Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Licho

Редовен Потребител
Драги колеги,Неотдавна съседът ми сподели,че
е решил да си купува пушка,и то не каква да е ,а РСР! Каза ми,че се е спрял на някакъв Хатсан -Флаш QE, в 5,5,с алуминиев цилиндър, пластмасов приклад и заглушител ,на цена около 550 лв .Попита ме какво ми е мнението за това ВО.Харесало му това,че пушката е лека,на приемлива цена, с достатъчно изстрели при едно зареждане .За съжаление,аз почти нищо не знам за нея и не бих могъл да му бъда полезен.Смущават ме малко тази лекота,прикладът и алуминиевият цилиндър,но...
Ако случайно някой има такъв Хатсан,или знае повече ,моля да сподели!Дали си струва?Какво е качеството?Как се представя при стрелбата?И т.н.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Мисля че още никой няма, но съм гледал много клипове с нея и эа мен става, недостатък е малкия цилиндър от 165 кубика. Цевната кутия е цяла , клапана е подобен на херкулеса.Цилиндъра се эакрепя със стопорни болтчета, като при булпапа на крал. Ако е 6.35 и се тунингова има 10-14 хубави иэстрела, но като се раэшири трансфер порта дупката става колкото цялото раэстояние между О пръстените на клапанното тяло.
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Другата седмица ще гледам една пушка, ако не ми хареса и ако до тогава не съм намерил човек да ми внесе Крал от Турция и аэ ще си вэема Флаш.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Заради монолитната цевна кутия е по-добър вариант от АТ-44. По-добре да вземеш 5.5. Вероятно има вариант да се смени цилиндърът с такъв от БТ-65 или Галатиан. Другите болести също се лекуват лесно.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пистолет Hatsan АТ-P1. - 1.Изтънена и удължена игла на дотиквача-в заводския си вариант закриваше почти изцяло отвора за въздух на цевта. Иглата беше 3,2 мм, а в момента е 2,2 мм. Върхът и също е на конус, за по-добър контакт на въздуха с полата на чашката. 2.Разширен трансферпорт - от 3,6 на 4 мм. 3.Отвор на цевта - 4 мм. 4. Челото на клапанното тяло е намалено с 2 мм. Целта е щокът на клапана да се покаже 4 мм. навън - фабрично излизаше само 2 мм., което не е достатъчно. 5.Входна фаска и полиране на входа на цевта. Така нагласен, пистолетът направи 7 изстрела, с натегната докрай пружина, със скорост 242 - 250 м/с, с чашка jsb 1,17 гр. Това от 210 бара. Отпуснах пружината и пистолетът направи 14 изстрела с 222 - 230 м/с. Собственикът ще каже, как е като точност, след като пробва цевта, кои чашки ще хареса.
 

Attachments

  • 20190117_121307.jpg
    20190117_121307.jpg
    1.9 MB · Прегледи: 140
  • 20190117_121342.jpg
    20190117_121342.jpg
    867.3 KB · Прегледи: 136
  • 20190117_121114.jpg
    20190117_121114.jpg
    1 MB · Прегледи: 134
  • 20190117_121152.jpg
    20190117_121152.jpg
    1 MB · Прегледи: 139
  • 20190117_121248.jpg
    20190117_121248.jpg
    889.4 KB · Прегледи: 140
  • 20190117_121025.jpg
    20190117_121025.jpg
    323.5 KB · Прегледи: 137
  • 20190119_202534.jpg
    20190119_202534.jpg
    262 KB · Прегледи: 136

dvelinov

Редовен Потребител
Иглата на дотиквача,от какъв материал е най-добре да бъде изработена?И,имали голямо значение?
 

Valcho.

Потребител
А как по точно регулираш пружината защото на моят няма такава опция. И още един въпрос ако е възможно тези резултати с оригинални пружини ли са.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да, с оригинални пружини са. Пружината на ударника се регулира с много дълъг шестограм. Отворът за реглаж се намира отзад, по средата на тапата, която е в цилиндъра под цевната кутия. Може да се наложи да се свали приклада - понякога закрива част от отвора. След като отворът е свободен, бъркаш с дълъг шестограм, докато опре в реглажния болт, който се намира в ударника. Като го завиваш, навътре в ударника - отпускаш пружината. Като го развиваш - натягаш.
 

Valcho.

Потребител
Благодаря много за информацията. Сега се уча с едно такова пистолетче в кал. 6,35. Дано да се получи.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Трябваше от някъде да се държи контра на ударника, иначе превърта.
Да - забравих. Отстрани на ударника има отвор, в който може да се бръкне с тънка отвертка. В долната част на цилиндъра, където е поместен ударникът има отвор, през който може да се засече отворът на ударника.
 

Emo

Новодошъл
Колеги,аз да питам...
Ако сложа проектил от флоберка в АТ-то и напъна максимално ударника,дали ще мога да докарам 330-350 м/с?
Питам се просто теоретично,мога и да пробвам,но нямам хроно да замеря резултатът
 

Emo

Новодошъл
Колеги,аз да питам...
Ако сложа проектил от флоберка в АТ-то и напъна максимално ударника,дали ще мога да докарам 330-350 м/с?
Питам се просто теоретично,мога и да пробвам,но нямам хроно да замеря резултатът
 

lynx

Редовен Потребител
Със заводско АТ(непипано), колкото и да натягаш пружината няма да изкараш подобни скорости.
Проектилите влизат много трудно, скоростта ще падне злобно.
Само на някои пушки с по-разхайтени цеви проектилите влизат горе/долу нормално, но при повечето е мъка и резултатите не са добри.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Може да се изработи калибратор за нужната цев и проектилът да стане 5.52 или 5.53. Примерно. Обаче това изобщо не е достатъчно. Този проектил тежи 2.5 грама. За да го изстреляш с пушка, която заводски е 50 джаула със скоростта, която си написал, означава да го изстреляш със 140-150 джаула. Което е в рамките на фантастиката. Независимо, с каква пружина си и колко ще я натягаш. Самият клапан на пушката и въздушният и тракт не са в състояние да пропуснат нужната порция въздух, за да се доближиш до посочените от теб скорости. Максимумът на тази пушка са около 80 джаула, с няколко (3-4) изстрела в плато. Абсолютният максимум е около 90-95 джаула - без плато. Това е постигнато с изцяло променени карантии - нов клапан, разширени проходни отвори, нов трансферпорт, изтънен дотиквач, нова пружина на ударника и т.н. Като някои от колегите, които експериментираха, сменяха и цевта с по-дълга. И добавяха метан в уравнението. Пушки, които могат да постигнат това, за което питаш са: Суматра, Кондор, Еваникс, Кареер, Херкулес, Дейстейт, Атаман и т.н. И при тях също са нужни доработки.
 
Последна промяна:
Нагоре