Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

7

7842

Гост
Не се получи.Скъсах 4 комплекта гумички,утре пак купувам няколко комплекта и наново:wall:
 

ToHKa

Редовен Потребител
С оръжейна смазчица или нещо от сорта,леко ги намазваш с пръст, и вкарваш цевта с леки въртеливи ддвижения през цялото време до края.
Преди всичко това си направи белязка на цевната кутия и цевта,така ,че като я слагаш да пасне входа за въздуха с трансферпорта....ама май вече е късно :D
 
7

7842

Гост
Даже страничните отвори запуших с кибритени клечки,за да не режат гумичките,сега я разглобих отново и гумичките са в прилично състояние,но вчера като отидох да я изпробвам ми направи впечетление че дотиквача много плътно влиза в цевта-в гумичката това на суха тренировка,но после се оказа че чашката още по трудно преминава през о-пръстена,вероятно са ми дали грешен о-пръстен в магазина понеже не му знам размера,ако някой колега го знае да го напише....Сега поглеждам листчето което ми написаха в Микромакс със номерата на о-пръстените (за да ги зная за друг път)чак сега се загледах за гумичката на дотиквача вътр.размер 5,7 мм. а чашката е 6,35 мм.
 

kiborga

Потребител
За смаска ползвай вазелин или силиконова грес и много много тънко намажи о прътените и там кадето ще влизат също това опражнение аз го ползвам без проблем но колегата по горе е прав лека шкурка пусни по всички ръбове да не срязват о пръстените аз шкуря с 800 после 1000 и накрая 2000 успех
 
7

7842

Гост
Честита Ви Нова година на всички колеги.Може ли някой да ми даде размера на о-пръстена на дотиквача в цевта за БТ-65 6,35 мм.Благодаря Ви предварително.
 

bili hlapeto

Потребител
Пускам тази тема за да можем да разберем повече за този модел който е вече на пазара. На мен лично ми харесва и мисля да си закупя един. Но няма да е лошо да споделим мнения с по напредналите колеги от форума за да избегнем излишни проблеми. Благодаря предварително!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Ами но няма какво да се каже за тая пушка. И на мен ми е красива пущината и аз замислям да си я купя скоро.
Подлежи на доста тунинг и за сега знам че е точна от клипове.
До колкото виждам по клипове в тубата в 7.62 няма хубаво плато.
В 9мм е безпощадно силна и от приятел знам че и точна, но правела 18 изтрела в плато.
Аз съм решил да е в 6.35мм ако я взема до сега ме спираха килограмите на пушката, но ще се ходи в магазина ще я подържа и ще реша на место.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
То за всаеки модел на комшиите нова тема ако се пуска???
Въздух под налягане, все се мъчат да икарат нещо "здраво" ама дал е читаво???
 

bili hlapeto

Потребител
Не тъка грубо peko ! Пуснах темата защото напоследък не излизат много информация за новите модели а по скоро оферти за продажби, което не е лошо. Но все пак се нуждаем от информация за поточна преценка при покупка . За това се обръщаме за помощ към колегите от форума, а мнението по въпроса не е задължително.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И аз се интересувам от тази пушка напоследък. Доколкото гледам в интернет наистина няма никакво плато в 7.62 и в 9 мм. Но това е усилена на макс и с лайняна пружина на клапана. Предполагам ако се сложи корава пружина на бойния клапан нещата ще се оправят. Иначе и аз се оглеждам за нещо в 9 мм, но не ми харесват скоростите, с които се предлагат възможните за покупка пушки. Метанът за мен е затворена страница, а иначе скорости от 240 - 250 просто не ме интересуват. Нямам намерение ако искам да уцеля нещо на 140 метра да вдигам пушката към небето. При Херкулеса най-много ме притеснява цевната кутия-не знам дали ще мога да достигам до трансферпорта и проходните отвори.
 

bili hlapeto

Потребител
Ако проблема е само пружината и може да се смени , това е добре ! Но ако иска пълен тунинг то парите стават много. Иначе по клиповете изглежда добре , особено за големите разстояния .И аз съм се ориентирал в 7.62 или в 9мм. но ще видим отзивите на колегите с по голям стаж.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Одеве ми дойде херкулеса.
1. Килограмите ме плашеха много, но при прикладване не се усещат и пушката стои добре, поне на мен ми е удобна.
2. Спусък отвратителен, но 10мин.игра и стана супер има малко за полиране и ще заспи.
3.Шрауда, най-смешно направения ще му се бае и ще заглушава добре.
4. Барабанчетата нямат фаски и драскат чашките и ще искат баене
На пръв поглед е това утре или други ден плато и групи, надявам се времето да позволи.
Дължината е 125см и кантара отчете 6кг.
Ето малко снимки.
Още една добавка, след свалянето на шрауда установих че цевта е с резбица 1/2UNF и се завива нормален саундмодератор.
Без шрауда пушката става с 15см по-къса и 300гр. по-лека.
 

Attachments

  • 20170105_200656.jpg
    20170105_200656.jpg
    175.6 KB · Прегледи: 149
  • 20170105_200734.jpg
    20170105_200734.jpg
    169.9 KB · Прегледи: 137
  • 20170105_200656.jpg
    20170105_200656.jpg
    175.6 KB · Прегледи: 137
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Честито. Чудя се още за една 9 мм ама чакам още мнения и клипове. Май другата седмица ще подържа една в ръка и ще и разгледам цевната кутия.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Цевната кутия е най готиното нещо в тази пушка. Масивна яка и нагласена добре цевта не шава като предните модели, но това ще го видим при прострелка дали после губи точност.
 

bili hlapeto

Потребител
Честито! Ще очаквам резултатите от стрелбата и ако всичко е на ред може скоро да стана притежател на един в 9мм.:cheers:
 

оги-пз

Редовен Потребител
За 9мм и 7.62мм има доста клипове за групи в тубата и се вижда, че стреля много добре. По скоро за 6.35мм няма почти нищо.

От еуфорията по новата придобивка забравих да благодаря на Анди за супер експресната доставка на пушката.
Поръчана вчера на обяд и пристигна вечерта.
 
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Миналата седмица стрляхме ссъс старозагорския Херкулес, ами няколко главни изречения :

Щтрауда не заглушава, но пък без него незнам какво чудо ще е...
Спусъка за такъв вид пушка след настройките е добър.
Теглото е голямо,+ оптика става оло 6 кг. , пушката е предназначена за стрелба от маса, двуногата или подпрян нейде.
Силата бих казъл, че се приближава до посочените 190 J , около 260 мс . Платото е от 180 до 110 бара ,изстрелите не запомних, честно казано имаше доза еуфория , над 30 бяха.
Стреляхме на 110 метра по дърво, една кора се отличаваше повече и дънихме по нея, 4 изстрела без старание ,3 от които се презастъпаха и един под тях, обща група към 4 сантиметра....очарователно !!!! Надмина очакванията ми....
Чашките бяха JSB 5.2-3 ли колко бяха като грамаж не запомних, по-тежките , може би и за това пушката си скача на горе когато се стреля от ръка. (вижте клипчето и снимките в регионалните групи - Стара Загора,159 страница) .
Много силен пинг има от цилиндрите и цевта при напускане на проектила, смесени грозни звуци....

Тия 110 метра ги няма за нищо, почти моментален удар в дървото ,пропадане ..... май няма въобще до там,не помня на колко беше простреляна но удряше Х .

Цялата информация за скорости и брой изстрели не е 100 процента гарантирана защото не беше това целта и не обърнахме внимание, само платото забелязох.

Нека Огито да достави по-подробна от първа ръка ;)
 

andi

Редовен Потребител
Оги си взе в 6,35мм . Според мен много универсална в този калибър . Ако се пипне има потенциал в широки граници , от 60 до 160 дж .
Радвам се , че му помогнах да вземе този Херкулес - беше му мерак отдавна .
Честито Оги !
 
Последна промяна:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Някой знае ли размера на О-пръстена на полиамидната тапичка в клапана през която минава иглата на удърника за АТ? Той е един много тънък .Благодаря!
 
Нагоре