Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

glavanov55

Редовен Потребител
Нищо не се скъсява от тръбата, за да може да се използва за допълнителна камера, която да връща въздух и в шрауда. Отпред допмодерът увеличава с 14-18 см дължината и това е твърде малко за самостоятелен модератор. Особено за 9 мм. Обикновено е от 2 или 3 камери. Затова трябва да се използва и голямата камера, която остава зад модера. А относно драките и храсталаците - там едва ли ще имат значение +/- 14/18 см.
Ники , нали съм ти казвал че тапата на модера дето се завива на шрауда я дупча с 4-6 паралелни на основния малки отвора и въздуха от първата
експанзионна камера го пускам назад към шрауда. Мисля че работи доста добре.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И така става, щом ти харесва. Но си намаляваш камерите на модера с 1 и не ползваш максимално ефективно обема на шрауда, който е зад стрипера на цевта. А този обем е най-голям.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Нещата стават все по-сериозни. Накрая някой ще започне да прави дупка в дупка, от съседното село и.....:)
Не е майтап вчера точно се чудих кога ще почнат над километър да стрелят :D
 

DimitarV

Редовен Потребител
при подходящи условия(беше есен) с хатсан херкулес 6.35 с редуктор на 180 бара най доброто ми постижение на дистанция 510м е 5 последователни попадения в гонг 42 х 45 см с пълнотелни проектили 47,9 грейна с БК 0.16. На 478м имам 7 последователни. Така че , предела на пцп-тата определено не е 200м
 

glavanov55

Редовен Потребител
при подходящи условия(беше есен) с хатсан херкулес 6.35 с редуктор на 180 бара най доброто ми постижение на дистанция 510м е 5 последователни попадения в гонг 42 х 45 см с пълнотелни проектили 47,9 грейна с БК 0.16. На 478м имам 7 последователни. Така че , предела на пцп-тата определено не е 200м
Как ги пъхаш в тоя херкулес бе Митко ,то ще е жива мъка.Аз затова минах на суматра че ги събира направо в барабана.
Хем удоволствието от стрелбата е на лице хем като че ли цевите им са със подходяща стъпка за плътнотели.
А колкото до огнестрелните от които имам бол те са за други работи не да дрънчим по гонг.
Весели празници на теб и на всички колеги от форума!!!!:)
 

DimitarV

Редовен Потребител
10.9 mm са дълги , а барабана на Херкулес е до 13. А що се отнася до стабилизацията коеф на стабилизация е 1.89.Скорост на 500 м е 180 m/s.
Весела коледа колеги и много хубави моменти с любимото хоби и не само!
 

gt3rs

Новодошъл
Колеги какъв е размера на уплътнението вътре в цевта на херкулес?Калибъра е 6.35.
 

silver bullet

Редовен Потребител
при подходящи условия(беше есен) с хатсан херкулес 6.35 с редуктор на 180 бара най доброто ми постижение на дистанция 510м е 5 последователни попадения в гонг 42 х 45 см с пълнотелни проектили 47,9 грейна с БК 0.16. На 478м имам 7 последователни. Така че , предела на пцп-тата определено не е 200м
Колега може ли да споделиш повече информация за тези проектили в калибър 6.35 мм. На фирмата NSA ammo ли са или са други? С каква начална скорост ги стреляш? На 100 метра колко е най-добрата ти група с тях?
 

DimitarV

Редовен Потребител
Проектилите са с формата на тези на Хубен , купувам ги от Е-bay, пишете в търсачката Zan slug.На 100м не съм тествал ,понеже монтажа на моноблока ми е толкова наклонен , че на под 250м не мога да стрелям.Нулата ми е на 257м .Група 15 см на 300м.Най- добра група от 4 последователни на 510м е около 40см, доколкото въобще можем да говорим за група на такава дистанция(щастлив съм въобще да чуя гонга 42х45см). Херкулеса е тунингован до 145 джаула , но в плато средна мощност без редуктор 125дж, 27 изстрела , 47.9 грейна средно със 285 м/с. Средна мощност с монтиран редуктор с голям пленум 108дж. с около 265м/с. в коридор 6м/с 31 изстрела. Ми това е в общи линии.
 

DimitarV

Редовен Потребител
БК смятам че е 0.16 според стрелок про , след калибриране на траекторията по 3 точки в дистанция.Не съм се заигравал прекалено прецизно, но с този БК корекциите на 490 излязоха с 0.25mrad грешка
 

kosmev

Редовен Потребител
Скорост на 500 м е 180 m/s.
Заиграх се с калкулатора при посочените от теб параметри.
Ето какво сметна.

500m.jpg

На 491 метра имаш пропадане от 19метра и за да го компенсираш, трябва да стреляш 39 мила над центъра, или 390 клика, ако скалата е 1/10мил.
Няма оптика, която да ти дава и половината от този диапазон на кликове, нито скала, в която да измериш 39 дота от центъра, дори и да стреляш на увеличение х1 :D
Остава варианта да си сложил релса под ъгъл, ако смятам вярно 39 мила са 39*0.05625 = 2.2градуса.
Тогава може кръстта да ти идва точно на дистанцията, която си прострелял, но следва да има друг съществен проблем.
Реално скалата на опиката ти ще покрива много малък диапазон от дистанции, ето нагледно.
500m_reticle.jpg
от 485 до 518 метра.
Дори и да стреляш на увеличение само х6, нещата не се подобряват много...
500m_x6.jpg
Т.е. поне с моите познания не виждам как може да стреляш с една пушка едновременно на горните разстояния и на "нормални" дистанции 50-150 метра.
Следва да имаш една "гаубица" с панорамен прицел и друга, отделна, с оптика за пряко мерене...
Та интересно ми е да споделиш какво пропускам или къде бъркам....
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За да се стреля на подобни дистанции трябва да имаш или релса с 20-30 МОА наклон, разбира се може и повече, и също така има и монтажи които осигуряват този наклон! Мисля че хората занимаващи се със стрелба на подобни дистанции са наясно с това и не разчитат само на корекциите на оптиката.
Аз със слъгове не стрелям но като гледам с колко превъзхождат като балистика познатите ни от преди чашки нормално да може и на по-големи дистанции да се стреля. Стреляли сме и сме уцелвали с около 50 джаула на 200 метра с тежки JSB, а с пушки над 100 джаула и балистичен коефициент на слъга, които е поне по 2 спрямо стандартните не ми се мисли наистина какво може да се постигне.
 

DimitarV

Редовен Потребител
Пропуснал си да прочетеш в по горен пост , че с тази пушка не мога да стрелям на дистанция под 250м(ориентировъчно).Нулата ми е на 257м на -4мила, за да мога да имам повече обхват . 24 мила или 12м пропадане при нула на 257.Да прав си че имам наклонен моноблок с регулируем наклон.Но far zero не е на 40м
 
Нагоре