Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ToHKa

Редовен Потребител
Лошото е че нямам техника (хроно) и не съм я замервал, по ПВЦ шише и мишенки на 45-50 метра всеки път правя по около 4 сантиметра в радиус диаметър, зле е но никога не съм търсил толкова прецизна стрелба и не ми правеше голямо впечатление. Както посочих горе, проектилите са H&N Diablo Baracuda Power (1.38 g.) и JSB EXACT Jumbo Monster (1.62 g.). Немога да дам точна информация и явно трябва да я погледне някой доста по напред от мен :)

praetorian : ще ти драсна лично съобщение петък вечерта да се разберем нещо, живея до Утрезвителното (до БИСа) .
 

boceto84

Потребител
Преди време реших да сменям цевта на Асана с валтерска и имах същия проблем.Според мен чашките са ти тежки и искат скорост.Да не би цевта да иска почистване.
П.П.Ако е стреляла добре преди,не е трябвало да махаш О пръстените.Има и друг момент,Връщаш О пръстените на място и нямаш повече ядове :cheers:
 

slavev

Редовен Потребител
ДО собственищите на БТ:
периодочно си дозатягайте болтчето под барабана, че се бях видЕл в чудо. :crazy:почна да стреля където си иска ислед стягането на болта пушката се върна в режим. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Колеги, при монтиране на редуктора се сблъсках със следния проблем:вода в резервоара :(.Поради невъзможността да ползвам бутилка, бухам с помпа хатсанска (тук в Стара Загора и околността няма къде да се зареждат бутилки).
Въпроса ми е:Доколко е опасно (имам предвид дали ще ми корозира бързо и зверски цилиндъра).
Помпата и наблъсках дръжката със силикагел, но полза май няма много голяма.
Друг с подобен проблем намира ли се ? ???
 

Niki

Редовен Потребител
Адаш,аз тия дни отварях цилиндъра на самоделката\цилиндъра е хатсански\.Вътре имаше 2-3 малки капчици ,коразия нямаше.Забърсване и отново стрелба.
 

praetorian

Редовен Потребител
Така е, но ти нямаш редуктор и влагата много бързо и лесно напуща цилиндъра при изстрел..
 

lynx

Редовен Потребител
praetorian, на твое място не бих се притеснявал особено.
Дръж го винаги надут на минимум 60-70 бара и ще забавиш корозията, до колкото е възможно.
Не ти пречи веднъж годишно да отвориш цилиндъра и да го огледаш отвътре, дали го е хванала Опел-овата болест.
А и все пак това е резервоар за Хасан, намират се лесно и са доста евтини, както нови така и втора ръка.
 

dberov

Редовен Потребител
ToHKa написа:
Лошото е че нямам техника (хроно) и не съм я замервал, по ПВЦ шише и мишенки на 45-50 метра всеки път правя по около 4 сантиметра в радиус диаметър, зле е но никога не съм търсил толкова прецизна стрелба и не ми правеше голямо впечатление. Както посочих горе, проектилите са H&N Diablo Baracuda Power (1.38 g.) и JSB EXACT Jumbo Monster (1.62 g.). Немога да дам точна информация и явно трябва да я погледне някой доста по напред от мен :)

praetorian : ще ти драсна лично съобщение петък вечерта да се разберем нещо, живея до Утрезвителното (до БИСа) .

Според мен без да се замери скоростта и има ли плато и какво е то не можеш да предприемеш каквото и да е освен както те посъветваха да си почистиш цевта което си е профилактично и пробвай без СМ дали прави група макар че ще ти я измести това да не те притеснява. Когато си замериш и видиш скоростите ще се знае какво да се прави...
 

ToHKa

Редовен Потребител
Пушката ми си я гледам като очите, на 3-4 излизания си я чистя (с шомпъл) . Днес сложих 8-ците както си бяха,но ми се струва че има микро луфт цевта, едното шестограмче е под оптиката и немога да го проверя. Ще пробвам и без СМ наистина.

А за влагата която споменахте,отварял съм моя и е сухичко и чисто , а и като падна под 80 бара спирам да стрелям такаче винаги има налягане. В дръжката на помпата, там от където смуче въздух има голямо пакетче с онова вещество против влагата ,селикагел мисля че беше,не би трябвало да има проблем.
 

boceto84

Потребител
ToHKa написа:
Пушката ми си я гледам като очите, на 3-4 излизания си я чистя (с шомпъл) . Днес сложих 8-ците както си бяха,но ми се струва че има микро луфт цевта, едното шестограмче е под оптиката и немога да го проверя. Ще пробвам и без СМ наистина.
Няма смисъл според мен да протриваш цевта толкова често.Понякога съм забелязъл,че има обратен ефект.Луфта кога се усеща?Пробвай да завъртиш леко цевта на ляво и дясно и забележи дали има движение някъкво.при всички случай си провери шестограмите за закрепване на цевта,имат малък ход и може да са охлабени(което според мен няма как да стане от самосебе си)
 

Dominus

Редовен Потребител
това пакетче натиканото в дръжката не върши никаква работа. далеч по-ефективно е отделянето на влагата след нагнетяването. разчита се на факта, че вече загрятия от нагнетяването въздух преминава през вещество което още не е достигнало температурата на въздуха ( например достатъчно на брой стъклени топчета) при което поради съществената температурна разлика се отлага влагата от въздуха.
 

boceto84

Потребител
Моя резервоар съм го отварял 2-3 пъти.Правя точно така както описва колегата Dominus.Редовно си мажа и щуцера за зареждането.Интересното е,че когато го отворя след това няма помен от масло.Дали го изкарва при стрелянето и ако е така дали се получава дизел при някой истрели?
 

Dominus

Редовен Потребител
маслото и силикона се раичават значително и аз не бих експериментирал с масло, че ако случа на неподходящо може да издезели резервоара. опитай със силиконов спрей следващия път. аз също имам хатсанска помпа и я смазвам отново със силиконов спрей. подходящ за гумени уплътнения.
 

st_beer

Редовен Потребител
Ние ползваме силиконово масло като това от линка. Ползвам го от години и съм много доволен. Имам и силиконов спрей ама нещо не ми допадна с него като намазах помпата когато ползвах тогава.
http://www.kipa-bg.com/product.php?ProductID=7376
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Dominus написа:
маслото и силикона се раичават значително и аз не бих експериментирал с масло, че ако случа на неподходящо може да издезели резервоара. опитай със силиконов спрей следващия път. аз също имам хатсанска помпа и я смазвам отново със силиконов спрей. подходящ за гумени уплътнения.
Твойта помпа да не е от новите хатсански?Със ST-цев?
 

dberov

Редовен Потребител
С 30 удара помпи от 100 на 200 бара резервоар с обем 200сс и се помни без много зор...
 
Нагоре