Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Dominus

Редовен Потребител
Опитвам се да си представя, как точно се хваща, но щом човека си го кефи...
 

Dqkon drakon

Новодошъл
Здравейте,имам въпрос за пцп хатсан ат44 10 . Трябва ми някой от Варна който да е на ти с този вид въздухарки.плюе съ4мите когато стрелям виждам през оптиката параболата на са4мат
 

staif

Редовен Потребител
замери си скоростта поне ;) а след това е добре да си наясно и с грамажите
това че ги виждаш е супер само при едно условие- че попаденията са само в десятката :)
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм си виждал летежа на чашката и при 290 м/сек.
Това, че я виждаш все още не означава нищо.
Както каза Gadnqra, намерете едно хроно и я премерете, хроното ще каже какво се случва.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Направих част от нещата,че грам време не остава-клапан с по-голяма камера,друга игла,нов дотиквач и смяна на всички о-ринг с други за по-високо налягане
Яко полиране на всичко,което контактува с о-ринг.Всички пружини са оригиналните
По-късно ще пусна снимки

Налягане от 200 до 100 бара JSB 1,175
Имах 2 празни изстрела и един (49-ти) с 2 съчми,голям зор имам със зареждането.Трябва да отварям
Untitled.png

...
 

Attachments

  • IMG_4054.JPG
    IMG_4054.JPG
    305.2 KB · Прегледи: 133
  • IMG_4055.JPG
    IMG_4055.JPG
    310.4 KB · Прегледи: 130
  • IMG_4083.JPG
    IMG_4083.JPG
    321.9 KB · Прегледи: 132
  • IMG_4084.JPG
    IMG_4084.JPG
    194.5 KB · Прегледи: 130
  • IMG_4090.JPG
    IMG_4090.JPG
    235.9 KB · Прегледи: 135
  • IMG_4092.JPG
    IMG_4092.JPG
    374.2 KB · Прегледи: 135
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
Светльо, няма никаква разлика при този модел и не се отразява на плато и скорост. Ако беше с централен отвор, щеше да има смисъл, ако отворът е голям.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Ако говорите за тапата,която държи пружината на иглата е много безмислено ,да се правят големи отвори
Пушката е с регулатор,ако е semi-auto правоток ,може
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да, за нея говорим. Светльо е прав, но донякъде. В твоя случай и за този модел, така както си е си е най-добре.
 
Последна промяна:

dvelinov

Редовен Потребител
semi-auto е едно а правоток съвсем друго и нямат нищо общо, тоест изречението ще е правилно формулирано без semi-auto -> полу автомат...
Ок,ще пробвам пак
Ако пушката е полу-автоматична,без регулатор има смисъл от много големи дупки
Този резултат,който получих,би трябвало да стане и с една дупка 5мм.И да искам,не мога да заредя толкова бързо.Все пак има регулатор с 20-пъти по-макък отвор

P.S
Наясно съм,какво е правоток и semi-auto
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Изпускащ заряден клапан на БТ-65. Причина за изпускането - подбит и накривен ръб на клапана. След полиране се оправя.
 

Attachments

  • 20181123_232747.jpg
    20181123_232747.jpg
    694.6 KB · Прегледи: 134
  • 20181123_232833.jpg
    20181123_232833.jpg
    724.2 KB · Прегледи: 131

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Screenshot_1.png
Някой знае ли дали някъде продават тази тапичка дето пази от боклуци в отвора на куикфила на АТ44, защото моята този път окончателно я изгубих.
 

barbaron

Редовен Потребител
View attachment 74248
Някой знае ли дали някъде продават тази тапичка дето пази от боклуци в отвора на куикфила на АТ44, защото моята този път окончателно я изгубих.

Аз бих си направил. Пистолет за течна пластмаса - ако нямаш - време е да си вземеш. Направи от двете страни по 5мм и си готов. Ако искаш да имаш "дръжки" за по-лесно слагане/вадене - импровизирай докато е "горещо". Имаш право на много опити, докато направиш окончателен вариант. Продават и различни цветни пълнители, ама едва ли цвета ще е определящ...

п.п. По този начин си "затапих" дупката за теглича и нямам грижи.
 
Нагоре