Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Много еротичен съвет .
Кой каквото не му достига, за това си мисли. :D На мен това групиране ми прилича или на неподходящи за студено време чашки, или на мръсна цев. В неделя и на мен ми се случи нещо подобно, с чашки 2015г. ми ги редуваше 2 долу- 2 горе, а чашки 2013г. ми ги вкарваше дупка в дупка една след друга. :cheers:
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Много еротичен съвет . :D:rolleyes:
С тези Хатсани можем и нова професия да открием:cheers:
Но това е правилен съвет, просто смукане и езици ме накараха да мисля в друга посока.:cheers:
Какво ли не правим за пушките си, и езици им пускаме чак :D:D
 

sts1969

Редовен Потребител
Не се хилете бре главочи, с едно просто всмукване се проверяват половината о-пръстени на пушката. :D Сега ако можеш махни барабана, зареди лоста с дотиквача на зад, и пробвай с пръст плътно да запушиш другия край на цевта и пак пробвай вакуума.
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
задира като минава през трансферпорта или си внушавам
Може и да не си внушаваш.
дотук добре но взе да ги сее ту наляво,надясно,нагоре ,надолу
Тук си неясен.
Ако пушката е стреляла нормално преди време, а сега е започнала да ги сее - не е тансферпорт.
Спри да духаш и да смучеш. Чак пък такъв вакуум, че да ти хлътне езика в цевта!?
Огледай добре и претегли чашки.
Измери скорост на поне 10 броя изстрели с премерени чашки.
 
7

7842

Гост
Не се хилете бре главочи, с едно просто всмукване се поверяват половината о-пръстени на пушката. :D Сега ако можеш махни барабана, зареди лоста с дотиквача на зад, и пробвай с пръст плътно да запушиш другия край на цевта и пак пробвай вакуума.
Пробвах,но ми е дебело кутрето накарах жена ми да бърка и запушва:) отвора на цевта-мога да кажа ,че има малко вакум но слабо,задържа го много за кратко.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Може и да не си внушаваш.

Спри да духаш и да смучеш. Чак пък такъв вакуум, че да ти хлътне езика в цевта!?

Ivodoc ????

Това е най-стариа сигурен и точен метод за проверка!!! Дава моментален отговор на въпроса "дали не е от няякой о-пръстен" , езика трябва да бъде засмукан и да задържи известно време....боже какви базови неща говорим и ми се очудвате...


Смени о-пръстена на цевта от към дотиквача и опитай пак,(или преди да го смениш зареди чашка в цевта,измъкни барабана и сложи конче върху дотиквача,духне ли гоо ясен си )след това развии цилиндъра и провери този от към ударника (вътрешния) , ако не са тези ще се наложи да отвориш пушляка за подмяна на трансферпортните,при заводска пушка е голяма вероятността да е прищипан и вече да е на пътя на въздуха ;)

Мръсната цев също би бил вариант.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Преди време имах подобен проблем,при вкарването на чашката се чувстваше едно забавяне,задиране.Та заредих една чашка в цевта и след това я отвих(цевта) и избутах лекичко чашката през цялата цев.
И като излезе я видях ,че от едната страна е дефектирала.После последва шкурене,полиране и така.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е най-стариа сигурен и точен метод за проверка!!! Дава моментален отговор на въпроса "дали не е от няякой о-пръстен" , езика трябва да бъде засмукан и да задържи известно време
Чак пък такъв вакуум, че да ти хлътне езика в цевта!?
Да, показателное, но когато духа като през свирка.
А ти прочете ли какво съм написал?
О-пръстените на посочените места, уплътняват добре в следствие високото налягане в цевта по време на изстрела и не е задължително да са толкова плътни в "свободно" състояние.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако е вадил цевта, и след това двата пръстена са се срязали при напъхването и в цевната кутия (ако не знаеш как, винаги се срязват), никога няма да уплътнят. Доста често се случва и двата пръстена на трансферпорта направо да са издухани през цевта. Спирам да давам съвети защото започнахте да си правите майтап. :no:
 

barbaron

Редовен Потребител
02_hatsan_barrage-1.jpg
Барабана 1:1 с този на ФХ импакт, или греша?
 
7

7842

Гост
Смених о-пръстените на бойният клапан,пръстенът на дотиквача е проблема,вкарах чашка без барабан и промуших парче вестник с дотиквача и като стрелнах вестникът изхвърча,гледах но не намерих размер на този пръстен а и не знам как се сменя калибъра е 6,35 мм.
 
7

7842

Гост
Нямам си на идея как се сваля цевта,сега търся разни клипове из Ютуб
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Два шестограма от страни , мисля от ляво. След като я свалиш се развива преди първия о пръстен. обикновено се развива на ръка.
Успех.
 
7

7842

Гост
Благодаря Ви,тъкмо изгледах един клип как се сменя о-пръстена,и без това като се свали ще сменя и другите два които са на цевта

Стана работата,свалих цевта-в Микромакс дали ще ми дадат о-пръстени като не им знам размерът
 
Последна промяна от модератор:

barbaron

Редовен Потребител
извади ги и върви - ще ти ги намерят и дадат. Носи си и цевта на място - даже ще ти ги сложат ако бъдеш любезен... ама не им казвай как проверяваш за вакуум!!
 
Последна промяна:

ilko_dim

Потребител
А при монтажа на цевта много често се късат , понеже отворите на стоперните болтчета не е зачистен. Провери ги ,сигурно и при тебе ще е така. Отвора на тр.порта също може да има осенък, пусни му една лека шкурчица.:cheers:
 
Нагоре