни малко на неговата, но пък на тази модификация и това е решено.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Mangusta написа:
ivodoc написа:
С дървения приклад има на http://www.hilalav.com.tr/default.asp?g ... 1279 и с Валтер цев и до преди няколко дена още можеше да се поръча.
Дали още може не зная. Днес не съм гледал, но офертата е повече от добра с помпа , оптика и 3 кутии хубави чашки.
Много добра оферта...само че пак стои въпроса с ДДС-то, нали идва от Турция ...ще приближи 1000 лева докато дойде до вратата...трябва да продам нещо първо (видео и аудио техниката първо) ;) Иначе покрай Ванката от Добричката група взех да се навивам на такава, само приклада ме дразни малко на неговата, но пък на тази модификация и това е решено.
и малко над 1000 да ти стъпи въобще не се замисляй.добра пушка с валтерска цев,нелоша помпа(със сигурност тази от премиум-комплекта ще е поне по-добре направена и тествана),орехов приклад,манометър,2 пълнителя,оптика,чашки...-така се прави пазар
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
С дървения приклад има на http://www.hilalav.com.tr/default.asp?g ... 1279 и с Валтер цев и до преди няколко дена още можеше да се поръча.

Туй не е ли туй от тук http://www.pyramydair.com/p/Beeman-Falc ... ifle.shtml ? :eek: Много добре изглежда.

BN-1869_Falconzm.jpg

BN-1869_Falconzm1.jpg

BN-1869_Falconzm2.jpg

BN-1869_Falconzm3.jpg

Falcon-R_1657_zm-4.jpg
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Да аз гледах това
FALCON(1).jpg

и понеже надписа беше под него може да съм се заблудил.
@ Луфт9ваффе - 99% ми изглеждаше на АА изработка, ама те % били 100.
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Само че в този модел Hatsan ATWX10 Premium Combo 5,5mm PCP влиза и Lother Walter цев

Много тъпо са направили страницата изцяло на турски и нищо не се разбира. Но описанието го има и на английски. Кел файда като го има и на английски ако не може да разбереш как да си го поръчаш :write:

Пробвах се преди малко да се свържа по телефона с тях. Но УВИ! Оказа се че там където има иконка с глава на човече със слушалки не е точно "свържете се с нас" има телефони но като звънах на единият който е даден там ми дигна мъж. За щастие говореше добре английски и успя да ме убеди, че съм набрал телефон на еди кояси...юрупиян къмпани и че те не продавали въздушни пушки :wall:
Аз пък изпратих писмо до контакта даден в официалният сайт на фирмата със следния текст :
"Hello,
I'm from Bulgaria, town Dobrich (post code 9300). The problem is that I am very big fan of PCP rifles, and of course I know your brand of rifles, but the model that I search so hard (Hatsan AT 44 WX-10) I can't find it in the biggest army stores in the hole country (Bulgaria).The only models available on our market are "Hatsan Mod. AT 44 PCP" and "Hatsan AT 44 - 10 PCP", without wooden stock. The question directed to your firm is this, how and from where can I order this model without coming in Turkey :

HATSAN AT44 WX10 - 5.5 mm (I insert picture of the model from your official website with this mail)

Please help me, as you know, the fans and buyers of your products are at the same time the best living advertisement of the brand :) Believe me, Your brand is very famous in Bulgaria and because of the price-quality policy of the brand is one or the most ordered ones.It is pity that I live in boarder country, and we don't have a possibility of buying and choosing from the hole catalog of your products. Again thanks if you read this letter.

Radoslav Stoyanov"

Вчера..преди Иводок да ми даде линка към другия сайт с промоцията...ето отговора днес :
"İletiniz

Kime: info@hatsan.com.tr
Konu: 23.02.2009 21:36

24.02.2009 10:29 tarihinde okundu."
;) ;) ;)

Отплеснах се с обясненията, виж хората са кратки и ясни...... ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Да аз гледах това
FALCON(1).jpg

и понеже надписа беше под него може да съм се заблудил.
@ Луфт9ваффе - 99% ми изглеждаше на АА изработка, ама те % били 100.
реално само шраудът е 100% като на новите 400-410,цевната кутия,болтът,резервоарът са си като на старите фалкъни преди NSP да ги купи(a NSP купиха и АА преди време).сори за OFF-а
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
Да. Хатсан още не са вадили дървен тъмбхол приклад.
Погледни че формата му е същата като на синтетичния под него. А шийката е прекалено тънка за дърво.
Приказваме за две различни пушки :) ти говориш за тази, която Макс визира, тя е с тъмбхол, не знам въобще какъв модел е ..аз говорих за по горните снимки тази със саундмодератора....както и да е ...вече съм решил че следващата ми пушка ще е тя, харесвами, разбрах че чисто, без никакви аксесоари и допълнителни неща до вратата ще ми излезе 660 лева което е много добре за такъв клас пушка, въпроса е вече на доизчакване и време за да вляза в отбора на Хатсан....дотогава вярното Гамо а и след това също....способностите му и точността му са неоспорими, дано Хатсана не ме разочарова в началото че "паля" бързо ;)
 

potrebitel 13

Потребител
Колеги-дано въпроса ми не прозвучи глупаво, но имали нещо с което еднозарядните модели да са по-добри от 10зарядните (например с по-простата си конструкция да са по-издържливи в дългосрочен план или например разхода на въздух да е по-балансиран) ?
П.П. Някой може ли да ми каже дали приклада на АТ-44s е по-къс от на АТ-44 ?
 

братушка

Редовен Потребител
За мен еднозарядните са по-добри.
- Механизмът с барабана е още един възел с възможност за повреда;
- Ако нещо в механизъма се повреди цялата пушка става неизползваема. Без барабана чашката в цевта може да се сложи само с пинсета;
- Специално при АТ44-10 "връзката" на двете половини на цевната кутия (преди и след барабана) се получи доста тънка и се наблюдават деформации между тези две половинки достатъчни за "плуване" на мерника;
- Виждал съм ситуация, когато на състезание човекът си прибра барабана в джоба защото презареждането му излизаше по-бавно от стрелба едно-по-едно.

В останалото (скорости, разхода, точността) не мисля да има разлика.
 

adro

Потребител
ще си позвия да не се съглася относно скороста на презареждане.
Особено ако си в автомобил 10 зарядния е незаменим.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
adro написа:
ще си позвия да не се съглася относно скороста на презареждане.
Особено ако си в автомобил 10 зарядния е незаменим.
+1.многозарядността е голямо предимство.снощи се доказа.на тъмно от колата.за изтънената цевна кутия братушката е мн прав,очевидно го е чел в руските форуми.аз го разбрах на практика-всяко допълнително притягане на който и да е от болтовете между приклада и металната част и 8-ците води до наложителна прострелка.резервоарите и клапаните на 1 и 10-зарядните версии ,които идват в бг също са различни,общо-взето тези на 44-10 са по-добри.
 

братушка

Редовен Потребител
@ adro
Прочети внимателно какво точно написах аз...
Когато си на състезание, времето се брои, а имаш да похарчиш 30-40 изстрела и само един барабан...
Ако се пробваме кой ще изстреля пръв 50 чашки - лично аз залагам на този с еднозарядката.
 

potrebitel 13

Потребител
Хора, надявам се че няма да изпаднем в глупав спор коя е по-добра. То е ясно че при определени обстоятелсва 10 зарядните имат някакво леко предимство.
Лично моето мнение е, че еднозарядната си е повече от добре . За 400-420 лв. има логика да се вземе.
Ама за 560-600лв. пак същата тояга! НЕ!-мерси :-X

Виж някой беше дочул за полуавтоматичен вариант! По отворените да коментират :yes:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
братушка написа:
@ adro
Прочети внимателно какво точно написах аз...
Когато си на състезание, времето се брои, а имаш да похарчиш 30-40 изстрела и само един барабан...
Ако се пробваме кой ще изстреля пръв 50 чашки - лично аз залагам на този с еднозарядката.
Не залагай, ще загубиш.
Барабанът на Уебли, който Хатсан използват, е може би единственият, който може да се допълва без да се сваля.
Открити и достъпни за допълване са едновременно 3 или 4 гнезда, а един резервен е 12лв.
Мангуста, не виждам как и кой може да почупи пушката за 2-3 години?
Резервоар + клапан са 90лв.
Другите консумативи са 10-на О-пръстена и 3-4 пружини.
В БГ в момента има почти всички оригинални резервни части от тези, които наистина могат да дадат фира.
Единствено оригинална бойна пружина не съм открил, но сотис със сигурност ще заредят.
 

adro

Потребител
колеги някой знае ли къде има резервни барабани?
а относно еднозарядна или многозарядна въпрос на вкус и 200лв разлика.
 
A

Anonymous

Гост
adro написа:
колеги някой знае ли къде има резервни барабани?
а относно еднозарядна или многозарядна въпрос на вкус и 200лв разлика.
Мисля най-евтино ще е при тях,при условие че са официалнят вносител на марката, пиши или се обада винаги отговарят:
България
София
бул. Св. Климент Охридски 7, вх. Б
Телефон: (02) 874 10 80
Факс: (02) 876 44 28
Електронна поща: zarimex@abv.bg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Най-добрия отговор , могат да дадат Еро и luft9waffe, понеже те скоро си купиха по два барабана допълнително.
В поста на luft9waffe ( три поста по нагоре) е спомената и цената от 12лв за брой.
 
Нагоре