Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

slavev

Редовен Потребител
dinkata написа:
Да не си бил на края или да си минал края на платото като си започнал да стреляш леките ?
Не,не бях.Не знам дали е за тук но да попитам: някой засилвал ли е баракуда до 60 +j. и дали има някаква задоволителна точност.Броя истрели не ме интересува. :lol: понеже имам спор за пробивната сила на БТ-то. :rambo:
 

Иван Димов

Потребител
slavev написа:
Иван Димов написа:
Това е пробивано с БТ от 40 м.
Мерси :cheers: а някаква точност (група) има ли?


Re: Hatsan PCP: AT 44, AT 44-10, ВТ65 и т.н.
« Отговор #4583 -: февруари 17, 2013, 17:16:32 pm »

Прочети тук...
Колегата забрави да каже,че вилката която махна е правена ,не е оригиналната.
 

ilian

Потребител
][url][/url]
slavev написа:
dinkata написа:
Да не си бил на края или да си минал края на платото като си започнал да стреляш леките ?
Не,не бях.Не знам дали е за тук но да попитам: някой засилвал ли е баракуда до 60 +j. и дали има някаква задоволителна точност.Броя истрели не ме интересува. :lol: понеже имам спор за пробивната сила на БТ-то. :rambo:
http://youtu.be/FZz3hW28wko
Пускал съм го и преди,ама е много напред в темата :pardon:
 

slavev

Редовен Потребител
Разгеле,нов модератор. ;) Върши работа и ми е първият дето не разваля групата. :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0299-1.jpg
    IMAG0299-1.jpg
    264.5 KB · Прегледи: 215

slavev

Редовен Потребител
staif написа:
..та какъв такъв е той? :)
Славев-къстъмс,перформансЕ :lol: , еднокамерен,тапата от към цевта е бронзова ( благодарско за акъла на колегата Беров :cheers: ). На 70-80-100м. дъно на шише от бира 0.500л. го уцелва 8 от 10 истрела.За някой може да е нищо, но за мен е екстра. ^-^
 

staif

Редовен Потребител
slavev написа:
staif написа:
..та какъв такъв е той? :)
Славев-къстъмс,перформансЕ :lol: , еднокамерен,тапата от към цевта е бронзова ( благодарско за акъла на колегата Беров :cheers: ). На 70-80-100м. дъно на шише от бира 0.500л. го уцелва 8 от 10 истрела.За някой може да е нищо, но за мен е екстра. ^-^

Адмирации от мен :bravo:
 

Dimitrov

Новодошъл
Колеги,тия дни се случи нещо странно.Прострелвам пушката на 50метра,прибирам се и на другия ден като отида групата се събира на 1дот в дясно.Правя корекции идва център,след малко хоооп 1 дот в ляво ;) . Махнах осмицата,преместих монтажите напред за да хващат и от предния край и все тая. Обаче ми дойде на акъла че централния болт ми е махнат,беше заял и се наложи да му издълбая главата за да извадя приклада,но така и не го сложих.Възможно ли е да е от това?Оптика и монтажи всичко е наред по пушката.
 

refleks

Потребител
виж дали не ти опира цилиндъра в цевната кутия и от там да ти мести платото :cheers:
 

Dimitrov

Новодошъл
Не виждам опиране. Не се получава с падане на налягането но не се сещам от какво може да е
 

praetorian

Редовен Потребител
Руснаците пишат,че докато не почне пушката да стреля с долу- горе еднаква скорост, "групите" се получават на няколко места ;) ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Групите не се местят встрани от скоростта.. Може да е от различно прикладване.
 

staif

Редовен Потребител
Dimitrov написа:
Не виждам опиране. Не се получава с падане на налягането но не се сещам от какво може да е

провери си болтовете на цевната кутия към ударната гупа-дали са затегнати добре
 

ToHKa

Редовен Потребител
Колеги, чета редовно темата , не съм се включвал с излишни коментари но стигам до неуспех и искам да попитам как да процедирам, какво да барна и от къде да започна, като първо ще дам информация за пушката :
АТ44-10 5.5 с 2 8-ци , 2009-та, закупена от колега от форума.
бронзова тапа на БК с заводската пружина,полирана вилка (неможах да я разпробия),дупчица отзад на приклада за да достигам до винта от вътре на вилката, и полиран трансферпорт, премахнал съм както казахте О-пръстените на втората 8-цита (никаде не се докосва) и на 1-вата О-пръстена от към цилиндъра.Полиран и смазан спусък (много нежно се борави с него в момента)

Проблемите са :

След 50-тия метър всяка чашка лети където си иска (1 път в целта, 1 път на 6-7 санта от долу,1 път 2-3 санта от долу) , на приблизително 85-92-3 метра (120 крачки) група няма , чашките са пръснати на диаметър от около 40 санта в различни посоки (повече от баскетболна топка ) : всичко това ме навежда на мисълта че пушката стреля с различна сила , като по скоро разликите са по вертиклата, хоризонтала я докарва имайки в предвид че стрелям от тавана на кола с саунд модератор
product_1527.jpg
, чашки Баракуда Power и JSB Exact JUMBO Мonster.

Помпя я на 180 бара и стрелям до 110, като това са около 30-2-3 изстрела.
Преди седмица нямах такива проблеми, платото ми беше от 170 до 120 бара, средно около 22 изстрела , гафовете се случиха след като реших да извадя О-пръстените на 8-ците към цилиндъра :(
 

dberov

Редовен Потребител
С какъв проектил се стреля, правени ли са замервания с хроно, колко изстрела прави с каква скорост и в какво плато.....
 

praetorian

Редовен Потребител
Гледам, от Стара Загора си :).Обади се събота - неделя да видим де е проблема.
 
Нагоре