Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

bor1968

Потребител
Сави, ти си пропуснал. Виж темата на предната страница. Взех си лонг цилиндър и го изпробвах с оригиналния БК. Даде ми около 20 изстрела с около 268м/с- с баракуда. Сега вече е с БК от от късия с доста по-здрава пружина. С късия цилиндър, който е по малък с около 9 см. ми даваш около 35 изстрела с 260м/с, а сега скоростта трябва да е същата, а изстрелите да са пораснали ;).
 

павле

Потребител
Един булпап помпа се появи на бял свят . :p
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    303.8 KB · Прегледи: 2,216
  • 2.JPG
    2.JPG
    305.1 KB · Прегледи: 294
  • 3.JPG
    3.JPG
    300.1 KB · Прегледи: 257
  • 4.JPG
    4.JPG
    310 KB · Прегледи: 248
  • 5.JPG
    5.JPG
    305.7 KB · Прегледи: 240

bor1968

Потребител
CaMyPau написа:
Като направиш монтажа и сложиш оптиката пусни пак снимки да я видим ханъмата.. :cheers:
Като гледам май човека си стреля на механични.
Иначе това е най-лесното изпълнение за захващането на оптиката при подобен вариант:

025690659.jpg


025295120.jpg


И въпреки, че шината отпред виси /не е захваната примерно за осмица/, монтажа е бетон. До сега не ми се е размествала оптиката.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
st_beer написа:
......Ако няма се занимаваш състезателно и си стреляш развлекателно хасана е идеалната пушка за целта.

Става си и за "състезателно" , стига да я пипнеш малко тук-там и става бръснач :)
DSCN4247.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Ето и братушките какви интересни булпапчета правят от Бай Асан.
Само е лошо, че на снимката не се вижда как е удължена напред цевната кутия за монтажа на оптиката.
Характеристики:
Калибр: 4,5 мм (.177)
Тип: с предварительной накачкой (PCP)
Накачиваемое давление: 200 бар
Обьем резервуара: 180куб.см.
Количество выстрелов с полной мощностью: 90
Начальная скорость пули: 325 м/с
Зарядность: барабан на 10 пуль
Система взведения/перезарядки: затворная
Тип боеприпаса: свинцовые пули калибра 4,5 мм
Длина общая/ствола - 700 мм / 495 мм
Целик и мушка: есть
Ширина планки на оружии: 11 мм и 22 мм
Материал приклада: американский орех
Ствол: стальной, нарезной
Регулируемый затыльник
Регулируемое усилие спуска курка
Предохранитель: автоматический
Вес: 3,3 кг
 

Attachments

  • 30328_2.jpg
    30328_2.jpg
    57 KB · Прегледи: 448

azsumtuk

Потребител
lynx написа:
Ето и братушките какви интересни булпапчета правят от Бай Асан.
Само е лошо, че на снимката не се вижда как е удължена напред цевната кутия за монтажа на оптиката.
Характеристики:
Калибр: 4,5 мм (.177)
Тип: с предварительной накачкой (PCP)
Накачиваемое давление: 200 бар
Обьем резервуара: 180куб.см.
Количество выстрелов с полной мощностью: 90
Начальная скорость пули: 325 м/с
Зарядность: барабан на 10 пуль
Система взведения/перезарядки: затворная
Тип боеприпаса: свинцовые пули калибра 4,5 мм
Длина общая/ствола - 700 мм / 495 мм
Целик и мушка: есть
Ширина планки на оружии: 11 мм и 22 мм
Материал приклада: американский орех
Ствол: стальной, нарезной
Регулируемый затыльник
Регулируемое усилие спуска курка
Предохранитель: автоматический
Вес: 3,3 кг
http://forum.airguns.bg/index.php?action=dlattach;topic=39.0;attach=24323
Много отдавна ми се върти подобна идея в главата , за булпап шина . Вземаш цевна кутия от Хатсан . Отрязваш и предния край (веднага след дотиквача) . Разширяваш отвора с бургия с дебелината на цевта . Нанизваш я на цевта отпред и я закрепяш за оригиналната кутия . Така би трябвало да се получи удължение на шината за оптиката . Само дето оптиката май ще идва малко нисичко за булпап , а ?!
Бор1968 от какво е направена твоята шина ?
 

praetorian

Редовен Потребител
Неговата е поръчвана готова.Има ги май и в МСА, поне на сайта на магазина има обявени.
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
днес забелязах едни кафеникави точици по цилиндъра на пушлето и нещо ме притесняват
Надявам се да не е ръжда и дано успеете да разберете нещо от тези снимки
 

Attachments

  • P1070004.JPG
    P1070004.JPG
    77.9 KB · Прегледи: 224
  • P1070005.JPG
    P1070005.JPG
    76.2 KB · Прегледи: 203

andro

Потребител
Дано не се лъжа ,но май са наченки на ръжда под оксидацията . ???Усещат ли се като бобчета на пипане?
 

st_beer

Редовен Потребител
@valentin4o_mihailov
Ако приемаш съвети бих ти препоръчал тази грес:
http://picbg.net/u/30970/23929/329630.jpg
Отиваш в някой фирмен магазин на Bosch където продават перфоратори,дрелки и др. и си вземаш една такава тубичка грес. Последно като си я купувах струваше 13 лв. Почистваш си хубаво пушката и я намазваш с тая грес. При забърсване и минавана с намазнено парцалче с тая грес поне веднъж месечно ти гарантирам че повече никога няма да видиш тази гледка и пушката ще си изглежда по хубава от колкото дори е била когато си я купил. Ползвам тази грес от как се занимавам с това хоби и никога съм нямал ръжда по моя пушка която съм притежавал.
 

st_beer

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Станимире, напиши какво пише на тубичката че нищо не мога да разчета от снимката. Ще е смешно да се опитвам да обясня в Бош каква точно грес търся.... Благодарско за инфото ! :cheers:
Не мога да ти кажа точно снимката е стара. Тубичката която ми е в момента е навита на отвертка за последни изстисквания. Влизаш в магазина и казваш грес за перфоратор. Ще видиш какво ще ти предложат като опаковки. Няма да има друга да прилича на тази.
П.П
Ще гледаш номера
Grease Tube
Part Number: 1615430005
намерих хубаво кадро:
pg_2581_0_md.jpg


Ето как изглеждат пушките мазани с тая грес:
 

YzF

Потребител
здравейте : от 2,3 месеца чета форума, но до сега не ми се беше налагало да пиша , но ето че и това ввреме дойде.. Купих си BT65 хубава пушка , но нещо не ми харесва колко трудно се зарежда назад . Та искам да попитам някои които има такава всичките ли са така или мойта нещо се е багнала :)
 

staif

Редовен Потребител
YzF написа:
здравейте : от 2,3 месеца чета форума, но до сега не ми се беше налагало да пиша , но ето че и това ввреме дойде.. Купих си BT65 хубава пушка , но нещо не ми харесва колко трудно се зарежда назад . Та искам да попитам някои които има такава всичките ли са така или мойта нещо се е багнала :)
И моята беше така(със задно лостово..) но с времето улегна, може би е вапрос на настроика на спусака за зареждане.Дано колеги с повече опит изкажат по- полезно мнение
 

YzF

Потребител
Трудно ли се стига до премахване на кобилицата и при премахване какво се получава...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
YzF написа:
здравейте : от 2,3 месеца чета форума, но до сега не ми се беше налагало да пиша , но ето че и това ввреме дойде.. Купих си BT65 хубава пушка , но нещо не ми харесва колко трудно се зарежда назад . Та искам да попитам някои които има такава всичките ли са така или мойта нещо се е багнала :)

Отскоро имам АТ с куатро спусък. Виж схемата на спусъка, разглабяй и полирай, след това сложи смазка и сглоби. Резултата е повече от задоволителен :exclaim: http://forum.airguns.bg/index.php?topic ... #msg104315
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз нямам проблеми... При отнемането на девствеността на моята (първото зареждане) видях много, ама много голям зор при зареждане... Дори имах чувството че нещо като че ли пречи на самото зареждане...Проявих малко повече агресия и това беше... До сега не съм имал никакви проблеми със зареждащия механизъм (вече над 1000 изстрела)... Мога да кажа, че се зарежда доста леко (щом жена ми се справя безпроблемно)...

П.П. В темата назад се споменава, че Хатсан е добре да се разглоби, почисти и полира и накрая сглоби преди употреба...Въпреки това, аз започнах да стрелям директно от кутията, и до сега съм доста очарован...

Желая ти успех!
 

павле

Потребител
Ето как стана релсата за оптиката .
Исках да снимам и механиката на спусъка но уви нямам досатъчно дълга права отверка в къщи :-\ .
Утре ще взема отверка и ще наснимам всичко.
 

Attachments

  • 6.JPG
    6.JPG
    305.1 KB · Прегледи: 342
  • 7.JPG
    7.JPG
    309.9 KB · Прегледи: 270
  • 8.JPG
    8.JPG
    308.4 KB · Прегледи: 250

TeXHo

Потребител
За анодацията мога да помогна - наскоро се възползвах от услугите на тази фирма - зад ЗИТ.
 

azsumtuk

Потребител
Разбира се , помогни !
Всяка подробност е добре дошла . Дай телефон за връзка , цени , време на изработка , оценка за качество , отношение към клиента (пациента) :crazy:, изобщо всичко за което се сетиш .
 
Нагоре