Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

nikolai89

Редовен Потребител
Това нещо ново ли е от съседите, или аз съм пропуснал? Добре изглежда!
Един познат си взе такава от Турция, там струва 506лв. Уникално красива е на вид, лесно се зарежда, чудесен спусък, приклада не е лакиран, а е обработен с масло, но да знаете , че е правен за стрелба с ляво рамо , така е издълбана ръкохватката на тн приклада.
 

rivan

Редовен Потребител
Карбонов резервоар, с около 0,5 кг по-лека от нова /на чиято база е развита/. Освен това ми се струва, че са променили цевната кутия. Ако и това, че харесва слъгове значи, че са променили стъпката/twist-а/ на цевта, ще имаме доста добра пушка. Засега я виждам обаче само в американските сайтове.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Един познат си взе такава от Турция, там струва 506лв. Уникално красива е на вид, лесно се зарежда, чудесен спусък, приклада не е лакиран, а е обработен с масло, но да знаете , че е правен за стрелба с ляво рамо , така е издълбана ръкохватката на тн приклада.
Държах я,пострелях малко с нея.Много добра изработка и лека.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Карбонов резервоар, с около 0,5 кг по-лека от нова стар/на чиято база е развита/. Освен това ми се струва, че са променили цевната кутия. Ако и това, че харесва слъгове значи, че са променили стъпката/twist-а/ на цевта, ще имаме доста добра пушка. Засега я виждам обаче само в американските сайтове.
Има я пушката в Турция, но за техния пазар е с друго наименование.
https://hatsan.com.tr/product/novastar/
 

38 special

Новодошъл
След като се оказа че мога да си купя употребявано ВО от човек( поне според КОС-а по район) и ми пропадна намерението да се сдобия с пушка от колега от форума ,ми падна пердето и в крайна сметка от магазина си тръгнах със съвсем друго като пушка ,калибър и бюджет от това което бях запланувал.
Сдобих се Hatsan Hercules кал. 9mm.
И естествено се почва с въпросите :).
1.Карантиите на шрауда изработва ли ги или продава някой .Разбрах че трябва да се разкарат.
Ще ми се ако е възможно да го позаглуша малко.
2.Някой ако има опит да каже може ли и в какъв калъф да се побере заедно с оптиката .
Купих куфар на Megaline обаче в еуфорията не помислих достатъчно и си взех 140см и не се събира за малко нито в багажника нито на седалката.:wall:
 

Jorom

Редовен Потребител
Честито!
Мисля че може да му се скъси шрауда поне с 10 санта, ако не и повече...поне така изглеждаше като погледнах през отвора на шрауда
За малко щях да отнеса един Херкулес и аз, неизваждан от кутията, за няма и 800лв, от турция естествено и естествено 6,35мм, но се отказах щото вече имам пушка от класа на Херкулеса, и силна, и точна и по-елегантна и лека ама признавам си доста ме изкушаваше да си взема и такова чудо
Като става въпрос за калибри над 6,35мм обаче, Херкулеса няма конкуренция, ама 1650 лв няма да дам никога за тая гега! Ако вносителите на Хатсан направят някаква коледна промоция обаче, може да си взема едно Були 9мм, ей така - за разнообразие!

Като ходих последния път до туркието, подържах един Hatsan Nova Star (с карбоновата бутилка), и... изобщо не ми хареса тая пушка! Шрауда мърда зловещо много, като видях какъв луфт прави, и я върнах на продавача, а този модел беше един от тези които бях набелязал!
 
Последна промяна:

38 special

Новодошъл
Честито!
Мисля че може да му се скъси шрауда поне с 10 санта, ако не и повече...поне така изглеждаше като погледнах през отвора на шрауда
За малко щях да отнеса един Херкулес и аз, неизваждан от кутията, за няма и 800лв, от турция естествено и естествено 6,35мм, но се отказах щото вече имам пушка от класа на Херкулеса, и силна, и точна и по-елегантна и лека ама признавам си доста ме изкушаваше да си взема и такова чудо
Като става въпрос за калибри над 6,35мм обаче, Херкулеса няма конкуренция, ама 1650 лв няма да дам никога за тая гега! Ако вносителите на Хатсан направят някаква коледна промоция обаче, може да си взема едно Були 9мм, ей така - за разнообразие!

Не ми е проблема в дължината на пушката.Имам и друга с подобна дължина и се събира .Около 125см я меря грубо.
Проблема ми е че нямаше куфар на 130 см и взех 140 .Затова търся калъф а куфара ще го ползвам за съхранение или по далечни транспортирания.
За шрауда просто искам да разкарам ролките за коса от вътре .
 
7

7842

Гост
Ще ми се ако е възможно да го позаглуша малко.
Модератор-задължително!Плюс шрауда с карантия каквато трябва,и става много тих за тия джаули.Моето Були 9 мм. го бях надул на 240 джаула.
Тази пушка е за точно определена цел.Честито.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Не ми е проблема в дължината на пушката.Имам и друга с подобна дължина и се събира .Около 125см я меря грубо.
Проблема ми е че нямаше куфар на 130 см и взех 140 .Затова търся калъф а куфара ще го ползвам за съхранение или по далечни транспортирания.
За шрауда просто искам да разкарам ролките за коса от вътре .
Ако ще слагаш глушак той ще е поне 160-180 мм.Като го накичиш на херкулеса няма драка която няма да закачиш и обрусиш.
Затова ги поскъсяваме тези тръби така че да има 15-20 мм до края на цевта да има място за резба за тапата или за глушак.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нищо не се скъсява от тръбата, за да може да се използва за допълнителна камера, която да връща въздух и в шрауда. Отпред допмодерът увеличава с 14-18 см дължината и това е твърде малко за самостоятелен модератор. Особено за 9 мм. Обикновено е от 2 или 3 камери. Затова трябва да се използва и голямата камера, която остава зад модера. А относно драките и храсталаците - там едва ли ще имат значение +/- 14/18 см.
 

Jorom

Редовен Потребител
Предполагам че за 9мм има логика да не се реже шрауда, за да заглушава по-добре допълнителната камера. Как стои въпроса обаче при Херкулес и Херкулес Були калибър 6,35, там проблем ли е да се скъси тръбата...в смисъл че само модератор няма да заглушава достатъчно ако е скъсен шрауда?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не, разбира се. Но тогава ще правиш по-дълъг и обемен заглушител. А на мен идеята ми е, допмодерът да е по-дебел от шрауда с 5-10 мм. И да надстърча 14 см. Така изглежда доста по-добре и естетически има смисъл. А и не е проблем да се развива при транспортиране.
 

svetlin

Потребител
Колеги, незнам дали това е подходящата тема,но дали някой има наблюдения от тази пушка.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нов модел е и мисля, че все още не е навлязла в употреба в България. Иначе, гледам, че се предлага тук, вече на около 990-1600 лв. Май са 2 вида.
 
Последна промяна:
Нагоре