Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Иван Димов

Потребител
На моя булпап,осмицата е с освободен цилиндър и захващане на приклада и цевта.
Утре ще правя проби и ще пиша за евентуални отклонения.Пууу... да няма такива... ;)
 

Иван Димов

Потребител
Хайде от мен да мине... ;) Обаче,само една снимка,защото още не е доизшкурен,байцан и т.н.Абе,не е довършен. :crazy:
Ама сърце не трае, а и утре трябва да се участва в мероприятието. :rambo: :cheers:
 

Attachments

  • Picture 119.jpg
    Picture 119.jpg
    139.2 KB · Прегледи: 306

ilian

Потребител
Преторианец а ето какво прави БТ-то на около 200м с твоите проектили които продаваш :eek:
ПДЧ-то е 20мм и летвата също е толкова,Станчев ми е свидетел :yes:
 

Attachments

  • Picture 312.jpg
    Picture 312.jpg
    540.1 KB · Прегледи: 327
  • Picture 313.jpg
    Picture 313.jpg
    283.5 KB · Прегледи: 262

ilian

Потребител
Ами на коткомера ще му е за последно като за проба де ;) ;),нарочно пускам такива елементарни наблюдения и проби,за мен съм разбрал какво може този проектил и на какви разстояния :yes:Аз съм си сметнал колко ми е скороста и колко е БК-то на проектилите и по тези изчисления от първия изстрел ударих мишена с размер 20 на 20см от първия изстрел с пушка извадена от калъфа без предварителна прострелка и ала-бала,като мишената е на 200м.Браво на колегата който ги прави и това е,просто БТ-то ги хареса много :bravo:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сплавта по-мека ли е от JSB или Баракуда?
Имам в предвид един колега който казваше че в меките мишени се разпльоквали като монета.
По мои наблюдения JSB сплавта е малко по твърда от баракудата. Може би този проектил с още повече олово в сместа.
Това май е повече за темата за чашките.
 

ilian

Потребител
FreeMan написа:
Сплавта по-мека ли е от JSB или Баракуда?
Имам в предвид един колега който казваше че в меките мишени се разпльоквали като монета.
По мои наблюдения JSB сплавта е малко по твърда от баракудата. Може би този проектил с още повече олово в сместа.
Това май е повече за темата за чашките.
Изключително меки са,на 100м при стрелба по твърд предмет от тях нищо не остава,направо се изпаряват ;)
 

bor1968

Потребител
Днес получих лонг цилиндъра благодарение на Тишо :cheers:
9см. е по дълъг и е напомпан малко под 200 бар.
Пушката сега изглежда така:

025909597.jpg


025909586.jpg


025909589.jpg


025909596.jpg


Ето и снимка от преди:

025690659.jpg


Ето и от преди да облека цевта:

025295120.jpg
 

praetorian

Редовен Потребител
По принцип, единия дето се води Успър про май не е за предпочитане, защото почти винаги няма съосие на карантиите му и иска доработване.Другия дето си гледал е по за предпочитане - малко по- лек е, изглежда по- добре и има по- малко оплаквания от него.Няма знаение, дали ще си купиш нов, или втрора употреба - май втората употреба понякога е по- добре, защото хем са по- евтини, хем и доработени кат хората. :cheers:

ПС всички СМ, които имат резба 1/2 стават за хатсана.
 

klmn

Потребител
Абе на колко бара държите Асаня като е "зазимен" в къщи,моя е на 100? (май имаше такава тема)
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз моя го държа в пълна бойна готовност. След всяка стрелба хасанчо си го забърсвам,минавам оксидираните части с мазно памучно парцалче напомвам на 180 бара и го прибирам в куфара. Всъщност зазимен е много силно казано за мен понеже аз не пропускам седмица без да стрелям независимо от сезона.Така че общо взето няма значение на колко бара стига да не е под 50 както е писал Динката не само заради конденза ами понеже от натиска на ударника иглата на БК може да отвори и да изпусне въздуха в цилиндъра и ако не я погледнеш дълго време наистина да ръждяса от вътре и да станат язви което е противопоказно.
 

andro

Потребител
Какво зазимяване?С тоя 10 годишен ресурс на резервоарите, стрелба при всяка възможност ! ;)Иначе същата процедура ,почистване ,смазване ,само дето обикновенно стои на 70- 80 атмосвери.Аз го помпя до около 160 - макс 165 атм.Имам го от 3 и половина години и съм сменял о пръстен само на досилателя.
 

ilian

Потребител
Ето разликата в полимидите от клапаните на АТТ-то и на БТ-то ;) ;)
 

Attachments

  • Picture 315.jpg
    Picture 315.jpg
    155.9 KB · Прегледи: 204

praetorian

Редовен Потребител
shstanchev написа:
ilian написа:
Ето разликата в полимидите от клапаните на АТТ-то и на БТ-то ;) ;)

Днес си ги "мерихме" с Илиан. Моя Асан е в 6,35 и засилва Баракудата 2,01гр. със 255-260м.с.

Той от старите АТ-та ли е?И за колко изстрела това? :cheers:Досега никъде в темата нямаше представяне на хатсан АТ 44 в калибър 6,35, та ми е изключително интересно.
 
Нагоре