Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Plamen Ilchev

Потребител
Какъв калибър е Piledrivera? Сигурен ли си, че правиш 8, 9 изстрела? Би ли споделил, с какви проектили стреляш и с каква скорост?
45 cal е стрелям със 188grain с тях правя 8,9 изстрела от 300 до 150,стрелям с 240,254,290,350 grain на NSA.С 350 grain мисля, че беше 250 и нещо m/s отдавна го замервах на 690 джаула нещо такова не помня или 700
 
Последна промяна:

Plamen Ilchev

Потребител
Какъв калибър е Piledrivera? Сигурен ли си, че правиш 8, 9 изстрела? Би ли споделил, с какви проектили стреляш и с каква скорост?
Когато я купих преди 7,8 месеца с NSA 350 grain съм правил 16 изстрела от 300 до 100 бара, ако искаш вярвай и аз се учудих, но после разбрах, че не трябва да пада под 150 и сега си правя по 8,9.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пипана ли е пушката? Питам, защото от кутията е невъзможно да направи такъв брой изстрели. През ръцете ми минаха 4 и всичките правят 4 - 5 изстрела от 300 до 150 бара и изпускат всичкия въздух. Продавачи в магазини в Турция и 2 приятели от тук, също споделят, че след 4 изстрел, пушката изпуска всичкия въздух. Освен това пушката от кутията няма никакво плато. Разликата от 1 до 4 изстрел е 100 м/с. Ако налягането в буталото е заводското - 50 бара и ако буталото не е изпуснало е абсолютно невъзможно да правиш 16 изстрела. Дори 8 - 9 изстрела е невъзможно да направи. За 10 да не говорим. А 16 изобщо забрави.
 
Последна промяна:

Plamen Ilchev

Потребител
Пипана ли е пушката? Питам, защото от кутията е невъзможно да направи такъв брой изстрели. През ръцете ми минаха 4 и всичките правят 4 - 5 изстрела от 300 до 150 бара и изпускат всичкия въздух. Продавачи в магазини в Турция и 2 приятели от тук, също споделят, че след 4 изстрел, пушката изпуска всичкия въздух. Освен това пушката от кутията няма никакво плато. Разликата от 1 до 4 изстрел е 100 м/с. Ако налягането в буталото е заводското - 50 бара и ако буталото не е изпуснало е абсолютно невъзможно да правиш 16 изстрела. Дори 8 - 9 изстрела е невъзможно да направи. За 10 да не говорим. А 16 изобщо забрави.
В началото като я взех ме хвърляше направо на косъм да падна по гръб изпускаше целия въздух, закарахме я в магазина от който я купих след 1 месец в докараха не знам какво са я правили, след това барнах дотеквача и направо стана перфектна хаби по 20 бара на изстрел през лятото прави по 8 изстрела сега през зимата по 9 от 310 бара до 150 направо като бръснач ги сече !
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пак ме качваш на черешата, ама почети и прегледай, какво съм качил в темата за Big Bore, да си изясниш някои неща за Piledrivera. Освен това няма логика, лятото да прави 8 изстрела, а зимата 9. Обратното трябва да е. А тия 16 изстрела, кога ги прави, пролетта ли? За 310-те бара не ми се коментира, ама ако държиш ще разгърнем темата, пък да видим какво ще излезе. Засега само ще ти загатна, че пушката за да стреля от 300 бара, трябва да е с меката пружина на клапана и натегнато газово бутало. С такава конфигурация идва от завода и прави 4 изстрела. Не 5, не 6, не 8, не 9, не 10, нито 16. Прави 4. И изпуска. При конфигурацията с натегнат клапан и освободено бутало, пушката стреля от 260 бара. От 300 не отваря клапанът. Стига си писал измишльотини, защото от поста ти си личи, че са такива. За разхода, който си посочил, също не ти се връзват нещата с реалността, но не ми се пише и за тези щуротии сега.
 
Последна промяна:

Plamen Ilchev

Потребител
Пак ме качваш на черешата, ама почети и прегледай, какво съм качил в темата за Big Bore, да си изясниш някои неща. Освен това няма логика, лятото да прави 8 изстрела, а зимата 9. Обратното трябва да е. А тия 16 изстрела, кога ги прави, пролетта ли? За 310-те бара не ми се коментира, ама ако държиш ще разгърнем темата, пък да видим какво ще излезе. Засега само ще ти загатна, че пушката за да стреля от 300 бара, трябва да е с меката пружина на клапана и натегнато газово бутало. С такава конфигурация идва от завода и прави 4 изстрела. Не 5, не 6, не 8, не 9, не 10, нито 16. Прави 4. И изпуска. При конфигурацията с натегнат клапан и освободено бутало, пушката стреля от 260 бара. От 300 не отваря клапанът. Стига си писал измишльотини, защото от поста ти си личи, че са такива. За разхода, който си посочил, също не ти се връзват нещата с реалността, но не ми се пише и за тези щуротии сега.
Аз съм приятел

Който не вярва за Piledrivera всичко съм описал и качил видео в Фейсбук групата,, Въздушни пишки"отидете и вижте.
 
Последна промяна от модератор:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм приятел

Който не вярва за Piledrivera всичко съм описал и качил видео в Фейсбук групата,, Въздушни пишки"отидете и вижте.


За тази фейсбук група му кажи на модератора да я прекръсти на "Стършел" по почина на в-к "Стършел". Пълен смях е там. Горещо я препоръчвам за всеки, на който му е скапано настроението към момента.
Извинявам се за offtopic-а.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
За тази фейсбук група му кажи на модератора да я прекръсти на "Стършел" по почина на в-к "Стършел". Пълен смях е там. Горещо я препоръчвам за всеки, на който му е скапано настроението към момента.
Извинявам се за offtopic-а.
Започвам да съжалявам, че нямам фейсбук.:D
 

undertaker

Редовен Потребител
Plamen Ilchev
Мерил ли си с какви скорости ги стреля и дали има плато?Мисля че не само на мен ще ми е интересно.
И малко извън темата,мисля че имаш правописна грешка в името на групата,ако не е грешка и има такава група се извинявам:
"Който не вярва за Piledrivera всичко съм описал и качил видео в Фейсбук групата,, Въздушни пишки"отидете и вижте."
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Започвам да съжалявам, че нямам фейсбук.:D

Влязох няколко пъти, в тази група и като видях, какъв цирк е и ми стана лошо от смях.

Паци, качи го и тука този клип от Фейсбук, да го видим. Каквото си описал там, тук също можеш да ни го кажеш. За това е форума.
 

Plamen Ilchev

Потребител
За тази фейсбук група му кажи на модератора да я прекръсти на "Стършел" по почина на в-к "Стършел". Пълен смях е там. Горещо я препоръчвам за всеки, на който му е скапано настроението към момента.
Извинявам се за offtopic-а.
Това важи за всяка фейсбук група
 

Plamen Ilchev

Потребител
Влязох няколко пъти, в тази група и като видях, какъв цирк е и ми стана лошо от смях.

Паци, качи го и тука този клип от Фейсбук, да го видим. Каквото си описал там, тук също можеш да ни го кажеш. За това е форума.
Много е дълъг ще го изрежа на няколко части и ще ви го кача и тука
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Това важи за всяка фейсбук група

Ооо, не съвсем! Тази група е връо. Лошото е, че освен смях на корем има и направо животозастрашаващи СЪВЕТИ от "майстори"!
И да предупредя колегите, които сега ще почнат да се присъединяват, че там обосновани съвети и съвети придобити от личен опит с дълги години не се ТОЛЕРИРАТ!
 

Plamen Ilchev

Потребител
Влязох няколко пъти, в тази група и като видях, какъв цирк е и ми стана лошо от смях.

Паци, качи го и тука този клип от Фейсбук, да го видим. Каквото си описал там, тук също можеш да ни го кажеш. За това е форума.
Влязох няколко пъти, в тази група и като видях, какъв цирк е и ми стана лошо от смях.

Паци, качи го и тука този клип от Фейсбук, да го видим. Каквото си описал там, тук също можеш да ни го кажеш. За това е форума.
 

zograffa

Редовен Потребител
Ха хаааа и аз влязох в тази група,след 10 минути разглеждане вече я бях напуснал.Там нещата са малоумие колонящо към лудост,под 45 cal. е срамно да имаш,а под 200м. да правиш групи от левче е позор.Дано няма нещастни случаи.
 

Plamen Ilchev

Потребител
Никой не карам да влиза там. Просто тук не ми дава да кача клипа дори и да го одрежа, там се качи целия клип, който иска отива и си го гледа
 

Икара

Потребител
Хубаво е когато се пускат подобни клипчета за да се доказва колко изстрела прави въпросната пушка,да се използва и хронограф.Тази пушка може да направи и 100 изстрела,но със същия успех можеш да използваш и прашка.Ще се радвам Пламен да покаже аджеба с каква скорост изстрелва въпросните проектили.Следя с любопитство.
 

Plamen Ilchev

Потребител
Хубаво е когато се пускат подобни клипчета за да се доказва колко изстрела прави въпросната пушка,да се използва и хронограф.Тази пушка може да направи и 100 изстрела,но със същия успех можеш да използваш и прашка.Ще се радвам Пламен да покаже аджеба с каква скорост изстрелва въпросните проектили.Следя с любопитство.
Исках да покажа колко изстрела прави въпросната пушка, защото имаше хора, които казваха че не може да направи тези изстрели и аз без да се заяждам отидох днес направих, показах, че не лъжа с този видеоклип и това е. Вмомента не разполагам с хронограф, но ще си взема, но ти гарантирам, че не е като прашка силата и отново си стреля безпроблемно на 350,400 метра точно. Ето ти една снимка от днес пушката беше точно на 250 бара като гърмях от 70 метра 2,4mm ламарина с 350 grain проектил NSA, които на същата пушка на хронографи в тубата дава около 740 джаула на 1 изстрел
 

Attachments

  • IMG_20201010_120352.jpg
    IMG_20201010_120352.jpg
    178.3 KB · Прегледи: 92
Последна промяна:
Нагоре