Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Gadnqra

Редовен Потребител
Да кажем, че куршумът е 5.56. По-малък не е. Има и 5.6 и даже 5.73. Като тегло са от 1.9 до 2.6 грама. Ако говорим за стандартните, най-разпространени - това са: 2.1, 2.3, 2.4 и 2.5 гр. Има и нестандартни 3.0 - 4.2 грама със специално предназначение. Нито един, от гореизброените куршуми, не е подходящ за въздушно оръжие, без предварителна подготовка.
 
Последна промяна:

Martyn

Потребител
Здравейте, колеги! Имам въпрос относно пушка Hatsan BT65 SB elite. Може ли някой да ми препоръча кадърен майстор на регулатори(който да ми сложи такъв на пушката) ако има вариант да бъде за град София! Много ще съм благодарен и ако някой сподели мнение, който притежава същата! Благодаря предварително! Поздрави!
 

jony

Потребител
Колега,има още един теоретичен начин да повдигнеш мощноста с 2 ,5 пьти но в Бьлгария не сьм чул да се прилага. Напьлни цилиндьра с хелий.Аз лично не ти го препорьчвам,защото рамата на сайт-левьра едвали ще издьржи.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Никаква рама на никакъв сайдлевър няма да получи никакво натоварване, че да не издържи. Стига си ръсил простотии и измишльотини, ами вземи малко да попрочетеш някои теми преди да пишеш. Сайдлевърът е зареждащият механизъм, който запъва ударника и единственото напрежение върху него е породено от пружината на ударника при зареждане. Обикновено представлява лост, свързан с дотиквача и ударника, но при някои пушки е свързан само с ударника. Това няма никаква връзка нито с хелия, нито с мощността на пушката, нито с натоварване при изстрел. Натоварените детайли могат да бъдат: боен клапан, предна тапа на цилиндъра и цевна кутия и то, ако говорим за налягания над 240 бара, каквито при хелия няма. Хелият ще даде нужната скорост на проектила и няма да създаде никакви проблеми, нито ще натовари нещо по пушката. Единствено ще я направи по-шумна. Проблемът е, че е много скъп и това го прави нерентабилен за нашите цели и затова не го използваме.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Ако човека сложи пружина от пружинна възушка зад ударника как няма да го счупи бе Ники?
Стига място да и намери и скрипец за зареждане .
 

Emp

Редовен Потребител
колеги, оставям темата отворена,чакам и вашето мнение.
Колега тази тема е ако имаш някакъв проблем с пушката да потърсиш съдействие от хората тук.Като искаш силна пушка си вземи флоберка. Тук не сме кръжок по физика да разискваме свойствата на хелия. Хората са го написали "Форум за въздушно оръжие ".Извинявам се за спама, ако на някой му е отказал хатсана да попита в тази тема , това е най-подлаганата на операции марка , има и доста с извършени аутопсии . :D
 
Последна промяна:

angelmr

Редовен Потребител
Колега,има още един теоретичен начин да повдигнеш мощноста с 2 ,5 пьти но в Бьлгария не сьм чул да се прилага. Напьлни цилиндьра с хелий.Аз лично не ти го препорьчвам,защото рамата на сайт-левьра едвали ще издьржи.

Не се притеснявай, нищо няма да се натовари. Началната скорост се вдига заради свойствата на хелият (значително по-висока скорост на звука), а не заради налягане и натоварване. Натоварването на детайлите е идентично. Просто скоростта на изтичане на хелият е много по-висока от тази на въздуха. От там идва всичко!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А скорост по маса върху площ какво дават?
Като приемем площа на дотиквача за константна. Защото това което засилва проектила действа и на дотиквача назад.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нищо няма да му стане на дотиквача, тъй като е от плътен метал и обемът е много малък, а и когато е затворен е заключен в цевната кутия. Пробвано е при пушки до 1000 джаула, 50 калибър - на хелий. При положение, че площта на натиск и налягане при големия калибър е много по-голяма. Американците си играят с 1200-1500 джаула, както ние с 200-300. Налягането пред дотиквача се спира от о-пръстен в цевта или върху самия дотиквач. Именно той ще изтърве, ако нещо се обърка - например ако се запуши цевта. Пробвал съм с Кариер 50 кал.
 
Последна промяна:

angelmr

Редовен Потребител
А скорост по маса върху площ какво дават?
Като приемем площа на дотиквача за константна. Защото това което засилва проектила действа и на дотиквача назад.
Принципно налягането е еднакво, а следователно и силата която въздейства върху дотикване е идентична, независимо от използвания газ! Повишаването на началната скорост идва от факта, че потока хелий може да се ускори до скорости много над 330м/сек, за разлика от потока въздух, който при достигане до скоростта на звука достига максимума на скоростта на изтичане и следователно спира да бута чашката напред. При хеллият просто този ефект на спиране на ускоряването се наблюдава при по-високи скорости. От там идва и печалбата на енергия. Просто силата която ускорява чашката действа по-дълго. Иначе налягането (а следователно и силата) са идентични.
 

andi

Редовен Потребител
Ще има малко повече натоварване дотиквача , но ще издържи . При ползване на хелии има доста подводни камъни и отворени въпроси . Та дотиквача е последна грижа .

ПП. Да се обсъжда хелиий в темата за ХАТСАН е ..... странно ( мнооого меко казано ) .
Горе долу от 3 години имам вариант за работа с хелии . Засега успявам да стоя настрана от тази щуротия .
Безсмислено е .
И 1000 дж да стане Хатсанчето ( и което и да е ВО ) пак няма и да се доближи до възможностите на огнестрелното .
Тръпката на ВО е другаде , а не самоцелното гонене на джаули. Някой са го разбрали отдавна , аз по скоро , а има и такива дето никога няма да го разберат
 

anibis

Редовен Потребител
Виж попитай skandalo- Румен той се занимава с редуктори и съм сигурен че ще ти сложи редуктор в БТ-то.
Ако няма готов може да се поръча,и той да ти го монтира,обърни се към него.
 

strelqmto4no

Потребител
търся О пръстен от БК на АТ 44, който се намира вътре в бойния клапан. Нито съм го виждал, нито знам как изглежда..Полиамид ли е гума ли е...нямам представа, та от къде да го намеря това чудо или знаещите да му напишат размерите поне, за ориентация.
 

gogan64

Потребител
търся О пръстен от БК на АТ 44, който се намира вътре в бойния клапан. Нито съм го виждал, нито знам как изглежда..Полиамид ли е гума ли е...нямам представа, та от къде да го намеря това чудо или знаещите да му напишат размерите поне, за ориентация.
Имаш го в комплекта който върви с пушата/бяла полиамидна джаджа прилича на шайба.и тъничък
О -пръстен от гума...............
 
Нагоре