Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

TeXHo

Потребител
azsumtuk написа:
Разбира се , помогни !
Всяка подробност е добре дошла . Дай телефон за връзка , цени , време на изработка , оценка за качество , отношение към клиента (пациента) :crazy:, изобщо всичко за което се сетиш .

Телефон нямам. За него Божо може да помогне. Цени - народни. Изпълнение - индустриално. С черното се справят отлично. С другите цветове може да има разлика в тона според химията на материала. Изработката е в рамките на няколко дни, според зависи как им попаднеш в графика. Намират се тук.
 

павле

Потребител
Ето обещаните снимки .
 

Attachments

  • 9.JPG
    9.JPG
    311 KB · Прегледи: 273
  • 10.JPG
    10.JPG
    308.6 KB · Прегледи: 253
  • 11.JPG
    11.JPG
    310.8 KB · Прегледи: 219
  • 12.JPG
    12.JPG
    310.4 KB · Прегледи: 239
  • 13.JPG
    13.JPG
    129.1 KB · Прегледи: 193
  • 14.JPG
    14.JPG
    309.3 KB · Прегледи: 235

praetorian

Редовен Потребител
Моля за съвет: От известно време си чеша главата и се чудя, каква е разликата в броя на изстрелите и силата на изстрелите между АТ 44 лонг варианта и БТ 65?Верно, при БТ проходните отвори са големички, както и пружината на ударника - зла.Но при АТ въпреки, че не са такива а по - малки, също знаем, че може да се разгони до големи скорости, както и с дългия цилиндър да имаме повече изстрели с висока скорост в плато...При БТ не е ли всичко предпоставка само за по- висок преразход, а не за особено голям прираст в скоростта?Моля притежателите на тези две пушкала да споделят по- подробна информация -брой изстрели в плато и скорост, защото се чудя между двата варианта и не мога да разбера, кой аджеба е по- добрия по посочените по- горе показатели : ПОвече изстрели с по- висока скорост...Досега като че ли никъде не видях някаква графика от замерване с хроно. ???
И още нещо:АКо присадя по- дълъг цилиндър на нормалния къс вариант и после донадя модера към цевта с междинна тръбичка, дали ще се отрази особено негативно на точността? :rambo:
 

st_beer

Редовен Потребител
@paolo_n1
Това е ликичко да си свериш часовника.
http://www.youtube.com/watch?v=1uesuW4B ... ure=relmfu
Хората стрелят на 200 ярда и целят. Имай предвид че това се летални изтриели. Не знам от кога се занимаваш с въздухарки и колко са минали през ръцете ти ама повярвай ми хасана не е върха на сладоледа. За парите си е супер пушка ама не са най добрите на пазара.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, имам Хатсан АТ 44-10 и при последното му зареждане установих , че изпуска въздух от бутилката :( Щях да излизам да пострелям.. и затова го напълних на 200 бара... но в последствие се отказах и така го оставих.... когато го погледнах на другия ден налягането беше спаднало на 150-160 бара.Някои може ли да ми помогне/каже как да си реша проблема ? Силно се надявам да не е с нова бутилка за 100 лв :)
 

praetorian

Редовен Потребител
SpOkI написа:
Здравейте, имам Хатсан АТ 44-10 и при последното му зареждане установих , че изпуска въздух от бутилката :( Щях да излизам да пострелям.. и затова го напълних на 200 бара... но в последствие се отказах и така го оставих.... когато го погледнах на другия ден налягането беше спаднало на 150-160 бара.Някои може ли да ми помогне/каже как да си реша проблема ? Силно се надявам да не е с нова бутилка за 100 лв :)

Сега ако кажеш и откъде изпуска, сигурно ще можем да ти помогнем ;) :cheers:Свали цилиндъра, напомпи и виж откъде точно фъщи.Или е от бойния клапан, или от зарядния(дупката дет се ръга помпата ;))
 

kamo_73

Потребител
Вероятните места за изпускане са две или откъм зарядния клапан повероятно или от към бойния клапан.Развиваш резервуара и топваш в чаша с вода първо единия после другия клапан и ще видиш къде е теча а относно отстраняването му назад в темата има доста изписано.
 
A

Anonymous

Гост
Ами натопих я .... и излизат балончета отпред... до дупката от която се зарежда( не от самата дупка , а от страни точно на съединението между цилиндъра и манометъра )
П.С: в момента е на 150 бара и съвсем слабо излизат балончета...
 

ilko_dim

Потребител
от няколко дни се мотам около един проект - и вече съм към края . взех идеята от това :

http://rowanengineering.com/lphoto1.htm

Е не е като фабрично , но е ръчна изработка :pardon:
не знам колко ще е функционално , но винаги мога да го махна без никакви интервенции по пушката .
 

Attachments

  • msh6.JPG
    msh6.JPG
    63.9 KB · Прегледи: 272
  • msh5.JPG
    msh5.JPG
    59.2 KB · Прегледи: 295
  • msh3.JPG
    msh3.JPG
    58.5 KB · Прегледи: 276

st_beer

Редовен Потребител
Ще стане щом се прави. Прекрасна идея и изпълнение за еднозаряден вариант :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Дано си предвидил разстоянието между канала и оптиката.
 

ilko_dim

Потребител
Благодаря на st_beer за мнението , понеже е човек , който винаги ми е давал правилни съвети и когото уважавам. :clap:
Наистина на тези снимки изглажда , че няма разстояние , но това е друг монтаж , просто мерех с него . Когато завърша всичко , ще кача по-ясни снимки .
Но искам и друго да попитам : преди време имаше колега , който беше правил експерименти с отвора на трансферпорта(ТП) . Искам да питам : ако се направи подобен на сниката ТП с най-тесен отвор в средата (3мм) , а в сряяа да бъдат по-широки (4.7мм) - дали ще има положително влияние върху скоростта на въздуха , и каква може да е ползата или вредата от това ?
Бъдете здрави :cheers:
 

Attachments

  • тр. порт.bmp
    717 KB · Прегледи: 103

zagi_bg

Потребител
ilko_dim написа:
от няколко дни се мотам около един проект - и вече съм към края . взех идеята от това :

http://rowanengineering.com/lphoto1.htm

Е не е като фабрично , но е ръчна изработка :pardon:
не знам колко ще е функционално , но винаги мога да го махна без никакви интервенции по пушката .
Прекрасна изработка,някой хора след като постреляха с една прекрасна АТ44-10 взеха да влизат в час. ;)

ПП.По добре късно отколкото никога. :p
 

praetorian

Редовен Потребител
Колеги, имам проблем:Когато слагам барабанчето на АТ-то, дотиквача не може да умери точно гнездото на чашката. :wall: :wall:Това е и за двата барабана.От какво може да е?Получава се много неприятно, чашката се избутва малко и запира, после барабана ни се изважда, ни се дотиква чашката.Пробвах да дотикам преди да спусна фиксиращото лостче, пробвах и като го сложа- все тая.Пробвах и да превъртя барабанчето да щракне преди да дотикам- пак не става.От какво може да е?
 

dilom08

Редовен Потребител
дърпай до край лоста за зареждане, дори спусъка вече да е зацепил.
 

staif

Редовен Потребител
И при мен се е случвало един два пъти но успявах да се справя както посочи колегата dilom08
незнам дали при ат44 се е случвал такъв проблем и как може да се избегне-все пак са идентични..
п.п да не би от това с "предпазване на повторно зареждане" да идва проблема
 
A

Anonymous

Гост
praetorian при мен преди ставаше така от време на време като слагах по малко чашки... бяха хлабави на барабана и ги вкарваше малко на страни и ги мачкаше.. или въобще не ги вкарваше а се заклещваха.
П.С: Ще помогнеш ли с малко инфо за моята бутилка :) изпуска въздух отпред , но не от дупката за зареждането , а точно на съединението м/у манометъра и цилиндъра
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Следавщия въпросе ще с какво да развия манометъра.
Манометъра се развива с ключ за свещи 22.
Обаче трябда де изстани странично за да влезе между манометъра и тапата на цилиндъра.
Ключа струва 3 лв.
Аз го изстаних с пилта на ръка, може и на струг.
Успех.

Колега прочети пост 568 на страница 38 в тази тема и ще ти стане ясно за какво иде реч
Още еден път успех.
 
Нагоре